Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 80 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 752 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 752 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 10-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 80 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 10-3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – туристік қызмет саласындағы мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесінің әкімшісі – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, жалғыз қызмет түрі Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыру болып табылатын заңды тұлға.
2. Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты өткізу тәртібі

Об утверждении Правил проведения конкурса на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 80. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 752.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 752 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 10-3) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 80
Правила проведения конкурса на определение юридического лица,
осуществляющего функции администратора системы гарантирования
прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 10-3) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий функции государственного управления в области туристской деятельности;
2) администратор системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма – юридическое лицо, определенное Правительством Республики Казахстан, единственным видом деятельности которого является осуществление функций администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма.
2. Порядок проведения конкурса на определение юридического
лица, осуществляющего функции администратора системы
гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере
выездного туризма

3. Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсты (бұдан әрі – конкурс) уәкілетті орган өткізеді.
Конкурс өткізу мақсатында уәкілетті орган Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындау комиссиясын (бұдан әрі – комиссия) құрады. Комиссияның құрамын және ережесін уәкілетті орган бекітеді.
4. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Қағидаларды басшылыққа алады.
5. Конкурстың өткізілетіні туралы ақпараттық хабарлама уәкілетті органның интернет-ресурсында және республикалық баспасөз басылымында конкурс өткізілгенге дейін күнтізбелік жиырма күннен кешіктірмей жарияланады. Конкурстың өткізілетіні туралы хабарлама мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) уәкілетті органның атауы және комиссияның орналасқан орны;
2) конкурстың өткізілетіні туралы толық ақпарат алу әдістері (байланыс телефондары, интернет-ресурс, е-mail);
3) конкурсқа қатысуға өтініштерді қабылдау мекенжайы және мерзімі;
4) конкурстың өткізілетін күні, уақыты және орны;
5) Қағидалардың 6-тармағына сәйкес конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттардың тізбесі;
6) Қағидалардың 8-тармағына сәйкес конкурстық ұсыныстың мазмұнына қойылатын талаптар.
6. Конкурсқа қатысу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға өтініш;
2) Қағидалардың 8-тармағының талаптарына сай келетін конкурстық ұсыныс;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің* көшірмесі;
4) заңды тұлға жарғысының көшірмесі. Заңды тұлға қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген Үлгілік жарғының негізінде жүзеге асырған жағдайда, мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің нотариат куәландырған көшірмесі.
Ескертпе: *"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;

3. Конкурс на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма (далее – конкурс), проводится уполномоченным органом.
В целях проведения конкурса уполномоченный орган образует комиссию на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма (далее – комиссия). Состав и Положение комиссии утверждаются уполномоченным органом.
4. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящими Правилами.
5. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа и республиканском периодическом печатном издании не позднее, чем за двадцать календарных дней до проведения конкурса. Сообщение о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) наименование уполномоченного органа и местонахождение комиссии;
2) способы получения подробной информации о проведении конкурса (контактные телефоны, интернет-ресурс, е-mail);
3) адрес и срок приема заявлений на участие в конкурсе;
4) дата, время и место проведения конкурса;
5) перечень документов, предоставляемых для участия в конкурсе, в соответствии с пунктом 6 Правил;
6) требования к содержанию конкурсного предложения в соответствии с пунктом 8 Правил.
6. Для участия в конкурсе представляются следующие документы:
1) заявление на участие в конкурсе по форме согласно приложению к Правилам;
2) конкурсное предложение, соответствующее требованиям пункта 8 Правил;
3) копия справки либо свидетельства* о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) копия устава юридического лица. В случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, то нотариально засвидетельствованная копия заявления о государственной регистрации.
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.

7. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылған құжаттардың Қағидалардың 6-тармағына сай келмеуі оларды қайтаруға негіз болып табылады.
8. Конкурстық ұсыныс:
1) заңды тұлғаның ұйымдастырушылық-құқықтық нысанына сілтемені;
2) заңды тұлғаның орналасқан жерін;
3) заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) туралы мәліметтерді (туризм саласындағы жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмесін; туризм саласындағы заңды тұлғалардың бірлестігіндегі мүшелікті растайтын құжаттың көшірмесін (бар болса) қоса бере отырып);
4) заңды тұлғаның басшысы туралы мәліметтерді (туроператорлық және/немесе турагенттік қызметтегі жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмесін; туристік білімі туралы дипломның көшірмесін және шет тілі бойынша емтихан тапсырғаны туралы дипломның, сертификаттың, ресми сертификаттың көшірмесін (көшірмелерін) (бар болса) қоса бере отырып);
5) қызметкерлердің лауазымдық міндеттемелерімен қоса штат кестесін (қызметкерлердің туроператорлық және/немесе турагенттік қызметтегі жұмыс өтілін, сондай-ақ шет тілдерін меңгергенін (шет тілі бойынша емтихан тапсырғаны туралы дипломның, сертификаттың, ресми сертификаттың көшірмесін); туристік қызмет саласындағы шетелдік ұйымда тағылымдамадан өткені туралы сертификаттың көшірмесін (бар болса) қоса бере отырып);
6) заңды тұлғаның жоспарланған шығыстар сметасын қамтиды.
9. Конкурстық ұсыныс парақтары нөмірленген және заңды тұлғаның мөрімен расталып, тігілген түрде конвертте ұсынылады.
Конкурстық ұсыныстың мәтінінде түзетулерге жол берілмейді.
10. Қағидалардың 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін конкурсқа қатысуға берілген өтінішті кері қайтарып алуға болады.
11. Заңды тұлғаның уәкілетті өкілі сенімхатты ұсынған жағдайда конкурстық ұсыныстары бар конверттерді ашу кезінде қатысады.
12. Комиссия мынадай өлшемшарттарды ескере отырып, балл беру арқылы конкурстың жеңімпазын белгілейді:
1) туризм саласындағы жұмыс өтілі 3 жылдан кем емес заңды тұлғаның құрылтайшысы (құрылтайшылары) туралы ақпарат:
3 (үш) жылдан 5 (бес) жылға дейін – 1 балл;
5 (бес) жылдан 7 (жеті) жылға дейін – 2 балл;
7 (жеті) жылдан 10 (он) жылға дейін – 3 балл;
10 (он) жыл және одан жоғары – 4 балл;
құрылтайшы Қазақстан Республикасының туризм саласындағы заңды тұлғалар бірлестігінің мүшесі болған жағдайда, қосымша 1 балл беріледі;
2) заңды тұлға басшысының туроператорлық және/немесе турагенттік қызметте кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы:
3 (үш) жылдан 5 (бес) жылға дейін – 1 балл;
5 (бес) жылдан 7 (жеті) жылға дейін – 2 балл;
7 (жеті) жылдан 10 (он) жылға дейін – 3 балл;

7. Несоответствие представленных для участия в конкурсе документов пункту 6 Правил является основанием для их возврата.
8. Конкурсное предложение содержит:
1) указание на организационно-правовую форму юридического лица;
2) местонахождение юридического лица;
3) сведения об учредителе(ях) юридического лица (с приложением копии документа, подтверждающего стаж работы в отрасли туризма; копии документа, подтверждающего членство в объединении юридических лиц в отрасли туризма (при наличии);
4) сведения о руководителе юридического лица (с приложением копии документа, подтверждающего стаж работы в туроператорской и/или турагентской деятельности; копии диплома о туристском образовании и копии диплома, сертификата, официального сертификата о сдаче экзамена по иностранному языку (при наличии);
5) штатное расписание с должностными обязанностями сотрудников (с приложением копий документов, подтверждающих стаж работы сотрудников в туроператорской и/или турагентской деятельности, а также владения иностранными языками (копии диплома, сертификата, официального сертификата о сдаче экзамена по иностранному языку); копии сертификата о прохождении стажировки в иностранной организации сферы туристской деятельности (при наличии);
6) планируемую смету расходов юридического лица.
9. Конкурсное предложение представляется в конверте в прошитом виде с пронумерованными страницами и заверенное печатью юридического лица.
В тексте конкурсного предложения не допускаются исправления.
10. Допускается отзыв поданного заявления на участие в конкурсе до истечения срока, указанного в подпункте 3) пункта 5 Правил.
11. Уполномоченный представитель юридического лица присутствует при вскрытии конвертов с конкурсными предложениями при предоставлении доверенности.
12. Победитель конкурса устанавливается комиссией путем присвоения баллов с учетом следующих критериев:
1) сведения об учредителе(ях) юридического лица со стажем работы в отрасли туризма не менее 3 лет:
от 3 (три) до 5 (пять) лет – 1 балл;
от 5 (пять) до 7 (семь) лет – 2 балла;
от 7 (семь) до 10 (десять) лет – 3 балла;
от 10 (десять) и свыше лет – 4 балла;
дополнительный 1 балл присваивается в случае, если учредитель является членом объединений юридических лиц в отрасли туризма Республики Казахстан;
2) информация о наличии стажа работы руководителя юридического лица в туроператорской и/или турагентской деятельности не менее 3 лет:
от 3 (три) до 5 (пять) лет – 1 балл;
от 5 (пять) до 7 (семь) лет – 2 балла;
от 7 (семь) до 10 (десять) лет – 3 балла;

10 (он) жыл және одан жоғары – 4 балл;
заңды тұлға басшысының туристік білімі болған (1 балл) және ол шет тілін (тілдерін) білген (1 балл) жағдайда қосымша балл беріледі;
3) штатта туроператорлық және/немесе турагенттік қызметте жұмыс өтілі бар, шет тілдерін білетін қызметкерлердің болуы (1 балл);
штатта мынадай:
Қазақстан Республикасының туризм саласындағы заңды тұлғалар бірлестігінде жұмыс өтілі бар (1 балл);
туристік қызмет саласының шетелдік ұйымдарында тағылымдамадан өткен (1 балл) қызметкерлер болған жағдайда қосымша балл беріледі;
4) заңды тұлға филиалының және/немесе өкілдігінің болуы (1 балл);
мынадай:
Қазақстан Республикасының қалаларында (әрбір филиал және/немесе өкілдік үшін 1 балл);
шет мемлекеттердің аумағында филиалдар және/немесе өкілдіктер болған (әрбір филиал және/немесе өкілдік үшін 1 балл) жағдайда қосымша балл беріледі.
13. Ең жоғары жиынтық балл жинаған заңды тұлға жеңімпаз болып танылады. Екі немесе одан да көп заңды тұлғада тең жиынтық балл болған кезде, комиссия мүшелерінің ең көп даусын жинаған заңды тұлға жеңімпаз болып танылады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының даусы шешуші болып саналады.
14. Заңды тұлғаның конкурстық ұсынысы мазмұнының Қағидалардың 8-тармағының шарттарына сай болмауы конкурсқа қатысуға өтінішті қабылдамауға негіз болып табылады. Заңды тұлға оның конкурсқа қатысуға өтінішінің қабылданбағаны туралы жазбаша түрде хабардар етіледі.
15. Конкурсқа қатысуға берілген өтініштерді қабылдау аяқталған күннен кейінгі бірінші жұмыс күні конкурс өткізілетін күн болып айқындалады.
16. Конкурс өткізілген күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурсты өткізудің қорытындылары туралы хаттама жасалады, оған комиссия төрағасы, хатшысы мен мүшелері қол қояды.
17. Конкурсты өткізудің қорытындылары туралы хаттаманың көшірмелері оған қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурсқа қатысушыларға не олардың уәкілетті өкілдеріне жіберіледі.
18. Конкурсты өткізу қорытындылары туралы қол қойылған хаттаманың мәтіні уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
19. Уәкілетті орган:
1) конкурсқа қатысуға өтініштер болмаған немесе Қағидалардың 14-тармағына сәйкес комиссия оларды қабылдамаған;
2) конкурсқа қатысуға екеуден аз өтініштер ұсынылғанда;
3) конкурс жеңімпазы Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асырудан бас тартқан жағдайларда, 10 (он) жұмыс күні ішінде Қағидаларда белгіленген тәртіппен қайталама конкурстың өткізілетіні туралы хабарлайды.

от 10 (десять) и свыше лет – 4 балла;
дополнительные баллы присваиваются в случае наличия у руководителя юридического лица туристского образования (1 балл) и знания иностранного(ых) языков (1 балл);
3) наличие в штате работников со стажем работы в туроператорской и/или турагентской деятельности, со знанием иностранных языков (1 балл);
дополнительные баллы присваиваются в случае наличия в штате сотрудников:
со стажем работы в объединениях юридических лиц в отрасли туризма Республики Казахстан (1 балл);
прошедших стажировку в иностранных организациях сферы туристской деятельности (1 балл);
4) наличие филиала и/или представительства юридического лица;
дополнительные баллы присваиваются в случае наличия филиала(ов) и/или представительства(в):
в городах Республики Казахстан (по 1 баллу за каждый филиал и/или представительство);
на территории иностранных государств (по 1 баллу за каждый филиал и/или представительство).
13. Юридическое лицо, набравшее наиболее высокий суммарный балл, признается победителем. При равных суммарных баллах у двух и более юридических лиц победителем признается юридическое лицо, набравшее наибольшее количество голосов членов комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя комиссии считается решающим.
14. Несоответствие содержания конкурсного предложения юридического лица условиям пункта 8 Правил является основанием для отклонения заявления на участие в конкурсе. Юридическое лицо письменно уведомляется об отклонении его заявления на участие в конкурсе.
15. Датой проведения конкурса определяется первый рабочий день, следующий за днем завершения приема заявлений на участие в конкурсе.
16. Не позднее 3 (три) рабочих дней, следующих за днем проведения конкурса, составляется протокол об итогах проведения конкурса, подписываемый председателем, секретарем и членами комиссии.
17. Копии протокола об итогах проведения конкурса направляются участникам конкурса либо их уполномоченным представителям не позднее трех рабочих дней со дня его подписания.
18. Текст подписанного протокола об итогах проведения конкурса публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
19. Уполномоченный орган в течение 10 (десять) рабочих дней объявляет о проведении повторного конкурса в порядке, установленном Правилами, в случаях:
1) отсутствия заявлений на участие в конкурсе или их отклонения комиссией в соответствии с пунктом 14 Правил;
2) предоставления менее двух заявлений на участие в конкурсе;
3) отказа победителя конкурса от осуществления функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма.

20. Комиссия шешіміне уәкілетті органға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шағым жасауға болады.
Қазақстан Республикасы
азаматтарының шығу туризмі саласындағы
құқықтарына кепілдік беру
жүйесі әкімшісінің функциясын
жүзеге асыратын заңды тұлғаны
айқындауға арналған
конкурсты өткізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге_________________________________
(уәкілетті органның атауы)
кімнен _______________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Конкурсқа қатысуға өтініш
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісінің функциясын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындауға арналған конкурсқа қатысуға рұқсат беруді сұраймын.
Осы өтінішке мыналарды қоса беремін:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
_____________________________________________________________.
_____________ __________________________________
(қолы, күні) (лауазымы, Т.А.Ә. (бар болса)
М.О.

20. Решение комиссии может быть обжаловано в уполномоченный орган, а также в судебном порядке в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам проведения конкурса
на определение юридического лица,
осуществляющего функции администратора
системы гарантирования прав граждан
Республики Казахстан в сфере
выездного туризма
Форма
Кому __________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от кого _______________________________
(наименование юридического лица)
Заявление на участие в конкурсе
Прошу допустить к участию в конкурсе на определение юридического лица, осуществляющего функции администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
К настоящему заявлению прилагаю:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
______________ _________________________________________________
(подпись, дата) (должность, Ф.И.О (при его наличии)
М.П.