"Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 наурыздағы № 138 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         К. Мәсімов
«Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
«Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы № 3827 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 1, 1-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер тізбесінде:
1 және 1-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ұлттық ұлан күні - 10 қаңтар
1-1. Қазақстан жастары күні - 9 ақпан»;
мынадай мазмұндағы 1-2, 1-3 және 1-4-тармақтармен толықтырылсын:
«1-2. Басқа мемлекеттердің аумағында әскери борышын атқарған қазақстандықтарға құрмет көрсету күні - 15 ақпан
1-3. Алғыс айту күні - 1 наурыз
1-4. Геолог күні - сәуірдің бірінші жексенбісі»;
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1. Бүкілқазақстандық ағаш отырғызу күні - Орман шаруашылығы қызметкерлерінің күні - сәуірдің үшінші сенбісі»;
мынадай мазмұндағы 2-2, 2-3 және 2-4-тармақтармен толықтырылсын:
«2-2. Еңбек күні - сәуірдің үшінші жексенбісі
2-3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі күні - 21 сәуір
2-4. Чернобыль АЭС-індегі аварияның, басқа да техногендік және экологиялық апаттардың салдарын жоюға қатысқан қазақстандықтарға құрмет көрсету күні - 26 сәуір»;
26-1-тармақ алып тасталсын.
2. Осы Жарлық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың он үшінші және он алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                              Н.Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 "О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2016 года № 138
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 «О профессианальных и иных праздниках в Республике Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики
Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 «О профессиональных и
иных праздниках в Республике Казахстан»
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 «О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 1, ст. 1) следующие изменения и дополнения:
в перечне профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункты 1 и 1-1 изложить в следующей редакции:
«1. День Национальной гвардии - 10 января
1-1. День казахстанской молодежи - 9 февраля»;
дополнить пунктами 1-2, 1-3 и 1-4 следующего содержания:
«1-2. День чествования казахстанцев, исполнявших воинский долг на территории других государств, - 15 февраля
1-3. День благодарности - 1 марта
1-4. День геолога - первое воскресенье апреля»;
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
«2-1. Всеказахстанский день посадки леса - День работников лесного хозяйства - третья суббота апреля»;
дополнить пунктами 2-2, 2-3 и 2-4 следующего содержания:
«2-2. День труда - третье воскресенье апреля
2-3. День Службы государственной охраны Республики Казахстан - 21 апреля
2-4. День чествования казахстанцев, участвовавших в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС, других техногенных и экологических катастроф, - 26 апреля»;
пункт 26-1 исключить.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев тринадцатого и шестнадцатого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2017 года.
Президент
Республики Казахстан                 Н.Назарбаев