"2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 102 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
1-бап. «2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2015 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2015 ж., № 22-VІІ, 162-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 және 2-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бап. 2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 7 268 407 231 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 189 806 996 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 159 104 528 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16 383 224 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 903 112 483 мың теңге;
2) шығындар – 7 920 789 229 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 112 155 814 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 205 246 481 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 93 090 667 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 138 148 303 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 140 798 303 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 2 650 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -902 686 115 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,0 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 902 686 115 мың теңге.
2-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенiн пайдаланғаны үшін 38 090 438 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 7 472 520 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.»;
2) 8, 9 және 10-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«8-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 1 – 11-сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 914330 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 102
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы»
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2015 г., № 22-VII, ст. 162) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 268 407 231 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 189 806 996 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 159 104 528 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 383 224 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 903 112 483 тысячи тенге;
2) затраты – 7 920 789 229 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 155 814 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 205 246 481 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93 090 667 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 138 148 303 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 140 798 303 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 650 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 902 686 115 тысяч тенге или 2,0 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 902 686 115 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 38 090 438 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 7 472 520 тысяч тенге.»;
2) статьи 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
«Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 914 330 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 1–11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования.

9-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 880 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
10-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 807 500 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.»;
3) 15-бапта:
мынадай мазмұндағы 6-1), 6-2), 7-1) және 7-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«6-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
6-2) кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;»;
«7-1) экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
7-2) жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге;»;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;»;
мынадай мазмұндағы 29-1) және 29-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«29-1) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
29-2) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;»;
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«30) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;»;
4) мынадай мазмұндағы 16-1-баппен толықтырылсын:
«16-1-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен тұрғын үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша өтемақы төлеуге «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамына аудару үшін 20 900 000 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.»;
5) 20-бап алып тасталсын;
6) мынадай мазмұндағы 20-1-баппен толықтырылсын:
«20-1-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық меншіктегі объектілерді жекешелендіруден республикалық бюджетке түскен кірістер есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын толықтыру үшін 1 537 777 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.»;

Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 880 000 000 тысяч тенге.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 807 500 000 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.»;
3) в статье 15:
дополнить подпунктами 6-1), 6-2), 7-1) и 7-2) следующего содержания:
«6-1) на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
6-2) на субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники;»;
«7-1) на обеспечение экономической стабильности;
7-2) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;»;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
«10) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;»;
дополнить подпунктами 29-1) и 29-2) следующего содержания:
«29-1) на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
29-2) на изъятие земельных участков для государственных нужд;»;
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
«30) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;»;
4) дополнить статьей 16-1 следующего содержания:
«Статья 16-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 20 900 000 тысяч тенге для перечисления акционерному обществу «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана» на выплату компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.»;
5) статью 20 исключить;
6) дополнить статьей 20-1 следующего содержания:
«20-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год расходы в сумме 1 537 777 тысяч тенге для пополнения Национального фонда Республики Казахстан за счет доходов, поступивших в республиканский бюджет от приватизации объектов республиканской собственности.»;

7) 21, 23, 25 және 27-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«21-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2016 жылға арналған резервi 264 293 453 мың теңге сомасында, оның iшiнде арнайы резерв 101 671 852 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.»;
«23-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 668 446 мың теңге көзделсiн.»;
«25-бап. 2016 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 9 305 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.»;
«27-бап. 2016 жылы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерiнiң лимитi 1 369 497 307 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.»;
8) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
9) көрсетілген Заңға 5-қосымшада:
04 «Білім беру» деген функционалдық топта:
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» әкімшісі бойынша:
099 «Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету» бағдарламасы бойынша:
110 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарының 10-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген кіші бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«110 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер».
2-бап. Осы Заң 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
«2016 – 2018 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»
Қазақстан Республикасының
2016 жылғы « »
№ Заңына
1-қосымша
«2016 – 2018 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 426-V Заңына
1-қосымша
2016 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
I. Кірістер

7) статьи 21, 23, 25 и 27 изложить в следующей редакции:
«Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2016 год в сумме 264 293 453 тысяч тенге, в том числе специальный резерв в сумме 101 671 852 тысячи тенге.»;
«Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год 668 446 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.»;
«Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2016 года в размере 9 305 000 000 тысяч тенге.»;
«Статья 27. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, Правительства Республики Казахстан в 2016 году в размере 1 369 497 307 тысяч тенге.»;
8) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону;
9) в приложении 5 к указанному Закону:
в функциональной группе 04 «Образование»:
по администратору 225 «Министерство образования и науки Республики Казахстан»:
по программе 009 «Обеспечение доступности качественного школьного образования»:
подпрограмму 110 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования в 10-11 классах организаций среднего образования» изложить в следующей редакции:
«110 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2016 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
«О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы»
от « » 2016 года №
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы»
от «30» ноября 2015 года № 426-V ЗРК
Республиканский бюджет на 2016 год
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

3 051 836
003
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
290 083
005
Шетелдік іссапарлар
3 899 110
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
111 221
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
47 485 367
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
483 250
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
13 171 232
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 801 613
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
74 740 471
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
64 767 625
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
36 000
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
25 420
067
Саяси партияларды қаржыландыру
3 625 198
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
5 478 492
094
Мемлекеттік активтерді басқару
807 736
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
33 398 510
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 953 445
217
Ғылымды дамыту
28 445 065
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
9 484 285
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 484 285
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
1 993 321
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 663 865
037
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
329 456
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 538 645
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 538 645
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
32 311 589
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыруды және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

3 051 836
003
Делимитация и демаркация государственной границы Республики Казахстан
290 083
005
Заграничные командировки
3 899 110
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
111 221
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
47 485 367
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
483 250
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
13 171 232
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 801 613
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
217 Министерство финансов Республики Казахстан 74 740 471
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
64 767 625
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
36 000
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
25 420
067
Финансирование политических партий
3 625 198
072
Реформирование системы налогового администрирования
5 478 492
094
Управление государственными активами
807 736
225 Министерство образования и науки Республики Казахстан 33 398 510
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 953 445
217
Развитие науки
28 445 065
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 9 484 285
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
9 484 285
240 Министерство культуры и спорта Республики Казахстан 1 993 321
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 663 865
037
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
329 456
241 Министерство энергетики Республики Казахстан 4 538 645
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 538 645
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 32 311 589
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности

10 619 666
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
791 923
209
Тұрғын-үй құрылыс жинақтары үлестері бойынша төлем ақы төлеу
20 900 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
101 973 617
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
27 205 331
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
13 562 790
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
4 990 070
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
118 800
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
1 898 037
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
506 074
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
493 006
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
51 417 125
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 782 384
244
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
4 205 508
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
3 218 145
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
755 725
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
231 638
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 467 146
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 314 314
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру

10 619 666
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
791 923
209
Выплата компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения
20 900 000
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 101 973 617
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами
27 205 331
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
13 562 790
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
4 990 070
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
118 800
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
1 898 037
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
506 074
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
493 006
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
51 417 125
081
Обеспечение представления статистической информации
1 782 384
244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан 4 205 508
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 218 145
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
755 725
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
231 638
406 Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета 1 467 146
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 314 314
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля

060
Сот-сараптама кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
10 132
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
416 460 446
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 555 331
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
10 940 819
092
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
30 706 974
098
Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
94 862 769
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
96 511 430
203
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
20 796 040
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
152 944 302
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
194 271
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
4 320 261
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
320 312
224
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 307 937
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
33 175 529
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
603 060
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
558 664
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
981 479
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 073 257
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 959 069
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
15 191 712
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 191 439
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 506 774
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
8 592
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 012 892
039
Спорт саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

060
Повышение квалификации и переподготовка судебно-экспертных кадров
10 132
225 Министерство образования и науки Республики Казахстан 416 460 446
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 555 331
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
10 940 819
092
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
30 706 974
098
Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
94 862 769
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
96 511 430
203
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
20 796 040
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
152 944 302
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
194 271
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
4 320 261
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
320 312
224
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования
1 307 937
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 33 175 529
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
603 060
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
558 664
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
981 479
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 073 257
007
Строительство и реконструкция объектов образования
1 959 069
240 Министерство культуры и спорта Республики Казахстан 15 191 712
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 191 439
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 506 774
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
8 592
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 012 892
039
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области спорта

675 493
040
Спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 828
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
8 788 694
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
45 207
048
Техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
11 803
086
Ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
33 404
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
339 476
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
339 476
244
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
2 361 761
002
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
376 335
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 985 426
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
1 168 531
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
1 168 531
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
189 430
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
189 430
5
Денсаулық сақтау
764 374 872
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
5 582 189
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
5 582 189
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 794 405
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 794 405
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
544 409
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
544 409
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
728 230 894
013
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
494 869
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
12 120 713
024
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-ға нысаналы салым
4 188 558
052
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету
600 204 584
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
111 062 494
059
Аурулар диагностикасының және емдеудің жоғары технологиялық әдістерінің әлеуетін арттыру және енгізу
159 676
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
13 562 070
066
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер

675 493
040
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
7 828
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
8 788 694
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 45 207
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии
11 803
086
Переподготовка и повышение квалификации кадров в космической отрасли
33 404
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 339 476
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства
339 476
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан 2 361 761
002
Повышение квалификации государственных служащих
376 335
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
1 985 426
502 Генеральная прокуратура Республики Казахстан 1 168 531
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
1 168 531
694 Управление Делами Президента Республики Казахстан 189 430
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
189 430
5 Здравоохранение 764 374 872
201 Министерство внутренних дел Республики Казахстан 5 582 189
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
5 582 189
208 Министерство обороны Республики Казахстан 4 794 405
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 794 405
225 Министерство образования и науки Республики Казахстан 544 409
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
544 409
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 728 230 894
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения
494 869
020
Реформирование системы здравоохранения
12 120 713
024
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
4 188 558
052
Обеспечение населения медицинской помощью в рамках Единой национальной системы здравоохранения
600 204 584
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
111 062 494
059
Повышение потенциала и внедрение высокотехнологичных методов диагностики и лечения заболеваний
159 676
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 13 562 070
066
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения

143 757
088
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
13 418 313
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
11 660 905
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
11 660 905
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 911 102 067
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 911 102 067
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
1 834 513 861
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
64 451
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
69 963 757
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
157 410
056
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық - талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
296 221
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
6 106 367
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
163 934 561
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
163 934 561
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
481 209
085
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
100 571 664
086
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
62 881 688
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
121 703 650
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
168 090
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі қызметтер
168 090
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 546 577
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
919 167
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
2 627 410
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
70 951 038
017
Ішкі саяси тұрақтылықты, қазақстандық патриотизмді, азаматтық қоғам және мемлекеттік институттар арасындағы қарым -қатынасты нығайтуды қамтамасыз ету
411 648

143 757
088
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 418 313
694 Управление Делами Президента Республики Казахстан 11 660 905
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
11 660 905
6 Социальная помощь и социальное обеспечение 1 911 102 067
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 1 911 102 067
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
1 834 513 861
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
64 451
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
69 963 757
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
157 410
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности, модернизация политики занятости
296 221
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
6 106 367
7 Жилищно-коммунальное хозяйство 163 934 561
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 163 934 561
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
481 209
085
Реализация мероприятий в сфере жилищного хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
100 571 664
086
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
62 881 688
8 Культура, спорт, туризм и информационное пространство 121 703 650
101 Администрация Президента Республики Казахстан 168 090
004
Услуги по хранению историко-культурных ценностей
168 090
225 Министерство образования и науки Республики Казахстан 3 546 577
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
919 167
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
2 627 410
240 Министерство культуры и спорта Республики Казахстан 70 951 038
017
Обеспечение внутриполитической стабильности, укрепление казахстанского патриотизма, взаимоотношение институтов гражданского общества и государства
411 648

021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
331 428
022
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
13 398
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
17 476 621
035
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
34 232 106
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
18 485 837
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
41 636 743
087
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
41 417 629
088
Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету
219 114
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
4 120 018
067
Алматы қаласының бюджетіне 2017 жылғы Дүниежүзілік қысқы универсиада объектілерін жобалауға және салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 120 018
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 281 184
006
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
362 966
015
Щучье-Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
735 546
029
Щучинск –Бурабай курорттық аймағының туристік имиджін қалыптастыру
182 672
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
54 439 321
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
418 887
024
Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
418 887
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
39 206 589
003
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 373 925
009
«Қарағандыкөмір» бұрынғы өндірістік бірлестігінің шахталары және көмір тіліктері қызметінің салдарын жою
1 102 984
036
Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту
5 070 320
041
Жылу-электр энергетикасын дамыту
26 659 360
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
14 813 845
056
Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
421 176
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
14 392 669
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
148 763 099
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
134 762 976
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
13 090 691
233
Табиғи ресурстарды жоспарлау, мониторингтеу, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру

021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
331 428
022
Прикладные научные исследования
13 398
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
17 476 621
035
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
34 232 106
036
Развитие спорта высших достижений
18 485 837
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 41 636 743
087
Проведение государственной информационной политики
41 417 629
088
Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке
219 114
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 4 120 018
067
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на проектирование и строительство объектов Всемирной зимней универсиады 2017 года
4 120 018
694 Управление Делами Президента Республики Казахстан 1 281 184
006
Проведение государственной информационной политики
362 966
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
735 546
029
Формирование туристского имиджа в Щучинско-Боровской курортной зоне
182 672
9 Топливно-энергетический комплекс и недропользование 54 439 321
225 Министерство образования и науки Республики Казахстан 418 887
024
Мониторинг сейсмологической информации
418 887
241 Министерство энергетики Республики Казахстан 39 206 589
003
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие газотранспортной системы
6 373 925
009
Ликвидация последствий деятельности шахт и угольных разрезов бывшего производственного объединения «Карагандауголь»
1 102 984
036
Развитие атомных и энергетических проектов
5 070 320
041
Развитие тепло-электроэнергетики
26 659 360
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 14 813 845
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
421 176
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
14 392 669
10 Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения 148 763 099
212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан 134 762 976
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
13 090 691
233
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов

97 792 382
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
5 602 486
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
3 425 756
095
Алматы қаласының бюджетіне метрополитен салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 000 000
096
Ғылыми-технологиялық және тәжірибелік-эксперименттік базаны дамыту
1 209 072
097
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
3 220 110
099
Электрондық үкіметті, инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
55 929 783
13
Басқалар
1 009 213 255
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 510 372
006
Өкілдік шығындар
1 510 372
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
389 223 878
005
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражаттарды аударуды ұйымдастыру
1 537 777
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
264 293 453
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
9 499 139
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 281 126
093
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету
80 045 140
095
Мемлекеттік міндеттемелерді орындау
13 567 243
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
284 971 070
055
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
284 971 070
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
14 695 006
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 263 587
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
5 623 653
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
5 807 766
210
«Инновациялық технологиялар паркі» дербес кластерлік қорына нысаналы аударым
1 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
315 187 015
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

97 792 382
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
5 602 486
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
3 425 756
095
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на строительство метрополитена
5 000 000
096
Развитие научно-технологической и опытно-экспериментальной базы
1 209 072
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
097
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
3 220 110
099
Развитие электронного правительства, инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
55 929 783
13 Прочие 1 009 213 255
204 Министерство иностранных дел Республики Казахстан 1 510 372
006
Представительские затраты
1 510 372
217 Министерство финансов Республики Казахстан 389 223 878
005
Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан
1 537 777
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
264 293 453
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
9 499 139
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
20 281 126
093
Обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
80 045 140
095
Выполнение обязательств государства
13 567 243
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 284 971 070
055
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
284 971 070
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 14 695 006
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 263 587
204
Создание условий для привлечения инвестиций
5 623 653
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
5 807 766
210
Целевое перечисление автономному кластерному фонду «Парк инновационных технологий»
1 000 000
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 315 187 015
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

725 000
065
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ға нысаналы аударым
233 538 571
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
14 439 394
087
«Бизнестің жол картасы-2020» бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
57 447 157
089
Жұмылдыру дайындығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
9 036 893
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
3 625 914
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
3 625 914
14
Борышқа қызмет көрсету
576 687 028
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
576 687 028
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
576 687 028
15
Трансферттер
837 303 782
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
837 303 782
097
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
420 834
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
836 882 948
III. Таза бюджеттік кредит беру
112 155 814
Бюджеттік кредиттер
205 246 481
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 823 827
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
30 823 827
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру
30 823 827
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
96 937 337
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
19 092 292
206
Жалдамалы тұрғын үй құрылысына кейіннен «Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйымы» АҚ кредит бере отырып, «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ кредит беру
19 092 292
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
77 845 045
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
2 845 045
074
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
75 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68 669 587
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
60 000 000
023
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-ға кредит беру

725 000
065
Целевое перечисление в АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
233 538 571
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
14 439 394
087
Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса «Дорожная карта бизнеса 2020»
57 447 157
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
089
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
9 036 893
694 Управление Делами Президента Республики Казахстан 3 625 914
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан
3 625 914
14 Обслуживание долга 576 687 028
217 Министерство финансов Республики Казахстан 576 687 028
013
Обслуживание правительственного долга
576 687 028
15 Трансферты 837 303 782
217 Министерство финансов Республики Казахстан 837 303 782
097
Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
420 834
400
Субвенции областным бюджетам
836 882 948
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
III Чистое бюджетное кредитование 112 155 814
Бюджетные кредиты 205 246 481
6 Социальная помощь и социальное обеспечение 30 823 827
239 Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан 30 823 827
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в рамках Дорожной карты занятости 2020
30 823 827
7 Жилищно-коммунальное хозяйство 96 937 337
242 Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан 19 092 292
206
Кредитование АО «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» с последующим кредитованием АО «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания» на строительство арендного жилья
19 092 292
243 Министерство национальной экономики Республики Казахстан 77 845 045
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 845 045
074
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
75 000 000
10 Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения 68 669 587
212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан 60 000 000
023
Кредитование АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса