Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 821 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жемісті ғылыми, шығармашылық, қоғамдық қызметі, сондай-ақ жоғары спорттық жетістіктері үшін мыналарға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
"Эстрада" номинациясы бойынша
Ибрагимов
Серік Жарылқасынұлы
-
эстрада әншісі, музыкант, композитор
Жүгүнісов
Рүстем Ерболатұлы
-
эстрада әншісі
"Классикалық музыка" номинациясы бойынша
Мұсахан
Шернияз Ерұланұлы
-
"Young Eurasian Soloists" камералық оркестрінің көркемдік жетекшісі және солисі
Мудряк
Мария Александровна
-
"Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының опера труппасының солисі
"Халық шығармашылығы" номинациясы бойынша
Әуезхан
Сырым Асылханұлы
-
айтыскер, ақын
Сартай
Дәулетхан
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақ ұлттық өнер университеті"  республикалық мемлекеттік мекемесінің оқытушысы
"Әдебиет" номинациясы бойынша
Мәлікова
Динара Ерболқызы
-
ақын
Тоқтарбай
Елдос Нүсіпұлы
-
жазушы, әдебиет зерттеушісі
"Театр және кино" номинациясы бойынша
Абдуллина
Динара Жеңісқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Ғ. Мүсірепов атындағы қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртісі
Адамжан
Бақтияр Бақытжанұлы
-
"Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының балет трупасының жетекші солисі
"Спорт" номинациясы бойынша
Тен
Денис Юрьевич
-
қазақстандық мәнерлеп сырғанаушы, ХХІІ қысқы Олимпиада ойындарының қола жүлдегері, 2013 және 2015 жылдардағы мәнерлеп сырғанаудан Әлем чемпионатының күміс және қола жүлдегері, VII қысқы Азия ойындарының чемпионы, 2017 жылғы 28-ші Бүкіләлемдік қысқы универсиада чемпионы
Сәдуақасова
Динара Рамазанқызы
-
әйелдер арасындағы халықаралық гроссмейстер, шахматтан әлемнің төрт дүркін чемпионы, әйелдер арасында шахматтан 2015 және 2017 жылдардағы Азияның екі дүркін чемпионы, Қазақстан Республикасының спорт шебері
"Дизайн және бейнелеу өнері" номинациясы бойынша
Асқар
Нұрболат Талғатұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің студенті
Халиев
Берік Жұмағалиұлы
-
Жамбыл облысының әкімдігі Білім басқармасының "Абай атындағы Жамбыл гуманитарлық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының оқытушысы
"Журналистика" номинациясы бойынша
Әбділов
Әлібек Сағидоллаұлы
-
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамының "Қазақ радиолары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жаңалықтар қызметінің редакторы, жүргізушісі
Мұхамеджан
Ерболат Амангелдіұлы
-
журналист, тележүргізуші, талдамашы, "Atameken Business Channel" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің "Басты тақырып" бағдарламасының жүргізушісі
"Қоғамдық қызмет" номинациясы бойынша
Кәрібек
Дәулет Жамаубайұлы
-
"Нұр Отан" партиясы жанындағы "Жас Отан" жастар қанаты хатшылығының жетекшісі
Қонысбаев
Ілияс Лесұлы
-
Атырау облысы бойынша "Қазақстан-2050" жалпыұлттық қозғалысы" қоғамдық бірлестігінің өңірлік үйлестірушісі
"Ғылым" номинациясы бойынша
Ақылбеков
Нұрғали Икрамұлы
авторлар ұжымы:
-
инженер, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жетекші маманы
Корольков
Илья Владимирович
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының инженерлік бейіндегі зертхананың кіші ғылыми қызметкері
Шлимас
Дмитрий Игорьевич
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының докторанты

О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2017 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 821.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. За плодотворную научную, творческую, общественную деятельность, а также высокие спортивные достижения присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2017 году:
по номинации "Эстрада"
Ибрагимову
Серику Жарилхасиновичу
-
эстрадному певцу, музыканту, композитору
Жугунусову
Рустему Ербулатулы
-
эстрадному певцу
по номинации "Классическая музыка"
Мусахану
Шерниязу Ерулановичу
-
художественному руководителю и солисту Камерного оркестра "Young Eurasian Soloists"
Мудряк
Марие Александровне
-
солистке оперной труппы некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера"
по номинации "Народное творчество"
Әуезхан
Сырым Асылханұлы
-
айтыскеру, акыну
Сартаю
Даулетхану
-
преподавателю республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Литература"
Мәлікова
Динара Ерболқызы
-
акыну, поэтессе
Тоқтарбай
Елдос Нүсіпұлы
-
писателю, исследователю литературы
по номинации "Театр и кино"
Абдуллиной
Динаре Женисовне
-
артистке театра республиканского государственного казенного предприятия "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Адамжан
Бактияр Бақытжанұлы
-
ведущему солисту балетной труппы некоммерческого акционерного общества "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера"
по номинации "Спорт"
Тену
Денису Юрьевичу
-
казахстанскому фигуристу, бронзовому призеру XXII зимних Олимпийских игр, серебряному и бронзовому призеру чемпионатов мира по фигурному катанию 2013 и 2015 годов, чемпиону VII зимних Азиатских игр, чемпиону 28 Всемирной зимней универсиады 2017 года
Садуакасовой
Динаре Рамазановне
-
международному женскому гроссмейстеру, четырехкратной чемпионке мира по шахматам, двухкратной чемпионке Азии среди женщин по шахматам 2015 и 2017 годов, мастеру спорта Республики Казахстан
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Асқар
Нурболат Талғатұлы
-
студенту республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Халиеву
Берику Джумагалиевичу
-
преподавателю государственного коммунального казенного предприятия "Жамбылский гуманитарный колледж имени Абая" Управления образования акимата Жамбылской области
по номинации "Журналистика"
Абдилову
Алибеку Сагидолла-улы
-
редактору, ведущему службы новостей товарищества с ограниченной ответственностью "Қазақ радиолары" акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Мұхамеджан
Ерболат Амангелдіұлы
-
журналисту, телеведущему, аналитику, ведущему программы "Басты тақырып" товарищества с ограниченной ответственностью "Atameken Business Channel"
по номинации "Общественная деятельность"
Кәрібек
Дәулет Жамаубайұлы
-
руководителю секретариата молодежного крыла "Жас Отан" при партии "Нұр Отан"
Конысбаеву
Ильясу Лесовичу
-
региональному координатору общественного объединения "Общенациональное движение "Қазақстан-2050" по Атырауской области
по номинации "Наука"
Акылбекову
Нургали Икрамовичу
коллективу авторов:
-
инженеру, ведущему специалисту республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Королькову
Илье Владимировичу
-
младшему научному сотруднику лаборатории инженерного профиля республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Шлимасу
Дмитрию Игорьевичу
-
докторанту республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының 2017 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 200000 (екі жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2017 год по каждой номинации в сумме 200000 (двести тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев