"1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінiң (объектiлері мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 965 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінің (объектілері мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс
министрлігінiң (объектiлері мен ұрыс алаңдары Қазақстан
Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ
орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
2015 жылғы 16 сәуірде Мәскеуде жасалған 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінің (объектілері мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс
министрлігінің (объектілері мен ұрыс алаңдары Қазақстан
Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ
орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы
1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінің (объектілері мен ұрыс алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан) 929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын пайдалану тәртібі туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 23-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 965
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений
в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской
Федерацией о порядке использования 929 Государственного
летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные
на территории Республики Казахстан) Министерства обороны
Российской Федерации от 20 января 1995 года
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года, совершенный в Москве 16 апреля 2015 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке
использования 929 Государственного летно-испытательного центра
(объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики
Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации
от 20 января 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, далее именуемые Сторонами,
руководствуясь статьей 23 Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации от 20 января 1995 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:

1-бап
1. Келісімнің 1-бабы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«Ғылыми-зерттеу және сынақ жұмыстарының жылдық жоспарына сәйкес өткізілетін сынақтарды орындау кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында Полигон қолбасшылығы Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарын хабардар өткеннен кейін № 1 қосымшаға сәйкес № 1 учаскенің 3-7 координаттық нүктелерінің ішінде орналасқан Кіші Богдо тауының ауданындағы жер учаскесі пайдаланылады.
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары Полигон қолбасшылығымен бірлесіп, Кіші Богдо тауы ауданындағы халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды өткізеді.».
2. Келісімнің 9-бабының 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Полигон қолбасшылығы Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарымен бірлесіп, маусымдық ауыл шаруашылығы және геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу кезінде Қазақстан Тарапының Полигон аумағының учаскелерін пайдалану тәртібін айқындайды және дүлей зілзалаларды жою кезінде көмек көрсетеді.».
3. Келісімге № 1 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
«1995 жылғы 20 қаңтардағы
Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Ресей
Федерациясы Қорғаныс министрлігінің
(объектілері мен ұрыс алаңдары Қазақстан
Республикасының аумағында орналасқан)
929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығын
пайдалану тәртібі туралы келісімге
№ 1 ҚОСЫМША
Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінің (объектілері мен ұрыс
алаңдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан)
929 Мемлекеттік ұшу-сынақ орталығының жер учаскелерінің
шекараларын айқындайтын координаттық нүктелердің
ТІЗБЕСІ
Нүкте нөмірі
Географиялық координаттар
солтүстік ендік
(град., мин., сек.)
шығыс бойлық
(град., мин., сек.)
Координаттары бар нүктелері арқылы өтетін сызықпен шектелген
№ 1 учаске:
1

Статья 1
1. Статью 1 Соглашения дополнить абзацами следующего содержания:
«В целях обеспечения безопасности при выполнении испытаний, проводимых в соответствии с годовым планом научно-исследовательских и испытательных работ, командованием Полигона после уведомления местных исполнительных органов Республики Казахстан задействуется земельный участок в районе горы Малое Богдо, расположенный внутри координатных точек 3-7 участка № 1 согласно приложению № 1.
Местные исполнительные органы Республики Казахстан совместно с командованием Полигона проводят мероприятия по обеспечению безопасности населения в районе горы Малое Богдо.».
2. Пункт 3 статьи 9 Соглашения изложить в следующей редакции:
«3. Командование Полигона совместно с местными исполнительными органами Республики Казахстан определяет порядок использования Казахстанской Стороной участков территории Полигона при проведении сезонных сельскохозяйственных и геологоразведочных работ и оказывает помощь при ликвидации стихийных бедствий.».
3. Приложение № 1 к Соглашению изложить в следующей редакции:
«ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Соглашению между Республикой
Казахстан и Российской Федерацией
о порядке использования
929 Государственного летно-
испытательного центра (объекты и
боевые поля, размещенные на
территории Республики Казахстан)
Министерства обороны Российской
Федерации от 20 января 1995 года
ПЕРЕЧЕНЬ
координатных точек, определяющих границы земельных участков
929 Государственного летно-испытательного центра (объекты и
боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан)
Министерства обороны Российской Федерации
Номер точки
Географические координаты
северная широта
(градусы, минуты, секунды)
восточная долгота
(градусы, минуты, секунды)
Участок № 1,
ограниченный линией, проходящей через точки с координатами:
1

5156 22
5
4713 15
5155 58».
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіру және қолдану кезінде туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктерді Тараптар өзара консультациялар және келіссөздер арқылы шешеді.
Тараптардың бірінде бірлесіп шешуді талап ететін мәселелер туындаған кезде көрсетілген Тарап келіссөздер басталғанға дейін 30 күннен кешіктірмей бұл туралы басқа Тарапты жазбаша хабардар етеді.
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде өз қолданысын тоқтатады.

51 56 22
5
47 13 15
51 55 58».
Статья 2
Все споры и разногласия, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, Стороны решают путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, указанная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.

2015 жылғы 16 сәуірде Мәскеу қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі екі мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасы       Ресей Федерациясы
үшін                      үшін

Совершено в г.Москве 16 апреля 2015 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан               За Российскую Федерацию