Алматы облысы Кеген және Райымбек аудандарының шекараларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 195 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Алматы облысы Кеген және Райымбек аудандарының шекараларын белгілеу туралы "Алматы облысы әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Алматы облыстық мәслихатының 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 22-118 шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 400 қаулысына келісім берілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 16 сәуірдегі
№ 195 қаулысына қосымша
Алматы облысы аудандарының шекаралары
1. Райымбек ауданының аумағы 711937 гектарды құрайды, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстік шекарасы Алматы облысының Шәлкөде, Сүмбе және Ұзақ батыр ауылдық округтерінің әкімшілік бағынысындағы аумақтардың қолданыстағы шекаралары бойынша өтеді және Ұйғыр ауданымен шектеседі;
шығыс шекарасы Сүмбе, Нарынқол және Жамбыл ауылдық округтерінің қолданыстағы шекаралары бойынша және Қытай Халық Республикасымен шектесетін Сүмбе, Текес өзен арналары бойынша өтетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтеді;
оңтүстік шекарасы солтүстік Тянь-Шяньнің "Хан Тәңірі" шыңы арқылы Қытай Халық Республикасымен және Қырғыз Республикасымен шектес Жамбыл ауылдық округінің оңтүстік-шығыс бөлігі, сондай-ақ Тегістік және Қақпақ ауылдық округтерінің қолданыстағы шекаралары бойынша өтетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтеді;
батыс шекарасы Алматы облысының Райымбек ауданының "Нарынқол орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің аумағы арқылы Қақпақ және Сарыжаз ауылдық округтерінің қолданыстағы шекаралары бойынша өтеді.
2. Құрылатын Кеген ауданының аумағы 710298 гектарды құрайды, шекаралары мынадай болып белгіленген:
солтүстікте Алматы облысының Алғабас, Саты, Ұзынбұлақ ауылдық округтерінің қолданыстағы шекаралары арқылы Алматы облысының Еңбекшіқазақ және Талғар аудандарымен шектеседі;
шығыс шекарасы Алматы облысы Райымбек ауданының "Нарынқол орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің аумағы арқылы Қақпақ және Сарыжаз ауылдық округтерінің қолданыстағы шекарасы бойынша өтеді;
оңтүстік шекарасы Қазақстан Республикасының Қарқара, Бөлексаз, Шырғанақ, Жалаңаш, Қарабұлақ, Саты ауылдық округтерінің қолданыстағы шекаралары арқылы өтетін Қырғыз Республикасының мемлекеттік шекарасы бойынша өтеді;
батыс шекарасы Алматы облысы Қарасай ауданымен шектесетін Саты және Алғабас ауылдық округтерінің қолданыстағы шекарасы бойынша өтеді.

Об установлении границ Кегенского и Райымбекского районов Алматинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2018 года № 195.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с решением Алматинского областного маслихата от 28 сентября 2017 года № 22-118 и постановлением акимата Алматинской области от 28 сентября 2017 года № 400 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Алматинской области" об установлении границ Кегенского, Райымбекского районов Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
16 апреля 2018 года № 195
Границы районов Алматинской области
1. Территория образуемого Райымбекского района составляет 711937 гектаров, границы обозначены следующим образом:
северная граница проходит по существующим границам территорий, находящихся в административном подчинении Шалкодинского, Сумбинского и Узак батырского сельских округов, и граничит с Уйгурским районом Алматинской области;
восточная граница проходит по существующей границе Сумбинского, Нарынкольского и Жамбылского сельских округов и Государственной границе Республики Казахстан, проходящей по руслам рек Сумбе и Текес, граничащих с Китайской Народной Республикой;
южная граница проходит по Государственной границе Республики Казахстан, проходящей по юго-восточной части Жамбылского сельского округа, граничащего с Китайской Народной Республикой и Кыргызской Республикой через пик "Хан Тенгри" северного Тянь-Шаня, а также существующим границам Тегистикского и Какпакского сельских округов;
западная граница проходит по существующей границе Какпакского и Сарыжазского сельских округов через территорию коммунального государственного учреждения "Нарынкольское лесное хозяйство" Райымбекского района Алматинской области.
2. Территория образуемого Кегенского района составляет 710298 гектаров, границы обозначены следующим образом:
на севере граничит с Енбекшиказахским и Талгарским районами Алматинской области через существующие границы Алгабасского, Сатынского, Узынбулакского сельских округов вновь образуемого Кегенского района Алматинской области;
восточная граница проходит по существующей границе Какпакского и Сарыжазского сельских округов через территорию коммунального государственного учреждения "Нарынкольское лесное хозяйство" Райымбекского района Алматинской области;
южная граница проходит по Государственной границе Республики Казахстан, граничащей с Кыргызской Республикой, через существующие границы Каркаринского, Болексазского, Шырганакского, Жаланашского, Карабулакского и Сатынского сельских округов;
западная граница проходит по существующей границе Сатынского и Алгабасского сельских округов, граничащих с Карасайским районом Алматинской области.