Өнеркәсіптік авариялардың трансшекаралық әсері туралы конвенцияның (Хельсинки, 1992 жылғы 17 наурыз) мақсаттары үшін құзыретті органдар мен бірыңғай байланыс пункті ретінде белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 маусымда № 364 қаулысы.
1992 жылғы 17 наурызда Хельсинкиде (Финляндия) жасалған Өнеркәсіптік авариялардың трансшекаралық әсері туралы конвенцияның (бұдан әрі – Конвенция) 17-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Конвенцияның мақсаттары үшін құзыретті органдар;
2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Конвенцияның мақсаттары үшін бірыңғай байланыс пункті ретінде белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.04.2021 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясы хатшылығына қабылданған шешім туралы хабарласын.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 21 маусымдағы
№ 364 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Өнеркәсіптік авариялардың трансшекаралық әсері туралы конвенцияның (Хельсинки, 1992 жылғы 17 наурыз) мақсаттары үшін құзыретті органдар мен бірыңғай байланыс пункті ретінде белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 1634 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 қыркүйектегі № 922 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 37, 374-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 сәуірдегі № 340 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 15, 148-құжат).

О назначении в качестве компетентных органов и единого пункта связи для целей Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий (Хельсинки, 17 марта 1992 года)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2016 года № 364.
В соответствии со статьей 17 Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий, совершенной в Хельсинки (Финляндия) 17 марта 1992 года, (далее – Конвенция) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Назначить в качестве:
1) компетентных органов для целей Конвенции Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
2) единого пункта связи для целей Конвенции Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2021 № 239 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить Секретариат Европейской экономической комиссии Организации Объединенных Наций о принятом решении.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2016 года № 364
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 1634 "О назначении в качестве компетентных органов и единого пункта связи для целей Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий (Хельсинки, 17 марта 1992 года)".
2. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года № 922 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 37, ст. 374).
3. Пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2006 года № 340
"О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 15, ст. 148).