"Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің, ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 қыркүйектегі № 545 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің, ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы мен рәмізінің, ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамасын бекіту туралы
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы жалауының;
2) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы рәмізінің;
3) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері жалауларының;
4) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамалары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары жалауларының сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 шілдедегі № 867 Жарлығының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 46-47, 459-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы жалауының сипаттамасы
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының жалауы екi жақты матадан, ағаш саптан және шашақтары бар баудан тұрады.
Жалаудың матасы тiк бұрышты, көлемi: ұзындығы – 150 см, енi – 100 см, көгiлдiр түстi жiбек файдан екi бүктеліп жасалады және үш жағының шеттерi алтын түстес жiбек шашақпен көмкеріледі.
Матаның беткі жағының орта тұсында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының контуры алтын түсті жiбек жiппен жапсыра тiгiлген, бейненiң көлемi биiктiгi бойынша 50 см. Матаның жоғарғы жақ шетінде – "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", ал төменгi жағында "ОТАН ҮШІН" деген жазулар алтын түстес жiбек жiппен кестеленген, жазу әрiптерiнiң биiктiгi – 7,5 см.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, знамен территориальных подразделений и организаций образования ведомства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2017 года № 545
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, знамен территориальных подразделений и организаций образования ведомства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Об утверждении описания знамени и символа ведомства уполномоченного органа в
сфере гражданской защиты, знамен территориальных подразделений и организаций образования ведомства
В соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые описания:
1) знамени ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
2) символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
3) знамен территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
4) знамен организаций образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.
2. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от 25 июля 2014 года № 867 "Об утверждении описания знамен органов государственной противопожарной службы" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 46-47, ст. 459).
3. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2017 года №
Описание
знамени ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Знамя ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты состоит из двухстороннего полотнища, древка и шнура с кистями.
Полотнище знамени прямоугольное, размерами: по длине 150 см, по ширине 100 см, изготавливается из сложенного вдвое голубого шелкового фая и по краям с трех сторон обшивается золотистой шелковой бахромой.
На лицевой стороне в середине полотнища нашит золотистым шелком контур Государственного Герба Республики Казахстан, размер изображения по высоте 50 см. По верхнему краю полотнища вышита золотистым шелком надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", а по нижнему – "ОТАН ҮШІН", высота букв надписи – 7,5 см.

Матаның сырт жағының ортасында – жер шарының айшықты контуры, оның ішінде "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бейнеленген, жер шарының айшықты контурының астында қалықтаған қыран, ал төменгі жиегінде – "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КОМИТЕТІ" деген жазу бар. Жазу әріптерінің көлемі – 6 см. Жер шарының айшықты контурының үстінде алтын түстес жібек жіппен "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК" деген жазу кестеленген. Жазу әріптерінің биіктігі – 7,5 см.
Матаның бетінің сол жағында оны ағаш сапқа өткiзуге арналған диаметрi 4 см тесiк бар. Ағаш саптың өн бойында матаның екі жағында ұлттық оюмен өрнектелген тік жолақ бар.
Жалаудың сабы дөңгелек қималы ағаштан жасалған, диаметрi 4 см, ұзындығы 250 см. Сап қою қоңыр түске боялған, лакталған және төменгі ұшында – металдан жасалған шығыршығы, ал жоғарғы ұшында алтын түстi әшекейлi ұштығы бар.
Жалаудың алтын түсті жiбек жіппен ширатылып жасалған баудың, ұштарында қос шашағы бар. Баудың ұзындығы – 270-285 см.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы жалауының суреті осы сипаттамаға қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау саласындағы
уәкілетті орган ведомствосы
жалауының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы рәмізінің сипаттамасы
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының рәмізі қызыл жолақпен жиектелген көгілдір түсті шеңбер салынған сегізбұрышты жұлдызды білдіреді. Шеңбер жиегінің бойымен алтын түсті әріппен жоғары жағында "ҚАЗАҚСТАН", солдан оңға қарай "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ", жиегінің бойымен шеңбердің ішінде "АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!" деп жазылған. Шеңбердің ортасында – "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бар жер шарының айшықты контурының бейнесі. Жер шары контурының астында – қалықтаған қыран контуры, төменірек қызыл әріптермен "ТЖК" аббревиатурасы. "Жел бағыты" мен өрнектің, "АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!" деген жазу, "ТЖК" аббревиатурасы, жер шары мен қыран контурларының бейнесі – алтын түсті. Жер шары мен қыран контурларының ішкі кеңістігі – көк түсті.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы рәмізінің бейнесі осы сипаттамаға қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау саласындағы
уәкілетті орган ведомствосы
рәмізінің сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері жалауларының сипаттамасы
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің жалауы екi жақты матадан, ағаш саптан және шашақтары бар баудан тұрады.
Жалаудың матасы тiк бұрышты, көлемi: ұзындығы – 150 см, енi – 100 см, көгiлдiр түстi жiбек файдан екi бүктеліп жасалады және үш жағының шеттерi алтын түстес жiбек шашақпен көмкеріледі.
Матаның беткі жағының орта тұсында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасының контуры алтын түстi жiбек жiппен жапсыра тiгiлген, бейненiң көлемi бойынша биiктiгi 50 см. Матаның жоғарғы жақ шетiнде – "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", ал төменгi жағында "ОТАН ҮШІН" деген жазулар алтын түстес жiбек жiппен кестеленген, жазу әрiптерiнiң биiктiгi – 7,5 см.
Матаның сырт жағының ортасында – жер шарының айшықты контуры, оның ішінде "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бейнеленген, жер шарының айшықты контурының астында – қалықтаған қыран, ал төменгі шетінде – азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің мемлекеттік тілдегі атауы жазылған. Жазу әріптерінің көлемі – 6 см. Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің атауындағы сөздердiң санына қарай әрiптердiң көлемi 4 см дейiн кiшiрейтiлуi мүмкiн. Жер шарының айшықты контурының үстінде алтын түстес жібек жіппен "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК" деген жазу кестеленген. Жазу әріптерінің биіктігі – 7,5 см.
Матаның бетінің сол жағында оны ағаш сапқа өткiзуге арналған диаметрi 4 см тесiк бар. Ағаш саптың өн бойында матаның екі жағында ұлттық оюмен өрнектелген тік жолақ бар.
Жалаудың сабы дөңгелек қималы ағаштан жасалған, диаметрi 4 см, ұзындығы 250 см. Сап қою қоңыр түске боялған, лакталған және төменгi ұшында – металдан жасалған шығыршығы, ал жоғарғы ұшында алтын түстi әшекейлi ұштығы бар.
Жалаудың алтын түсті жiбек жiппен ширатылып жасалған бауы, ұштарында қос шашағы бар. Баудың ұзындығы – 270-285 см.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері жалауының суреті осы сипаттамаға қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының
аумақтық бөлімшелері
жалауларының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымдары жалауларының сипаттамасы
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымының жалауы екi жақты матадан, ағаш саптан және шашақтары бар баудан тұрады.
Жалаудың матасы тiк бұрышты, көлемi: ұзындығы – 150 см, енi – 100 см, көгiлдiр түстi жiбек файдан екi бүктеліп жасалады және үш жағының шеттерi алтын түстес жiбек шашақпен көмкеріледі.
Матаның беткі жағының орта тұсында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасының контуры алтын түстi жiбек жiппен жапсыра тiгiлген, бейненiң көлемi бойынша биiктiгi 50 см. Матаның жоғарғы жақ шетiнде – "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", ал төменгi жағында "ОТАН ҮШІН" деген жазулар алтын түстес жiбек жiппен кестеленген, жазу әрiптерiнiң биiктiгi – 7,5 см.
Матаның сырт жағының ортасында – жер шарының айшықты контуры, оның ішінде "жел бағыты" мен азаматтық қорғаныстың халықаралық белгiсi (қызғылт-сары түстес шеңбер iшiндегi көгiлдiр үшбұрыш) бейнеленген, жер шарының айшықты контурының астында қалықтаған қыран, ал төменгі шетінде – азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымының мемлекеттік тілдегі атауы жазылған. Жазу әріптерінің көлемі – 6 см. Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымының атауындағы сөздердiң санына қарай әрiптердiң көлемi 4 см дейiн кiшiрейтiлуi мүмкiн. Жер шарының айшықты контурының үстінде алтын түстес жібек жіппен "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК" деген жазу кестеленген. Жазу әріптерінің биіктігі – 7,5 см.
Матаның бетінің сол жағында оны ағаш сапқа өткiзуге арналған диаметрi 4 см тесiк бар. Ағаш саптың өн бойында матаның екі жағында ұлттық оюмен өрнектелген тік жолақ бар.
Жалаудың сабы дөңгелек қималы ағаштан жасалған, диаметрi 4 см, ұзындығы 250 см. Сап қою қоңыр түске боялған, лакталған және төменгi ұшында – металдан жасалған шығыршығы, ал жоғарғы ұшында алтын түстi әшекейлi ұштығы бар.
Жалаудың алтын түсті жiбек жiппен ширатылып жасалған бауы, ұштарында қос шашағы бар. Баудың ұзындығы – 270-285 см.
Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының білім беру ұйымдары жалауының суреті осы сипаттамаға қосымшаға сәйкес белгіленген.
Азаматтық қорғау
саласындағы уәкілетті орган
ведомствосының білім беру
ұйымдары жалауларының
сипаттамасына
ҚОСЫМША

На обратной стороне полотнища в центре - стилизованный контур земного шара со вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета), под стилизованным контуром земного шара - парящий орел, а по нижнему краю надпись – "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КОМИТЕТІ". Размер букв надписи - 6 см. Над стилизованным контуром земного шара золотым шелком вышита надпись: "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК". Высота букв надписи – 7,5 см.
С левой стороны лицевой стороны полотнища имеется отверстие для вдевания его на древко, диаметр отверстия – 4 см. Вдоль древка, с обеих сторон полотнища расположена вертикальная полоса с национальным орнаментом.
Древко знамени деревянное, круглого сечения, диаметром 4 см, длиной 250 см. Древко окрашено в темно-коричневый цвет, лакировано и имеет на нижнем конце металлическое кольцо, а на верхнем – золотистого цвета фигурный наконечник.
Шнур знамени крученый, изготовлен из золотистого шелка, с двумя кистями по краям. Длина шнура – 270-285 см.
Изображение знамени ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамени
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2017 года №
Описание
символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Символ ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты представляет собой восьмиугольную звезду с вписанным в него кругом голубого цвета, обрамленным красной полосой. По обрамлению круга буквами цвета золота сверху написано "ҚАЗАҚСТАН", слева направо написано "ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ", по обрамлению внутри круга написано "АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!". В центре круга – изображение стилизованного контура земного шара с вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета). Под контуром земного шара – контур парящего орла, ниже красными буквами аббревиатура "ТЖК". Изображения "розы ветров" и орнамента, контуров надписи "АР-НАМЫС ПЕН БОРЫШ – ОТАН ҚЫЗМЕТІНЕ!", аббревиатуры "ТЖК", земного шара и орла – цвета золота. Пространство внутри контуров земного шара и орла – синего цвета.
Изображение символа ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию символа
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2017 года №
Описание
знамен территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Знамя территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты состоит из двухстороннего полотнища, древка и шнура с кистями.
Полотнище знамени прямоугольное, размерами: по длине 150 см, по ширине 100 см, изготавливается из сложенного вдвое голубого шелкового фая и по краям с трех сторон обшивается золотистой шелковой бахромой.
На лицевой стороне в середине полотнища нашит золотистым шелком контур Государственного Герба Республики Казахстан, размер изображения по высоте 50 см. По верхнему краю полотнища вышита золотистым шелком надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", а по нижнему – "ОТАН ҮШІН", высота букв надписи – 7,5 см.
На обратной стороне полотнища в центре - стилизованный контур земного шара со вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета), под стилизованным контуром земного шара - парящий орел, а по нижнему краю надпись наименования территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты на государственном языке. Размер букв надписи - 6 см. В зависимости от количества слов, входящих в наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, размер букв может быть уменьшен до 4 см. Над стилизованным контуром земного шара золотым шелком вышита надпись: "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК". Высота букв надписи – 7,5 см.
С левой стороны лицевой стороны полотнища имеется отверстие для вдевания его на древко, диаметр отверстия - 4 см. Вдоль древка, с обеих сторон полотнища расположена вертикальная полоса с национальным орнаментом.
Древко знамени деревянное, круглого сечения, диаметром 4 см, длиной 250 см. Древко окрашено в темно-коричневый цвет, лакировано и имеет на нижнем конце металлическое кольцо, а на верхнем - золотистого цвета фигурный наконечник.
Шнур знамени крученый, изготовлен из золотистого шелка, с двумя кистями по краям. Длина шнура - 270-285 см.
Изображение знамен территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамен
территориальных подразделений
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 2017 года №
Описание
знамен организаций образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Знамя организации образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты состоит из двухстороннего полотнища, древка и шнура с кистями.
Полотнище знамени прямоугольное, размерами: по длине 150 см, по ширине 100 см, изготавливается из сложенного вдвое голубого шелкового фая и по краям с трех сторон обшивается золотистой шелковой бахромой.
На лицевой стороне в середине полотнища нашит золотистым шелком контур Государственного Герба Республики Казахстан, размер изображения по высоте 50 см. По верхнему краю полотнища вышита золотистым шелком надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ", а по нижнему – "ОТАН ҮШІН", высота букв надписи – 7,5 см.
На обратной стороне полотнища в центре - стилизованный контур земного шара со вписанными в него "розой ветров" и международным знаком гражданской обороны (голубой треугольник, вписанный в круг оранжевого цвета), под стилизованным контуром земного шара - парящий орел, а по нижнему краю надпись наименования организации образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты на государственном языке. Размер букв надписи - 6 см. В зависимости от количества слов, входящих в наименование организации образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, размер букв может быть уменьшен до 4 см. Над стилизованным контуром земного шара золотым шелком вышита надпись: "МІНДЕТ, АБЫРОЙ, ЕРЛІК". Высота букв надписи – 7,5 см.
С левой стороны лицевой стороны полотнища имеется отверстие для вдевания его на древко, диаметр отверстия - 4 см. Вдоль древка, с обеих сторон полотнища расположена вертикальная полоса с национальным орнаментом.
Древко знамени деревянное, круглого сечения, диаметром 4 см, длиной 250 см. Древко окрашено в темно-коричневый цвет, лакировано и имеет на нижнем конце металлическое кольцо, а на верхнем - золотистого цвета фигурный наконечник.
Шнур знамени крученый, изготовлен из золотистого шелка, с двумя кистями по краям. Длина шнура - 270-285 см.
Изображение знамен организаций образования ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты установлено согласно приложению к настоящему описанию.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамен
организаций образования
ведомства уполномоченного органа
в сфере гражданской защиты