"2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1180 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірлері 11, 19, 43 және 98-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 17 және 18-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
17.
«Тараз қалашығы» республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішіне археологиялық зерттеулер жүргізу
археологиялық зерттеулер
МСМ, БҒМ
2015 жыл бойы
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 164 315,0
РБ
18.
Астана қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған мерекелік концерт, салтанатты жиын және «Мәңгілік Ел» атты  халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
мерекелік концерт, салтанатты жиын және конференция
МСМ, БҒМ, ҚХА (келісім бойынша),Астана қаласының әкімдігі
2015 жылғы қыркүйек
012 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 1 834 985,1
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2 400 000,0
РБ
»;
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
20.
Тараз қаласында «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясы аясында республикалық ақындар айтысын өткізу
республикалық ақындар айтысы
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ
2015 жылғы қазан
-
бюджеттен тыс қаражат
»;
реттік нөмірі 23-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
23.
Тараз қаласында «Қазақ хандығына 550 жыл» монументін орнату және салтанатты ашу
монументті ашу
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қазан
116 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 501 782,0
РБ
»;
реттік нөмірі 44-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
44
Талдықорған қаласында «Текті сөздің төресі – терме» республикалық терме конкурсын өткізу
республикалық терме конкурсы
МСМ, Алматы облысының әкімдігі
2015 жылғы қазан

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1448 "О подготовке и проведении в 2015 году 550-летнего юбилея Казахского ханства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1180
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1448 «О подготовке и проведении в 2015 году 550-летнего юбилея Казахского ханства» следующие изменения:
в Плане мероприятий по подготовке и проведению в 2015 году 550-летнего юбилея Казахского ханства, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 11, 19, 43 и 98, исключить;
строки, порядковые номера 17 и 18, изложить в следующей редакции:
«
17.
Проведение археологических исследований памятника истории и культуры республиканского значения «Городище Тараз»
археологические исследования
МКС, МОН
в течение 2015 года
164 315,0 по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
18.
Проведение праздничного концерта, торжественного собрания и международной научно-практической конференции «Мәңгілік Ел», посвященных 550-летию Казахского ханства, в г. Астане
праздничный концерт, торжественное собрание и конференция
МКС, МОН, АНК (по согласованию), акимат города Астаны
сентябрь 2015 года
1 834 985,1 по бюджетной программе 012  «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
2 400 000,0  по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
»;
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
«
20.
Проведение республиканского айтыса акынов, посвященного общенациональной идее «Мәнгілік Ел», в г. Тараз
Республиканский айтыс акынов
акимат Жамбыл ской области, МКС
октябрь 2015 года
-
внебюджетные средства
»;
строку, порядковый номер 23, изложить в следующей редакции:
«
23.
Сооружение и торжественное открытие монумента «Қазақ хандығына 550 жыл» в г. Тараз
открытие монумента
акимат Жамбылской области, МКС, АНК (по согласованию)
октябрь 2015 года
501 782,0 по бюджетной программе 116 «Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
»;
строку, порядковый номер 44, изложить в следующей редакции:
«
44.
Проведение республиканского конкурса терме «Текті сөздің төресі - терме» в г.Талдыкорган
республиканский конкурс терме
МКС, акимат Алматинской области
октябрь 2015 года

021 «Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының өзге де тілдерін дамыту» бюджеттік бағдарламасы бойынша 9 478,0
РБ
»;
реттік нөмірлері 78, 79 және 80-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
78
«Қазақ елі» тарихи-драмалық 10 сериялы телесериал шығару
телесериал
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 1 475 205,0
РБ
79.
«Қазақ хандығына 550 жыл» деректі фильмін шығару
деректі фильм
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 250 000,0
РБ
80.
«Қазақ елі» көпсериялы анимациялық фильмін шығару
анимациялық фильм
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 375 000,0
РБ
»;
реттік нөмірі 82-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
82.
Мұхаммед Хайдар Дулатидің «Тарих-и Рашиди» кітап-альбомын үш тілде (қазақ, орыс, ағылшын) басып шығару
кітап-альбом
МСМ
2015 жылғы қыркүйек
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 43 193,0
РБ
»;
реттік нөмірлері 92 және 93-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
92.
«Көне Тараз» жобасын іске асыру (тарихи-мәдени этноорталығын, «Көне Тараз» музейін салу және Тараз қаласындағы драма театрының ғимаратын күрделі жөндеу)
жобаны іске асыру
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ
2015 жыл бойы
116 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2 144 178,5
РБ
93.
«Тараз қалашығы» республикалық маңызы бар ескерткіш объектілерін консервациялау және «Көне Тараз» тарихи музейінің экспозициясын құру
консервациялау және экспозиция құру
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 850 323,5
РБ
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

9 478,0 по бюджетной программе 021 «Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана»
РБ
»;
строки, порядковые номера 78, 79 и 80, изложить в следующей редакции:
«
78.
Выпуск 10-серийного историко-драматического телесериала «Қазақ елі»
телесериал
МКС
декабрь 2015 года
1 475 205,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
79.
Выпуск документального фильма «Қазақ хандығына 550 жыл»
документальный фильм
МКС
декабрь 2015 года
250 000,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
80.
Выпуск многосерийного анимационного фильма «Қазақ елі»
анимационный фильм
МКС
декабрь 2015 года
375 000,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
»;
строку, порядковый номер 82, изложить в следующей редакции:
«
82.
Издание книги-альбома Мухамед Хайдар Дулати «Тарих-и- Рашиди» на трех языках (казахский, русский, английский)
книга-альбом
МКС
сентябрь 2015 года
43 193,0 по бюджетной программе 018 «Издание социально-важных видов литературы»
РБ
»;
строки, порядковые номера 92 и 93, изложить в следующей редакции:
«
92.
Реализация проекта «Көне Тараз» (строительство историко-культурного этноцентра, музея «Көне Тараз» и капитальный ремонт здания драматического театра в г. Тараз)
реализация проекта
акимат Жамбылской области, МКС
в течение 2015 года
2 144 178,5 по бюджетной программе 116 «Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
93.
Консервация объектов памятника республиканского значения «Городище Тараз» и создание экспозиции музея истории «Көне Тараз»
консервация и создание экспозиции
МКС, акимат Жамбылской области
в течение 2015 года
850 323,5 по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов