Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 392 қаулысы.
Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 248, 250, 261, 273 және 275-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) тауарларды:
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында;
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс;
ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысандары;
2) Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары бекітілсін.

Об утверждении формы и Правил заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 392.
В соответствии со статьями 248, 250, 261, 273 и 275 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы документа об условиях переработки товаров:
на таможенной территории Евразийского экономического союза;
вне таможенной территории Евразийского экономического союза;
для внутреннего потребления;
2) Правила заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования.

2. "Тауарларды кедендік аумақта/аумақтан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру, оған өзгерістер немесе толықтырулар енгізу, сондай-ақ оны кері қайтарып алу (жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 73 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 24, 340-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 392 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу шарттары туралы құжат
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1.
Құжатты берген Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы туралы мәліметтер (атауы)
2.
Құжат берілген тұлға туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері*)
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу операцияларын тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН, банктік деректемелері*)
4.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында шетелдік тауарлар және олардың қайта өңделген өнімдері туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды, саны мен құны)
5.
Қазақстан Республикасының заңнамасында оларға қатысты шетелдік тауарларды қайта өңдеудің технологиялық процесін жүзеге асыруды қамтамасыз ететін кедендік әкету баждарының мөлшерлемелері белгіленген ЕАЭО тауарлары туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және саны)
6.
Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
7.
Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары
8.
ЕАЭО кедендік аумағындағы қайта өңдеу операциялары, оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер
9.
ЕАЭО кедендік аумағында қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырылатын шетелдік тауарларды өңдеу өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер
10.
Қалдықтары мен қалғандары туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
11.
ЕАЭО кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу мерзімі
12.
Кодекстің 252-бабында айқындалғандай, егер балама тауарлармен ауыстыру көзделген болса, тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
13.
Қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану мүмкіндігі туралы мәліметтер
14.
Кедендік аумақта қайта өңдеу кедендік рәсімімен тауарларды орналастыру және осы кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтау көзделетін кеден органы (кеден органдары)
Басшы ____________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 392 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу шарттары туралы құжат
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1.
Құжатты берген Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы туралы мәліметтер (атауы)
2.
Құжат берілген тұлға туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері*)
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу операцияларын тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН, банктік деректемелері*)
4.
Қазақстан Республикасының заңнамасында оларға қатысты шетелдік тауарларды қайта өңдеу технологиялық процесін жүзеге асыруды қамтамасыз ететін кедендік әкету баждарының мөлшерлемелері белгіленген ЕАЭО тауарлары туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды және саны)
5.
Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
6.
Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары
7.
ЕАЭО кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу операциялары, оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер
8.
ЕАЭО кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырылған ЕАЭО тауарларының қайта өңделген өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер
9.
ЕАЭО кедендік аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу мерзімі
10.
Кодекстің 263-бабында айқындалғандай, егер балама тауарлармен ауыстыру көзделген болса, тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
11.
ЕАЭО кедендік аумағынан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсімімен тауарларды орналастыру және осы кедендік рәсімнің қолданылуын аяқтау көзделетін кеден органы (кеден органдары)
12.
Қалдықтары, қалғандары және өндірістік шығындар туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны және құны)
Басшы ____________ ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 392 қаулысымен
бекітілген
Нысан
Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжат
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1.
Құжатты берген Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы туралы мәліметтер (атауы)
2.
Құжат берілген тұлға туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, СТН, банктік деректемелері*)
3.
Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу операцияларын тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер (тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН, банктік деректемелері*
4.
Шетелдік тауарлар және олардың қайта өңделген өнімдері туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
5.
Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
6.
Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары
7.
Ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу операциялары, оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер
8.
Ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастырылатын шетелдік тауарларды оларды қайта өңдеу өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер
9.
Қалдықтар мен қалғандары туралы мәліметтер (атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
10.
Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу мерзімі
11.
Қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану мүмкіндігі туралы мәліметтер
12.
Ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімімен тауарларды орналастыру және осы кедендік рәсімнің аяқталуы көзделетін кедендік орган (кедендік органдар)
13.
Қайта өңдеу өнімдерін экономикалық тиімді тәсілмен бастапқы күйіне дейін қалпына келтірудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер
Басшы ____________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 392 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың нысанын және оны толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары

2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 73 "Об утверждении формы и Правил выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений или дополнений, а также его отзыва (аннулирования)" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 24, ст. 340).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 392
Форма
Документ об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
Сноска. Форма - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Сведения об уполномоченном государственном органе Республики Казахстан, выдавшем документ (наименование)
2.
Сведения о лице, которому выдан документ (наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты *)
3.
Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза (наименование лица, адрес, БИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, банковские реквизиты *)
4.
Сведения об иностранных товарах и продуктах их переработки (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
5.
Сведения о товарах ЕАЭС, в отношении которых законодательством Республики Казахстан установлены ставки вывозных таможенных пошлин, обеспечивающих осуществление технологического процесса переработки иностранных товаров (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС и количество)
6.
Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами
7.
Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях
8.
Сведения об операциях по переработке на таможенной территории ЕАЭС, способах их совершения
9.
Сведения о способах идентификации иностранных товаров, помещаемых под таможенную процедуру переработки на таможенной территории ЕАЭС, в продуктах их переработки
10.
Сведения об отходах и остатках (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
11.
Срок переработки товаров на таможенной территории ЕАЭС
12.
Сведения о замене товаров эквивалентными товарами, как они определены в статье 252 Кодекса, если такая замена предполагается
13.
Сведения о возможности дальнейшего коммерческого использования отходов
14.
Таможенный орган (таможенные органы), в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру переработки на таможенной территории и завершение действия этой таможенной процедуры
Руководитель ___________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии данных (сведений).
_______________
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 392
Форма
Документ об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза
Сноска. Форма - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Сведения об уполномоченном государственном органе Республики Казахстан, выдавшем документ (наименование)
2.
Сведения о лице, которому выдан документ (наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты *)
3.
Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке вне таможенной территории Евразийского экономического союза (наименование лица, адрес, БИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, банковские реквизиты *)
4.
Сведения о товарах ЕАЭС, в отношении которых законодательством Республики Казахстан установлены ставки вывозных таможенных пошлин, обеспечивающих осуществление технологического процесса переработки иностранных товаров (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС и количество)
5.
Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами
6.
Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях
7.
Сведения об операциях по переработке вне таможенной территории ЕАЭС и способах их совершения
8.
Сведения о способах идентификации товаров ЕАЭС, помещенных под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории ЕАЭС, в продуктах их переработки
9.
Срок переработки товаров вне таможенной территории ЕАЭС
10.
Сведения о замене продуктов переработки эквивалентными иностранными товарами, как они определены в статье 263 Кодекса, если такая замена предполагается
11.
Таможенный орган (таможенные органы), в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории ЕАЭС и завершение действия этой таможенной процедуры
12.
Сведения об отходах, остатках и производственных потерях (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
Руководитель ____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии данных (сведений).
_______________
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 392
Форма
Документ об условиях переработки товаров для внутреннего потребления
Сноска. Форма - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Сведения об уполномоченном государственном органе Республики Казахстан, выдавшем документ (наименование)
2.
Сведения о лице, которому выдан документ (наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты *)
3.
Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке для внутреннего потребления (наименование лица, адрес, БИН, фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, банковские реквизиты *)
4.
Сведения об иностранных товарах и продуктах их переработки (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
5.
Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами
6.
Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях
7.
Сведения об операциях по переработке для внутреннего потребления, способах их совершения
8.
Сведения о способах идентификации иностранных товаров, помещаемых под таможенную процедуру переработки для внутреннего потребления, в продуктах их переработки
9.
Сведения об отходах и остатках (наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
10.
Срок переработки товаров для внутреннего потребления
11.
Сведения о возможности дальнейшего коммерческого использования отходов
12.
Таможенный орган (таможенные органы), в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру переработки для внутреннего потребления и завершение действия этой таможенной процедуры
13.
Сведения о невозможности восстановления продуктов переработки до первоначального состояния экономически выгодным способом
Руководитель ________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии данных (сведений).
_______________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 392
Правила заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/ аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 248, 250, 261, 273 және 275-бабына сәйкес әзірленді және тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау үшін қайта өңдеудің кедендік рәсімдерімен орналастыру кезінде тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты (бұдан әрі – қайта өңдеу шарттары туралы құжат) толтыру мен беру, тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы Қағидалар тауарларды қайта өңдеуді көздейтін өзге кедендік рәсімдерге қолданылмайды.
3. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының уәкілетті органдары арасында бөлінген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) бойынша тауарлардың атауына және сыныпталуына қарай Қазақстан Республикасының құзыретті мемлекеттік органы (бұдан әрі – уәкілетті орган) береді.
4. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты бергені үшін төлем алынбайды.
2-тарау. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты толтыру және беру тәртібі
5. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алу үшін тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1, 2 және 3-нысандар бойынша толтырылған қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге арналған өтініш;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования (далее – Правила), разработаны в соответствии со статьями 248, 250, 261, 273 и 275 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров при помещении товаров под таможенные процедуры переработки на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки для внутреннего потребления (далее – документ об условиях переработки), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, продления срока переработки товаров, а также признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке товаров для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Действие настоящих Правил не распространяется на иные таможенные процедуры, предусматривающие переработку товаров.
3. Документ об условиях переработки выдается компетентным государственным органом Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) в зависимости от наименования и классификации товаров по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕАЭС), распределенных между уполномоченными органами Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Плата за выдачу документа об условиях переработки не взимается.
Глава 2. Порядок заполнения и выдачи документа об условиях переработки
5. Для получения документа об условиях переработки, лицо (далее - заявитель) представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление на выдачу документа об условиях переработки, заполненное по формам 1, 2 и 3 согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

2) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттың (құжаттардың), тауарларды қайта өңдеу операциялары (технологиялық процеске негізделген), оларды жасау тәсілдері туралы, кедендік рәсіммен орналастырылатын тауарларды, оларды қайта өңдеу өнімдерінде сәйкестендіру тәсілдері туралы, қалдықтар мен қалған қалдықтар туралы, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу бойынша мерзімдері туралы мәліметтерді қамтитын қосымшалардың және (немесе) оларға толықтырулардың көшірмесі;
3) шетелдік тауарлардың және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының және ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес оларды қайта өңдеу өнімдерінің атауы мен сыныпталуын, сондай-ақ олардың мөлшері мен құнын растайтын құжаттың көшірмесі;
4) қайта өңдеу өнімдерінің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормаларын есептеу кестесі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге арналған өтініш қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қол қоюымен, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініш берушінің мөрі болса, оның мөрімен куәландырылады.
Бұл ретте өңдеу шарттары туралы құжаттарды беруге арналған өтініш қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде құжаттардың көшірмелерін өтініш берушінің мөрімен растау туралы талап жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларға қолданылмайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Егер уәкілетті органда қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беру автоматтандырылған болса және мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылса, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алу үшін өтініш беруші порталға мынадай құжаттарды тіркейді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1, 2 және 3-нысандар бойынша толтырылған өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттың (құжаттардың), тауарларды қайта өңдеу операциялары (технологиялық процеске негізделген), оларды жасау тәсілдері туралы, кедендік рәсіммен орналастырылатын тауарларды, оларды қайта өңдеу өнімдерінде сәйкестендіру тәсілдері туралы, қалдықтар мен қалған қалдықтар туралы, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу бойынша мерзімдері туралы мәліметтерді қамтитын қосымшалардың және (немесе) оларға толықтырулардың электрондық көшірмесі;

