Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгі қылмыстық-атқару жүйесiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 1054 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» республикалық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласында орналасатын «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» және Талдықорған қаласында орналасатын «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» республикалық мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің Күзет және қадағалау бөлімі» республикалық мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің күзет бөлімі» республикалық мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Министрлiктің қарамағындағы мемлекеттiк мекемелер – аумақтық органдардың және оның ведомстволарының тiзбесiнде:
«2. Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi» деген бөлімде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті.»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 15-1 жолмен толықтырылсын:
«15-1. Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті.»;
реттік нөмірі 16-жол алып тасталсын;
Министрлiктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер мен оның ведомстволарының тiзбесiнде:
«2. Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 95-жолмен толықтырылсын:
«95. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің күзет бөлiмi.».
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
1-бөлімде:
40) тармақша деген мынадай редакцияда жазылсын:
«
40)
Түзеу мекемелері

О некоторых вопросах уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 1054
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное учреждение «Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы и Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» путем разделения его на республиканские государственные учреждения «Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» с дислокацией в городе Алматы и «Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» с дислокацией в городе Талдыкорган.
2. Переименовать Республиканское государственное учреждение «Отдел охраны и надзора Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы и Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» в Республиканское государственное учреждение «Отдел охраны Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе «2. Комитет уголовно-исполнительной системы»:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«3. Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области.»;
дополнить строкой, порядковый номер 15-1, следующего содержания:
«15-1. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы.»;
строку, порядковый номер 16, исключить;
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:
раздел «2. Комитет уголовно-исполнительной системы»:
дополнить строкой, порядковый номер 95, следующего содержания:
«95. Отдел охраны Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.»;
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
«
40)
Исправительные учреждения

9845
»;
мынадай мазмұндағы 41-1) тармақшамен толықтырылсын:
«
41-1)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаментінің күзет бөлімі
151
».
4. Алматы облысының әкімдігі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» республикалық мемлекеттік мекемесін орналастыру үшін үй-жай бөлуге жәрдем көрсетсін.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                  К.Мәсімов

9845
»;
дополнить подпунктом 41-1) следующего содержания:
«
41-1)
Отдел охраны Департамента уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
151
».
4. Акимату Алматинской области оказать содействие в выделении помещения для размещения Республиканского государственного учреждения «Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов