"Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі мемлекеттік қатысу үлесіне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 668 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен "Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі (бұдан әрі – серіктестік) мемлекеттік қатысу үлесіне иелік ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне берсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті серіктестіктің қызметінен түсетін кірісті уақытында және толық есептеуді қамтамасыз етсін.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 тамыздағы
№ 668 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-169-жолмен толықтырылсын:
"21-169. "Ғалам" ЖШС".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 359-28-жолмен толықтырылсын:
"359-28. "Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Республикалық мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 маусымдағы № 483 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 19, 214-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жалпымемлекеттік міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті:

О передаче прав по владению и пользованию государственной долей участия в товариществе с ограниченной ответственностью "Ғалам" Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 668.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан права владения и пользования государственной долей участия в товариществе с ограниченной ответственностью "Ғалам" (далее – товарищество).
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить своевременность и полноту начисления доходов от деятельности товарищества.
3. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2015 года № 668
Дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-169, следующего содержания:
"21-169. ТОО "Ғалам".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
подраздел "Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 359-28, следующего содержания:
"359-28. Товарищество с ограниченной ответственностью "Ғалам".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года № 483 "О некоторых вопросах республиканской государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 19, ст. 214):
в перечне акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с государственным участием, необходимых для выполнения общегосударственных задач, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан" дополнить подразделом следующего содержания:
"Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан:

108-15. "Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 0,5 %.".
4. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.

108-15. Товарищество с ограниченной ответственностью "Ғалам" 0,5 %.".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.