Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қытай Халық Республикасының жеңілдікті кредит беруі туралы негіздемелік келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 мамырдағы № 308 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қытай Халық Республикасының жеңілдікті кредит беруі туралы негіздемелік келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Бақыт Тұрлыханұлы Сұлтановқа Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қытай Халық Республикасының жеңілдікті кредит беруі туралы негіздемелік келісімнің жобасына қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 31 мамырдағы
№ 308 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҮКІМЕТІ МЕН ҚЫТАЙ ХАЛЫҚ РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҮКІМЕТІ АРАСЫНДАҒЫ ҚЫТАЙ ХАЛЫҚ РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЖЕҢІЛДІКТІ КРЕДИТ БЕРУІ ТУРАЛЫ НЕГІЗДЕМЕЛІК КЕЛІСІМ
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі (бұдан әрі - "Тараптар")
екі ел арасындағы достық қатынастарды және техникалық-экономикалық ынтымақтастықты одан әрі дамыту мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қытай Халық Республикасының Үкіметі осы арқылы Қытай Экспорт-импорт банкінің (бұдан әрі - Кредитор) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің атынан Қазақстан Республикасының Үкіметіне (бұдан әрі - Қарыз алушы) "Қазақстандық өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру" жобасын (бұдан әрі - Жоба) іске асыру үшін жалпы сомасы 2,062 млрд. қытай юанынан (екі миллиард алпыс екі миллион қытай юанынан) аспайтын жеңілдікті кредит (бұдан әрі - Кредит) беруіне қағидаттық келісім береді.
Кредит бойынша пайыздарды субсидиялауға арналған шығыстарды Қытай Халық Республикасының Үкіметі кредиторға тікелей төлейді.
2-бап
Кредит берудің негізгі шарттары мыналар болып табылады:
1) Кредит беру мерзімі пайдалану мерзімін, жеңілдікті мерзімді және өтеу мерзімін қоса алғанда, 20 (жиырма) жылдан аспайды, бұл ретте жеңілдікті мерзім 5 (бес) жылдан аспайды;
2) Кредит бойынша пайыздық мөлшерлеме жылына 2 (екі) пайызды құрайды.

О подписании Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о предоставлении Китайской Народной Республикой льготного кредита
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 308
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о предоставлении Китайской Народной Республикой льготного кредита.
2. Уполномочить Министра финансов Республики Казахстан Султанова Бахыта Турлыхановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Рамочное соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о предоставлении Китайской Народной Республикой льготного кредита, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2018 года № 308
Проект
РАМОЧНОЕ СОГЛАШЕНИЕ
МЕЖДУ ПРАВИТЕЛЬСТВОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН И ПРАВИТЕЛЬСТВОМ КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ О ПРЕДОСТАВЛЕНИИ КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКОЙ ЛЬГОТНОГО КРЕДИТА
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики (далее - "Стороны"),
в целях дальнейшего развития дружественных отношений и технико-экономического сотрудничества между двумя странами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Правительство Китайской Народной Республики настоящим дает согласие на то, что Экспортно-импортный Банк Китая (далее - кредитор) предоставит льготный кредит (далее - кредит) на общую сумму не более 2,062 млрд. китайских юаней (два миллиарда шестьдесят два миллиона китайских юаней) Правительству Республики Казахстан в лице Министерства финансов Республики Казахстан (далее - заемщик) для реализации проекта "Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска, расположенных на казахстанском участке таможенной границы Евразийского экономического союза" (далее - проект).
Расходы на субсидирование процентов по кредиту выплачиваются Правительством Китайской Народной Республики непосредственно кредитору.
Статья 2
Основными условиями предоставления Кредита являются:
1) срок предоставления Кредита, включая срок использования, льготный срок и срок погашения, не превышает 20 (двадцать) лет, при этом льготный срок не превышает 5 (пять) лет;
2) процентная ставка по кредиту составляет 2 (два) процента годовых.

3-бап
Жоба Тараптармен, келісілді, кредитор бағалады және бекітті.
Осы кредит қайта кредиттелген жағдайда, кредитор және Қазақстан Республикасының Үкіметі қайта кредиттеуге уәкілеттік берген орган жобаны бағалауға және бекітуге тиіс.
4-бап
Кредитті пайдалану туралы Кредиттік келісім (бұдан әрі - кредиттік келісім) осы Негіздемелік келісім күшіне енгеннен кейін кредитор мен қарыз алушы арасында жасалатын болады.
Қажет болған жағдайда, Тараптардың өзара келісуі бойынша осы Негіздемелік келісімге екі Тарап үшін қолайлы заңды нысандарда ресімделетін, осы Негіздемелік келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын және осы Негіздемелік келісімнің күшіне ену шарттарына сәйкес күшіне енетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
5-бап
Тараптар кредиттік келісімнің іске асырылу барысын уақтылы тексеріп отырады, сондай-ақ осы Негіздемелік келісімді іске асыру барысында туындауы мүмкін тиісті мәселелер мен даулар бойынша консультациялар мен келіссөздер жүргізеді.
6-бап
Осы Негіздемелік келісім Тараптардың осы Негіздемелік келісімнің күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Негіздемелік келісім, егер күшіне енген күнінен бастап 3 (үш) жыл ішінде кредитор мен қарыз алушы арасында кредиттік келісім жасалмаса, автоматты түрде өз қолданысын тоқтатады.
201___ жылғы "___" ____________________ қазақ, қытай және ағылшын тілдерінде екі данада жасалды. Мәтіндер арасында алшақтықтар болған жағдайда, ағылшын тіліндегі мәтін артықшылықты күшке ие болады.
Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін Үкіметі үшін

Статья 3
Проект согласован Сторонами, оценен и утвержден Кредитором.
В случае перекредитования данного кредита проект должен быть оценен утвержден кредитором и органом для перекредитования, уполномоченным Правительством Республики Казахстан.
Статья 4
Кредитное соглашение об использовании кредита (далее - кредитное соглашение) будет заключено между кредитором и заемщиком после вступления в силу настоящего Рамочного соглашения.
В случае необходимости, по взаимному согласию Сторон в настоящее Рамочное соглашение могут вноситься изменения и дополнения, оформляемые в юридических формах, приемлемых для обеих Сторон, являющиеся неотъемлемыми частями настоящего Рамочного соглашения и вступающие в силу в соответствии с условиями вступления в силу настоящего Рамочного соглашения.
Статья 5
Стороны своевременно проверяют ход реализации Кредитного соглашения, а также проводят консультации и переговоры по соответствующим вопросам и спорам, которые могут возникнуть в ходе реализации настоящего Рамочного соглашения.
Статья 6
Настоящее Рамочное соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу настоящего Рамочного соглашения.
Настоящее Рамочное соглашение автоматически прекращает свое действие в случае, если в течение 3 (трех) лет с даты его вступления в силу кредитное соглашение не будет заключено между кредитором и заемщиком.
Совершено в .. .. года в двух экземплярах на казахском, китайском и английском языках. В случае расхождения между текстами, преимущественную силу будет иметь текст на английском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За ПравительствоКитайской Народной Республики