"Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2015 – 2019 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1444 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 наурыздағы № 107 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2015 – 2019 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1444 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2015 – 2019 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
"Бәсекеге қабілетті мәдени орта қалыптастыру үшін жағдай жасау" деген 1-бөлімде реттік нөмірлері 2 және 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
"Бәйтерек-fest" жастар шығармашылық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
ДІАҚМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 15,13;
2019 жылы – 15,13)
РБ
3.
Мәдениет қызметкерлерінің біліктілігін жоғарылату және қайта даярлау курстарын ұйымдастыру
шығарма
шылық есеп
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 10,9;
2016 жылы – 8,6;
2017 жылы – 7,7;
2018 жылы – 6,4)
РБ
007
";
"Ұлттың мәдени кодын және қазіргі заманғы мәдени кластерлерді қалыптастыру" деген 2-бөлімде:
"Ғылым мен зерттеу қызметін дамытудың тірек орталықтары ретіндегі музейлер, қорық-музейлер" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 16-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
16.
Қорық-музейлерді жаңғырту жолдарын айқындайтын бас жоспарларды әзірлеу
орындалған жұмыстар
ды актісі
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 4,5;
2016 жылы – 5,0)
РБ
033-101
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 20-2, 20-3 және 20-4-жолдармен толықтырылсын:
"
20-2.
"Ғасырлар аманаты" халықаралық музейлер фестивалін өткізу (ғылыми-практикалық конференция, мультимедиялық жобалардың тұсаукесері, "Өнерfest" сәндік- қолданбалы өнер көрмесі, тарихи реконструкция)
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(8,0)
ЖБ
20-3.
"Алаштың алтын шаңырағы" инновациялық музей жобасын іске асыру аясында Мәлік Ғабдуллиннің туған жерінде этномәдени фестиваль өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(0,63)
ЖБ
20-4.
"Жас ғабдуллиншілдер" инновациялық музей жобасын іске асыру аясында музей клубтарының жанында жас патриоттар республикалық форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1444 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2018 года № 107.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1444 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы" следующие изменения и дополнения:
в Плане мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1 "Создание условий для формирования конкурентоспособной культурной среды" строки, порядковые номера 2 и 3, изложить в следующей редакции:
"
2.
Проведение молодежного творческого фестиваля "Бәйтерек-fest"
информация в МКС
МДРГО
ежегодно
в рамках предусмотренных средств" (2018 год – 15,13;
2019 год – 15,13)
РБ
3.
Организация курсов по повышению квалификации и переподготовке работников культуры
творческий отчет
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств (2015 год – 10,9;
2016 год – 8,6;
2017 год – 7,7;
2018 год – 6,4)
РБ 007
";
в разделе 2 "Формирование культурного кода нации и современных культурных кластеров":
в подразделе "Музеи, заповедники-музеи как опорные центры развития науки и исследовательской деятельности":
строку, порядковый номер 16, изложить в следующей редакции:
"
16.
Разработка генеральных планов, определяющих пути возрождения музеев-заповедников
акт выполненных работ
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств (2015 год – 4,5;
2016 год – 5,0)
РБ 033-101
";
дополнить строками, порядковые номера 20-2, 20-3 и 20-4, следующего содержания:
"
20-2.
Проведение международного музейного фестиваля "Ғасырлар аманаты" (научно-практическая конференция, презентация мультимедийных проектов, выставка декоративно-прикладного искусства "Өнерfest, историческая реконструкция)
Информация в МКС
акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (8,0)
МБ
20-3.
Этнокультурный фестиваль на родине Малика Габдуллина в рамках реализации инновационного музейного проекта "Алаштың алтын шаңырағы"
информация в МКС
акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (0,63)
МБ
20-4.
Республиканский форум юных патриотов при музейных клубах в рамках реализации инновационного музейного проекта "Жас ғабдуллиншілдер"
информация в МКС
акимат Акмолинской области
2018 год

(0,43)
ЖБ
";
"Тарихи-мәдени мұраны сақтау" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 21, 23, 24, 33, 45, 48, 59, 60, 63 және 66-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
21.
Көне Тараз археологиялық ескерткіштерін реставрациялау және консервациялау,
I-XIX ғғ. (шығыс моншасы, мешіт, медресе, бекініс қорғандары), Жамбыл облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 – 2017 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде (2015 жылы – 20,4;
2016 жылы – 18,0;
2017 жылы – 39,4)
РБ
033-100
";
"
23.
Қараман ата қорымының ескерткіштерін консервациялау және музейлендіру, XI-XIX ғғ., Маңғыстау облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(15,6)
РБ
033-100
24.
Қожа Ахмет Яссауи кесенесін реставрациялау,
XIV ғ., Оңтүстік Қазақстан облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 жыл,
2017 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 54,7;
2017 жылы – 40,0)
РБ
033-100
";
"
33.
Жер астындағы Шақпақ ата мешітін консервациялау және музейлендіру X-XI ғғ., Маңғыстау облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(7,1)
РБ
033-100
";
"
45.
Отырар оазисі ескерткіштерін қалпына келтіру, реставрациялау және консервациялау (үлкен собор мешіті, басты қала қақпасы, "Хамам" шығыс моншасы,
Х ғ. және Отырар қалашығының т.б. XIV–XV ғғ. ескерткіштері), Оңтүстік Қазақстан облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 – 2017 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 22,2;
2016 жылы – 22,2;
2017 жылы – 35,3)
РБ
033-100
";
"
48.
Қарасақал қорымы кешенін реставрациялау, ХVII-XХ ғғ., Байғанин ауданы, Ақтөбе облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2015 – 2016 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 4,6;
2016 жылы – 18,6)
РБ
033-100
";
"
59.
Р. Бағланова атындағы аудандық мәдениет үйінің (бұрынғы шіркеу) ғимаратын реставрациялау, 1904 ж., Қазалы ауданы Қызылорда облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2016 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(14,3)
РБ
033-100
60.
Құтқарушы Христос шіркеуін реставрациялау ХIХ ғ., Қызылорда қ., Қызылорда облысы
орындалған жұмыс тардың актісі
МСМ
2016 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(20,2)
РБ
033-100
";
"
63.
Жамбыл атындағы облыстық драма театрының (бұрынғы Халық үйі) ғимаратын реставрациялау, 1902 ж., Өскемен қаласы, Шығыс Қазақстан облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2016 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(18,6)
РБ
033-100
";
"
66.
Сисем ата қорғанының объектілерін реставрациялау, XIII-XIX ғғ., Маңғыстау облысы
орындалған жұмыстар
дың актісі
МСМ
2017 – 2018 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2017 жылы – 21,0;
2018 жылы – 20,0)
РБ
033-100
";
реттік нөмірлері 64 және 67-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 72-1 және 72-2-жолдармен толықтырылсын:
"

в рамках предусмотренных средств (0,43)
МБ
";
в подразделе "Сохранение историко-культурного наследия":
строки, порядковые номера 21, 23, 24, 33, 45, 48, 59, 60, 63 и 66, изложить в следующей редакции:
"
21.
Реставрация и консервация археологических памятников Древного Тараза, I-XIX вв. (восточная баня, мечеть, медресе, крепостные стены), Жамбылская область
акт выполненных работ
МКС
2015-2017 годы
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 20,4;
2016 год – 18,0;
2017 год – 39,4)
РБ 033-100
";
"
23.
Консервация и музеефикация памятников некрополя Караман Ата, XI-XIX вв., Мангистауская область
акт выполненных работ
МКС
2015 год
в рамках предусмотренных средств (15,6)
РБ 033-100
24.
Реставрация Мавзолея Ходжа Ахмеда Яссави, XIV в., Южно-Казахстанская область
акт выполненных работ
МКС
2015 год, 2017 год
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 54,7;
2017 год – 40,0)
РБ 033-100
";
"
33.
Консервация и музеефикация подземной мечети Шакпак Ата X-XI вв., Мангистауская область
акт выполненных работ
МКС
2015 год
в рамках предусмотренных средств (7,1)
РБ 033-100
";
"
45.
Воссоздание, реставрация и консервация памятников Отрарского оазиса, (большая соборная мечеть, главные городские ворота, восточная баня "Хамам", Х в. и др. памятники городища Отрар XIV–XV вв.), Южно-Казахстанская область
акт выполненных работ
МКС
2015-2017 годы
в рамках предусмотренных средств
(2015 год-22,2;
2016 год-22,2;
2017 год-35,3)
РБ 033-100
";
"
48.
Реставрация комплекса Некрополь Карасакал ХVII-XХ вв., Байганинский район, Актюбинская область
акт выполненных работ
МКС
2015-2016 годы
в рамках предусмотренных средств (2015 год-4,6;
2016 год-18,6)
РБ 033-100
";
"
59.
Реставрация здания районного дома культуры им. Р. Баглановой (бывшая церковь), 1904 г., Казалинский район, Кызылординская область
акт выполненных работ
МКС
2016 год
в рамках предусмотренных средств (14,3)
РБ 033-100
60.
Реставрация церкви Христа спасителя, ХIХ в., г. Кызылорда, Кызылординская область
акт выполненных работ
МКС
2016 год
в рамках предусмотренных средств (20,2)
РБ 033-100
";
"
63.
Реставрация здания областного драматического театра имени Жамбыла (бывший народный дом), 1902 г., г. Усть-Каменогорск, Восточно-Казахстанская область
акт выполненных работ
МКС
2016 год
в рамках предусмотренных средств (18,6)
РБ 033-100
";
"
66.
Реставрация объектов некрополя Сисем-Ата, XIII-XIX вв., Мангистауская область
акт выполненных работ
МКС
2017 - 2018 годы
в рамках предусмотренных средств (2017 год – 21,0;
2018 год – 20,0)
РБ 033-100
";
строки, порядковые номера 64 и 67, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 72-1 и 72-2, следующего содержания:
"

72-1.
Облыс аумағындағы археологиялық ескерткіштерге ғылыми зерттеу барлау жұмыстарын жүргізу (жойылу қаупі төніп тұрған археологиялық қорғандарға қазба жұмыстарын жүргізу)
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(жыл сайын 10,0)
ЖБ
72-2.
Облыс аумағындағы ескерткіштерге ғылыми-зерттеу, археологиялық барлау жұмыстарын жүргізу (жойылу қаупі төніп тұрған қорғандар, ежелгі мекендердің қорғау-құтқару жұмыстарын жүргізу)
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
";
"Әдебиет, кітап шығару және кітапхана ісі" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 76-1, 76-2 76-3, 76-4, 76-5 және 76-6 - жолдармен толықтырылсын:
"
76-1.
"Ақтөбе өңірінің әдеби антологиясы" (ХV ғасырдан бастан бүгінге дейін) виртуалды электронды кітапхана блогын жүргізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018-2019 жылдар
-
қаржы талап етіл
мейді
76-2.
"Жыр жазамын жүрегіммен" республикалық ақындар конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,7)
ЖБ
76-3.
"Өлкетану қорын цифрлық форматқа көшіру: толық мәтінді мәліметтер базасын жасақтаудың қазіргі жағдайы мен келешегі" республикалық конференциясын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(1,0)
ЖБ
76-4.
Мағжан Жұмабаев атындағы облыстық әмбебап ғылыми кітапханасының "Мағжан.kz" тарихи-әдеби порталын құру
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(1,2)
ЖБ
76-5.
"Тұлға", "Ұлы есімдер-ұрпақ жадында" және "Ақмола облысы ауылдарының энциклопедиясы" инновациялық жобалары аясында электрондық CD-дискілер шығару
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2019 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
76-6.
"Жас тұлпар" инновациялық әдеби жобасының аясында Ақмола облысы жас ақындарының кітабын шығару
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(1,0)
ЖБ
";
"Бейнелеу өнері, дизайн және сәулет өнері" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 79-1, 79-2 және 79-3-жолдармен толықтырылсын:
"
79-1.
"Plein Air Aktobe" халықаралық кескіндеме симпозиумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
79-2.
Ақтөбе облысының қолөнер шеберлерінің орталығын ашу мәселесін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
79-3.
Бурабайда Солтүстік өңірі суретшілерінің "Қылқалам шебері" пленэрін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде

72-1.
Проведение научно-исследовательских археологических разведочных работ памятников на территории области (археологические раскопки курганов, которым грозит исчезновение)
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
ежегодно
в рамках предусмотренных средств (ежегодно 10,0)
МБ
72-2.
Проведение научно-исследовательских археологических разведочных работ памятников на территории области (охранно-спасательные работы на курганах, древних поселениях, которым грозит исчезновение)
информацияв МКС
акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
";
подраздел "Литература, книгоиздание и библиотечное дело":
дополнить строками, порядковые номера 76-1, 76-2, 76-3, 76-4, 76-5 и 76-6, следующего содержания:
"
76-1.
Ведение блока виртуальной электронной библиотеки "Антология литературы региона Актюбинска" (с XV века по настоящее время)
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018- 2019 годы
-
не требует средств
76-2.
Проведение республиканского поэтического конкурса "Жыр жазамын жүрегіммен"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,7)
МБ
76-3.
Проведение республиканской конференции "Краеведческий перевод в цифровой формат фондов: современное состояние и перспективы формирования полнотекстовой базы данных"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (1,0)
МБ
76-4.
Создание историко-литературного портала "Магжан.kz" в областной универсальной научной библиотеке им. Магжана Жумабаева
информационный портал
Акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (1,2)
МБ
76-5.
Издание электронных CD-дисков в рамках инновационных проектов "Тұлға", "Ұлы есімдер-ұрпақ жадында" и "Энциклопедия сел Акмолинской области"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2019 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
76-6.
Выпуск книги молодых поэтов Акмолинской области в рамках инновационного литературного проекта "Жас тұлпар"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (1,0)
МБ
";
подраздел "Изобразительное искусство, дизайн и архитектура":
дополнить строками, порядковые номера 79-1, 79-2 и 79-3, следующего содержания:
"
79-1.
Проведение международного симпозиума живописи "Plein Air Aktobe"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
79-2.
Проработка вопроса по открытию центра мастеров искусств в Актюбинской области
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств
МБ
79-3.
Проведение пленэра художников северного региона "Қылқалам шебері" в Бурабае
Информация в МКС
акимат Акмолинской области
2018 год

(0,2)
ЖБ
";
"Театр, цирк, хореография, музыка және орындаушылық өнер" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 81, 82, 83, 84, 85, 92, 93, 94, 95 және 96-2-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
81.
"Елім менің" республикалық патриоттық әндер конкурсын өткізу
республика
лық конкурс өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 9,6;
2016 жылы – 9,4;
2017 жылы – 7,7;
2018 жылы – 9,4)
РБ
033-105
82.
"Тәуелсіздік толғауы" республикалық конкурсын өткізу
республика
лық конкурс өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 25,0;
2016 жылы – 24,4;
2017 жылы – 22,6;
2018 жылы – 23,1)
РБ
033-105
83.
Шәмші Қалдаяқов әндерінің халықаралық фестивалін өткізу
халықаралық фестиваль өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 17,6;
2016 жылы – 14,7;
2017 жылы – 33,6)
РБ
033-105
84.
"Опералия" халықаралық фестивалін өткізу
халықаралық фестиваль өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 106,8;
2016 жылы – 85,9;
2017 жылы – 35,7)
РБ
033-105
85.
Республикалық ақындар айтысын өткізу
республика
лық айтыс өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 9,2;
2016 жылы – 9,3;
2017 жылы – 18,6;
2018 жылы – 9,3)
РБ
033-105
";
"
92.
"Өнеріміз саған – Қазақстан!" республикалық фестивалін өткізу
республика
лық фестиваль өткізу
МСМ
2015 жыл,
2017 жыл
көзделген қаражат шеңберінде (2015 жылы – 11,2;
2017 жылы – 2,5)
РБ
033-105
93.
Қазақстан халқы Ассамблеясының аясында Қазақстанның ұлттық (этникалық) театрларының республикалық фестивалін өткізу
республика
лық фестиваль өткізу
МСМ
2015 жыл,
2017 жыл
көзделген қаражат шеңберінде (2015 жылы – 22,9;
2017 жылы – 25,3)
РБ
033-105
94.
ШЫҰ, ТҮРІКСОЙ және ЕАЭҚ іс-шараларына шығармашылық ұжымдардың қатысуын қамтамасыз ету
іс-шараларды өткізу
МСМ
2015 – 2018 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 20,5;
2016 жылы – 28,5;
2017 жылы – 23,0;
2018 жылы – 25,4)
РБ
033-105
95.
Қазақстанның драма театрларының республикалық фестивалін өткізу
республика
лық фестиваль өткізу
МСМ
2015 – 2018 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 23,0;
2016 жылы – 15,6;
2017 жылы – 15,6;
2018 жылы – 15,3)
РБ
033-105
";
"
96-2.
"Текті сөздің төресі – терме" республикалық конкурсын өткізу
конкурс өткізу
МСМ
2016-2018 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2016 жылы – 9,03;
2017 жылы – 8,06; 2018 жылы – 7,6)
РБ
021-000
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 96-3, 96-4, 96-5, 96-6, 96-7, 96-8, 96-9, 96-10, 96-11, 96-12, 96-13, 96-14, 96-15, 96-16 және 96-17-жолдармен толықтырылсын:
"

в рамках предусмотренных средств (0,2)
МБ
";
в подразделе "Театральное, цирковое, хореографическое, музыкальное и исполнительское искусство":
строки, порядковые номера 81, 82, 83, 84, 85, 92, 93, 94, 95 и 96-2, изложить в следующей редакции:
"
81.
Проведение республиканского конкурса патриотической песни "Елім менің"
проведение республиканского конкурса
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 9,6;
2016 год – 9,4;
2017 год – 7,7;
2018 год – 9,4)
РБ 033-105
82.
Проведение республиканского конкурса "Тәуелсіздік толғауы"
проведение республиканского конкурса
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 25,0;
2016 год – 24,4;
2017 год – 22,6;
2018 год – 23,1)
РБ 033-105
83.
Проведение международного фестиваля песен Шамши Калдаякова
проведение международного фестиваля
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 17,6;
2016 год – 14,7;
2017 год – 33,6)
РБ 033-105
84.
Проведение международного фестиваля "Опералия"
проведение международного фестиваля
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 106,8;
2016 год – 85,9;
2017 год – 35,7)
РБ 033-105
85.
Проведение республиканского айтыса акынов
проведение республиканского айтыса
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 9,2;
2016 год – 9,3;
2017 год – 18,6;
2018 год – 9,3)
РБ 033-105
";
"
92.
Проведение республиканского фестиваля "Өнеріміз саған - Қазақстан!"
проведение республиканского фестиваля
МКС
2015 год, 2017 год
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 11,2;
2017 год – 2,5)
РБ 033-105
93.
Проведение республиканского фестиваля национальных (этнических) театров Казахстана под эгидой Ассамблеи народа Казахстана
проведение республиканского фестиваля
МКС
2015 год, 2017 год
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 22,9;
2017 год – 25,3)
РБ 033-105
94.
Обеспечение участия творческих коллективов в мероприятиях ШОС, ТЮРКСОЙ и ЕАЭС
проведение мероприятий
МКС
2015-2018 годы
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 20,5;
2016 год – 28,5;
2017 год – 23,0;
2018 год – 25,4)
РБ 033-105
95.
Проведение республиканского фестиваля драматических театров Казахстана
проведение республиканского фестиваля
МКС
2015-2018 годы
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 23,0;
2016 год – 15,6;
2017 год – 15,6;
2018 год – 15,3)
РБ 033-105
";
"
96-2.
Проведение республиканского конкурса "Текті сөздің төресі – терме"
проведение конкурса
МКС
2016-2018 годы
в рамках предусмотренных средств (2016 год – 9,03;
2017 год – 8,06
2018 год – 7,6)
РБ 021-000
";
дополнить строками, порядковые номера 96-3, 96-4, 96-5, 96-6, 96-7, 96-8, 96-9, 96-10, 96-11, 96-12, 96-13, 96-14, 96-15, 96-16 и 96-17, следующего содержания:
"

96-3.
"Жұбановтар әлемі" халықаралық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(20,0)
ЖБ
96-4.
"Жібек жолы" республикалық эстрадалық әндер конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(8,0)
ЖБ
96-5.
"Ассалаумағалей
кум" халықаралық қуыршақтар театры фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(6,2)
ЖБ
96-6.
"Ел есінде екі алып" Қуандық Шаңғытбаев және Тахауи Ахтановтың республикалық әдеби фестивалі аясында іс-шаралар өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
96-7.
Танымал күйші Б.Басығараның
90 жылдығына арналған "Ақжелең" республикалық күйшілер конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
96-8.
Н.Тапалова атындағы "Назерке" халықтық хореографиялық би ұжымдарының конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
96-9.
"Едіге" дастанының
700 жылдығына арналған республикалық жыршы-жыраулар конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
96-10.
"Осень Синегорья" халықаралық театр фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(5,0)
ЖБ
96-11.
"Көкшетау - тал бесігім" инновациялық жобасын іске асыру аясында халықаралық музыка фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жыл - 3,2;
2019 жыл - 3,4)
ЖБ
96-12.
"Ғасырлар үні" инновациялық жобасын іске асыру аясында халықаралық фольклорлық-этнографиялық фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 – 2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жыл- 2,4;
2019 жыл - 2,5)
ЖБ
96-13.
"Гәккулеткен, аққу жеткен Көкшетау" инновациялық жобасын іске асыру аясында республикалық дәстүрлі әншілер фестивалін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жыл - 2,6;
2019 жыл - 2,6)
ЖБ
96-14.
Ақан сері, Біржан сал, Үкілі Ыбырай, Балуан Шолақ, Иманжүсіп Құтпанұлының әндерін орындаушылар дың "Арқа әуендері" атты өңіраралық конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(2,0)
ЖБ
96-15.
"Биле, жастық" республикалық би фестивалі
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде

96-3.
Проведение международного фестиваля "Жұбановтар әлемі"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
ежегодно
в рамках предусмотренных средств (20,0)
МБ
96-4.
Проведение республиканского конкурса эстрадной песни "Жібек жолы"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (8,0)
МБ
96-5.
Проведение международного фестиваля театров кукол "Ассалаумағалейкум"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (6,2)
МБ
96-6.
Проведение мероприятии в рамках республиканского литературного фестиваля Куандыка Шангытбаева и Тахауи Ахтанова "Ел есінде екі алып"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
96-7.
Проведение республиканского конкурса куйши, посвященный 90-летию знаменитого куйши Б.Басагара "Акжелен"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
96-8.
Проведение народного хореографического конкурса танцевальных коллективов "Назерке" им. Н.Тапаловой
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
96-9.
Проведение республиканского конкурса жырши-жырау, посвященный 700-летию эпоса "Едіге"
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
96-10.
Проведение международного театрального фестиваля "Осень Синегорья"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (5,0)
МБ
96-11.
Проведение международного музыкального фестиваля в рамках реализации инновационного проекта "Кокшетау - тал бесігім"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2018 год - 3,2
2019 год - 3,4)
МБ
96-12.
Проведение Международного фольклорно-этнографического фестиваля в рамках реализации инновационного проекта "Ғасырлар үні"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 - 2019 годы
в рамках предусмотрен
ных средств
(2018 год -2,4;
2019 год - 2,5)
МБ
96-13.
Проведение республиканского фестиваля народных певцов в рамках реализации инновационного проекта "Гәккулеткен, аққу жеткен Көкшетау"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2018 год -2,6;
2019 год - 2,6)
МБ
96-14.
Проведение межрегионального конкурса "Арқа әуендері" исполнителей песен сал-серілер Акана серэ, Биржана сала, Укили Ыбрая, Балуана Шолака, Иманжусуп Кутпанова
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (2,0)
МБ
96-15.
Республиканский хореографический фестиваль "Биле, жастық"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 год

(1,1)
ЖБ
96-16.
"Бурабай толқындары" республикалық телевизия конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(4,7)
ЖБ
96-17.
Мектеп оқушылары арасында "Бала акын-жас дарын" атты облыстық айтыс
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысы
ның әкімдігі
2018 – 2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жыл - 0,8;
2019 жыл - 0,83)
ЖБ
";
"Қазіргі заманғы мәдени кеңістіктің ең маңызды кластері ретінде киноиндустрияны дамыту" деген кіші бөлім:
реттік нөмірлері 97, 98 және 99- жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
97.
"Еуразия" халықаралық кинофестивалін өткізу
халықаралық кинофестиваль өткізу
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 157,7;
2016 жылы – 157,7;
2017 жылы – 892,7)
РБ
033-105
98.
"А" класындағы шетелдік халықаралық кинофестивальдарға қазақстандық фильмдердің қатысуы
"А" класында
ғы шетелдік халықаралық кинофестиваль
дардың бағдарламала
рында қазақстандық фильмдерді көрсету
МСМ
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 7,4;
2016 жылы – 5,4;
2017 жылы – 4,8;
2018 жылы – 3,9)
РБ
033-105
99.
Шетелде және Қазақстанда қазақстандық кино күндерін өткізу
шетелдер
де және Қазақстан
да қазақстан
дық киноларды көрсету
МСМ
2015 – 2018 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2015 жылы – 13,0;
2016 жылы – 7,3;
2017 жылы – 6,5;
2018 жылы – 6,6)
РБ
033-105
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 101-1, 101-2 және 101-3-жолдармен толықтырылсын:
"
101-1.
Ақтөбе облысында киностудия ашу мәселесін пысықтау
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысы
ның әкімдігі
2019 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
101-2.
Компьютерлік анимация саласын дамыту бойынша шараларды пысықтау
ПМК -ге ақпарат
МСМ, ҚМ
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
РБ
033-104
101-3.
Компьютерлік анимация саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018 жыл
-
қара
жат талап етпей
ді
";
"Мәдени-туристік кластерлер" деген 3-бөлімде:
"Алматы – Қазақстанның еркін мәдени аймағы" кластері" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 108, 109, 110, 111, 112 және 113-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
108.
"Алма fest" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
109.
"Оркестрлер фестивалі" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
110.
"Ұлы дала рухы" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ
111.
"Gakku дауысы" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ,
демеу
шілік қара
жат

в рамках предусмотренных средств (1,1)
МБ
96-16.
Проведение республиканского телевизионного конкурса "Бурабай толқындары"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
2018 год
в рамках предусмотренных средств (4,7)
МБ
96-17.
Областной айтыс среди учащихся школ "Бала акын-жас дарын"
Информация в МКС
Акимат Акмолинской области
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2018 год - 0,8;
2019 год - 0,83)
МБ
";
в подразделе "Развитие киноиндустрии как важнейшего кластера современного культурного пространства":
строки, порядковые номера 97, 98 и 99, изложить в следующей редакции:
"
97.
Проведение международного кинофестиваля "Евразия"
проведение международного кинофестиваля
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 157,7;
2016 год – 157,7;
2017 год – 892,7)
РБ 033-105
98.
Участие казахстанских фильмов в зарубежных международных кинофестивалях класса "А"
демонстрация казахстанских фильмов в программах зарубежных международных кинофестивалей класса "А"
МКС
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 7,4;
2016 год – 5,4;
2017 год – 4,8;
2018 год – 3,9)
РБ 033-105
99.
Проведение дней казахстанского кино за рубежом и в Казахстане
демонстрация казахстанских фильмов за рубежом и в Казахстане
МКС
2015-2018 годы
в рамках предусмотренных средств
(2015 год – 13,0;
2016 год – 7,3;
2017 год – 6,5;
2018 год – 6,6)
РБ 033-105
";
дополнить строками, порядковые номера 101-1, 101-2 и 101-3, следующего содержания:
"
101-1.
Проработка вопроса по открытию киностудии в Актюбинской области
Информация в МКС
акимат Актюбинской области
2019 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
101-2.
Проработка мер по развитию отрасли компьютерной анимации
Информация в КПМ
МКС, МФ
2018 год
в рамках предусмотренных средств
РБ 033-104
101-3.
Развитие международного сотрудничества в сфере компьютерной анимации
информация в КПМ
МКС
2018 год
-
не требует средств
";
в разделе 3 "Культурно-туристские кластеры":
в подразделе "Кластер "Алматы свободная культурная зона Казахстана":
строки, порядковые номера 108, 109, 110, 111, 112 и 113, изложить в следующей редакции:
"
108.
Организация и проведение фестиваля "Алма fest"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ
109.
Организация и проведение фестиваля "Фестиваль оркестров"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ
110.
Организация и проведение фестиваля "Ұлы дала рухы"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ
111.
Организация и проведение фестиваля "Gakku дауысы"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ, спонсорские средства

112.
"The Spirit of Tengri" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ,
демеу
шілік қара
жат
113.
"Star of Asia" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласы
ның әкімдігі
жыл сайын
көзделген қаражат шеңберінде
ЖБ,
демеу
шілік қара
жат
";
"Табиғат пен көшпенді мәдениет тұтастығы" кластері" кіші бөлімде:
реттік нөмірі 118-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
118.
Торғайдағы Жангелді музей кешенін жөндеу, Қостанай облысы Жангелді ауданы
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысы
ның әкімдігі
2018 жыл
112,8
ЖБ
";
реттік нөмірлері 124 және 125-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру" деген
4-бөліммен толықтырылсын:
"
4. "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру
Қазақстанның киелі географиясы
149.
Қазақстанның киелі жерлері туралы энциклопедияны (қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде) шығару
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 16,0;
2019 жылы – 16,0)
РБ
033-107
150.
"Қазақстанның киелі географиясы" атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2019 жыл
31,6
РБ
033-107
151.
Ақпараттық қорларда танымал ету үшін жалпыхалықтық тізімге енген объектілердің 3D моделін жасау
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 1598,9;
2019 жылы – 1598,9)
РБ
033-107
152.
"Қазақстанның киелі географиясы" картасына енгізілген объектілерді инфрақұрылымды дамыту арқылы реставрациялау бойынша жұмыстар жүргізу
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 401,2;
2019 жылы – 456,4)
РБ
033-107
153.
Киелі объектілер аумағында Сапар орталықтар құрылысын салу
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 1158,3
2019 жылы – 187,6
РБ
033-107
154.
Киелі объектілер туралы ғылыми-танымал деректі фильмдерді түсіру
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018 жыл
көзделген қаражат шеңберінде
(62,8)
РБ
033-104
Жаһандану әлеміндегі заманауи мәдениет
155.
Мәдениет туындыларын шетелдік аудиторияға шығару үшін дайындау, аудару және бейімдеу бойынша шаралар кешенін өткізу
ПМК -ге ақпарат
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 2230,2;
2019 жылы – 1506,8)
РБ
006, 033-103, 033-104, 033-105, 033-106, 033-107, 033-108, 033-116,
041
156.
Шетелде "Жаһандық әлемдегі заманауи мәдениет" жобасы аясында мәдени іс-шаралар өткізу
гастрольдер, мәдениет күндері, көрмелер
МСМ
2018-2019 жылдар
көзделген қаражат шеңберінде
(2018 жылы – 3385,7;
2019 жылы – 2941,6)
РБ
033-105, 106, 107
".

112.
Организация и проведение фестиваля "The Spirit of Tengri"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ, спонсорские средства
113.
Организация и проведение фестиваля "Star of Asia"
Информация в МКС
Акимат г. Алматы
ежегодно
в рамках предусмотренных средств
МБ, спонсорские средства
";
в подразделе "Кластер "Единство природы и кочевой культуры":
строку, порядковый номер 118, изложить в следующей редакции:
"
118.
Ремонт Джангельдинского комплекса музеев Торгая, Джангельдинский район, Костанайская область
Информация в МКС
акимат Костанайской области
2018 год
112,8
МБ
";
строки, порядковые номера 124 и 125, исключить;
дополнить разделом 4. "Реализация программы "Рухани жангыру" следующего содержания:
"
4. Реализация программы "Рухани жангыру
Сакральная география Казахстана
149.
Выпуск энциклопедии о сакральных объектах Казахстана (на казахском, русском, английском языках)
информация в КПМ
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год – 16,0;
2019 год – 16,0)
РБ 033-107
150.
Проведение международной научно-практической конференции на тему "Сакральная география Казахстана"
информация в КПМ
МКС
2019 год
31,6
РБ 033-107
151.
Создание 3D моделей объектов, включенных в общенациональный перечень для популяризации в информационных ресурсах
информация в КПМ
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год – 1598,9;
2019 год –1598,9)
РБ 033-107
152.
Проведение работ по реставрации объектов, включенных в карту "Сакральная география Казахстана", посредством развития инфраструктуры
информация в КПМ
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год - 401,2;
2019 год - 456,4)
РБ 033-107
153.
Строительство визит-центров на территории сакральных объектов
информация в КПМ
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год – 1158,3; 2019 год - 187,6)
РБ 033-107
154.
Съемка научно-популярных документальных фильмов о сакральных объектах
информация в КПМ
МКС
2018 год
в рамках предусмотренных средств (62,8)
РБ 033-104
Современная культура в глобальном мире
155
Проведение комплекса мер по подготовке, переводу и адаптации произведений культуры для вывода на зарубежную аудиторию
информация в КПМ
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год –2230,2; 2019 год –1506,8)
РБ 006, 033-103, 033-104, 033-105, 033-106, 033-107, 033-108, 033-116, 041
156
Проведение мероприятий за рубежом в рамках проекта "Современная культура в глобальном мире"
гастроли, дни культуры, выставки
МКС
2018-2019 годы
в рамках предусмотренных средств (2018 год – 3385,7;2019 год – 2941,6)
РБ 033-105, 106, 107
".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев