"Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 тамыздағы № 1064 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 848 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 қаңтардағы № 33 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.01.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 тамыздағы № 1064 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"Әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттары" деген 2-бөлімде:
"Демография" деген 2.1-кіші бөлімде:
он алтыншы және он жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласы тұрғындарының анағұрлым ықтимал болжамды саны шекті көрсеткіштер аралығының ортасында 1200,0-1300,0 мың адам болады. Бас жоспарды әзірлеуде 2020 жылы халық саны - 1070,0 мың адам, 2030 жылы 1220,0 мың адам негіз етіле алынды.
Жұмыспен қамтылған халықтың есептік көрсеткіштері оның 2013 жылғы 410,5 мың адамға қарағанда 2030 жылға қарай 629,8 мың адамға дейін өсуін болжайды.";
"Тұрғын үй-азаматтық құрылыс" деген 2.2-кіші бөлімде:
төртінші, бесінші, алтыншы және жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрылыс:
бос аумақтарда - 6,9 мың га;
тозығы жеткен тұрғын үйлерді бұзу және қазіргі құрылыстың арасын жиілету арқылы реконструкцияланатын аумақтарда - 2,5 мың га жүзеге асырылатын болады.
Жеке тұрғын үй құрылысының үлесі барлық кезеңде тұрғын үй құрылысының жалпы көлемінен 15,7 %-ды құрайды.";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бас жоспарда 2030 жылға қарай қызмет көрсетудің әлеуметтік-кепілді минимумының мекемелерімен қамтамасыз      етілудің нормативтік көрсеткіштеріне және қалалық маңызы бар объектілерді дамытудың нормативтік көрсеткіштеріне қол жеткізу бағытында жаңа әлеуметтік-экономикалық және қала құрылысы жағдайларын ескере отырып, әлеуметтік саланы дамыту көзделеді. Бұл ретте қаланың қызмет көрсету қорының шамасын жалпы алаңы 23,03 млн. шаршы метрге дейін жеткізу арқылы жалпы алаңы 14,04 млн. шаршы метр жаңа қызмет көрсету объектілерін салу есебінен әлеуметтік саланы іске қосу болжанады.";
"Қала құрылысын дамытудың мақсаттары" деген 3-бөлімде:
"Тарихи-мәдени мұраларды сақтау мен регенерациялау талаптары" деген 3.3-кіші бөлімде:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жылжымайтын мәдениет ескерткіштерін реставрациялау және қалпына келтіру, анықтау, есепке қою, паспорттау жөніндегі жұмыс ауқымын арттыру. Бас жоспарда тарихи және археологиялық ескерткіштер негізінде тарихи-мәдени қорды одан әрі сақтау жөніндегі іс-шараларды жүргізу, "Бозоқ" тарихи-археологиялық кешені, "Мыңжылдық аллеясы" қала құрылысы ансамблі, ландшафтты-туристік орталық, "Этнографиялық ауыл" демалыс орталығы мәдени-танымдық орталықтарын құру ұсынылады. БЖ-5.5 сызбасында Астана қаласының сәулет, тарих және мәдениет ескерткіштерінің тірек жоспары келтірілген.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года № 1064 "О генеральном плане города Астаны"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2016 года № 848. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2024 года № 33.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.01.2024 № 33.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года № 1064 "О генеральном плане города Астаны" следующие изменения и дополнения:
в разделе 2. "Основные направления социально-экономического развития":
в подразделе 2.1. "Демография":
абзацы шестнадцатый и семнадцатый изложить в следующей редакции:
"Наиболее вероятная ориентировочная численность населения города Астаны находится в середине интервала между крайними показателями 1200,0-1300,0 тыс. человек. В основу разработки Генерального плана положена численность населения на 2020 год - 1070,0 тыс. человек, на 2030 год - 1220,0 тыс. человек.
Расчетные показатели занятого населения предполагают его рост к 2030 году до 629,8 тыс. человек против 410,5 тыс. человек в 2013 году.";
в подразделе 2.2. "Жилищно-гражданское строительство":
абзацы четвертый, пятый, шестой и седьмой изложить в следующей редакции:
"Строительство будет осуществляться на:
свободных территориях - 6,9 тыс. га.;
реконструируемых территориях со сносом ветхого жилья и уплотнением существующей застройки - 2,5 тыс. га.
Доля индивидуального жилищного строительства составит за весь период 15,7 % от общего объема строительства жилья.";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"Генеральным планом предусматривается развитие социальной сферы с учетом новых социально-экономических и градостроительных условий в направлении достижения нормативных показателей обеспеченности учреждениями социально-гарантированного минимума обслуживания и нормативных показателей развития объектов городского значения к 2030 году. При этом предполагается ввод социальной сферы за счет нового строительства объектов обслуживания общей площадью 14,04 млн. кв. м. с доведением величины фонда обслуживания города до 23,03 млн. кв. м. общей площади.";
в разделе 3. "Цели градостроительного развития":
в подразделе 3.3. "Требования сохранения и регенерации историко-культурного наследия":
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"увеличение объемов работ по реставрации и восстановлению, выявлению, постановке на учет, паспортизации недвижимых памятников культуры. Генеральным планом предлагаются проведение мероприятий по дальнейшему сохранению историко-культурного фонда на базе исторических и археологических памятников, создание культурно-познавательных центров: историко-археологического комплекса "Базок", градостроительного ансамбля "Аллея тысячелетия", ландшафтно-туристического центра, центра досуга "Этно-аул". На чертеже ГП-5.5 приведен опорный план памятников архитектуры, истории и культуры города Астаны.";

"Табиғи кешен аумақтарын сақтау мен дамытудың негізгі бағыттары" деген 3.4-кіші бөлімде:
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"табиғи кешен аумақтарының алаңдарын 14,8 мың гектардан 31,4 мың гектарға дейін ұлғайтуды көздейді.";
"Аумақты сәулет-жоспарлауды ұйымдастыру" деген 3.5-кіші бөлімде:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Аз қабатты құрылыс Ерейментау, Қарағанды, оңтүстік-шығыс бағыттарында, Қосшы кенті, Қорғалжын және Қостанай бағыттарында орталықтан шетке қарай жоспарлау-құрылымдық осьтер бойында және Көкшетау мен Павлодар бағыттары бойында К-1 айналма магистралінен қала шекарасына дейін, сондай-ақ басталған құрылысты аяқтауды қажет ететін аз қабатты үй-жайлық құрылыс аудандарында дамытылады.";
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қала аумағында жеңіл рельсті жүрдек көлікке қоғамдық автобус маршруттарының сегіз ауысып отыру терминалы құрылады, оның кешеніне бір шатыр астында автомобильдерге арналған көп деңгейлі паркинг және велосипед пункті бекеті кіреді.";
мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесі кешенінің аумағын орналастыру орны ауданы 174 га Қабанбай батыр, Хусейн бен Талал, Орынбор, Рысқұлов көшелері квадратында қаланың оңтүстік бөлігінде желілік саябақтың аяқталу осінде айқындалған.";
"Қоғамдық аумақтарды дамытудың негізгі бағыттары" деген 3.6-кіші бөлімде:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"осы жүйенің 1,49 мың гектардан 4,26 мың гектарға дейін аумақтық өсуін, қоғамдық құрылыстар қоры алаңының 2,6 есе - жалпы алаңның 8,99 млн. шаршы метрден 23,03 млн. шаршы метрге дейін ұлғайтылуын;";
"Астана қаласының аумағын функционалдық және қала құрылысы аймақтарына бөлу" деген 3.7-кіші бөлімде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын аймақтардың негізгі функциясы халықтың тұрақты тұруы үшін арналған және осы мақсатта көп пәтерлі және жеке тұрғын үйлер кұрылысы салынуға тиіс. Тұрғын аймақтардың қосалқы функциясы ретінде жеке тұратын, қосарлас-жапсарлас салынған, негізінен осы тұрғын үйдің халқына әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсету объектілерін, ғибадат үйлерін, автотұрақтарды, санитариялық-қорғау аймақтарын ұйымдастыру талап етілмейтін өнеркәсіптік және коммуналдық-қоймалық объектілерді орналастыруға жол беріледі. Тұрғын аймақтар шегінде қоғамдық халыққа қызмет көрсету орталықтарының аумақтары көзделеді.";
мынадай мазмұндағы он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы және жиырмасыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қоғамдық аймақтар денсаулық сақтау, мәдениет, ағарту, байланыс, сауда-саттық, қоғамдық тамақтану, тұрмыстық қызмет көрсету, коммерциялық қызмет объектілерін, сондай-ақ орта кәсіптік және жоғары білім беру мекемелерін, ғылыми-зерттеу, әкімшілік мекемелерін, ғибадат объектілерін, іскерлік, қаржылық және қоғамдық белсенділік орталықтарын, автомобильдік көлік тұрақтарын және жалпы қалалық маңызы бар өзге де ғимараттар мен құрылыстарды басымдықпен орналастыру үшін арналған.
Инженерлік және көлік инфрақұрылымы аймақтары теміржол, автомобиль, өзен, әуе және құбыр жүргізу көліктерін, байланыс, электрмен және жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру, газбен қамтамасыз ету және инженерлік жабдықтар ғимараттары мен коммуникацияларын орналастыру және олардың жұмыс істеуі үшін арналған.
Инженерлік және көлік инфрақұрылымдары аймақтары:
автомобиль көлігі объектілерін;
су көлігі объектілерін;
сыртқы көлік объектілерін;
инженерлік инфрақұрылым объектілерін (құбыр жүргізу көлігі, байланысты қамтамасыз ету, радиохабар тарату, телевизия, информатика, энергетика) қамтиды.";
он төртінші және он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:

в подразделе 3.4. "Основные направления сохранения и развития территории природного комплекса":
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"увеличение площади территорий природного комплекса с 14,8 до 31.4 тыс. га.";
в подразделе 3.5. "Архитектурно-планировочная организация территории":
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Малоэтажное строительство получает развитие вдоль планировочно-структурных осей Ерейментауского, Карагандинского, юго-восточного направлений, поселка Қосшы, Коргалжынского и Костанайского направлений от центра к периферии и вдоль Кокшетауского и Павлодарского направлений от объездной магистрали К-1 до границ города, а также в районах малоэтажной усадебной застройки, где необходимо завершение начатого строительства.";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"На территории города создаются восемь пересадочных терминалов общественных автобусных маршрутов скоростного легкорельсового транспорта, в комплекс которых входят многоуровневый паркинг для автомобилей и велосипедный пункт под одной крышей.";
дополнить абзацем шестнадцатым следующего содержания :
"Местоположение территории международного выставочного комплекса ЭКСПО-2017 определено в южной части города на оси завершения линейного парка в квадрате улиц: Кабанбай батыра, Хусейн бен Талала, Орынбор, Рыскулова на площади 174 га.".
в подразделе 3.6. "Основные направления развития общественных территорий":
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"территориальный рост этой системы с 1,49 до 4,26 тыс. га, увеличение площадей фонда общественной застройки в 2,6 раза - с 8,99 до 23,03 млн. кв. м. общей площади;";
в подразделе 3.7. "Функциональное и градостроительное зонирование территории города Астаны":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Жилые зоны предназначены в качестве основной функции для постоянного проживания населения и с этой целью подлежат застройке многоквартирными и индивидуальными жилыми домами. В жилых зонах допускается в качестве вспомогательной функции размещение отдельно стоящих, встроенно-пристроенных объектов социального и культурно-бытового обслуживания населения, в основном, данного жилого образования, культовых зданий, автостоянок, промышленных и коммунально-складских объектов, для которых не требуется организация санитарно-защитных зон. В пределах жилых зон предусматриваются территории общественных центров обслуживания населения.";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым, восемнадцатым, девятнадцатым и двадцатым следующего содержания:
"Общественные зоны предназначены для преимущественного размещения объектов здравоохранения, культуры, просвещения, связи, торговли, общественного питания, бытового обслуживания, коммерческой деятельности, а также учреждений среднего профессионального и высшего образования, научно-исследовательских, административных учреждений, культовых объектов, центров деловой, финансовой и общественной активности, стоянок автомобильного транспорта и иных зданий и сооружений общегородского значения.
Зоны инженерной и транспортной инфраструктур предназначены для размещения и функционирования сооружений и коммуникаций железнодорожного, автомобильного, речного, воздушного и трубопроводного транспорта, связи, объектов электро- и теплоснабжения, водоснабжения и водоотведения, газообеспечения и инженерного оборудования.
Зоны инженерной и транспортной инфраструктур включают в себя:
объекты автомобильного транспорта;
объекты водного транспорта;
объекты внешнего транспорта;
объекты инженерной инфраструктуры (трубопроводный транспорт, обеспечения связи, радиовещания, телевидения, информатики, энергетики).";
абзацы четырнадцатый и пятнадцатый изложить в следующей редакции:

"Астана қаласының аумағын қала құрылысы аймақтарына бөлу аумақтардың функционалдық пайдаланылуына (функционалдық аймақтарға бөлу), құрылысқа (құрылыс аймақтарына бөлу), ландшафтты ұйымдастыруға (ландшафтты аймақтарға бөлу) және экологиялық қауіпсіздікке (экологиялық аймақтарға бөлу), қала аумағының 7 жоспарлау ауданына және/немесе 72 жоспарлау секторына қойылатын міндетті талаптар белгілеуді білдіреді.
Астана қаласын дамытудың бас жоспарында ayмақты қала құрылысы аймақтарына бөлу 3.01.01-2008* "Қала құрылысы. Қалалық және ауылдық елді мекендерді жоспарлау және салу", 3.01-01Ас-2007* "Астана қаласын жоспарлау және салу" Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкес белгіленеді. Бас жоспар жоспарлау секторларының аумақтары деңгейінде функционалдық пайдалануға (функционалдық мақсаты) қойылатын талаптарды белгілейді.";
жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"Градостроительное зонирование территории города Астаны представляет собой установление обязательных требований к функциональному использованию территорий (функциональное зонирование), застройке (строительное зонирование), ландшафтной организации (ландшафтное зонирование) и экологической безопасности (экологическое зонирование) 7-ми планировочных районов и/или 72 планировочных секторов.
В Генеральном плане развития города Астаны градостроительное зонирование территории устанавливается в соответствии со строительными нормами и правилами Республики Казахстан 3.01.01-2008* "Градостроительство. Планировка и застройка городских и сельских населенных пунктов" 3.01-01 Ас-2007 "Планировка и застройка города Астаны". Генеральный план устанавливает требования к функциональному использованию (функциональное назначение) на уровне территорий планировочных секторов.";
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:

"Бас жоспар (негізгі сызба)" БЖ-5 сызбасында, басым түрде иеліктен шығару және резервтегі аумақтар да келтірілген. БЖ-6 сызбасында қала аумағын функционалдық және қала құрылысы аймақтарына бөлу схемасьі келтірілген.";
"Көліктік инфрақұрылымды дамыту" деген 4-бөлімде:
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Теміржол вокзалынан бастап әуежайға дейін жеңіл рельсті көліктің бірінші желісінің ұзындығы 18 станцияның, 1 депоның және саны 19 бірлік жолаушылар жылжымалы құрамы паркінің жұмыс істеуімен 22,4 километрді құрайды.";
он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы абзацтар алып тасталсын;
жиырма бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының Ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесінің деректеріне сәйкес 2014 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалада 271165 автокөлік құралы тіркелген, олардың 233663 бірлігі жеңіл автомобильді құрайды немесе үш тұрғынға бір автокөлік құралынан және төрт тұрғынға бір жеңіл автомашинадан келеді.";
"Инженерлік инфрақұрылымды дамыту" деген 5-бөлімде:

"На чертеже ГП-5 "Генеральный план (основной чертеж)" также приведены зоны преимущественного отчуждения и резервные территории. На чертеже ГП-6 приведена схема функционального и градостроительного зонирования территории города.";
в разделе 4. "Развитие транспортной инфраструктуры":
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"Протяженность первой линии легкорельсового транспорта от железнодорожного вокзала до аэропорта составит 22,4 км с функционированием 18 станций, 1 депо и парком пассажирского подвижного состава в количестве 19 единиц.";
абзацы семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый и двадцатый исключить;
абзац двадцать первый изложить в следующей редакции:
"Согласно данным государственного учреждения "Департамент внутренних дел города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан" по состоянию на 1 января 2014 года в городе зарегистрировано 271 165 автотранспортных средств, из которых 233 663 единицы составляют легковые автомобили или на трех жителей приходится по одному автотранспортному средству и на четырех жителей по одной легковой автомашине.";
в разделе 5. "Развитие инженерной инфраструктуры":

"Электрмен жабдықтау" деген 5.4-кіші бөлімде:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қаланың айналасында шеңбер жасау үшін "Батыс", "Достық", "Шығыс" - 220/110 кВ тірек қосалқы станциялар арасында 220 кВ әуе желілерін салуды аяқтау;";
төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"электр әуе желілерін жерасты (кабельді) электр беру желілеріне және ашық үлгідегі ҚС 110/10 кВ қосалқы станцияларын жабық үлгідегі ҚС 110/10 (20) кВ қосалқы станцияларына кезең-кезеңімен ауыстыру;
жаңа құрылысты электрмен жабдықтау үшін жабық үлгідегі ҚС 110/10 кВ жаңа қосалқы станцияларын салу болып табылады.";
алтыншы абзац алып тасталсын;
"Жобаның техникалық-экономикалық көрсеткіштері" деген 7-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
Жобаның техникалық-экономикалық көрсеткіштері
Р/с
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Бастапқы 2013 жыл

в подразделе 5.4. "Электроснабжение":
абзац второй изложить в следующей редакции:
"завершение строительства воздушных линий 220 кВ между опорными подстанциями "Батые", "Достык", "Шыгыс" - 220/110 кВ для создания кольца вокруг города;";
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"поэтапный перевод воздушных линий электропередач в подземные (кабельные) линии и замена подстанций ПС 110/10 кВ открытого типа на ПС 110/10(20) кВ закрытого типа;
сооружение новых подстанций ПС 110/10 (20) кВ закрытого типа для электроснабжения новой застройки.";
абзац шестой исключить;
Раздел 7. "Технико-экономические показатели проекта" изложить в следующей редакции:
Технико-экономические показатели проекта
№ п/п
Показатели
Единица измерения
Исходный 2013 год

2.5.1
15 жасқа дейінгі балалар
мың адам/%
205,6/25,2
271,8/25,4
312,3/25,6
2.5.2
еңбекке қабілетті жастағы тұрғындар
мың адам/%
(16-62 жастағы ерлер, 16-57 жастағы әйелдер)
мың адам/%
554,2/68,1
726,5/67,9
822,2/67,4
2.5.3
еңбекке қабілетті жастан үлкен тұрғындар
мың адам/%
54,6/6,7
71,7/6,7
85,5/7,0
2.6
Отбасылар және жалғыз басты тұрғындар саны
бірлік
2.7
Еңбек ресурстары, барлығы
мың адам
598,5
787,5
888,9
олардың ішінде:
2.7.1
Экономикалық белсенді тұрғындар, барлығы
мың адам/%
434,5/53,4
574,6/53,7
658,8/54,0
оның ішінде:
2.7.1.1
Экономика салаларында жұмыс істейтіндер
мың адам/%
410,5/94,5
545,9/95,0
629,8/95,6
2.7.1.2
Жұмыссыздар
мың адам/%
24,0/5,5
28,7/5,0
29,0/4,4
2.7.2
Экономикалық белсенді емес тұрғындар
мың адам/%
164,0/20,1
212,9/19,9
230,1/18,9
оның ішінде:
2.7.2.1
Өндірістен қол үзіп білім алатын енбекке қабілетті жастағы оқушылар
мың адам/%
74,9/9,2
108,1/10,1
125,7/10,3
2.1.22
Экономикалық қызметпен айналыспайтын және оқымайтын еңбекке қабілетті жастағы еңбекке қабілетті тұрғындар
мың адам/%
89,1/10,9
104,9/9,8
104,4/8,6
3
Тұрғын үй құрылысы
3.1
Тұрғын үй қоры, барлығы
жалпы ауданы мың м2/%
14761,0/100
23750,0/100
37200,0/100
3.2
Жалпы қордан:
жалпы ауданы мың м2/%
14761,0/100
23750,0/100
37200,0/100
3.2.1
К-п пәтерлі үйлерде
жалпы ауданы мың м2/%
11443,4/77,5
19749,3/83,2
32115,7/86,3
3.2.2
үй-жайлық типтегі үйлерде
жалпы ауданы мың м2/%
3317,6/22,5
4000,7/16,8
5084,3/13,7
3.3
Сақталатын тұрғын үй қоры, барлығы
жалпы ауданы мың м2/%

2.5.1
дети до 15 лет
тыс. чел./%
205,6/25,2
271,8/25,4
312,3/25,6
2.5.2
население в трудоспособном возрасте
тыс. чел./%
(мужчины 16-62 года, женщины 16-57 лет)
тыс. чел./%
554,2/68,1
726,5/67,9
822,2/67,4
2.5.3
население старше трудоспособного возраста
тыс. чел./%
54,6/6,7
71,7/6,7
85,5/7,0
2.6
Число семей и одиноких жителей
единица
2.7
Трудовые ресурсы, всего
тыс. человек
598,5
787,5
888,9
из них:
2.7.1
Экономически активное население, всего
тыс. чел./%
434,5/53,4
574,6/53,7
658,8/54,0
в том числе:
2.7.1.1
Занятые в отраслях экономики
тыс. чел./%
410,5/94,5
545,9/95,0
629,8/95,6
2.7.1.2
Безработные
тыс. чел./%
24,0/5,5
28,7/5,0
29,0/4,4
2.7.2
Экономически не активное население
тыс. чел./%
164,0/20,1
212,9/19,9
230,1/18,9
в том числе:
2.7.2.1
Учащиеся в трудоспособном возрасте, обучающиеся с отрывом от производства
тыс. чел./%
74,9/9,2
108,1/10,1
125,7/10,3
2.7.2.2
Трудоспособное население в трудоспособном возрасте, не занятое экономической деятельностью и учебой
тыс. чел./%
89,1/10,9
104,9/9,8
104,4/8,6
3
Жилищное строительство
3.1
Жилищный фонд, всего
тыс.м2 общей площади / %
14761,0/100
23750,0/100
37200,0/100
3.2
Из общего фонда:
14761,0/100
23750,0/100
37200,0/100
3.2.1
в многоквартирных домах
тыс.м2 общей площади / %
11443,4/77,5
19749,3/83,2
32115,7/86,3
3.2.2
в домах усадебного типа
тыс.м2 общей площади / %
3317,6/22,5
4000,7/16,8
5084,3/13,7
3.3
Сохраняемый жилищный фонд, всего
тыс.м2 общей площади / %