Республикалық меншіктің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 5 мамырдағы № 248 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Электрондық коммерция орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі қайта құру жолымен жарғылық капиталында мемлекет жүз пайыз қатысатын "Электрондық коммерция орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "ЭКО" АҚ) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. "ЭКО" АҚ қызметінің негізгі нысанасы:
1) деректерді орналастыру және өңдеу жөнінде көрсетілетін қызметтер;
2) веб-порталдар болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "ЭКО" АҚ жарғысының бекітілуін және оның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) "ЭКО" АҚ акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтарының Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне берілуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер және толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 5 мамырдағы
№ 248 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-164-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-181-жолмен толықтырылсын:
"21-181. "Электрондық коммерция орталығы" акционерлік қоғамы".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне" деген бөлімде:

О некоторых вопросах республиканской собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2017 года № 248.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать товарищество с ограниченной ответственностью "Центр электронной коммерции" путем преобразования в акционерное общество "Центр электронной коммерции" (далее – АО "ЦЭК") со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности АО "ЦЭК":
1) услуги по размещению и переработке данных;
2) веб-порталы.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава АО "ЦЭК" и его государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций АО "ЦЭК" Министерству финансов Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 мая 2017 года № 248
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку, порядковый номер 21-164, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 21-181, следующего содержания:
"21-181. Акционерное общество "Центр электронной коммерции".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству финансов Республики Казахстан":

реттік нөмірі 217-14-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 217-14-1-жолмен толықтырылсын:
"217-14-1. "Электрондық коммерция орталығы" АҚ".
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Электрондық коммерция орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі" деген 6-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-тармақпен толықтырылсын:
"8. "Электрондық коммерция орталығы" акционерлік қоғамы".

строку, порядковый номер 217-14, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 217-14-1, следующего содержания:
"217-14-1. АО "Центр электронной коммерции".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств:
пункт 6. "Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр электронной коммерции" исключить;
дополнить пунктом 8 следующего содержания:
"8. Акционерное общество "Центр электронной коммерции".