"2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 наурыздағы № 99 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2018 − 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 823 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 32-қосымшада:
реттік нөмір 17-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
17
"Назар
баев Зияткерлік мектеп
тері" дербес білім беру ұйымдарындағы білім беру және тәрбие
леу бойын
ша көрсетілетін қызмет
тер
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ Білім беру бағдарламасы – NIS-Program енгізе отырып, Назарбаев Зияткерлік мектептерінің 1-6 сынып оқушыларына арналған білім беру қызметтері; "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ Білім беру бағдарламасы – NIS-Program және Халықаралық бакалавриат оқу бағдарламасын енгізе отырып, оқушылардың Назарбаев Зияткерлік мектептерінің жатақханаларында тұруын ескере отырып, 7-12 сыныптары оқушыларына республикалық комиссия тағайындаған Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасының "Өркен" білім беру грантын іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақс
тан Респуб
ликасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Зияткерлік мектеп
тері" ДБҰ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтама
сыз ету"
101 "Назарбаев Зияткерлік мектепте
рінде мемлекет
тік білім беру тапсыры
сын іске асыру"
29 572 704
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 11-1, 13-1, 17-1, 18-1, 18-2, 19-1, 26-1, 27-1, 27-2, 27-3, 27-4, 35-1, 35-2, 35-3, 35-4, 35-5, 35-6-жолдармен толықтырылсын:
"
11-1
Қазақс
тан Республикасында білім беруді және ғылым
ды дамыту
дың 2016 − 2019 жылдар
ға арналған мемлекеттік бағдарламасын талдау және ақпарат
тық-медия
лық сүйемел
деу
Білім және ғылым саласында білім беруді және ғылымды дамытудың мемлекеттік бағдарламасының негізгі бағыттарын жария ету бойынша кешенді ақпараттық саясатты жүргізу, оның аясында мынадай іс-шаралар жүргізіледі:
- қоғамдық пікірді қалыптастыру, ақпаратты бұрмаламай халықпен тікелей байланыс орнату үшін телевизиялық ток-шоулар түсіру және тарату, халыққа ауқымды түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
- мультимедиалық имидждік арнайы жобаларды әзірлеуді, интернет БАҚ-та жариялау үшін блогерлермен жұмыс жасауды, әлеуметтік желілерде ілгерілету стратегиясын әзірлеуді және іске асыруды, теріс пікірлерді жою және тұрақты мониторингті жүргізуді, қоғамның қабылдауын талдауды қоса алғанда, интернет кеңістігінде жұмыс істеу
Қазақстан Республикасы
ның Білім және ғы
лым министрлігі
"Ақпарат
тық-тал
дау орталығы" АҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптас
тыру және іске асыру" 103 "Әлеуметтік, талдама
лық зерттеу
лер жүргізу және консал
тингтік қызмет
тер көрсету"

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2018 года № 99
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 823 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы" следующие изменение и дополнения:
в приложении 32 к указанному постановлению:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"
17
Образовательные и воспитательные услуги в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
Образовательные услуги для учащихся 1-6 классов Назарбаев Интеллектуальных школ с внедрением образовательной программы АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" - NIS-Program; услуги по реализации образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен", присужденного республиканской комиссией учащимся 7-12 классов с внедрением образовательной программы АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" - NIS-Program и учебной программы Международного бакалавриата с учетом проживания обучающихся в общежитиях Назарбаев Интеллектуальных школ.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
101 "Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах"
29 572 704
";
дополнить строками, порядковые номера, 11-1, 13-1, 17-1, 18-1, 18-2, 19-1, 26-1, 27-1, 27-2, 27-3, 27-4, 35-1, 35-2, 35-3, 35-4, 35-5, 35-6, следующего содержания:
"
11-1
Аналитическое и информационно-медийное сопровождение Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016-2019 годы
Проведение комплексной информационной политики по освещению основных направлений Государственной программы развития образования и науки в сфере образования и науки, в рамках которой будут проведены:
- съемки и трансляция телевизионного ток-шоу для формирования общественного мнения, выстраивания прямых коммуникаций с населением без искажения информации, масштабная разъяснительная работа с населением;
- работа в интернет пространстве, включая разработку мультимедийных имиджевых спецпроектов, работу с блогерами для публикации в интернет СМИ, разработку и реализацию стратегии продвижения в социальных сетях, устранение негатива и постоянный мониторинг, анализ восприятия.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки" 103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

457 044
13-1
Мектеп
ке дейінгі тәрбие мен оқытуды жан басына шаққан
дағы қаржыландырудыәдіснамалық қамтама
сыз ету және монито
рингтеу бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды әдіснамалық қамтамасыз ету және мониторингтеу бойынша көрсетілетін қызметтерді орындау аясында: мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуді және оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізілуін келісуге ықпал етуді; мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының және жергілікті атқарушы органдарының әкімшілігі үшін мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру мәселелері бойынша консультациялар ұйымдастыруды және өткізуді; жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру барысында туындайтын проблемаларды талдау және тиісті ұсыныстар енгізуді жүзеге асырады
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғы
лым министрлігі
"Қаржы орта
лығы" АҚ
098 "Мектеп
ке дейінгі тәрбие мен оқытуға қолжетімділікті қамтама
сыз ету" 102 "Мектеп
ке дейінгі білім беру саласындағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"
39 624
17-1
Халық
аралық талаптарды ескере отырып, білім беру статистикасын жинақ
тауды сүйемел
деу
Білім беру статистикасы мектепке дейінгі, жалпы орта және техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім беру жүйесін мониторингтеу және болжау, оның ішінде білім беру объектілерінің қажеттілігін анықтау, кадрлық және материалдық-техникалық қамтылуын, қаржыландыру көлемін, мемлекеттік тапсырысты есептеу, стратегиялық құжаттарды, оның ішінде білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және т.б. іске асырылуын талдау және мониторингтеу үшін қажет
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғы
лым министрлігі
"Ақпарат
тық-тал
дау орта
лығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтама
сыз ету" 102 "Орта білім беру саласындағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"
89 271
18-1
Республикалық, халықаралық мектеп олимпиадаларын, конкурс
тарды және өзге де республикалық маңызы бар мектеп
тен тыс іс-шараларды ұйымдастыру, өткізу және оларға балалар
дың қатысуы
Республикалық және халықаралық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, дарынды оқушыларды анықтау; оқушыларды халықаралық олимпиадаларға, конкурстарға іріктеу және дайындау, республикалық семинарлар, конкурстар, ғылыми-практикалық конференциялар өткізу.
Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстары балалардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, теориялық білімі мен практикалық шеберлігін тереңдету, жеке тұлғаның өзін-өзі дамытуына ықпал ету, дарынды балаларды анықтау, халықаралық олимпиадаларға қатысатын оқушыларды iрiктеу және дайындау. Қазақстан Республикасында білім берудің беделiн арттыру мақсатында өткізіледі. Сондай-ақ олимпиадалар мен конкурстар оқушылардың ғылыми-зерттеу және оқу-танымдық қызметін ынталандырып, Қазақстан Республикасының зияткерлік әлеуетiн қалыптастыруға ықпал етеді.
Қазақстан Рес
пуб
лика
сы
ның Білім және ғы
лым министрлігі
"Дарын" рес
публикалық ғылыми-прак
тика
лық орта
лығы" РМКҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамта
масыз ету" 103 "Респуб
ликалық мектеп олимпиа
даларын, конкурс
тар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"

457 044
13-1
Услуги по методологическому обеспечению и мониторингу подушевого финансирования дошкольного воспитания и обучения
В рамках выполнения услуг по методологическому обеспечению и мониторингу подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения осуществляет: разработку и содействие в согласовании внесения изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам реализации подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения; организацию и проведение консультаций для администраций организаций дошкольного воспитания и обучения и местных исполнительных органов по вопросам реализации подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения; анализ проблем, возникающих в ходе реализации подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, и внесение соответствующих предложений.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения" 102 "Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования"
39 624
17-1
Сопровождение сбора образовательной статистики с учетом международных требований
Образовательная статистика необходима для мониторинга и прогнозирования развития системы дошкольного, общего среднего и технического и профессионального, послесреднего образования, в том числе определения потребности в объектах образования, кадровой и материально-технической обеспеченности, объемов финансирования, расчета госзаказа, мониторинга и анализа реализации стратегических документов, в том числе Государственной программы развития образования и науки на 2016 - 2019 годы и др.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" 102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования"
89 271
18-1
Организация, проведение и участие детей в республиканских и международных школьных олимпиадах, конкурсах и других внешкольных мероприятий республиканского значения
Организация и проведение внешкольных мероприятий республиканского и международного значения, выявление одаренных обучающихся; подбор и подготовка учащихся к участию в международных олимпиадах, конкурсах, проведение республиканских семинаров, конкурсов; проведение научно-практической конференции.
Республиканские и международные олимпиады и конкурсы научных проектов по общеобразовательным предметам проводятся в целях развития творческих способностей, углубления теоретических знаний и практических умений, содействия самореализации личности, создания условий для выявления одаренных детей, отбора и подготовки обучающихся к участию в международных олимпиадах, повышения престижа образования в Республике Казахстан. Также олимпиады и конкурсы стимулируют научно-исследовательскую и учебно-познавательную деятельность учащихся, содействуют формированию интеллектуального потенциала Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Научно-практический центр "Дарын"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"

266 788
18-2
Қазақс
танның, алыс және жақын шетелдің мамандандырыл
ған мектеп
тері арасында математика, физика және информатика пәндері бойынша Халық
аралық Жәутіков олимпиадасын өткізу бойынша көрсетілетін қызмет
тер.
Заманауи экономика терең білімі бар және жаңашылдыққа қабілетті мамандарды қажет етеді, сондықтан үздік тарихи тәжірибеге және ең табысты заманауи үлгілерге негізделген жас дарындарды анықтау және дамыту бойынша жұмыс Қазақстан экономикасын жаңғыртудың қажетті элементі болып табылады. Қазақстан Республикасында дарынды балалармен және жастармен жұмыс жасаудың бай тәжірибесі жинақталған.
Қазақстанның мамандандырылған білім беру ұйымдарын құруда басымдығы бар, сол ұйымдардың түлектері бүгінде еліміздің зияткерлік элитасына кіреді.
Қазақстан Рес
пуб
лика
сының Білім және ғылым министрлігі
"Рес
публикалық физи
ка-ма
тематика мекте
бі" КеАҚ
099 "Сапалы білім алуға қол жеткізуді қамтама
сыз ету" 103 "Респуб
ликалық мектеп олимпиа
даларын, конкурс
тар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
27 749
19-1
Орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққан
дағы норма
тивтік қаржы
ландыруды енгізуді сүйемел
деу және монито
рингтеу бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды енгізуді сүйемелдеу және мониторингтеу жөніндегі қызметтерді орындау аясында:
Қазақстан Республикасының жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобаларын әзірлеуді; пилоттық мектептердің қызметкерлері мен мүдделі жергілікті атқарушы органдардың өкілдері үшін жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруға көшу мәселелері бойынша консультациялар ұйымдастыруды және өткізуді; жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру барысы мен нәтижелері туралы деректер жинауды, мониторингтеуді және талдауды; "Қаржы орталығы" АҚ-ның білім беру ұйымдарында жан басына қаржыландырудың енгізілуін сүйемелдеу және мониторингтеу бойынша қызметін басқарудың ақпараттық (автоматтандырылған) жүйесінің жұмысын ұйымдастыруды жүзеге асырады.
Қазақстан Республика
сының Білім және ғылым министрлігі
"Қаржы орта
лығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтама
сыз ету" 106 "Опера
тордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөніндегі көрсете
тін қызмет
теріне ақы төлеу"
34 843
26-1
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында жан басына шаққан
дағы норма
тивтік қаржы
ландыруды енгізуді әдіснамалық қамтама
сыз ету және монито
рингтеу бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды енгізуді әдіснамалық қамтамасыз ету және мониторингтеу бойынша қызметтерді орындау аясында: − техникалық және кәсіптік білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының жаңа нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуді және оларды келісуге жәрдемдесуді, сондай-ақ қолданыстағыларға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді;
- техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру мәселелері бойынша деректер жинауды және мониторинг жүргізуді; - жан басына шаққандағы қаржыландыруға көшу мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдарға және колледждердің қызметкерлеріне консультациялық-түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асырады.
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"Қаржы орта
лығы" АҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлар
мен қамтама
сыз ету" 101 "Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласындағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"

266 788
18-2
Услуги по проведению Международной Жаутыковской олимпиады по математике, физике и информатике среди специализированных школ Казахстана, ближнего и дальнего зарубежья.
Современная экономика все больше нуждается в специалистах, обладающих глубокими знаниями и способных к новаторству, поэтому работа по выявлению и развитию молодых талантов, основанная на лучшем историческом опыте и наиболее успешных современных образцах, – необходимый элемент модернизации экономики Казахстана.
В Республике Казахстан накоплен богатый опыт работы с одаренными детьми и молодежью.
Казахстану принадлежит приоритет в создании специализированных организаций образования, выпускники которых сегодня входят в интеллектуальную элиту страны.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Республиканская физико-математическая школа"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" 103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
27 749
19-1
Услуги по сопровождению и мониторингу внедрения подушевого нормативного финансирования в организациях среднего образования
В рамках выполнения услуг по сопровождению и мониторингу внедрения подушевого нормативного финансирования в организациях среднего образования осуществляет: разработку изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам реализации подушевого финансирования; организацию и проведение консультаций для работников пилотных школ и представителей заинтересованных местных исполнительных органов по вопросам перехода на подушевое нормативное финансирование; сбор, мониторинг и анализ данных о ходе и результатах реализации подушевого нормативного финансирования; организацию работы информационной (автоматизированной) системы управления деятельностью АО "Финансовый центр" по сопровождению и мониторингу внедрения подушевого нормативного финансирования в организациях образования.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования" 106 "Оплата услуг оператору по подушевому финансированию"
34 843
26-1
Услуги по методологическому обеспечению и мониторингу внедрения подушевого нормативного финансирования в организациях технического и профессионального образования
В рамках выполнения услуг по методологическому обеспечению и мониторингу внедрения подушевого нормативного финансирования в организациях технического и профессионального образования осуществляет:
- разработку и содействие в согласовании новых, а также внесении изменений и дополнений в действующие нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам реализации подушевого нормативного финансирования технического и профессионального образования;
- сбор данных и проведение мониторинга по вопросам реализации подушевого финансирования в организациях технического и профессионального образования;
- организацию и проведение консультационно-разъяснительной работы для местных исполнительных органов и работников колледжей по вопросам перехода на подушевое финансирование.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 101 "Методологическое обеспечение в сфере технического и профессионального, послесреднего образования"

42 103
27-1
Мемле
кеттік білім беру тапсырысының негізінде жоғары білім беруді қаржы
ландырудың жаңа нысандарын әзірлеу бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Жоғары оқу орындарында жан басына шаққандағы нормативтiк қаржыландыруды енгiзудi әдіснамалық қамтамасыз ету және мониторингтеу
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"Қаржы орта
лығы" АҚ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар
мен қамтама
сыз ету" 103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"
35 286
27-2
"ЖОО-ның 2018 жылғы рейтингі" зерттеуін жүргізу
Елдің жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім берудегі негізгі басымдықтардың бірі болып университеттер мен бизнес-құрылымдарының интеграциясы белгіленген. Осы басымдықты орындау мақсатында Білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Іс-шаралар жоспарында "ЖОО-ның рейтингі" зерттеуін жүргізу бекітілген.
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
ҚР "Ата
мекен"
ҰКП
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар
мен қамтама
сыз ету"
103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласын
дағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"
47 897
27-3
Білім беру бағдарламаларын бағалау бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың 2017 жылғы 31 қаңтардағы "Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік" атты Қазақстан халқына Жолдауындағы төртінші басымдық аясында жоғары оқу орындарының кадрлық құрамына, олардың материалдық-техникалық қамтамасыз етілу деңгейіне және білім беру бағдарламаларына қойылатын талаптарды күшейту міндеті қойылды.
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
ҚР "Атамекен" ҰКП
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар
мен қамтама
сыз ету" 103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснама
лық қамтама
сыз ету"
185 491
27-4.
Мемле
кеттік білім беру және студент
тік кредиттерді қайтару және жас маман
дар мен филосо
фия докторларының (PhD) жұмысқа орналасуын мониторингтеу бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді қайтару және оларға қызмет көрсету, ауылдық квота шегінде білім беру гранты бойынша, философия докторы (Phd) бағдарламасы бойынша білім алған Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары түлектерінің ауылдық елді мекендерде орналасқан білім беру ұйымдарына және денсаулық сақтау ұйымдарына жұмысқа орналасуының мониторингін қамтамасыз ету және жас мамандардың ауылдық елді мекендерде жұмыспен өтеу міндетін орындау бойынша қызмет көрсету.
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"Қаржы орта
лығы" АҚ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар
мен қамтама
сыз ету" 104 "Сенім білдіріл
ген агенттер
дің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызмет
теріне ақы төлеу"

42 103
27-1
Услуги по разработке новых форм финансирования высшего образования на основе государственного образовательного заказа
Методологическое обеспечение и мониторинг внедрения подушевого нормативного финансирования в высших учебных заведениях.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием" 103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
35 286
27-2
Проведение исследования "Рейтинг ВУЗов 2018 года"
Одним из основных приоритетов высшего и послевузовского образования страны обозначена интеграция университетов и бизнес-структур. В целях исполнения указанного приоритета планом мероприятий Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан 2016-2019 гг. закреплено проведение исследования "Рейтинг ВУЗов".
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НПП РК "Атамекен"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием" 103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
47 897
27-3
Услуги по проведению оценки образовательных программ
В послании народу Казахстана от 31 января 2017 г. "Третья модернизация Казахстана: глобальная конкурентоспособность" Президент Республики Казахстан Н.Назарбаев в рамках четвертого приоритета поставил задачу по усилению требований в отношении кадрового состава высших учебных заведений, уровня их материально-технического обеспечения и образовательных программ.
Министерство образования и науки Республики Казахстан Комитет по контролю в сфере образования и науки
НПП РК "Атамекен"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием" 103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
185 491
27-4
Услуги по возврату государственных образовательных и студенческих кредитов и мониторингу трудоустройства молодых специалистов и докторов философии (PhD)
Предоставление услуг по возврату и обслуживанию государственных образовательных и государственных студенческих кредитов, обеспечению мониторинга трудоустройства выпускников высших учебных заведений Республики Казахстан, обучавшихся по образовательным грантам в пределах сельской квоты, по программе докторов философии (PhD) на основе государственного образовательного заказа в организациях образования и медицинских организациях, расположенных в сельской местности, и исполнение молодыми специалистами обязанности по отработке в сельской местности.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием" 104 "Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов"

207 367
35-1
Ғылыми-таным
дық, кітапха
на-ақпарат
тық қамтама
сыз ету, қазақс
тандық ғылым
ды кеңінен таныту, ғылыми-зерттеу институттарының және мекеме
лердің, музейлермен ғылыми кітап
ханалар
дың жұмыс істеуін қамтама
сыз ету бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Ғылым мен білім беру саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру. Ғылыми-оқыту және мәдени-ағартушылық жұмысты ұйымдастыру және өткізу арқылы қазақтандық ғылымды кеңінен таныту. Музейлердегі ғылыми-қорландыру жұмыстары. Музей қорларын ғылыми өңдеуді жүзеге асыру, оны анықтамалық-іздеу аппаратының көмегі арқылы дәстүрлі және электрондық түрлерін ашу және оларға қолжетімділікті ұйымдастыру. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, ғалымдарға, ғылыми-зерттеу мекемелеріне ақпараттық және әдістемелік қызметтер көрсету. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, филиалдардың жұмысын жетілдіру, тарихи маңызы бар және архивтер мен сирек кездесетін кітапхана материалдарына көпшілік оқырман мен зерттеушілердің қолжетімділігі үшін алаңдар қалыптастыру.
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғы
лым министрлігі
Қазақстан Рес
публикасы Білім және ғылым министрлігі Ғы
лым коми
теті
нің "Ғы
лым орда
сы" ШЖҚ РМК
219 "Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техника
лық және ғылыми-педагоги
калық ақпаратқа қолжетімділікті қамтама
сыз ету" 101 "Ғылыми, ғылыми-техника
лық және ғылыми-педагоги
калық ақпарат
тың қолжетімділігін қамтама
сыз ету"
291 576
35-2
Мектеп
ке дейінгі тәрбие және оқыту қызмет
керлері
нің біліктілі
гін арттыру бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Қазақстан Республикасының білім беру қызметкерлерінің кәсіби құзыреттілігі деңгейіне қойылатын заманауи талаптарға сәйкес біліктілігін үздіксіз арттырудың тиімді үлгісін құру арқылы мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"Өр
леу" біліктілікті арт
тыру ұлт
тық орта
лығы" АҚ
221 "Мектеп
ке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйым
дары кадрларының біліктілі
гін арттыру және қайта даярлау"
328 551
35-3
Мектеп мұғалім
дерінің біліктілі
гін арттыру курс
тарын ұйымдастыру
Жаратылыстану-математика бағыты бойынша мектептердегі информатика, биология, химия, және физика пәндерінің мұғалімдеріне тілдік курстар ұйымдастыру
Қазақстан Рес
публикасы
ның Білім және ғылым министрлігі
"На
зарба
ев Уни
верситеті" ДБҰ
222 "Орта білім беру мемлекеттік ұйымдар кадрларының біліктілі
гін арттыру және қайта даярлау"
1 424 048
35-4
Бастау
ыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйым
дары қызметкерлерінің біліктілі
гін арттыру бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Қазақстан Республикасының білім беру қызметкерлерінің кәсіби құзыреттілігі деңгейіне қойылатын заманауи талаптарға сәйкес біліктілігін үздіксіз арттырудың тиімді үлгісін құру арқылы бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру жүйелерінің педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну.
Қазақстан Рес
публикасы Білім және ғылым министрлігі
"Өр
леу" біліктілік
тікті арт
тыру ұлт
тық орталығы" АҚ
222 "Орта білім беру мемлекеттік ұйымдар кадрларының біліктілі
гін арттыру және қайта даярлау"

207 367
35-1
Услуги по научно-познавательному, библитечно-информационному обеспечению, популяризации казахстанской науки, обеспечению функционирования научно-исследовательских институтов и учреждений, музея, научной библиотеки
Осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки и образования. Популяризация казахстанской науки путем организации и проведения научно-образовательной и культурно-просветительской работы. Научно-фондовая работа в музеях. Осуществление научной обработки музейных фондов, раскрытие его с помощью справочно-поискового аппарата в традиционном и электронном видах и организация доступа к нему. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, оказание информационных и методических услуг для ученых, научно-исследовательских учреждений. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, совершенствование работы филиалов, формирование площадки для доступа массового читателя и исследователей к исторически значимым и редким архивным и библиотечным материалам.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Ғылымордасы" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
219 "Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации" 101 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации"
291 576
35-2
Услуги по повышению квалификации работников дошкольного воспитания и обучения
Предоставление услуг по повышению квалификации работников дошкольного воспитания и обучения путем создания эффективной модели непрерывного повышения квалификации в соответствии с современными требованиями к уровню профессиональных компетенций работников образования Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
221 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования"
328 551
35-3
Организация курсов повышения квалификации для учителей школ
Организация языковых курсов для учителей школ предметов естественно-математического цикла: информатики, биологии, химии, физики.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет"
222 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования"
1 424 048
35-4
Услуги по повышению квалификации работников начального, основного среднего и общего среднего образования
Предоставление услуг по повышению квалификации педагогических работников системы начального, основного среднего и общего среднего образования в соответствии с современными требованиями к уровню профессиональных компетенций работников образования Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
222 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования"

3 805 904
35-5
Халық
аралық талаптарға сәйкес техника
лық және кәсіптік білім беру ұйымдарының басшылары мен инженерлік - педагогикалық жұмыс
керлер
дің біліктілі
гін арттыру курста
рын өткізу және ұйымдастыру
Жаңа формациядағы педагогті қалыптастырудың инновациялық тәсілдері негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының инженер-педагог қызметкерлері мен басшыларының біліктілігін арттыру.
Қазақстан Рес
публикасы Білім және ғылым министрлігі
"Кәсіпқор Хол
дингі" КЕАҚ
223 "Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйым
дары кадрларының біліктілі
гін арттыру және қайта даярлау"
226 600
35-6
Жоғары оқу орын
дары жүйесі қызмет
керлері
нің біліктілі
гін арттыру бойынша көрсетілетін қызмет
тер
Қазақстан Республикасының білім беру қызметкерлерінің кәсіби құзыреттілігі деңгейіне қойылатын заманауи талаптарға сәйкес біліктілігін үздіксіз арттырудың тиімді үлгісін құру арқылы жоғары білім беру жүйелерінің педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді ұсыну.
Қазақстан Рес
публикасы Білім және
ғылым министрлігі
"Өр
леу" біліктілікті арттыру ұлт
тық
орта
лығы" АҚ
224 "Мемле
кеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйым
дары кадрларының біліктілі
гін арттыру және қайта даярлау"
124 954
".
2. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев

3 805 904
35-5
Организация и проведение курсов повышения квалификации инженерно-педагогических работников и руководителей организаций технического и профессионального, послесреднего образования по международным требованиям
Повышение квалификации инженерно-педагогических работников и руководителей организаций технического и профессионального, послесреднего образования на основе инновационных подходов формирования педагога новой формации.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Холдинг "Кәсіпқор"
223 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования"
226 600
35-6
Услуги по повышению квалификации педагогических работников системы высшего образования
Предоставление услуг по повышению квалификации педагогических работников системы высшего образования путем создания эффективной модели непрерывного повышения квалификации в соответствии с современными требованиями к уровню профессиональных компетенций работников образования Республики Казахстан.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
224 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования"
124 954
".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев