"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының 2014 – 2023 жылдарға арналған даму стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 674 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 59 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының 2014 – 2023 жылдарға арналған даму стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 674 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының 2014 – 2023 жылдарға арналған даму стратегиясында:
"1. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде:
"3. Ішкі ортаны талдау – еншілес ұйымдар қызметінің нәтижелері" деген кіші бөлімде:
4-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте халықаралық даму институттарымен салыстырып, жүргізілген талдау жалпы Холдинг тобының кредит төлеу қабілеттілігі жоғары деңгейде екенін көрсетті. Осылайша, 2014 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша шоғырландырылған негізде борыш/капитал арақатынасы
1,7-ні құрады. Борыш деңгейін капиталға арақатынаста 7,0-ке дейін ұлғайту мүмкіндігіне негізделе отырып, тартылған қаржыландырудың қосымша көлемі 3,2 трлн. теңгені құрауы мүмкін. Бұл ретте халықаралық даму институттарының тәжірибесімен салыстыру қарыз алуды, оның ішінде мемлекеттік кепілдіктер тетіктері арқылы тарту мемлекеттік қолдау деңгейін арттыру қажеттілігі туралы айғақтайды.";
"3. Холдингтің интеграцияланған даму институты ретінде қалыптасуының бірінші кезектегі міндеттері" деген бөлімде:
"2. Қаржы ресурстарын басқару тиімділігін арттыру" деген кіші бөлімде:
бірінші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2018 жылға дейін Борыш/Капитал көрсеткішін 7,0 аспайтын деңгейде ұстау. 2023 жылға Борыш/Капитал нысаналы көрсеткіші рейтингтік агенттіктердің ұсыныстарына сәйкес айқындалатын болады.";
"5. Холдинг деңгейінде қызметтің күтілетін нәтижелері" деген бөлімде:
Холдингтің интеграцияланған даму институты ретінде қалыптасуы үшін қойылатын міндеттерде:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Қарыз/Капитал
1,8
3,5-тен жоғары емес
7,0 аспайтын
-32
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б.Сағынтаев

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 674 "Об утверждении Стратегии развития акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" на 2014- 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 59
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 674 "Об утверждении Стратегии развития акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" на 2014 - 2023 годы" следующие изменения:
в Стратегии развития акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" на 2014 - 2023 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "1. Анализ текущей ситуации":
в подразделе "3. Анализ внутренней среды - результаты деятельности дочерних организаций":
часть пятую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"При этом сравнительный анализ с международными институтами развития показал, что группа Холдинга в целом имеет высокий уровень кредитоспособности. Так, соотношение долг/капитал на консолидированной основе составило 1,7 по состоянию на 1 января 2014 года. Исходя из возможности увеличения уровня долга до 7,0 к капиталу, дополнительный объем привлеченного финансирования может составить 3,2 трлн. тенге. При этом сравнение с опытом международных институтов развития свидетельствует о необходимости повышения уровня государственной поддержки для привлечения заимствований, в том числе через механизмы государственных гарантий.";
в разделе "3. Первоочередные задачи для становления Холдинга в качестве интегрированного института развития":
в подразделе "2. Повышение эффективности управления финансовыми ресурсами":
подпункт 2) части первой изложить в следующей редакции:
"2) поддержание показателя Долг/Капитал не более 7,0 до 2018 года. Целевой показатель Долг/Капитал на 2023 год будет определен в соответствии с рекомендациями рейтинговых агентств.";
в разделе "5. Ожидаемые результаты деятельности на уровне Холдинга":
в задачах для становления Холдинга как интегрированного института развития:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Долг/Капитал
1,8
Не выше 3,5
Не более 7,0
-32
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев