"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 шілдедегі № 570 қаулысы
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» 2012 жылғы 1 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына,
«Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін және оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі № 1070 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының 10 (он) % пакетін плюс 1 (бір) жай акцияны құрайтын 58420748 жай акцияларын тәуелсіз бағалаушы анықтайтын, бірақ 750000000000 (жеті жүз елу миллиард) теңгеден төмен болмайтын бағамен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің пайдасына иеліктен шығарсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов

О некоторых вопросах акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 570
В соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального благосостояния», постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1070 «Об утверждении перечней национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан и решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» произвести отчуждение 58420748 (пятьдесят восемь миллионов четыреста двадцать тысяч семьсот сорок восемь) простых акций акционерного общества «Национальная компания «КазМунайГаз», составляющих 10 (десять) % пакета акций плюс 1 (одна) простая акция по цене, определяемой независимым оценщиком, но не ниже 750000000000 (семьсот пятьдесят миллиардов) тенге, в пользу Национального Банка Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов