"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізінің басым жобасы бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2016 жылға арналған квоталарды белгілеу және "Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізінің басым жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 204 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетному проекту международного транзитного коридора "Западная Европа - Западный Китай" на 2016 год и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта международного транзитного коридора "Западная Европа - Западный Китай"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 204
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізінің басым жобасы бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2016 жылға арналған квота белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған «Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізінің басым жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары бекітілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 11 сәуірдегі
№ 204 қаулысына
қосымша
«Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізі басым жобасы бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға 2016 жылға арналған квоталар
Р/с
Өтініш беруші (компания)
Іске асыру орны (облыс, қала)
Квота саны (адам)
Іске асыру мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Исан» корпорациясының Қызылорда филиалы
Қызылорда
3
2016 жыл
2.
«ROUGHTON INTERNATIONAL LIMITED» (РОУГТОН ИНТЕРНЭЙШНЭЛ ЛИМИТЕД) компаниясының Қазақстан Республикасындағы филиалы
Қызылорда
5
2016 жыл
3.
«Swedish National Road Consulting Aktiebolag» (Сюдишь Национал Роад Консалтинг Актиболаг) жауапкершілігі шектеулі жеке компаниясының Астана қаласындағы филиалы
Алматы
11
2016 жыл
4.
«Donsung Engineering Co., LTD» (Донгсонг инжиниринг Ко., ЛТД) акционерлік қоғамының Алматы қаласындағы филиалы
Қызылорда, Алматы
18
2016 жыл
5.
«Тодини Коструциони Дженарали С.п.А.» акционерлік қоғамының Алматы филиалы
Алматы
106
2016 жыл
6.
«Сине Мидас Строй» БК» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қызылорда, Алматы
123
2016 жыл
7.
«Евро-Азиатская строительная корпорация «EVRASCON» ашық акционерлік қоғамының Қызылорда филиалы
Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан, Алматы
202
2016 жыл
8.
«ОХЛ ЖС» акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасындағы филиалы
Алматы
54
2016 жыл
9.
«ДОГУШ ИНШААТ ВЕ ТИДЖАРЕТ АНОНИМ ШИРКЕТИ» АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ ЖӘНЕ «ГЮЛЬСАН ИНШААТ САНАЙИ ТУРИЗМ НАК.ВЕ ТИДЖ.» АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ БІРЛЕСКЕН КӘСІПОРНЫНЫҢ филиалы
Алматы
139
2016 жыл
10
«KCC Engineering & Construction Co., Ltd» (KCC жобалау және құрылыс) акционерлік қоғамының филиалы
Жамбыл
19
2016 жыл
11
«Аккорд Окан» бірлескен кәсіпорны» жауапкершілігі шектеулі қоғамының Қазақстандағы (Қызылорда қ.) филиалы және «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» ашық акционерлік қоғамының Шымкент қаласындағы филиалы
Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан
43
2016 жыл
12
«Sinohydro Corporation Limited» акционерлік қоғамының қазақстандық филиалы
Оңтүстік Қазақстан

1. Установить квоту на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетному проекту международного транзитного коридора «Западная Европа – Западный Китай» на 2016 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемые условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации приоритетного проекта международного транзитного коридора «Западная Европа – Западный Китай».
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2016 года № 204
Квота на привлечение иностранной рабочей силы
по приоритетному проекту международного транзитного коридора
«Западная Европа – Западный Китай» на 2016 год
№ п/п
Заявитель (компания)
Место реализации (область, город)
Квота (чел.)
Срок реализации
1
2
3
4
5
1.
Кызылординский филиал Корпорация «Исан»
Кызылординская
3
2016 год
2.
Филиал компании «ROUGHTON INTERNATIONAL LIMITED» (РОУГТОН ИНТЕРНЭЙШНЭЛ ЛИМИТЕД) в Республике Казахстан
Кызылординская
5
2016 год
3.
Филиал частной компании с ограниченной ответственностью «Swedish National Road Consulting Aktiebolag» (Сюдишь Национал Роад Консалтинг Актиболаг) в городе Астана
Алматинская
11
2016 год
4.
Филиал акционерного общества «Dongsung Engineering Co., Ltd» (Донгсонг инжиниринг Ко., Лтд) в городе Алматы
Кызылординская, Алматинская
18
2016 год
5.
Алматинский филиал акционерного общества «Тодини Коструциони Дженарали С.п.А.»
Алматинская
106
2016 год
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью «СП «Сине Мидас Строй»
Кызылординская, Алматинская
123
2016 год
7.
Кызылординский филиал открытого акционерного общества «Евро-Азиатская строительная корпорация «EVRASCON»
Кызылординская, Южно-Казахстанская, Алматинская
202
2016 год
8.
Филиал акционерного общества «ОХЛ ЖС» в Республике Казахстан
Алматинская
54
2016 год
9.
Филиал СОВМЕСТНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО «ДОГУШ ИНШААТ ВЕ ТИДЖАРЕТ АНОНИМ ШИРКЕТИ» И ФИЛИАЛ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО «ГЮЛЬСАН ИНШААТ САНАЙИ ТУРИЗМ НАК.ВЕ ТИДЖ.»
Алматинская
139
2016 год
10
Филиал акционерного общества «KCC Engineering & Construction Co., Ltd» (KCC Проектирование и строительство)
Жамбылская
19
2016 год
11
Филиал общества с ограниченной ответственностью «Совместное Предприятие Аккорд Окан» в Казахстане (г. Кызылорда) и Филиал открытого акционерного общества «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» в городе Шымкент
Кызылординская, Южно-Казахстанская
43
2016 год
12
Казахстанский филиал акционерного общества с ограниченной ответственностью «Sinohydro Corporation Limited»
Южно-Казахстанская

989
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 11 сәуірдегі
№ 204 қаулысымен
бекітілген
«Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізінің басым жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру шарттары (өтініш беруші – «Батыс Еуропа – Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлізінің жобасын іске асыруға жұмылдырылған мердігер ұйымдар)
1. Аумағында басым жоба іске асырылып жатқан уәкiлеттi органға жұмыс берушi не ол уәкiлеттiк берген тұлға ұсынатын шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты (оның iшiнде латын әрiптерiмен), туған күнi мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмiрi, берiлген күнi және оны берген орган, тұрақты тұратын елi, шыққан елi, бiлiмi, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекiтетiн Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшiлер лауазымдарының бiлiктiлiк анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшiлерi лауазымдарының үлгiлiк бiлiктiлiк сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсiптерiнiң бiрыңғай тарифтiк-бiлiктiлiк анықтамалығына, жұмысшылар кәсiптерiнiң тарифтiк-бiлiктiлiк сипаттамаларына және 01-99 «Кәсiптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сыныптауышына сәйкес мамандығының, бiлiктiлiгiнiң (лауазымының) атаулары көрсетiле отырып, тартылатын шетелдiк қызметкерлер туралы мәліметтер;
2) Қазақстан Республикасының күшiне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен заңдастырылған бiлiмi туралы құжаттардың нотариалды расталған аудармалары (егер құжат мемлекеттiк немесе орыс тiлiнде толтырылған болса, көшiрмелерi);
3) оның бұрын iстеген жұмыс берушiсiнiң ресми бланкiсiндегі қызметкердiң еңбек қызметi туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берiлген, қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпарат (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтілі жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысуы туралы куәландыратын шарттан нотариалды расталған үзiндi не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылған көшірмесі (мердiгер және қосалқы мердiгер ұйымдар үшін).
2. Шетелдік қызметкерлердің келуі «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген шарттар сақталған жағдайда жүзеге асырылады.

989
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2016 года № 204
Условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей
силы для реализации приоритетного проекта международного
транзитного коридора «Западная Европа – Западный Китай»
(заявитель – подрядные организации, задействованные в
реализации проекта международного транзитного коридора
«Западная Европа - Западный Китай»)
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган, на территории которого реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 «Классификатор занятий», утверждаемыми уполномоченным органом по труду;
2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).
2. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения».

3. 3 және 4-санаттар бойынша рұқсаттар алынған шетелдік қызметкерлерді басқа әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында орналасқан кәсіпорындарға, ұйымдарға іссапарға жіберуге болмайды.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттармен реттелмеген өзге де талаптары «Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын және Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарын бекіту және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларымен және шарттарымен регламенттеледі.

3. Иностранные работники, на которых получены разрешения по 3 и 4 категориям, не могут направляться в командировку на предприятия, в организации, находящиеся на территории других административно-территориальных единиц.
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 «Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения».