"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 553 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықты іске асыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық 2016 жылғы 4 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және 2017 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы
№ Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Мемлекеттiк билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын немесе оның келiсуiмен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
«
Қорғаныс министрінің бірінші орыбасары - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас Штабының бастығы
Президент
Қорғаныс министрі
Әкімшілік Басшысы
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандан-дырылған көрмесінің Комиссары
Президент
Сыртқы істер министрі
Әкімшік Басшысы
»;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
20-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары, Сыртқы істер министрінің орынбасарлары, Сыртқы істер министрлігінің жауапты хатшысы, комитеттерінің төрағалары, Қазақстан
Республикасының Төтенше және Өкілетті елшілері, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар жанындағы тұрақты өкілдері.».

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 553
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении изменений и дополнений
в некоторые указы Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие с 4 марта 2016 года и действует до 31 декабря 2017 года.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
Утверждены
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2016 года №
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212):
1) в перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки:
"
Первый заместитель Министра обороны - начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
Президентом
Министром обороны
Руководителем Администрации
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017
Президентом
Министром иностранных дел
Руководителем Администрации
";
2) в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзац второй пункта 20 изложить в следующей редакции:
"Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017, заместители Министра иностранных дел, ответственный секретарь, председатели комитетов Министерства иностранных дел, чрезвычайные и полномочные послы Республики Казахстан, постоянные представители Республики Казахстан при международных организациях.".

2. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 19,
234-құжат) («Қызмет бабында пайдалану үшін» белгісі бар).
3. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы
№ 201 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 39,
428-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
«48-1. ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 2-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
«37-1. ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары».
4. «Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасы лауазымды адамдарының тізбесінде:
Қазақстан Республикасының дипломатиялық паспорты берілетін адамдардың тізбесі мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
«27-1. ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары»;
Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты берілетін адамдардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы
29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес дипломатиялық паспорт алуға құқығы жоқ мемлекеттік саяси қызметшілер.
3. Дипломатиялық паспорт алуға құқығы бар адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес «А» корпусының лауазымындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілер.

2. В Указе Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 19, ст. 234) (с грифом "Для служебного пользования").
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 39, ст. 428):
приложение 1 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017";
приложение 2 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 1, ст. 2):
в перечне должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
перечень лиц, которым выдается дипломатический паспорт Республики Казахстан, дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017.";
в перечне лиц, которым выдается служебный паспорт Республики Казахстан:
пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Политические государственные служащие согласно Реестру должностей политических и административных государственных служащих, утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150, не обладающие правом на получение дипломатического паспорта.
3. Административные государственные служащие, занимающие должности корпуса "А", согласно Реестру должностей политических и административных государственных служащих, утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150, за исключением лиц, имеющих право на получение дипломатического паспорта.

4. Дипломатиялық паспорт алуға құқығы бар адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдары тізілімінің А және В санаттарының, «Б» корпусының С-1, С-2, С-3 санаттарының лауазымындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілер.».
5. «Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
«1. Мемлекеттік саяси лауазымдар» деген бөлімде:
«Қазақстан Республикасының министрлері, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының министрлері, ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары, Қазақстан Республикасы министрлерінің бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары».
6. «Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 152 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж.,
№ 72-73-74, 534-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілердің ант беру қағидаларында:
4-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы, оның орынбасарлары; ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің Комиссары; министрлердің бірінші орынбасарлары және орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары – Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне;».

4. Административные государственные служащие, занимающие должности категорий А и В, категории С-1, С-2, С-3 корпуса "Б" Реестра должностей политических и административных государственных служащих, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150, за исключением лиц, имеющих право на получение дипломатического паспорта.".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в разделе "1. Политические государственные должности":
строку "Министры Республики Казахстан, их первые заместители и заместители" изложить в следующей редакции:
"Министры Республики Казахстан, Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017, первые заместители и заместители министров Республики Казахстан".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 534):
в Правилах принесения присяги государственными служащими, утвержденных вышеназванным Указом:
абзац второй подпункта 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Премьер-Министру Республики Казахстан – Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместители; Комиссар Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017, первые заместители и заместители министров; руководители центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, их первые заместители и заместители;".