"2017 - 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 61 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2016 ж., № 21, 115-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1, 2 және 6-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 9 543 305 694 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 4 787 775 502 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 102 758 432 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 398 507 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 4 651 373 253 мың теңге;
2) шығындар – 10 740 128 973 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 191 542 795 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 273 866 697 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 82 323 902 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 159 496 347 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 162 396 347 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 2 900 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 547 862 421 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 3,1 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 547 862 421 мың теңге.
2-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 37 950 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 6 612 870 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.";
"6-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 1 534 565 234 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";

О проекте Закона Республики "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 61
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" (Ведомости Парламента РК 2016 г., № 21, cт. 115) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1, 2 и 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 543 305 694 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 787 775 502 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 102 758 432 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 398 507 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 651 373 253 тысячи тенге;
2) затраты – 10 740 128 973 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 191 542 795 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 273 866 697 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 323 902 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 159 496 347 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 162 396 347 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 900 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 547 862 421 тысячи тенге или 3,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 547 862 421 тысячи тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 37 950 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 6 612 870 тысяч тенге.";
"Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 534 565 234 тысячи тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";

2) 7-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"2017 жылғы 1 шілдеден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері – 14 466 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 31 245 теңге болып белгіленсін.";
3) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдері мен еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат олардың мөлшерін:
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап тоғыз пайызға;
2017 жылғы 1 шілдеден бастап он бір пайызға көтеру ескеріле отырып көзделді деп белгіленсін.";
4) 11-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 2-1), 2-2), 2-3) тармақшалармен және 21) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) ішкі істер органдарының бөліністерін материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2-2) ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға;
2-3) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақыны ұлғайтуға;";
"21) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға 2017 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
5) мынадай мазмұндағы 12-1 және 14-1-баптармен толықтырылсын:
"12-1-бап. 2017 жылға арналған республикалық бюджетте салымшыларға алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беруге Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде 8 000 000 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.";
"14-1-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген залалды өтеуге беретін қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
6) 15 және 16-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"15-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2017 жылға арналған резервi 137 105 624 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
16-бап. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 1 154 797 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 8 710 511 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.";
7) мынадай мазмұндағы 16-1-баппен толықтырылсын:
"16-1-бап. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 43 738 098 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.";

2) статью 7 дополнить частью второй следующего содержания:
"Установить с 1 июля 2017 года:
1) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 14 466 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 31 245 тенге.";
3) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Установить что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:
с 1 января 2017 года на девять процентов;
с 1 июля 2017 года на одиннадцать процентов.";
4) часть первую статьи 11 дополнить подпунктами 2-1), 2-2), 2-3) и 21) следующего содержания:
"2-1) материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
2-2) обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
2-3) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;"
"21) изъятие земельных участков для государственных нужд.";
5) дополнить статьями 12-1 и 14-1 следующего содержания:
"Статья 12-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2017 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 8 000 000 тысяч тенге для бюджетного кредитования акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов вкладчикам.";
"Статья 14-1. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
6) статьи 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2017 год в сумме 137 105 624 тысяч тенге.
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 8 710 511 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 1 154 797 тысяч тенге.";
7) дополнить статьей 16-1 следующего содержания:
"Статья 16-1. Учесть, что в составе затрат Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "КазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 43 738 098 тысяч тенге.";

370 208
005
Шетелдік іссапарлар
3 384 200
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
101 005
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
45 543 191
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
399 685
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
15 482 613
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 227 957
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдемдесу көрсету
60 345
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
84 824 824
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
69 452 527
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
43 500
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
12 614
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
4 600 297
067
Саяси партияларды қаржыландыру
5 328 114
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
4 323 789
094
Мемлекеттік активтерді басқару
1 063 983
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
33 192 135
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 336 806
217
Ғылымды дамыту
27 855 329
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 564 918
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 564 918
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
40 761 017
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 051 188
209
Тұрғын-үй құрылыс жинақтары үлестері бойынша төлем ақы төлеу
12 600 000
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
17 819 703
232
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
290 126
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
74 007 804
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

370 208
005
Заграничные командировки
3 384 200
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
101 005
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
45 543 191
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
399 685
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
15 482 613
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 227 957
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
60 345
217
Министерство финансов Республики Казахстан
84 824 824
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
69 452 527
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
43 500
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
12 614
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
4 600 297
067
Финансирование политических партий
5 328 114
072
Реформирование системы налогового администрирования
4 323 789
094
Управление государственными активами
1 063 983
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
33 192 135
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 336 806
217
Развитие науки
27 855 329
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 564 918
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 564 918
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
40 761 017
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
10 051 188
209
Выплата компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения
12 600 000
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
17 819 703
232
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
290 126
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
74 007 804
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства

18 676 298
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
965 670
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
105 600
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
657 495
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
371 435
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
50 688 567
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 788 539
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
754 200
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
461 799
006
Жоғарғы деңгейдің домендік аттары серверлерінің істен шығуға қарсы тұруын қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттық-коммуникациялық желілер мониторингінің ақпараттық жүйесін құру
461 799
246
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
1 726 828
001
Дін істері және азаматтық қоғам саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 113 333
002
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
613 495
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 800 954
001
Қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
2 536 842
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
1 264 112
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 392 802
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 239 039
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
153 763
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі

18 676 298
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
965 670
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
105 600
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
657 495
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
371 435
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
50 688 567
081
Обеспечение представления статистической информации
1 788 539
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
754 200
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
461 799
006
Создание информационной системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей в части обеспечения отказоустойчивости серверов доменных имен верхнего уровня
461 799
246
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
1 726 828
001
Формирование государственной политики в сфере религий и гражданского общества
1 113 333
002
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
613 495
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 800 954
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
2 536 842
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
1 264 112
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 392 802
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 239 039
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
153 763
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции

173 112 503
059
Аурулар диагностикасының және емдеудің жоғары технологиялық әдістерінің әлеуетін арттыру және енгізу
130 844
061
Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды жақсарту
6 122 727
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
139 970
069
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
342 871
070
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
13 705 945
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
12 602 685
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
12 602 685
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 141 129 127
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
2 139 929 127
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 765 739
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
2 114 632 174
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
107 588
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
197 780
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
2 177 615
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
11 393 192
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
7 655 039
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
1 200 000
094
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 200 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
211 755 918
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
211 755 918
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына нысаналы даму трансферттері
10 454 439
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
131 179 798
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
68 722 632
230
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарлама шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері

173 112 503
059
Повышение потенциала и внедрение высокотехнологичных методов диагностики и лечения заболеваний
130 844
061
Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты
6 122 727
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
139 970
069
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
342 871
070
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 705 945
1
2
3
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
12 602 685
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
12 602 685
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 141 129 127
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
2 139 929 127
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
3 765 739
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
2 114 632 174
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
107 588
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
197 780
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
2 177 615
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
11 393 192
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 655 039
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
1 200 000
094
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
211 755 918
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
211 755 918
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
10 454 439
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
131 179 798
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
68 722 632
230
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

292 817
5
Денсаулық сақтау
545 203
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
545 203
064
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
545 203
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 000 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 000 000
083
"Үлестiк салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін "Тұрғын үй құрылысына кепілдік беру қоры" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 642 063
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
22 642 063
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
7 675 063
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
14 967 000
12
Көлiк және коммуникация
33 434 690
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
5 000 000
079
"Астана халықаралық әуежайы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
5 000 000
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
10 074 731
004
Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 074 731
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
18 359 959
003
"Ғарыштық техника және технологияларды әзірлеу және сынау ғылыми-эксперименталдық лабораторияны құру" жобасы бойынша "Ғарыштық техника және технологиялар институты" ЕЖШС жарғылық капиталын ұлғайту үшін "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
299 900
007
Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
18 060 059
13
Басқалар
71 600 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 900 000
214
Отандық экспорттаушыларды қолдау үшін "ҚазЭкспортГарант" экспорттық-кредиттік сақтандыру корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
13 900 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
57 700 000
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту

292 817
5
Здравоохранение
545 203
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
545 203
064
Увеличение уставного капитала НАО "Фонд социального медицинского страхования"
545 203
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 000 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 000 000
083
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Фонд гарантирования жилищного строительства" для реализации механизма гарантирования долевых вкладов"
10 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 642 063
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
22 642 063
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
7 675 063
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
14 967 000
12
Транспорт и коммуникации
33 434 690
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
5 000 000
079
Увеличение уставного капитала АО "Международный аэропорт Астана"
5 000 000
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
10 074 731
004
Увеличение уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
10 074 731
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
18 359 959
1
2
3
003
Увеличение уставного капитала АО "Национальный центр космических исследований и технологий" для последующего увеличения уставного капитала ДТОО "Институт космической техники и технологий" по проекту "Создание научно-экспериментальной лаборатории разработки и испытания космической техники и технологий"
299 900
007
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса
18 060 059
13
Прочие
71 600 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 900 000
214
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортно-кредитная страховая корпорация "КазЭкспортГарант" для поддержки отечественных экспортеров
13 900 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
57 700 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики

226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
052
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету
102
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Онкологиялық аурулармен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету
109
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
112
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Халыққа аудандық маңызы бар және ауыл және амбулаториялық-емханалық көмектің денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмек көрсетуі
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Санитариялық авиация түрінде жедел медициналық көмек көрсету
105
Қанды, оның құрамдарын және препараттарды өндіру бойынша қызмет көрсету
106
Саламатты өмір салтын насихаттау
107
Инновациялық медициналық технологияларды қолдану арқылы медициналық көмек көрсету
070
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
102
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар

226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
052
Обеспечение населения медицинской помощью в рамках Единой национальной системы здравоохранения
102
Оказание специализированной медицинской помощи
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи
104
Оказание медицинской помощи онкологическим больным
109
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне
112
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на пропаганду здорового образа жизни
114
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
100
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне
102
Оказание специализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
104
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
105
Оказание услуг по производству крови, ее компонентов и препаратов
106
Пропаганда здорового образа жизни
107
Оказание медицинской помощи с применением инновационных медицинских технологий
070
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
102
Надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
106
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар

103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
106
Государственное базовое пособие по возрасту
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей- инвалидов
143
Специальные государственные пособия