Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 наурыздағы № 143 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 қазандағы № 634 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 15.10.2018 № 634 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын бекіту және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 176 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызына дейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық есепті ұсынсын.
4. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі берген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған "Денсаулық" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру туралы есептің негізінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қорытынды жобасын қалыптастырсын және есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін іске асыру туралы есеппен бірге Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 16 наурыздағы
№ 143 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 - 2019 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 143. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2018 года № 634
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2018 № 634.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 176 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 - 2019 годы и внесения дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 - 2019 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о ходе реализации Плана мероприятий в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан один раз в год до 15 февраля года, следующего за отчетным.
3. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан представлять сводный отчет о реализации Плана мероприятий в уполномоченный орган по государственному планированию один раз в год до 10 марта года, следующего за отчетным.
4. Уполномоченному органу по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга на основании отчета о реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Денсаулық" на 2016 – 2019 годы, представленного Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, сформировать проект заключения и представить вместе с отчетом о реализации в Правительство Республики Казахстан до 25 марта года, следующего за отчетным.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2016 года № 143
План мероприятий по реализации
Государственной программы развития здравоохранения

76 348,6
1.
Ең үздік әлемдік тәжірибелерді ескере отырып, ҚР-да қоғамдық денсаулық сақтау жүйесінің жұмыс істеуі бойынша ұсыныстар дайындау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2016 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
2.
ДСӘДМ-нің және жергілікті атқарушы органдардың қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы саясатты жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелерін құру
ДСӘДМ бұйрығы, әкімдіктің қаулысы

76 348,6
1.
Подготовить предложения по функционированию службы общественного здравоохранения в РК с учетом лучших мировых практик
предложения в Правительство РК
2 квартал 2016 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
2.
Создать структурные подразделения МЗСР и управлений здравоохранений для реализации политики в сфере охраны общественного здоровья
приказ МЗСР, постановление акимата

2016 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
күтіп-ұстауға көзделген қаржы мен штат санының лимиті шегінде
001
3.
ДДСҰ-ның, CDC-тің (АҚШ ауруларды бақылау және профилактика орталығы) қолдауымен ДСӘДМ, ведомстволық ұйымдардың және қоғамдық денсаулық сақтау саясатын жүзеге асыратын басқа да мүдделі мемлекеттік ұйымдардың қызметкерлері үшін ең үздік халықаралық стандарттарға сәйкес оқыту семинарларын ұйымдастыру *
семинарлар
жыл сайын
ДСӘДМ
ДБ
4.
Мыналарға:
- инфекциялық емес аурулар профилактикасы және онымен күрес жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған жаһандық іс-қимыл жоспарына;
- ДДСҰ негіздемелік конвенциясына және Еуропалық темекіге қарсы күрес стратегиясына;

4 квартал 2016 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
в пределах лимита штатной численности и средств, предусмотренных на содержание
001
3.
Организовать обучающие семинары при поддержке ВОЗ, CDC (центр по контролю и профилактике заболеваний США) в соответствии с лучшими международными стандартами для сотрудников МЗСР, подведомственных организаций и других заинтересованных государственных органов, реализующих политику охраны общественного здоровья*
семинары
ежегодно
МЗСР
ВБ
4.
Обеспечить реализацию мероприятий по профилактике и мониторинг за неинфекционными заболеваниями на основе апробированных технологий в соответствии с:
- Глобальным планом действий по профилактике неинфекционных заболеваний и борьбы с ними на 2017-2020 годы:
- Рамочной конвенцией ВОЗ и Европейской стратегией по борьбе против табака:

- ДДСҰ тағам өнімдері және тамақтану саласындағы 2015 – 2020 жылдарға арналған іс-қимыл жоспарына сәйкес сынаудан өткен технологиялардың негізінде инфекциялық емес аурулардың профилактикасы және мониторингі жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
5.
Инфекциялық аурулардың профилактикасы бойынша шараларды мониторингтеуді қамтамасыз ету
мониторинг жүргізу
жыл сайын
ДСӘДМ, ҰЭМ облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
6.
Инфекциялық және инфекциялық емес аурулардың алдын алу және профилактика жөніндегі ресурстарды әлеуметтік жұмылдыру жоспарын әзірлеу
бірлескен жоспар
2016 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
7.
Халықты одан әрі иммундандыру бойынша іс-шараларды жалғастыру (Ұлттық егу күнтізбесін іске асыру)
млн. тг
іс-шараларды өткізу
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
19 087,1
19 087,1
19 087,1
19 087,1
76 348,6
РБ
053-101
8.
Ұлттық иммундық профилактика тізілімін әзірлеу және енгізу
ұлттық тізілім
2017 жылғы 1-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
9.
Мектеп оқушыларының дұрыс тамақтану тұжырымдамасын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҰЭМ-ге ұсыныстар
2017 жылғы
2-тоқсан
ДСӘДМ, АШМ, БҒМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
10.
Өңірлік және ұлттық деңгейде аурулардың дамуын ұзақ мерзімді модельдеу мен болжамдаудың халықаралық жүйелерін бейімдеу*
халықаралық жүйелерді енгізу
2017 жылғы 1-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
11.
ҚДҚ қызметін бағалау жүйесін әзірлеу және енгізу*
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы
1 тоқсан – әзірлеу, 2018-2019 жылдар – енгізу
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ

- Планом действий ВОЗ в области пищевых продуктов и питания на 2015-2020 годы
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, МСХ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
5.
Обеспечить мониторинг мероприятий по профилактике инфекционных заболеваний
проведение мониторинга
ежегодно
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
6.
Разработать план социальной мобилизации ресурсов по профилактике и предупреждению инфекционных и неинфекционных заболеваний
совместный план
3 квартал 2016 года
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
7.
Продолжить мероприятия по дальнейшей иммунизации населения (реализация Национального календаря прививок)
млн. тг
проведение мероприятий
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
19 087,1
19 087,1
19 087,1
19 087,1
76 348,6
РБ
053-101
8.
Разработать и внедрить Национальный регистр иммунопрофилактики
национальный регистр
1 квартал 2017 года
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
9.
Внести предложения по разработке концепции здорового питания школьников
информация в МНЭ
2 квартал 2017 года
МЗСР, МСХ, МОН, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
10.
Адаптировать международные системы долгосрочного моделирования и прогнозирования развития заболеваний на региональном и национальном уровнях*
внедрение международных систем
1 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
11.
Разработать и внедрить систему оценки деятельности СОЗ*
методические рекомендации
1 квартал 2017 года – разработка, 2018-2019 годы - внедрение
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ

5.1.2-бағыт. Сектораралық өзара іс-қимылды дамыту
млн. тг
3 006, 2
3 209,9
3 275,5
3 289,
912 781,5
12.
Кейіннен өңірлер бөлінісінде халық денсаулығына мониторинг жүргізе отырып, халық денсаулығына қоршаған ортаның әсер ету қатерлері картасын әзірлеу*
ҰҮК хаттамасы
2017 жылы әзірлеу, 2018 жылы – мониторингтеу
ДСӘДМ, ҰЭМ, ЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
13.
Мектеп медицинасын білім беру жүйесінен денсаулық сақтау жүйесіне беру
заң жобасының тұжырымдамасы
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
14.
Балалар мен жасөспірімдердің өзіне-өзі қол жұмсау мінез-құлқы профилактикасы бойынша жол картасын әзірлеу
ҰҮК хаттамасы
2016 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, халықаралық ұйымдар (келісім бойынша)
қаржы шығындары талап етілмейді
15.
Жол-көлік оқиғаларын алдын алуға және азайтуға бағытталған іс-шаралар кешенін іске асыру, оның ішінде:
- тротуарлар, жерасты (жерүсті) жаяу жүргіншілер өткелдерін, жаяу жүргіншілер және велосипед жолдарын, автобус аялдамалары "қалташаларын" салу, жаяу жүргіншілер көп жүретін орындарды жарықтандыру;
- мектепке дейінгі балалар мекемелері, жалпы білім беру мекемелері маңында және басқа да балалар көп баратын жерлерде жол қозғалысы ережелерін бұзушылықтарды белгілейтін фото, бейнетіркеудің стационарлық жүйелерін орнату бойынша шаралар қабылдау
ДСӘДМ-ге ақпарат
жыл сайын
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ЖБ-ден бөлінген қаржы шеңберінде
16.
Республика жолдарының авариялық қауіпті учаскелеріндегі 40 трассалық медициналық-құтқару пунктінің одан әрі дамуын қамтамасыз ету
млн.тг
ДСӘДМ-ге ақпарат
жыл сайын
ІІМ, ДСӘДМ

Направление 5.1.2. Развитие межсекторального взаимодействия
млн.тг
3 006, 2
3 209,9
3 275,5
3 289,
912 781,5
12.
Разработать Карту рисков влияния окружающей среды на здоровье населения с последующим мониторингом здоровья населения в разрезе регионов*
протокол НКС
2017 год - разработка, 2018 год - мониторинг
МЗСР, МНЭ, МЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
13.
Принять меры по передаче школьной медицины из системы образования в систему здравоохранения
концепция законопроекта
3 квартал 2017 года
МЗСР, МОН, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
14.
Разработать Дорожную Карту по профилактике суицидального поведения детей и подростков
протокол НКС
4 квартал 2016 года
МОН, МЗСР, МВД, акиматы областей, городов Алматы и Астаны, международные организации (по согласованию)
не требует финансовых затрат
15.
Реализовать комплекс мероприятий, направленных на предупреждение и снижение дорожно-транспортных происшествий, включая:
- строительство тротуаров, подземных (надземных) пешеходных переходов, пешеходных и велосипедных дорожек, "карманов" автобусных остановок, освещению проезжей части в местах массового передвижения пешеходов
- принять меры по установке стационарных систем фото-, видео фиксации нарушений ПДД вблизи детских дошкольных учреждений, общеобразовательных школ и в других местах массового посещения детей
информация в МЗСР
ежегодно
акиматы областей, городов Алматы и Астаны
в пределах выделенных средств из МБ
16.
Обеспечить дальнейшее развитие 40 трассовых медико-спасательных пунктов на аварийно-опасных участках дорог республики
млн. тг
информация в МЗСР
ежегодно
МВД, МЗСР

2 187,8
2 244,8
2 259,2
8 814,8
ЖБ
007
30.
ҚР аса қауіпті инфекциялардың кіргізілуі мен таралуының алдын алу мақсатында республика шекарасы мен аумағын санитариялық қорғау бойынша іс-шаралардың өткізілуін қамтамасыз ету
іс-шаралар өткізу
жыл сайын
ҰЭМ, ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
31.
Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есептіліктің ұлттық жүйесін халықаралық стандарттарға сәйкес келтіру
ҰЭМ бұйрығы
2017 жылғы 1-тоқсан
ҰЭМ, ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
32.
ҚР-да туберкулезбен күрес жөніндегі 2014 – 2020 жылдарға арналған кешенді жоспарды, АИТВ/ЖИТС профилактикасы және қарсы күрес шарларын іске асыру
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын,
25 қаңтар
ДСӘДМ, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
2-міндет. Аурулар профилактикасы мен басқаруды жетілдіру
Халықтың жалпы өлім-жітімі
1000 тұрғынға шаққанда
Статистика комитетінің ресми деректері
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

2 187,8
2 244,8
2 259,2
8 814,8
МБ
007
30.
Обеспечить проведение мероприятий по санитарной охране границ и территорий республики с целью предупреждения завоза и распространения особо опасных инфекций в РК
проведение мероприятий
ежегодно
МНЭ, МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
31.
Привести национальную систему статистической отчетности в области здравоохранения в соответствие с международными стандартами
приказ МНЭ
1 квартал 2017 года
МНЭ, МЗСР
не требует финансовых затрат
32.
Обеспечить реализацию Комплексного плана по борьбе с туберкулезом в РК на 2014-2020 годы, а также мероприятий по профилактике и борьбе с ВИЧ/СПИД
информация в МНЭ
ежегодно, 25 января
МЗСР, МВД, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
Задача 2. Совершенствование профилактики и управления заболеваниями
Общая смертность населения
на 1000 населения
официальные данные Комитета по статистике
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны

28 983,2
43 055,9
87 449,1
33.
Қолданыстағы емханалар/ МСАК орталықтары базасында отбасылық қызмет көрсету қағидатын дамытуға бағытталған of excellens орталықтарын (үздік практика орталықтарын) кезең-кезеңімен құру*
әдістемелік ұсынымдар
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
34.
МСАК ұйымдарында операциялық менеджментті жетілдіру (кезектерді басқарудың заманауи технологиялары және басқалар)
әдістемелік ұсынымдар
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
35.
МСАК-тың, стационарлық және мамандандырылған медициналық көмектің сабақтастығы мен толықтығын қамтамасыз ететін медициналық көмек көрсету алгоритмдерін әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат

28 983,2
43 055,9
87 449,1
33.
Создать поэтапно на базе действующих поликлиник / центров ПМСП 16-ти центров of excellens (центров лучших практик), направленных на развитие семейного принципа обслуживания*
методические рекомендации
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
34.
Совершенствовать операционный менеджмент в организациях ПМСП (современные технологии управления очередями и др.)
методические рекомендации
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
35.
Разработать алгоритм оказания медицинской помощи, обеспечивающий преемственность и полноту ПМСП, стационарной и специализированной медицинской помощи
информация в МНЭ

2017 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
36.
Өңірлерде созылмалы ауруларды интеграциялық басқару бағдарламаларын енгізуді аяқтау*
ҰЭМ-ге ақпарат
2019 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
37.
Әзірленген стандартқа сәйкес геронтологиялық көмек көрсетуді қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
38.
Отбасы қажеттілігін ескере отырып, паллиативтік көмек көрсету мен үйде күтуді аутсорсингке беру жолымен кеңейту (ҮЕҰ тарту)
әдістемелік ұсынымдар

2 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
36.
Завершить внедрение программы интегрированного управления хроническими заболеваниями в регионах*
информация в МНЭ
4 квартал 2019 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
37.
Обеспечить оказание геронтологической помощи в соответствии с разработанным стандартом
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
38.
Расширить предоставление паллиативной помощи и ухода на дому с учетом потребности семьи путем передачи их на аутсорсинг (привлечение НПО)
методические рекомендации

2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ЖБ, МӘСҚ
39.
Медициналық-әлеуметтік оңалтуды қоса алғанда, МСАК-тың, әлеуметтік қорғау және қоғамдық денсаулық қызметтерінің интеграциясы негізінде пациенттердің мультибейінді патронажының регламентін әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
2018 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
40.
Жалпы практика дәрігерінің бақылау, созылмалы ауруларды басқару және үйде қызмет көрсету жөніндегі функцияларын кезең-кезеңімен медициналық ұйымдардағы арнайы дайындалған орта медицина қызметкерлерге беруді қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
41.
** Кадрлар даярлау және қайта даярлау жөніндегі; медициналық қызметкерлердің басқа қызметтерден МСАК-қа көшуін ынталандыру; шетелдік мамандарды тарту шараларын қоса алғанда, МСАК-тың ЖПД және орта медициналық қызметкерлермен, оның ішінде учаскелік терапевттермен учаскелік педиатрларды ЖПД кезең-кезеңімен ауыстыру есебінен қамтамасыз етілуін арттыру
млн.тг
ҰЭМ-ге ақпарат

2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
МБ, ФСМС
39.
Разработать регламент мультипрофильного патронажа пациентов на основе интеграции ПМСП, служб социальной защиты и общественного здоровья, включая медико-социальную реабилитацию
методические рекомендации
3 квартал 2018 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
40.
Обеспечить поэтапную передачу функций врачей общей практики по наблюдению, управлению хроническими заболеваниями и обслуживанию на дому специально подготовленным средним медицинским работникам в медицинских организациях
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
41.
Увеличить обеспеченность ПМСП ВОПами и средними медицинскими работниками, в т.ч. за счет поэтапного замещения участковых терапевтов и участковых педиатров на ВОП, **включая меры по подготовке и переподготовке кадров; стимулированию перехода медицинских работников в ПМСП из других служб; вовлечению иностранных специалистов
млн. тг
информация в МНЭ

2016-2017 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
47.
Халықаралық стандарттар негізінде парамедиктерді және ТЖ-ның алдын алуға, профилактикасына және шешуге тартылған басқа да қызметтерді қоса алғанда ЖШМК қызметкерлерін қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша үлгілік оқыту бағдарламаларын әзірлеу*
ДСӘДМ бұйрығы
2018 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, ІІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
48.
Көліктік медицинаны одан әрі дамыту бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде:
- ТМККК шеңберінде ҚР-ның халқын санитариялық авиация нысанындағы медициналық көмекпен қамтамасыз ету
млн.тг
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ

2016-2017 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
47.
Разработать типовые учебные программы для переподготовки и повышения квалификации работников СНМП, включая парамедиков, и других служб, задействованных в предупреждении, профилактике и разрешении ЧС, на основе международных стандартов*
приказ МЗСР
4 квартал 2018 года
МЗСР, МВД, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
48.
Принять меры по дальнейшему развитию транспортной медицины, в том числе:
- обеспечение населения РК медицинской помощью в форме санитарной авиации в рамках ГОБМП
млн. тг
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР

2019 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
57.
Ауруларды диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларын кезең-кезеңімен жаңарту, қайта қарау
жаңартылған клиникалық хаттамалар
жыл сайын
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
58.
Медициналық ұйымдардағы барлық клиникалық және клиникалық емес өндірістік процестерді стандарттауды жүргізу, оларды енгізу және мониторингтеу
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
59.
Медициналық технологияларды бағалау және медициналық практикаға жаңа технологиялар мен дәрілік заттарды енгізу процестерін жетілдіру жүйесін әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
60.
Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасына ішкі және сыртқы сараптама жүргізу қағидаларын жетілдіру
ДСӘДМ бұйрығы
2016 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
61.
Құпия аудитті қолдану негізінде медициналық қателіктерді есепке алу мен талдаудың ұлттық жүйесін енгізу жөнінде ұсыныстар дайындау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
62.
Медициналық этика мен медицина қызметкерлерінің коммуникативтік дағдыларын дамытудың шаралар жоспарын әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат

4 квартал 2019 года
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
57.
Поэтапно актуализировать, пересмотреть клинические протокола диагностики и лечения заболеваний
актуализированные клинические протоколы
ежегодно
МЗСР
не требует финансовых затрат
58.
Провести стандартизацию всех клинических и неклинических производственных процессов в медицинских организациях, их внедрение и мониторинг
методические рекомендации
4 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
59.
Разработать систему оценки медицинских технологий и совершенствования процессов внедрения новых технологий и лекарственных средств в медицинскую практику
методические рекомендации
3 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
60.
Совершенствовать правила проведения внутренней и внешней экспертизы качества медицинских услуг
приказ МЗСР
2 квартал 2016 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
61.
Подготовить предложения по внедрению Национальной системы учета и анализа медицинских ошибок на основе применения конфиденциального аудита
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
62.
Разработать план мер по развитию медицинской этики и коммуникативных навыков медицинских работников
информация в МНЭ

2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
63.
Өндірістік қызмет, рейтингтік бағалау нәтижелерін және медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына қанағаттануды әлеуметтанушылық зерттеу нәтижелерін БАҚ-та міндетті түрде жариялауды енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
64.
ҮЕҰ-ның медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасына халықтың қанағаттануын бағалау бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізуін ұйымдастыру
әлеуметтанушылықзерттеулер нәтижелері

4 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
63.
Внедрить обязательное опубликование в СМИ результатов производственной деятельности, рейтинговой оценки и результатов социологических исследований удовлетворенности качеством медицинских услуг
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
64.
Организовать проведение НПО социологических исследований по оценке удовлетворенности населения качеством медицинских услуг
результаты социологических исследований

2017-2019 жылдар
ДСӘДМ
бөлінген қаражат шегінде
65.
Денсаулық сақтау стандарттарын енгізуді және тиімділігін мониторингтеуді әдіснамалық қолдауды қамтамасыз ету
ДСӘДМ бұйрығы
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
5.3.2-бағыт. Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеуді және лицензиялауды дамыту
0
0
0
0
0
66.
Медициналық көрсетілетін қызметтерді берушілерді аккредиттеуді ұйымдастыру мәселелері жөнінде, оның ішінде жекелеген медициналық көрсетілетін қызметтердің белгіленген талаптарға сәйкестігін айқындау үшін НҚА-ға өзгерістер мен толықтырулар енгізу мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар

2017-2019 годы
МЗСР
в пределах выделенных средств
001-103
65.
Обеспечить методологическое сопровождение внедрения и мониторинга эффективности стандартов здравоохранения
приказ МЗСР
4 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
Направление 5.3.2. Развитие аккредитации и лицензирования в здравоохранении
МЗСР
0
0
0
0
0
66.
Проработать вопрос по внесению изменений и дополнений в НПА по вопросам организации аккредитации поставщиков медицинских услуг, в том числе для определения соответствия отдельных медицинских услуг установленным требованиям
предложения в Правительство

2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
67.
Медициналық ұйымдардың аккредиттеуден, оның ішінде халықаралық "Joint Commission International (JCI)" өтуін ынталандыру жүйесін енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
бөлінген қаражат шегін-де
68.
Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу орталығының халықаралық аккредиттеуден өтуін және оны кезең-кезеңімен өзін-өзі реттейтін ұйым нысанына беруді қамтамасыз ету*
халықаралық аккредиттеу сертификаты және 2016 жылы мемлекеттік органдардың мемлекеттік функцияларын бәсекелес ортаға және өзін-өзі реттейтін ұйымдарға беру мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін комиссияда қарау

4 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
67.
Внедрить систему стимулирования медицинских организаций к прохождению аккредитации, в том числе международной Joint Commission International (JCI)
информация в МНЭ
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
68.
Обеспечить прохождение международной аккредитации Центром аккредитации в сфере здравоохранения и его поэтапную передачу в форму саморегулируемой организации*
сертификат международной аккредитации и рассмотрение в 2016 году на комиссии для выработки предложений по вопросам передачи государственных функций государственных органов в конкурентную среду и саморегулируемым организациям

2018 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
72.
НҚА-ға мынадай бөліктерде өзгерістер мен толықтырулар енгізу:
- тиісті өндірістік практика стандарттары (GMP) бойынша өндірілген және адамға арналған дәрілік препараттарды тіркеуге қойылатын техникалық талаптарды үндестіру жөніндегі халықаралық конференцияға мүше елдерде тіркелген (ICH) және дәрілік заттарды тіркеу рәсімдерін оңтайландыру;
- сыртқы және ішкі референттік баға белгілеуді енгізу;
ДСӘДМ бұйрықтары
2016-2018 жылдар
ДСӘДМ, ИДМ, ҰЭМ
қаржы шығындары талап етілмейді
- дәрілік заттарды жоспарлау және сатып алу, оларды ұтымды пайдалану жүйесін жетілдіру
ҰЭМ-ге ақпарат
2016-2018 жылдар
ДСӘДМ, ИДМ, ҰЭМ
қаржы шығындары талап етілмейді
73.
Жылжымалы ұтқыр дәріхана пункттері жүйесін, оның ішінде МЖӘ негізінде одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
74.
Отанда өндірілген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналымын жүйелі мемлекеттік қолдау шараларын әзірлеу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
75.
Мемлекеттік орган және сараптау ұйымы мамандарын тиісті фармацевтикалық практикаларға (GXP) оқытуды жалғастыру*
оқу сертификатын алу
жыл сайын
ДСӘДМ
ДБ
76.
Фармацевтикалық инспектораттың Халықаралық фармацевтикалық инспекциялардың ынтымақтастығы жүйесіне (PIC/S) кіруін аяқтау *
сертификат алу

2 квартал 2018 года
МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
72.
Внести изменения и дополнения в НПА, в части:
- оптимизации процедур регистрации лекарственных средств, произведенных по стандартам надлежащей производственной практики (GMP) и зарегистрированных в странах-членах Международной конференции по гармонизации технических требований к регистрации лекарственных препаратов для человека (ICH);
- внедрения внешнего и внутреннего референтного ценообразования
приказы МЗСР
2016-2018 годы
МЗСР, МИР, МНЭ
не требует финансовых затрат
- совершенствования системы планирования и закупа лекарственных средств и их рационального использования
информация в МНЭ
2016-2018 годы
МЗСР, МИР, МНЭ
не требует финансовых затрат
73.
Выработать предложения по дальнейшему развитию системы мобильных передвижных аптечных пунктов, в том числе на основе ГЧП
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
74.
Разработать системные меры государственной поддержки обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники отечественного производства
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР, МИР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
75.
Продолжить обучение специалистов государственного органа и экспертной организации надлежащим фармацевтическим практикам GXP*
получение сертификатов обучения
ежегодно
МЗСР
ВБ
76.
Завершить вступление фармацевтического инспектората в Международную систему сотрудничества фармацевтических инспекций (PIC/S)*
получение сертификата

2019 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
ДБ
77.
МӘМС енгізу шеңберінде азаматтардың дәрілік заттардың құнындағы айырманы бірлесіп төлеу тетігін қоса алғанда, амбулаторийлік дәрілік қамтамасыз ету жөнінде шаралар әзірлеу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
78.
Дәрілік заттар мен нозологияның тізбесін кеңейтуді қоса алғанда, ТМККК шеңберінде оның ішінде амбулаторийлік дәрілік қамтамасыз ету аясында ҚР тұрғындарын дәрілік заттармен қамтамасыз етуді жалғастыру **
млн.тг
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

4 квартал 2019 года
МЗСР
ВБ
77.
Разработать меры по амбулаторному лекарственному обеспечению в рамках внедрения ОСМС, включая механизм сооплаты гражданами разницы в стоимости лекарственных средств
предложения в Правительство РК
2 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
78.
Продолжить обеспечение населения РК лекарственными препаратами в рамках ГОБМП, включая расширение перечня лекарственных средств и нозологий, в том числе в рамках амбулаторного лекарственного обеспечения**
млн. тг
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны

2016-2019 жылдар
ДСӘДМ
ДБ
83.
GS1 (Global System 1) жүйесінде дәрілік заттар мен ММБ автоматты түрде сәйкестендірудің халықаралық стандарттарын енгізу тәжірибесін зерттеу және денсаулық сақтау саласындағы мамандарды, оның ішінде басшыларды оқыту*
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2019 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ
ДБ
5.4.3-бағыт. Дәрілік заттарды және ММБ ұтымды қолдануды қамтамасыз ету
84.
Мынадай оқу бағдарламаларын әзірлеу:
- медициналық ұйымдардың мамандарын дәрігерлік заттарды, ММБ пайдалануға ұтымды оқыту бойынша*
оқу бағдарламалары
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ, ҰЭМ
ДБ
- клиникалық фармакологтарды дайындау*
оқу бағдарламалары
жыл сайын
ДСӘДМ
ДБ
85.
Халықаралық тәжірибені ескере отырып, медициналық ұйымдардың дәрілік заттарды пайдалануын бағалауды енгізу*
әдістемелік ұсынымдар

2016-2019 годы
МЗСР
ВБ
83.
Изучить опыт внедрения международных стандартов автоматической идентификации лекарственных средств и ИМН в системе GS1 (Global System 1) и обучить специалистов в области здравоохранения, в т.ч. руководителей*
предложения в Правительство РК
3 квартал 2019 года
МЗСР
ВБ
Направление 5.4.3. Обеспечение рационального применения лекарственных средств и ИМН
84.
Разработать учебные программы по:
- обучению специалистов медицинских организаций рациональному использованию лекарственных средств, ИМН*
учебные программы
3 квартал 2017 года
МЗСР, МОН, МНЭ
ВБ
- подготовке клинических фармакологов*
учебные программы
ежегодно
МЗСР
ВБ
85.
Внедрить оценку использования лекарственных средств в медицинских организациях с учетом международного опыта*
методические рекомендации

2016-2017 жылдар
ДСӘДМ, ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҰКП (келісу бойынша)
ДБ
97.
Ең үздік халықаралық практикаларды ескере отырып, тұтынатын медициналық қызметтер көлемін бақылау және басқару тетігін әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
бөлінген қаражат шегінде
5.5.3-бағыт. Денсаулық сақтау мен нығайтуда жергілікті атқарушы органдардың рөлін арттыру
0
0
0
0
0
98.
Өңір халқының денсаулығы үшін ынтымақты жауапкершілікті қамтамасыз ету бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдар функцияларының аражігін ажырату және нақтылау бөлігінде ҚР заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
заң жобасының тұжырымдамасы

2016-2017 годы
МЗСР, МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны, НПП (по согласованию)
ВБ
97.
Разработать механизм контроля и управления объемами потребляемых медицинских услуг с учетом лучших международных практик
методические рекомендации
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
Направление 5.5.3. Повышение роли местных исполнительных органов в охране и укреплении здоровья
0
0
0
0
0
98.
Внести изменения и дополнения в законодательство РК в части уточнения и разграничения функций центральных и местных исполнительных органов по обеспечению солидарной ответственности за здоровье населения региона
концепция законопроекта

2016-2017 жылдар
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
99.
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау қызметкерлерін қолдау үшін әлеуметтік, қаржылық және материалдық ынталандыруды енгізу
ДСӘДМ-ге ақпарат
2017 жылғы 3-тоқсан
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
100.
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары басшылары - менеджерлерді тағайындаудың бірыңғай біліктілік қағидаларын бекітуге ДСӘДМ-ге құзырет беру мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ұсыныс
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді

2016-2017 годы
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
99.
Внедрить социальные, финансовые и материальные стимулы для поддержки работников здравоохранения на местном уровне
информация в МЗСР
3 квартал 2017 года
акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
100.
Проработать вопросы по наделению компетенцией МЗСР на утверждение единых квалификационных правил назначения менеджеров-руководителей государственных организаций здравоохранения
предложение в Правительство
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат

5.5.4-бағыт. Денсаулық сақтау жүйесіндегі көшбасшылықты және заманауи менеджментті дамыту
0
0
0
0
0
101.
Денсаулық сақтау жүйесінде мыналарды:
- шаруашылық жүргізу құқығындағы кәсіпорындар нысанына кезең-кезеңімен өтуді жалғастыруды;
- коммерциялық емес қызмет қағидатын енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеуді;
- мемлекеттік ұйымдарға корпоративтік басқару органдарын саралап енгізуді қамтитын менеджментті дамыту бойынша жол картасын әзірлеу
жол картасы

Направление 5.5.4. Развитие лидерства и современного менеджмента в системе здравоохранения
0
0
0
0
0
101.
Разработать Дорожную карту по развитию менеджмента в системе здравоохранения, включающую:
- продолжение поэтапного перехода на формы предприятия на праве хозяйственного ведения;
- подготовку предложений по внедрению принципа некоммерческой деятельности;
- дифференцированное внедрение в государственных организациях органов корпоративного управления
дорожная карта

2016 жылғы 2-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
102.
Денсаулық сақтау жүйесінде корпоративтік басқару қағидаттарын жетілдіру және басқарушы алқалы органдардың құзыретін кеңейту
заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
2016-2018 жылдар
ДСӘДМ, БҒМ, ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
103.
Мемлекеттік медициналық ұйымдарды бейіндері бойынша біріктіру арқылы оңтайландыру мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2018 жылдар
ДСӘДМ, ҰЭМ, Қаржымині
қаржы шығындары талап етілмейді
104.
Алдыңғы қатарлы шетел академиялық орталықтармен стратегиялық әріптестікте медициналық жоғары оқу орындары жанынан университеттік клиникалар құру
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2018 жылдар
ДСӘДМ, ҰЭМ, Қаржымині
бөлінген қаражат шегінде
001-105
105.
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басқарушы буын қызметкерлері үшін "денсаулық сақтау менеджері" сертификатының біліктілік талаптарын жетілдіру және кезең-кезеңімен енгізу
ДСӘДМ бұйрығы
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
106.
Медициналық ұйымдардың басшыларына еңбекақы төлеудің бонустық жүйесін енгізу әдістемесін әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді

2 квартал 2016 года
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
102.
Совершенствовать принципы корпоративного управления в системе здравоохранения и расширение полномочий управляющих коллегиальных органов
разработка концепции законопроекта
2016-2018 годы
МЗСР, МОН, МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
103.
Проработать вопрос оптимизации путем объединения государственных медицинских организаций по профилям
информация в МНЭ
2017-2018 годы
МЗСР, МНЭ, МФ
не требует финансовых затрат
104.
Создать при медицинских ВУЗах университетские клиники в стратегическом партнерстве с ведущими зарубежными академическими центрами
информация в МНЭ
2017-2018 годы
МЗСР, МНЭ, МФ
в пределах выделенных средств
001-105
105.
Усовершенствовать и поэтапно внедрить квалификационное требование сертификата "менеджер здравоохранения" для работников руководящего звена государственных организаций здравоохранения
приказ МЗСР
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
106.
Разработать методику внедрения бонусной системы оплаты труда руководителей медицинских организаций
методические рекомендации
3 квартал 2017 года
МЗСР, МНЭ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат

107.
МЖӘ негізінде клиникалық, параклиникалық және медициналық емес қызметтерді, оның ішінде зертханаларды, радиологиялық қызметтерді, жекелеген клиникалық сервистерді (тамырларды катетерлеу зертханалары, гемодиализ және т.б.) аутсорсингке кезең-кезеңімен беруді қамтамасыз ету *
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
бөлінген қаражат шегінде, басқа көздер
105 (062 ҰӘМ-нің бөлінетін бюджеттік бағдарламасы)

107.
Обеспечить поэтапную передачу на аутсорсинг клинических, пара-клинических и немедицинских служб, в том числе лабораторий, радиологических служб, отдельных клинических сервисов (лаборатории катетеризации сосудов, гемодиализ и др.) на основе ГЧП*
информация в МНЭ
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
в пределах выделенных средств, иные источники
105 (062 распределяемая бюджетная программа МНЭ)

108.
Денсаулық сақтау саласындағы талдамалық зерттеулер негізінде Қазақстан Республикасының өңірлік және жаһандық экономикалық одақтарға (БЭК, ШЫҰ және т.б) одан әрі интеграциялануы жөнінде шаралар қолдану
ДСӘДМ бұйрықтары
2017-2018 жылдар
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
109.
Отандық денсаулық сақтау ұйымдарымен медициналық туризмді, шетелде ем алуды мемлекеттік қолдау және дамыту мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар

108.
Принять меры по дальнейшей интеграции РК в региональные и глобальные экономические союзы (ЕЭП, ШОС и др.) на основании аналитических исследований в сфере здравоохранения
приказы МЗСР
2017-2018 годы
МЗСР
не требует финансовых затрат
109.
Проработать вопрос по государственной поддержке и развитию медицинского туризма, лечения за рубежом отечественными организациями здравоохранения
предложения в Правительство РК

110.
Денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарының қажеттіліктерін айқындау, есепке алу және жоспарлау жүйесін жетілдіру негізінде Ұлттық обсерваторияның жұмыс істеуін қамтамасыз ету*
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ
ДБ
111.
Медициналық ұйымдардың типтік штаттық нормативтерден адами ресурстарды өз бетінше икемді жоспарлауға кезең-кезеңімен көшуін жүзеге асыру
әдістемелік ұсынымдар
2016-2019 жылдар
ДСӘДМ, ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
112.
Медициналық ұйымдарда менторлық (қамқорлық) тетігін әзірлеу *
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
113.
Медициналық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу
ҚР Үкіметіне ұсыныс
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
бөлінген қаражат шегінде
001-105
114.
Денсаулық сақтау қызметкерлерінің кәсіптік стандарттарға сәйкес үздіксіз кәсіптік білім алу стандарттарын (үлгілік бағдарламалар) әзірлеу және енгізу*
ДСӘДМ бұйрықтары

110.
Обеспечить функционирование Национальной обсерватории на основе совершенствования системы определения потребности, учета и планирования кадровых ресурсов здравоохранения*
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР
ВБ
111.
Осуществить поэтапный переход от типовых штатных нормативов к гибкому планированию человеческих ресурсов медицинскими организациями самостоятельно
методические рекомендации
2016-2019 годы
МЗСР, МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
112.
Разработать механизм менторства (шефства) в медицинских организациях*
методические рекомендации
4 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
113.
Выработать предложения по социальной поддержке медицинских работников
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР, МОН, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
в пределах выделенных средств
001-105
114.
Разработать и внедрить стандарты непрерывного профессионального образования (типовые программы) кадров здравоохранения в соответствии с профессиональными стандартами*
приказы МЗСР

2017-2019 жылдар
ДСӘДМ
ДБ
115.
Денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарының кәсіби тіркелімін әзірлеу*
кәсіптік тіркелім
2018-2019 жылдар
ДСӘДМ
ДБ
116.
Медициналық қызметкерлердің еңбегін қорғау қауіпсіздігінің әдістемелік ұсынымдарын әзірлеу және енгізу
әдістемелік ұсынымдар
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
бөлінген қаражат шегінде
001-105
117.
Конкурстық және алқалы негізде (басқарушы буын, басқару және қаржылық аппарат үшін) кадрларды іздеу мен іріктеу қағидатын кезең-кезеңімен енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді

2017-2019 год
МЗСР
ВБ
115.
Разработать профессиональный регистр кадровых ресурсов здравоохранения*
профессиональный регистр
2018-2019 годы
МЗСР
ВБ
116.
Разработать и внедрить методические рекомендации по безопасности охраны труда медицинских работников
методические рекомендации
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
в пределах выделенных средств
001-105
117.
Поэтапно внедрить принцип поиска и отбора кадров на конкурсной и коллегиальной основе (для работников руководящего звена, управленческого и финансового аппарата)
информация в МНЭ
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат

5.6.2-бағыт. Медициналық білім беруді жаңғырту
млн.тг
981,5
1 523,6
1 942,0
1 874,6
6 321,7
118.
Әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік -еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі республикалық комиссияға медициналық және фармацевтикалық мамандықтардың тізбесін оңтайландыру мәселесі бойынша ұсыныстар енгізу
Әлеуметтік әріптестік және әлеуметтік еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі республикалық комиссияға ұсыныстар

Направление 5.6.2. Модернизация медицинского образования
млн.тг
981,5
1 523,6
1 942,0
1 874,6
6 321,7
118.
Внести на республиканскую комиссию по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений предложения по вопросам оптимизации перечня медицинских и фармацевтических специальностей
предложения на республиканскую комиссию по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений

2016-2017 жылдар
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
119.
Медициналық ЖОО-ға абитуриенттерді іріктеу және қабылдау тәсілдерін жетілдіру
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
120.
МСАК мамандарын дайындау бағдарламаларын қоса алғанда, құзыреттілік тәсілі және кәсіби стандарттар негізінде базалық, жоғары оқу орнынан кейінгі (резидентура) және қосымша (біліктілікті жоғарылатудың сертификаттау курстары) медициналық білім берудің оқу бағдарламаларын жетілдіру*
оқу бағдарламалары

2016-2017 годы
МЗСР
не требует финансовых затрат
119.
Совершенствовать подходы к отбору и приему абитуриентов в медицинские ВУЗы
предложения в Правительство РК
4 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
120.
Поэтапно совершенствовать учебные программы базового, послевузовского (резидентура) и дополнительного (сертификационные курсы повышения квалификации) медицинского образования на основе компетентностного подхода и профессиональных стандартов, включая программы подготовки специалистов ПМСП*
учебные программы

2017-2018 жылдар
ДСӘДМ
ДБ
121.
Медициналық ЖОО, колледждер түлектерінің және кәсіптік стандарттар мен медициналық қызметкерлердің құзыреттерін үздік халықаралық тәжірибеге негізделген тәуелсіз бағалау жүйесін одан әрі дамытуды қамтамасыз ету*
ҰЭМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
ДБ
122.
Алдыңғы қатарлы халықаралық медициналық университеттермен стратегиялық әріптестікте медициналық ұйымдарды және жетекші шетелдік мамандарды тарту арқылы интеграцияланған академиялық медицина орталықтарын дамыту тұжырымдамасын әзірлеу бойынша ұсыныстар дайындау*
ҚР Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар

2017-2018 годы
МЗСР
ВБ
121.
Обеспечить дальнейшее развитие системы независимой оценки компетенции выпускников медицинских ВУЗов, колледжей и медицинских работников, базирующейся на профессиональных стандартах и лучшей международной практике*
информация в МНЭ
2016-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
ВБ
122.
Подготовить предложения по разработке концепции развития интегрированных академических медицинских центров в стратегическом партнерстве с ведущими международными университетами и медицинскими организациями и привлечением ведущих зарубежных специалистов*
предложения в Администрацию Президента РК

128.
Еуропалық директиваларға сәйкес барлық деңгейлердегі мейіргерлік іс мамандарын дайындаудың оқу бағдарламаларын жетілдіру*
оқу бағдарламалары
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ
ДБ
129.
Медициналық білім беруді ақпараттандыруды қамтамасыз ету, оның ішінде онлайн сервистер, ақпараттық кітапханалық базаларға, қолжетілімділік, қашықтықтан білім беру технологиялары
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ
бөлінген қаражат шегінде
006
130.
Студенттердің этикалық стандарттарды, коммуникациялық дағдыларды, ағылшын тілін кезең-кезеңімен игеруін қамтамасыз ету
ҰЭМ-ге ақпарат
2018-2019 жылдар
ДСӘДМ
5.6.3-міндет. Инновацияларды және медицина ғылымын дамыту
млн.тг
700,0
700,0
131.
Медицина ғылымын дамытудың 2020 жылға дейінгі басым бағыттарын айқындау бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2016 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
132.
Отандық ғылыми-зерттеу бағдарламаларын халықаралық жобалар мен интеграциялау үшін және оларды мультиорталықты зерттеу бағдарламаларына тарту үшін ынталандыру шараларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2019 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
133.
Денсаулық сақтау саласындағы перспективалық және бәсекеге қабілетті ғылыми-зерттеу жобаларын мемлекеттік қолдау шараларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2016 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ
қаржы шығындары талап етілмейді
134.
Медициналық университеттер, ірі клиникалар базасында медициналық және фармацевтикалық индустрияны тарту арқылы кезең-кезеңімен ғылыми-технологиялық парктер құру мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ
бөлінген қаражат шегінде
135.
Ұжымдық пайдалану зертханаларын одан әрі дамыту, микробиологиялық зертханаларды қоса алғанда, ғылыми зертханалардың материалдық-техникалық базасын нығайту бойынша шаралар қабылдау және биобанктер құру
млн. тг
қабылдау-беру актісі
2016 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ
700,0
700,0
Ұлттық қор
жаңа бюджеттік бағдарлама
136.
Орта мерзімді кезеңге арналған стратегиялық басым бағыттар бойынша оқыту мен ғылыми тағылымдамалар бойынша шаралар кешенін әзірлеу
ҰЭМ-ге ақпарат
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ
қаржы шығындары талап етілмейді

128.
Совершенствовать учебные программы подготовки специалистов сестринского дела всех уровней в соответствии с Европейскими директивами*
учебные программы
2017-2019 годы
МЗСР
ВБ
129.
Обеспечить информатизацию медицинского образования, в т.ч. онлайн сервисы, доступ к информационным библиотечным базам, дистанционные технологии образования
информация в МНЭ
2017-2019 годы
МЗСР
в пределах выделенных средств
006
130.
Обеспечить поэтапное овладение студентами этическими стандартами, коммуникативными навыками, английским языком
информация в МНЭ
2018-2019 годы
МЗСР
не требует финансовых затрат
Направление 5.6.3. Развитие инноваций и медицинской науки
млн. тг
700,0
700,0
131.
Внести предложения по определению приоритетных направлений развития медицинской науки до 2020 года
предложения в Правительство РК
4 квартал 2016 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
132.
Внести предложения по разработке стимулирующих мер для интеграции отечественных научно-исследовательских программ с международными проектами и их вовлечения в программы мультицентровых исследований
предложения в Правительство РК
3 квартал 2019 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
133.
Внести предложения по разработке мер государственной поддержки перспективных конкурентоспособных научно-исследовательских проектов в области здравоохранения
предложения в Правительство РК
4 квартал 2016 года
МЗСР, МОН
не требует финансовых затрат
134.
Проработать вопрос поэтапного создания научно-технологических парков на базе медицинских университетов, крупных клиник с привлечением медицинской и фармацевтической индустрии
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
135.
Принять меры по дальнейшему развитию лабораторий коллективного пользования, укреплению материально-технической базы научных лабораторий, включая микробиологические и создание биобанков
млн.тг
акт приема-передачи
4 квартал 2016 года
МЗСР, МОН
700,0
700,0
национальный фонд
новая бюджетная программа
136.
Разработать комплекс мер по обучению и научным стажировкам по стратегически приоритетным направлениям на среднесрочный период
информация в МНЭ
3 квартал 2017 года
МЗСР, МОН
не требует финансовых затрат

137.
Жетекші мамандарды және ғалымдарды ғылым және білім беру ұйымдарына тарту бойынша ынталандыру шараларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ, БҒМ
бөлінген қаражат шегінде
138.
Отандық жетекші медициналық ЖОО-лар мен ғылыми ұйымдардың базасында докторантурадан кейінгі (Post-Doctoral Research Fellowship Programs) бағдарламаларды енгізу мәселесін пысықтау*
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
ДБ

137.
Внести предложения по разработке стимулирующих мер по привлечению ведущих специалистов и ученых в организации науки и образования
предложения в Правительство РК
4 квартал 2017 года
МЗСР, МОН
не требует финансовых затрат
138.
Проработать вопрос по внедрению программы пост-докторантуры (Post-Doctoral Research Fоllowship Programs) на базе ведущих отечественнымедицинских ВУЗов и научных организаций*
предложения в Правительство РК
4 квартал 2017 года
МЗСР
ВБ

139.
Клиникалық сынауды, оның ішінде дәрілік заттарды клиникалық сынауды оқшаулауды ынталандыру және жүйелі қолдау шараларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 4-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
5.7-бағыт. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік және қазіргі заманғы ақпараттық-коммуникациялық технологиялар негізінде денсаулық
сақтау инфрақұрылымын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету
млн.тг

139.
Внести предложения по разработке мер по стимулированию и системной поддержке локализации клинических испытаний, в том числе клинических исследований лекарственных средств
предложения в Правительство РК
4 квартал 2017 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
Направление 5.7. Обеспечение дальнейшего развития инфраструктуры здравоохранения на основе государственно-частного партнерства и современных информационно-коммуникационных технологий
млн. тг

5 189,4
1 500,0
1 500,0
1 500,0
9 689,4
5.7.1-бағыт. Денсаулық сақтау ұйымдары желісін дамыту
140.
Инфрақұрылымды, оның ішінде МСАК-ты дамыту үшін МЖӘ енгізу бойынша жол картасын әзірлеу
жол картасы
2016 жылғы 1-тоқсан
ДСӘДМ
қаржы шығындары талап етілмейді
141.
Медициналық қызметтерді орталықтандыру және орталықсыздандыруды қоса алғанда, тік және көлденең интеграциялау жолымен мемлекеттік денсаулық сақтау инфрақұрылымын оңтайландыру бойынша іс-шаралар өткізу
іс-шараларды өткізу
жыл сайын
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді

5 189,4
1 500,0
1 500,0
1 500,0
9 689,4
Направление 5.7.1. Развитие сети организаций здравоохранения
140.
Разработать Дорожную карту по внедрению ГЧП для развития инфраструктуры, в т.ч. ПМСП
дорожная карта
1 квартал 2016 года
МЗСР
не требует финансовых затрат
141.
Проводить мероприятия по оптимизации государственной инфраструктуры здравоохранения путем горизонтальной и вертикальной интеграции, включая централизацию и децентрализацию медицинских услуг
проведение мероприятий
ежегодно
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат

142.
2015 – 2025 жылдарға арналған денсаулық сақтау желісін дамытудың перспективалық жоспарларын өзектілендіру негізінде өңірлер және медициналық көмек көрсету деңгейі бойынша (мастер-жоспар) денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың перспективалық жоспарын әзірлеу
инфрақұрылымды дамыту перспективалық жоспарын бекіту
2017-2018 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
143.
Облыстық және республикалық ұйымдарды, ЖОО-ларды, ғылыми орталықтарды кезең-кезеңімен дербес денсаулық сақтау ұйымдарына (ДДСҰ) трансформациялау мүмкіндігін қарау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
144.
Жекешелендіруге, сенімгерлік басқаруға және МЖӘ-ге ұсынылатын денсаулық сақтау объектілерінің тізбесін қалыптастыру
ҰЭМ-ге ақпарат
2016-2017 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Қаржымині, ҰЭМ
қаржы шығындары талап етілмейді
145.
ЭДЫҰ стандарттарының (сәулет, инженерлік, технологиялық және т.б.) негізінде денсаулық сақтау инфрақұрылымы стандарттары жүйесін, сондай-ақ денсаулық сақтау объектілерінің ресурс үнемдеуі, энергия тиімділігі және экологиялығы саласындағы стандарттарды қолдану мәселесін пысықтау
ҚР Үкіметіне ұсыныстар

142.
Разработать перспективный план развития инфраструктуры здравоохранения на основе актуализации перспективных планов развития сети здравоохранения на 2015-2025 годы в разрезе регионов и уровней оказания медицинской помощи (мастер-планы)
утверждение перспективного плана развития инфраструктуры
2017-2018 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
143.
Рассмотреть возможность поэтапной трансформации областных и республиканских организаций, ВУЗов и научных центров в автономные организации здравоохранения
предложения в Правительство РК
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
144.
Сформировать перечень объектов здравоохранения, предлагаемых на приватизацию и в доверительное управление и ГЧП
информация в МНЭ
2016-2017 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны, МФ, МНЭ
не требует финансовых затрат
145.
Проработать вопрос применения системы стандартов инфраструктуры здравоохранения на основе стандартов ОЭСР (архитектурные, инженерные, технологические и др.), а также стандарты в области ресурсосбережения, энергоэффективности и экологичности объектов здравоохранения
предложения в Правительство РК

2018 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, ҰЭМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
5.7.2-міндет. Медициналық техникамен жарақтандырудың және пайдаланудың тиімділігін арттыру
млн.тг
1 500,0
1 500,0
1 500,0
4 500,0
146.
Медициналық техникаға, жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге қажеттіліктерді жоспарлау жүйесін жетілдіру, орталықтандырылған медициналық сервистік қызметтерді, медициналық және техникалық мамандарды үздіксіз оқыту орталықтарын құруға ықпал ету
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді
147.
МЖӘ тетігін қолдана отырып, МСАК-ты қоса алғанда денсаулық сақтау ұйымдарын, медициналық жабдықпен, арнайы автокөлікпен жарақтандыру бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
2017 жылғы 3-тоқсан
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
қаржы шығындары талап етілмейді

3 квартал 2018 года
МЗСР, МНЭ, МИР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
Направление 5.7.2. Повышение эффективности оснащения и использования медицинской техники
млн. тг
1 500,0
1 500,0
1 500, 0
4 500,0
146.
Совершенствовать систему планирования потребности в медицинской технике, ремонте, техническом обслуживании, содействовать созданию централизованных медицинских сервисных служб, центров непрерывного обучения медицинских и технических специалистов
информация в МНЭ
2017-2019 годы
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат
147.
Разработать методические рекомендации по оснащению организаций здравоохранения медицинским оборудованием, специальным автотранспортом с применением механизма ГЧП, включая ПМСП
методические рекомендации
3 квартал 2017 года
МЗСР, акиматы областей, городов Алматы и Астаны
не требует финансовых затрат

128 034,8
92 389,9
34 945,5
700,0
2017 ж.
408 080,9
69 309,9
19 035,9
319 735,0
2018 ж.
709 797,1
46 769,0
2 244,8
660 783,3
2019 ж.
723 816,7
46 701,6
2 259,2
674 855,9
Жиыны:
1 969 729,5
255 169,8
58 485,4
1 656 074,3
Бағдарламаны қаржыландыру көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде әрі республикалық және жергілікті бюджеттердің, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының кіріс бөлігінің мүмкіндіктері негізінде, сондай-ақ басқа да балама көздердің тартылуымен нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР
– Қазақстан Республикасы
ДСӘДМ
– Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ
– Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму
министрлігі
БҒМ
– Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ІІМ
– Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
МСМ
– Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт
министрлігі
ҰЭМ
– Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қаржымині
– Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
АШМ
– Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМ
– Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
РБ
– республикалық бюджет
ЖБ
– жергілікті бюджет
ҚДҚ
– қоғамдық денсаулық қызметі
ЖПД
– жалпы практика дәрігері
ЖШМК
– жедел және шұғыл медициналық көмек
ЕЭП
– Еуропалық экономикалық палата
ШЫҰ
– Шанхай ынтымақтастық ұйымы
АИТВ/ЖИТС
– адамның иммунитет тапшылығының вирусы/жұқтырылған иммун
тапшылығы синдромы
ҚАЖ
- қылмыстық-атқару жүйесі
МЖӘ
- мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МСАК
- медициналық-санитариялық алғашқы көмек
СБК
- Сапа жөніндегі біріккен комиссия
ММБ
- медициналық мақсаттағы бұйымдар
ТМККК
- тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ҮЕҰ
– үкіметтік емес ұйым
ЖКО
– жол-көлік оқиғасы
ДДСҰ
– Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы
БАҚ
– бұқаралық ақпарат құралдары
БҰДЖ
– Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі
ЭЫДҰ
– Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
МӘСҚ
– Медициналық әлеуметтік сақтандыру қоры
МӘМС
– міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
НҚА
- нормативтік құқықтық акт
ҰҮК
- Ұлттық үйлестіру кеңесі
ЖОО
- жоғары оқу орны
ОПҚ
- оқытушылық-профессорлық құрам
РДСДО
- Республикалық денсаулық сақтауды дамыту орталығы
ДБ
- Дүниежүзілік банк
*- іс-шараларды іске асыру жеке инвестицияларды және басқа да баламалы қаржыландыру көздерін тарту арқылы жүзеге асырылатын болады, ДБ қаражаты тартылады;
**- іс-шараларды іске асыру МӘСҚ кіріс бөлігі негізінде жүзеге асырылатын болады.

128 034,8
92 389,3
34 945,5
700,0
2017 г.
408 080,9
69 309,9
19 035,9
319 735,0
2018 г.
709 797,1
46 769,0
2 244,8
660 783,3
2019 г.
723 816,7
46 701,6
2 259,2
674 855,9
Итого:
1 969 729,5
255 169,8
58 485,4
1 656 074,3
Объем финансирования Программы будет уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан и исходя из возможности доходной части республиканского и местных бюджетов, ФСМС, а также с привлечением других альтернативных источников.
Расшифровка аббревиатур
РК
– Республика Казахстан
МЗСР
– Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР
– Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОН
– Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД
– Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКС
– Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ
– Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ
– Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭ
– Министерство энергетики Республики Казахстан
РБ
– республиканский бюджет
МБ
– местный бюджет
СОЗ
– служба общественного здоровья
ВОП
– врачи общей практики
СНМП
– скорая и неотложная медицинская помощь
ЕЭП
– Европейская экономическая палата
ШОС
– Шанхайская организация сотрудничества
ВИЧ/СПИД
– вирус иммунодефицита человека/синдром приобретенного иммунодефицита
УИС
– уголовно-исправительная система
ГЧП
– государственно-частное партнерство
ПМСП
– первичная медико-санитарная помощь
ОКК
– Объединенная комиссия по качеству
ИМН
– изделия медицинского назначения
ГОБМП
– гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
НПО
– неправительственная организация
ДТП
– дорожно-транспортное происшествие
ВОЗ
– Всемирная организация здравоохранения
СМИ
– средства массовой информации
ЕНСЗ
– Единая национальная система здравоохранения
ОЭСР
– Организация экономического сотрудничества и развития
ИМН
– изделия медицинского назначения
ФСМС
– Фонд социального медицинского страхования
ОСМС
– обязательное социальное медицинское страхование
НПА
– нормативно-правовой акт
НКС
– Национальный координационный совет
ВУЗ
– высшее учебное заведение
ППС
– профессорско-преподавательский состав
РЦРЗ
– Республиканский центр развития здравоохранения
ВБ
– Всемирный банк
Примечание:
* - реализация мероприятий будет осуществляться путем привлечения частных инвестиций и других альтернативных источников финансирования, привлекаются средства ВБ;
** - реализация мероприятий будет осуществляться исходя из доходной части ФСМС.