2) копию документа (документов), подтверждающего (подтверждающих) право владения, пользования и (или) распоряжения товарами, приложения и (или) дополнения к нему (к ним), содержащие сведения об операциях переработки товаров (основанных на технологическом процессе), способах их совершения, способах идентификации товаров, помещаемых под таможенную процедуру, в продуктах переработки, отходах и остатках, а также сроках переработки товаров;
3) копию документа, подтверждающего наименование и классификацию иностранных товаров и (или) товаров Евразийского экономического союза и продуктов их переработки в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, а также их количество и стоимость;
4) таблицу расчета норм выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. При подаче заявления на выдачу документа об условиях переработки на бумажном носителе каждый лист представленных копий документов заверяется подписью руководителя либо лица, его замещающего, а также печатью заявителя, если в соответствии с законодательством Республики Казахстан такое лицо имеет печать.
При этом требование по заверению печатью заявителя копий документов, представленных при подаче заявления на выдачу документов об условиях переработки на бумажном носителе, не распространяется на юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Если в уполномоченном органе выдача документа об условиях переработки автоматизирована и является государственной услугой, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Для получения документа об условиях переработки заявитель прикрепляет на портале следующие документы:
1) заявление, заполненное по формам 1, 2 и 3 согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя;
2) электронная копия документа (документов), подтверждающего (подтверждающих) право владения, пользования и (или) распоряжения товарами, приложения и (или) дополнения к нему (к ним), содержащие сведения об операциях переработки товаров (основанных на технологическом процессе), способах их совершения, способах идентификации товаров, помещаемых под таможенную процедуру, в продуктах переработки, отходах и остатках, а также сроках переработки товаров;

3) шетелдік тауарлардың және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының және ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес оларды қайта өңдеу өнімдерінің атауы мен сыныпталуын, сондай-ақ олардың мөлшері мен құнын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) қайта өңдеу өнімдерінің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормаларын есептеу кестесінің электрондық көшірмесі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Уәкілетті орган өтінішті оған қоса берілген құжаттармен бірге тіркелген күнінен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қарайды.
Уәкілетті орган өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттар топтамасы толық болмаған және (немесе) құжаттардың қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда уәкілетті орган қағаз жеткізгіште өтініш жүгінген кезде бергенде көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту береді, портал арқылы өтініш берген кезде уәжді бас тарту басшының немесе оның орынбасарының немесе оларды алмастыратын тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында олардың "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты толтыру тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың бекітілген нысандарына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты уәкілетті органға қағаз жеткізгіште жүгінген кезде уәкілетті орган белгіленген нысан бойынша екі данада ресімдейді, басшы немесе оның орынбасары не оларды алмастыратын адамдар қол қояды және мөрмен куәландырылады.
Қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың түпнұсқасы өтініш берушіге беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде қайта өңдеу шарттары туралы құжат басшының немесе оның орынбасарының не оларды алмастыратын адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
11. Мынадай:
1) өтініш беруші қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықталған;
2) қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алу үшін қажетті ұсынылған деректер, мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;

3) электронная копия документа, подтверждающего наименование и классификацию иностранных товаров и (или) товаров Евразийского экономического союза и продуктов их переработки в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, а также их количество и стоимость;
4) электронная копия таблицы расчета норм выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Заявление с прилагаемыми к нему документами рассматривается уполномоченным органом в течение 8 (восемь) рабочих дней со дня его регистрации.
Уполномоченный орган в течение 2 (два) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
В случае представления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия уполномоченный орган в указанные сроки при обращении на бумажном носителе дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, при обращении через портал мотивированный отказ направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя или его заместителя либо лиц, их замещающих.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Заполнение документа об условиях переработки осуществляется согласно утвержденным формам документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и для внутреннего потребления.
10. Документ об условиях переработки при обращении в уполномоченный орган на бумажном носителе оформляется уполномоченным органом в двух экземплярах по установленной форме, подписывается руководителем или его заместителем либо лицами, их замещающими, и заверяется печатью.
Оригинал документа об условиях переработки выдается заявителю.
При обращении через портал документ об условиях переработки направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя или его заместителя либо лиц, их замещающих.
11. Решение об отказе в выдаче документа об условиях переработки принимается уполномоченным органом в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных заявителем для получения документа об условиях переработки, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия представленных данных, сведений, необходимых для получения документа об условиях переработки, требованиям, установленным настоящими Правилами;

3) өтініш берушіге тауарларды қайта өңдеу бойынша қызметті жүзеге асыруға тыйым салатын соттың шешімі (қаулысы, ұйғарымы) заңды күшіне енген жағдайларда уәкілетті орган қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруден бас тарту туралы шешімді қабылдайды.
12. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда уәкілетті орган өтінішті қарау мерзімі шегінде бас тартудың себебін көрсете отырып, өтінішті жазбаша нысанда ұсынған
кезде – қағаз жеткізгіште, өтінішті портал арқылы ұсынған кезде электрондық нысанда өтініш берушіге дәлелді бас тарту жауабын жолдайды.
Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге арналған өтініш уәкілетті органның өңдеу шарттары туралы құжатты беруден бас тарту себептері жойылғаннан кейін қайта жіберіледі, ол осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қаралады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Қағаз жеткізгіште берілген қайта өңдеу шарттары туралы құжат жоғалып немесе бүлініп қалған кезде уәкілетті орган өтініш берушінің уәжді жазбаша өтініші бойынша қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың телнұсқасын береді, оның өң жақ бетіне "Телнұсқа" деп жазылады. Бұл ретте телнұсқаның сырт жақ бетіне телнұсқаны беретін тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі, оған басшы немесе оның орынбасары не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және уәкілетті органның мөрімен расталады.
Телнұсқаны беру туралы өтініш қайта өңдеу шарттары туралы құжатты жоғалту немесе бүлдіру себебін және жағдайларын көрсете отырып, еркін нысанда жасалады.
Қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың телнұсқасын уәкілетті орган жазбаша өтінішті тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде береді.
Қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың телнұсқасын беру үшін төлем алынбайды.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібі
14. Уәкілетті орган:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш берушінің құрылтай құжаттарына өзгерістер (толықтырулар) енгізілген не жеке кәсіпкер болып табылатын өтініш берушінің жеке басын куәландыратын мәліметтер өзгерген;

3) вступления в законную силу решения (постановления, определения) суда, запрещающего заявителю осуществлять деятельность по переработке товаров.
12. В случае принятия решения об отказе в выдаче документа об условиях переработки, уполномоченный орган направляет заявителю мотивированный отказ на бумажном носителе при подаче заявления в письменной форме в электронной форме при подаче заявления через портал с указанием причин отказа в пределах срока рассмотрения заявления.
Повторное представление заявления на выдачу документа об условиях переработки направляется после устранения причин, по которым уполномоченным органом отказано в выдаче документа об условиях переработки, которое рассматривается в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. При утрате или порче документа об условиях переработки, выданного на бумажном носителе, уполномоченный орган по мотивированному письменному обращению заявителя выдает дубликат документа об условиях переработки с проставлением на лицевой стороне записи "Дубликат". При этом на оборотной стороне дубликата указываются должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, выдающего дубликат, который подписывается руководителем или его заместителем либо лицами, их замещающими, и заверяется печатью уполномоченного органа.
Заявление о выдаче дубликата составляется в произвольной форме с указанием причин и обстоятельств утраты или порчи документа об условиях переработки.
Дубликат документа об условиях переработки выдается уполномоченным органом в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации письменного обращения.
Плата за выдачу дубликата документа об условиях переработки не взимается.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок внесения изменений (дополнений) в документ об условиях переработки
14. Сведения, указанные в документе об условиях переработки, изменяются (дополняются) уполномоченным органом по мотивированному письменному обращению заявителя либо мотивированному обращению в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП заявителя, при:
1) внесении изменений (дополнений) в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан, либо изменении сведений, удостоверяющих личность заявителя, являющегося индивидуальным предпринимателем;

2) қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге негіз болған тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжатқа (құжаттарға), оның (олардың) қосымшаларына (толықтыруларына) өзгерістер (толықтырулар) енгізген;
3) шетелдік тауарлардың және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының және ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес олардың қайта өңделген өнімдерінің атауы мен жіктемесін, сондай-ақ олардың мөлшері мен құнын растайтын құжатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізілген;
4) қайта өңделген өнімдерінің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормаларын есептеу кестесіне өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде өтініш берушінің уәжді жазбаша өтініші не өтініш берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы уәжді өтініші бойынша қайта өңдеу шарттары туралы құжатта көрсетілген мәліметтерді өзгертеді (толықтырады).
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатта көрсетілген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтініш осындай өзгерістердің (толықтырулардың) қажеттілігін негіздей отырып және енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттарды қоса бере отырып, еркін нысанда жасалады.
Өтініш тиісті өзгерістер (толықтырулар) енгізілген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмей уәкілетті органға беріледі.
16. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатта көрсетілген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы не осындай өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі өтініш берушіге өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қағаз жеткізгіште жүгінген кезде жазбаша нысанда ұсынылады, портал арқылы жүгінген кезде басшының немесе оның орынбасарының не оларды алмастыратын адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
4-тарау. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты кері қайтарып алу (жою) және (немесе) қайта бастау тәртібі
17. Уәкілетті орган:
1) өтініш беруші көрінеу жалған мәліметтер ұсынған;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлға қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
3) өтініш беруші еркін нысанда жазбаша немесе электрондық түрде уәжді өтініш берген;
4) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган уәжді өтініш берген кезде қайта өңдеу шарттары туралы құжатты кері қайтарып алады (жояды) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастайды.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2) внесении изменений (дополнений) в документ (документы), подтверждающий (подтверждающие) право владения, пользования и (или) распоряжения товарами, приложения (дополнения) к нему (к ним), на основании которых выдан документ об условиях переработки;
3) внесении изменений (дополнений) в документ, подтверждающий наименование и классификацию иностранных товаров и (или) товаров Евразийского экономического союза и продуктов их переработки в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, а также их количество и стоимость;
4) внесении изменений (дополнений) в таблицу расчета норм выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях.
Сноска. Пункт 14 - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Заявление о внесении изменений (дополнений) сведений, указанных в документе об условиях переработки, составляется в произвольной форме с обоснованием необходимости таких изменений (дополнений) и приложением документов, подтверждающих вносимые изменения (дополнения).
Заявление подается в уполномоченный орган не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты внесения соответствующих изменений (дополнений).
16. Решение уполномоченного органа о внесении изменений (дополнений) сведений, указанных в документе об условиях переработки, либо отказе внесения таких изменений (дополнений) с мотивированным обоснованием такого отказа предоставляется заявителю при обращении на бумажном носителе в письменной форме, при обращении через портал направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя или его заместителя либо лиц, их замещающих, в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации обращения.
Глава 4. Порядок отзыва (аннулирования) и (или) возобновления действия документа об условиях переработки
17. Документ об условиях переработки отзывается (аннулируется) и (или) возобновляется его действие уполномоченным органом при:
1) представлении заявителем заведомо недостоверных сведений;
2) реорганизации или ликвидации юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) письменном или электронном мотивированном обращении в произвольной форме заявителя;
4) мотивированном обращении уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
Сноска. Пункт 17 - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау туралы шешімді уәкілетті орган өтініш берушінің немесе кеден ісі саласындағы уәкілетті органның өтініші түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қағаз жеткізгіште жүгінген кезде – жазбаша нысанда, портал арқылы жүгінген кезде басшының немесе оның орынбасарының не оларды алмастыратын адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында ресімдейді және "жеке кабинетіне" жолдайды.
5-тарау. Тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту тәртібі
19. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатта белгіленген тауарларды қайта өңдеу мерзімін уәкілетті орган өтініш берушінің тауарларды қайта өңдеу мерзімінің өзгеруін растайтын құжаттың көшірмесін тіркеп, өтініш берушінің дәлелді жазбаша өтініші бойынша немесе ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дәлелді өтініші бойынша ұзартады.
20. Тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту туралы өтініш тауарларды қайта өңдеу мерзімі бойынша өзгерістер енгізуді растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, ұзартудың қажеттілігі негіздемесімен еркін нысанда жасалады.
Өтініш уәкілетті органға қолданылып отырған кедендік рәсімнің қолданылу мерзімі аяқталған күнге дейін 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
21. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатта көрсетілген тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту туралы не осындай бас тартудың дәлелді негіздемесімен тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзартудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі өтінішті тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қағаз жеткізгіште жүгінген кезде жазбаша нысанда беріледі, портал арқылы жүгінген кезде басшының немесе оның орынбасарының не оларды алмастыратын адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
6-тарау. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібі
22. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу жөніндегі операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1 немесе 3-нысандар бойынша өтініш берушінің тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге арналған өтініштерінің негізінде қайта өңдеудің технологиялық процесіне сәйкес одан әрі коммерциялық пайдалануға жарамсыз деп танылады.

18. Решение об отзыве (аннулировании) и (или) возобновлении действия документа об условиях переработки оформляется уполномоченным органом при обращении на бумажном носителе в письменной форме, при обращении через портал направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя или его заместителя либо лиц, их замещающих, в течение 5 (пять) рабочих дней с даты обращения заявителя или уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
Глава 5. Порядок продления срока переработки товаров
19. Срок переработки товаров, определенный в документе об условиях переработки, продлевается уполномоченным органом по мотивированному письменному обращению заявителя либо мотивированному обращению в форме электронного документа, удостоверенного – ЭЦП заявителя, с прикреплением копии документа, подтверждающего изменение срока переработки товаров.
20. Заявление о продлении сроков переработки товаров составляется в произвольной форме с обоснованием необходимости продления и приложением документа, подтверждающего внесение изменений по срокам переработки товаров.
Заявление подается в уполномоченный орган не позднее 7 (семь) рабочих дней до даты окончания срока действия применяемой таможенной процедуры.
21. Решение уполномоченного органа о продлении сроков переработки товаров, указанных в документе об условиях переработки, либо отказе продления сроков переработки товаров с мотивированным обоснованием такого отказа представляется заявителю при обращении на бумажном носителе в письменной форме, при обращении через портал направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя или его заместителя либо лиц, их замещающих, в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации обращения.
Глава 6. Порядок признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования
22. Отходы, образовавшиеся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, признаются непригодными для дальнейшего коммерческого использования согласно технологическому процессу переработки на основании заявлений заявителя на выдачу документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки для внутреннего потребления по форме 1 или 3 согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.04.2021 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану туралы мәліметтер осы Қағидаларға сәйкес уәкілетті орган берген, тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатта көрсетіледі.
24. Одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп танылған қалдықтармен жұмыс істеу Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау, ветеринария және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнамасымен реттеледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тауарларды Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағында/аумағынан тыс қайта
өңдеу және ішкі тұтыну үшін
қайта өңдеу шарттары туралы
құжаттың нысанын және оны
толтыру мен беру, оған
өзгерістер (толықтырулар)
енгізу, оны кері қайтарып алу
(жою) және (немесе) оның
қолданылуын қайта бастау,
сондай-ақ тауарларды қайта
өңдеу мерзімін ұзарту және
Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағында
қайта өңдеу және ішкі тұтыну
үшін қайта өңдеу бойынша
операциялар нәтижесінде
түзілген қалдықтарды одан әрі
коммерциялық пайдалану үшін
жарамсыз деп тану
қағидаларына
1-қосымша
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беру, қайта өңдеудің соңғы өнімдерінде оларды Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша сыныптау кезінде тауарларды Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органдары арасында бөлу
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметiнiң Бірыңғай тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) бойынша тауарлардың сыныптау кодтары мынадай мемлекеттік органдар бойынша уәкілетті мемлекеттік органдар арасында бөлінген:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі:

Сноска. Пункт 22 – в редакции постановления Правительства РК от 07.04.2021 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Сведения о признании отходов непригодными для дальнейшего коммерческого использования указываются в документе об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки для внутреннего потребления, выданном уполномоченным органом в соответствии с настоящими Правилами.
24. Обращение с отходами, признанными не пригодными для дальнейшего коммерческого использования, регулируется законодательством Республики Казахстан в сферах охраны окружающей среды, ветеринарии и агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 24 - в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам заполнения и выдачи документа об
условиях переработки товаров на/вне
таможенной территории Евразийского
экономического союза и переработки товаров
для внутреннего потребления, внесения в него
изменений (дополнений), отзыва
(аннулирования) и (или) возобновления его
действия, а также продления срока переработки
товаров и признания отходов, образовавшихся в
результате операций по переработке на
таможенной территории Евразийского
экономического союза и переработке для
внутреннего потребления, непригодными для
дальнейшего коммерческого использования
Распределение товаров между уполномоченными государственными органами Республики Казахстан при выдаче документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, их классификации по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза в конечных продуктах переработки
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Классификационные коды товаров по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕАЭС) при выдаче документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки товаров для внутреннего потребления распределены между уполномоченными государственными органами по следующим государственным органам:
1) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан:

ЕАЭО СЭҚ ТН-ның І бөлімі – Тірі жануарлар: жануарлардан алынған өнімдер мен шикізаттар (0501 00 000 0 позициясынан басқа);
ЕАЭО СЭҚ ТН -ның ІІ бөлімі – Өсімдіктерден алынған өнімдер (1203 00 000 0 позициясынан басқа);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның ІІІ бөлімі – Жануарлардан немесе өсімдіктерден алынған тоң майлар және майлар, оларды ыдырататын өнiмдер; дайын азық-түлік тоң майлары; жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған балауыздар (1520 00 000 0, 1521, 1522 00 позициялардан басқа);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның ІV бөлімі – Дайын азық-түлік өнімдері; алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке қышқылы; 16, 17, 18, 19, 20, 21-топтың темекі және оның алмастырғыштары; 22-топтан – 2201, 2202 позициялары және 23-топтан (2305 00 000 0, 2307 00 позицияларынан басқа);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның VІІІ бөлімі – Өңделмеген терілер, иленген былғары, табиғи үлдір және олардан жасалған бұйымдар; қайыс-ер бұйымдары және әбзелдер; жол керек-жарақтары, әйелдер сөмкелері және оларға ұқсас тауарлар; жануарлардың ішектерінен жасалған бұйымдар (VІІІ бөлімнен жібек көбелегі фиброинынан алынатын талшық, 41-топтан - 4101, 4102, 4103 – позициялары, 43-топтан 4301 – позициясы);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның ІХ бөлімі – Тоқыма материалдары мен тоқыма бұйымдары (50-топтан 5001 00 000 0, 5002 00 000 0, 5003 00 000 0 – позициялары; 51-топтан 5101, 5102, 5103, 5104 00 000 0, 5105 – позициялары; 52-топтан 5201 00, 5202, 5203 00 000 0 – позициялары; 53-топтан 5301, 5302, 5303, 5305 00 000 0 – позициялары);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның ІV бөлімі – Дайын азық-түлік өнімдері; алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке қышқылы; темекі және оның алмастырғыштары 22-топтан 2203-2208 – позициялары, көлемі 80 % немесе одан көп спирт концентраттары бар денатуратталмаған этил спиртін қоспағанда, спирт концентратының көлемі 80 % аз денатуратталмаған этил спирті (2207 және 2208 позициялар); 24-топтан 2402 және 2403 – позициялары).
3) Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі:
ЕАЭО СЭҚ ТН V бөлімі – Минералды өнімдер;
ЕАЭО СЭҚ ТН VI бөлімі – 2844, 2845 қосалқы позицияларын қоспағанда, химиялық және онымен байланысты өнеркәсіп салаларының өнімдері;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның VIІ бөлімі – Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар; каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның VIII бөлімі – Өңделмеген терілер, иленген былғары, табиғи үлбір және олардан жасалған бұйымдар; қайыс-ер бұйымдары және әбзелдер; жол керек-жарақтары, әйелдер сөмкелері және ұқсас тауарлар; жануарлардың ішектерінен жасалған бұйымдар (жібек көбелегі фиброинынан алынатын талшықтан басқа, сондай-ақ 41-топтан 4101, 4102, 4103, және 43-топтан – 4301 позициялары);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның IX бөлімі – Сүрек және одан жасалған бұйымдар; сүрек көмірі; тығын және одан жасалған бұйымдар; сабаннан, альфадан немесе өруге арналған өзге материалдардан жасалған бұйымдар; себеттік және басқа да өрілген бұйымдар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның X бөлімі – Сүректен жасалған масса немесе басқа да талшықты целлюлозадан жасалған материалдар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XI бөлімі – Тоқыма материалдары мен тоқыма бұйымдары (50-тобының 5001 00 000 0, 5002 00 000 0, 5003 00 000 0 – позициялары); 51-топ (5101, 5102, 5103, 5104 00 000 0 – позицияларынан басқа); 52-топ (5201 00, 5202 позицияларынан басқа); 53-топ (5301, 5302, 5303, 5305 00 000 0 – позицияларынан басқа); 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63-топтары (6306, 6307, 6308 00 000 0, 6309 00 000 0, 6310 – позицияларынан басқа);

раздел I ТН ВЭД ЕАЭС - Живые животные; продукты и сырье животного происхождения (кроме позиций 0501 00 000 0);
раздел II ТН ВЭД ЕАЭС - Продукты растительного происхождения (кроме позиции 1203 00 000 0);
раздел III ТН ВЭД ЕАЭС - Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления; готовые пищевые жиры; воски животного или растительного происхождения (кроме позиций 1520 00 000 0, 1521, 1522 00);
раздел IV ТН ВЭД ЕАЭС - Готовые пищевые продукты; алкогольные и безалкогольные напитки и уксус; табак и его заменители, группы 16, 17, 18, 19, 20, 21; из группы 22 позиции - 2201, 2202 и группа 23 (кроме позиций - 2305 00 000 0, 2307 00);
раздел VIII ТН ВЭД ЕАЭС - Необработанные шкуры, выделанная кожа, натуральный мех и изделия из них; шорно-седельные изделия и упряжь; дорожные принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары; изделия из кишок животных (из раздела VIII волокно из фиброина шелкопряда, из группы 41 позиции - 4101, 4102, 4103, из группы 43 позиция - 4301);
раздел XI ТН ВЭД ЕАЭС - Текстильные материалы и текстильные изделия (группа 50 позиции - 5001 00 000 0, 5002 00 000 0, 5003 00 000 0; группа 51 позиции - 5101, 5102, 5103, 5104 00 000 0, 5105; группа 52 позиции - 5201 00, 5202, 5203 00 000 0; группа 53 позиции - 5301, 5302, 5303, 5305 00 000 0);
2) Министерство финансов Республики Казахстан:
раздел IV ТН ВЭД ЕАЭС - Готовые пищевые продукты; алкогольные и безалкогольные напитки и уксус; табак и его заменители, из группы 22 позиции - 2203-2208, за исключением спирта этилового неденатурированного с концентрацией спирта 80 об. % или более, спирта этилового неденатурированного концентрацией спирта менее 80 об. % (позиции 2207 и 2208), из группы 24 позиции - 2402 и 2403;
3) Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан:
раздел V ТН ВЭД ЕАЭС - Минеральные продукты;
раздел VI ТН ВЭД ЕАЭС - Продукция химической и связанных с ней отраслей промышленности, за исключением субпозиции 2844, 2845;
раздел VII ТН ВЭД ЕАЭС - Пластмассы и изделия из них; каучук, резина и изделия из них;
раздел VIII ТН ВЭД ЕАЭС - Необработанные шкуры, выделанная кожа, натуральный мех и изделия из них; шорно-седельные изделия и упряжь; дорожные принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары; изделия из кишок животных (кроме волокна из фиброина шелкопряда, а также позиций группы 41 - 4101, 4102, 4103, и группы 43 - 4301);
раздел IX ТН ВЭД ЕАЭС - Древесина и изделия из нее; древесный уголь; пробка и изделия из нее; изделия из соломы; альфы или из прочих материалов для плетения; корзиночные и другие плетеные изделия;
раздел Х ТН ВЭД ЕАЭС - Масса из древесины или из других волокнистых целлюлозных материалов;
раздел XI ТН ВЭД ЕАЭС - Текстильные материалы и текстильные изделия (группа 50 кроме позиций - 5001 00 000 0, 5002 00 000 0, 5303 00 000 0); группа 51 (кроме позиций - 5101, 5102, 5103, 5104 00 000 0); группа 52 (кроме позиции - 5201 00, 5202); группа 53 (кроме позиции - 5301, 5302, 5303, 5305 00 000 0); группы - 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 (кроме позиции 6306, 6307, 6308 00 000 0, 6309 00 000 0, 6310);

ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XIІ бөлімі – Аяқ киімдер, бас киімдер, қолшатырлар, күннен қорғайтын шатырлар, таяқтар, таяқ-орындықтар, шыбыртқылар, қамшылар мен олардың бөліктері; өңделген қауырсындар және олардан жасалған бұйымдар; жасанды гүлдер; адам шашынан жасалған бұйымдар (66 және 67-топтардан басқа);
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XIІІ бөлімі – Тастан, гипстен, цементтен, асбесттен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар; керамикалық бұйымдар; шыны және одан жасалған бұйымдар;
XІV бөлімі ЕАЭО СЭҚ ТН-ның – Табиғи немесе өсірілген інжу, асыл немесе жартылай асыл тастар, бағалы металдар, бағалы металл жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар; бижутерия; монеталар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XV бөлімі – Бағалы металдар және олардан жасалған бұйымдар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XVІ бөлімі – Машиналар, жабдықтар және механизмдер; электр техникалық жабдықтар; олардың бөліктері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппаратуралар, телевизиялық бейнені және дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппаратуралар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XVІІ бөлімі – Жермен жүретін көлік құралдары, ұшу аппараттары, жүзетін құралдар және көлікке қатысты құрылғылар мен жабдықтар;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XVІІІ бөлімі – Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар; барлық түрдегі сағаттар; музыкалық аспаптар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XІX бөлімі – Қару және оқ-дәрілер; олардың бөлшектері және керек-жарақтары;
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның XX бөлімі – Әртүрлі өнеркәсіп тауарлары (94-топ, 9403 20, 9403 30, 9403 40, 9403 50, 9403 60 – позициялары).
Ескерту. 3) тармақшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 07.04.2021 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі:
ЕАЭО СЭҚ ТН V бөлімі – "Минералдық отын, мұнай және олардан айырып алынатын өнімдер; битуминозды заттар; минералды балауыздар" қоспағанда, минералды өнімдер (27-топ), 2701, 2702, 2703 00 000 0, 2704 00, 2705 00 000 0, 2706 00 000 0, 2707, 2708 қосалқы позициялары;
ЕАЭО СЭҚ ТН VI бөлімі – Химиялық және онымен байланысты өнеркәсіп салаларының өнімдері (2844, 2845 қосалқы позициялары).
Ескерту. 4) тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.04.2021 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тауарларды Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағында/аумағынан тыс қайта
өңдеу және ішкі тұтыну үшін
қайта өңдеу шарттары туралы
құжаттың нысанын және оны
толтыру мен беру, оған
өзгерістер (толықтырулар)
енгізу, оны кері қайтарып алу
(жою) және (немесе) оның
қолданылуын қайта бастау,
сондай-ақ тауарларды қайта
өңдеу мерзімін ұзарту және
Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағында
қайта өңдеу және ішкі тұтыну
үшін қайта өңдеу бойынша
операциялар нәтижесінде
түзілген қалдықтарды одан әрі
коммерциялық пайдалану үшін
жарамсыз деп тану
қағидаларына
2-қосымша
1-нысан
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге өтініш

раздел XII ТН ВЭД ЕАЭС - Обувь, головные уборы, зонты, солнцезащитные зонты, трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты и их части; обработанные перья и изделия из них; искусственные цветы; изделия из человеческого волоса (кроме групп 66 и 67);
раздел XIII ТН ВЭД ЕАЭС - Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов; керамические изделия; стекло и изделия из него;
раздел XIV ТН ВЭД ЕАЭС - Жемчуг природный или культивированный, драгоценные или полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты;
раздел XV ТН ВЭД ЕАЭС - Драгоценные металлы и изделия из них;
раздел XVI ТН ВЭД ЕАЭС - Машины, оборудование и механизмы; электротехническое оборудование; их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура; аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности;
раздел XVII ТН ВЭД ЕАЭС - Средства наземного транспорта, летательные аппараты, плавучие средства и относящиеся к транспорту устройства и оборудование;
раздел XVIII ТН ВЭД ЕАЭС - Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; часы всех видов; музыкальные инструменты; их части и принадлежности;
раздел XIX ТН ВЭД ЕАЭС - Оружие и боеприпасы; их части и принадлежности;
раздел XX ТН ВЭД ЕАЭС - Разные промышленные товары (группа 94, позиции 9403 20, 9403 30, 9403 40, 9403 50 000, 9403 60);
Сноска. Подпункт 3) с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 07.04.2021 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) Министерство энергетики Республики Казахстан:
раздел V ТН ВЭД ЕАЭС - Минеральные продукты (группа 27), за исключением: "Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки; битуминозные вещества; воски минеральные" субпозиции 2701, 2702, 2703 00 000 0, 2704 00, 2705 00 000 0, 2706 00 000 0, 2707, 2708;
раздел VI ТН ВЭД ЕАЭС - Продукция химической и связанных с ней отраслей промышленности (субпозиции 2844, 2845).
Сноска. Подпункт 4) – в редакции постановления Правительства РК от 07.04.2021 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам заполнения и выдачи
документа об условиях переработки
товаров на/вне таможенной территории
Евразийского экономического союза и
переработки товаров для внутреннего потребления,
внесения в него изменений (дополнений), отзыва
(аннулирования) и (или) возобновления его действия,
а также продления срока переработки товаров и
признания отходов, образовавшихся в результате операций
по переработке на таможенной территории Евразийского
экономического союза и переработке для внутреннего
потребления, непригодными для дальнейшего
коммерческого использования
Форма 1
Заявление на выдачу документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 15.08.2024 № 656 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге _______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы уәкілетті органының толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның толық атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруді сұраймын.
Қажетті мәліметтер:
1. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның атауы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері)
2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу операцияларын тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері) *
3. Шетелдік тауарлар және олардың қайта өңделген өнімдері туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
4. Шетелдік тауарларды қайта өңдеу технологиялық процесін жүзеге асыруды қамтамасыз ететін ЕАЭО тауарлары туралы мәліметтер
______________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды және саны)
______________________________________________________________________
5. Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер _____________________________________
6. Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары_____________________________________________________________
7. ЕАЭО кедендік аумағындағы қайта өңдеу операциялары, оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер_______________________________________________
8. Шетелдік тауарлардың қайта өңделген өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер _________________________________________________
9. Қалдықтары мен қалғандары туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
10. Тауарларды қайта өңдеу мерзімі ___________________________________

Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления Правительства РК от 15.08.2024 № 656 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа Республики Казахстан)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
получающего документ об условиях переработки)
Заявление
Прошу выдать документ об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза.
Необходимые сведения:
1. Наименование лица, получающего документ об условиях переработки,
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты)
2. Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза
________________________________________________________________________________
(наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты) *
3. Сведения об иностранных товарах и продуктах их переработки
_______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
4. Сведения о товарах ЕАЭС, обеспечивающих осуществление технологического процесса переработки иностранных товаров
_______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС и количество)
5. Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами_____________________________________________
6. Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях _________________________________________________
7. Сведения об операциях по переработке на таможенной территории ЕАЭС, способах их совершения __________________________________________________
8. Сведения о способах идентификации иностранных товаров в продуктах их переработки _________________________________________________________
9. Сведения об отходах и остатках __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
10. Срок переработки товаров ________________________________________

11. Кодекстің 252-бабында айқындалғандай, егер балама тауарлармен ауыстыру көзделген болса, осындай ауыстыру туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
12. Қалдықтары одан әрі коммерциялық пайдалану мүмкіндігі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________
13. Кеден органы (кеден органдары) ___________________________________
___________________________________________________________________
(тауарларды қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастыру және осы кедендік рәсімді аяқтау көзделетін)
14. Өзге де мәліметтер _________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар________________________________________________
Басшы _________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
20___ жылғы "____" _________
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.
2-нысан
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге өтініш
Кімге ______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы уәкілетті органының толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның толық атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруді сұраймын.
Қажетті мәліметтер:
1. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері)
2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу операцияларын тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер
______________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері) *
3. ЕАЭО тауарлары және олардың қайта өңделген өнімдері туралы мәліметтер
______________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО ЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)

11. Сведения о замене товаров эквивалентными товарами, как они определены в статье 252 Кодекса, если такая замена предполагается__________________________________________________________
12. Сведения о возможности дальнейшего коммерческого использования отходов ________________________________________________________________
13. Таможенный орган (таможенные органы) ___________________________
________________________________________________________________________________
(в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру
переработки и завершение этой таможенной процедуры)
14. Иные сведения _________________________________________________________
Прилагаемые документы ___________________________________________________
Руководитель ___________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"____" _________ 20__ года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии указанных сведений.
Форма 2
Заявление на выдачу документа об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа Республики Казахстан)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
получающего документ об условиях переработки)
Заявление
Прошу выдать документ об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза.
Необходимые сведения:
1. Наименование лица, получающего документ об условиях переработки,
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты)
2. Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке вне таможенной территории Евразийского экономическогосоюза
______________________________________________________________________________
(наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты) *
3. Сведения об иностранных товарах и продуктах их переработки
_____________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)

4. Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер ___________________________________________________
5. Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары
_____________________________________________________________
6. ЕАЭО кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу жөніндегі операциялар, оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер
_____________________________________________________________
7. ЕАЭО тауарларын қайта өңдеу өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер
_____________________________________________________________
8. Тауарларды қайта өңдеу мерзімі
______________________________________________________________
9. Кодекстің 263-бабында айқындалғандай, егер балама тауарлармен ауыстыру көзделген болса, тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
___________________________________________________________________
10. Кеден органы (кеден органдары)
____________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(тауарларды қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастыру және осы кедендік рәсімді аяқтау көзделетін)
11. Қалдықтар, қалғандары мен өндірістік шығындар туралы мәліметтер
______________________________________________________________________
(атауы, тауарлар позициясы деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
12. Өзге де мәліметтер _________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар _______________________________________________
Басшы ________ ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
20___ жылғы "____" __________
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.
3-нысан
Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруге өтініш
Кімге ______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы уәкілетті органының толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның толық атауы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш
Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжатты беруді сұраймын.
Қажетті мәліметтер:
1. Қайта өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері)

4. Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами_____________________________________________
5. Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях _________________________________________________
6. Сведения об операциях по переработке вне таможенной территории ЕАЭС, способах их совершения__________________________________________________
7. Сведения о способах идентификации товаров ЕАЭС в продуктах их переработки _________________________________________________________
8. Срок переработки товаров _________________________________________
9. Сведения о замене товаров эквивалентными товарами, как они определены в статье 263 Кодека, если такая замена предполагается
____________________________________________________________________________
10. Таможенный орган (таможенные органы) ________________________________
(в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру переработки и завершение этой таможенной процедуры)
11. Сведения об отходах, остатках и производственных потерях
______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
12. Иные сведения __________________________________________________
Прилагаемые документы ____________________________________________
Руководитель ___________ ___________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"____" ____________ 20__ года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии указанных сведений.
Форма 3
Заявление на выдачу документа об условиях переработки товаров для внутреннего потребления
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа Республики Казахстан)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
получающего документ об условиях переработки)
Заявление
Прошу выдать документ об условиях переработки товаров для внутреннего потребления.
Необходимые сведения:
1. Наименование лица, получающего документ об условиях переработки,
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты)

2. Тауарларды ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операцияларды тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар) туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, ЖСН, банктік деректемелері) *
3. Шетелдік тауарлар және олардың қайта өңделген өнімдері туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
4. Тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер ____________________________________
5. Қайта өңделген өнімдердің сандық және (немесе) пайыздық мәндегі шығу нормалары _____________________________________________________________
6. Ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу жөніндегі операциялар және оларды жасау тәсілдері туралы мәліметтер ______________________________________________
7. ЕАЭО тауарларын қайта өңдеу өнімдерінде сол тауарларды сәйкестендіру тәсілдері туралы мәліметтер ______________________________________________
8. Қалдықтар мен қалғандары туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(атауы, ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды, саны мен құны)
9. Тауарларды қайта өңдеу мерзімі ___________________________________
10. Қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану мүмкіндігі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________
11. Кеден органы (кеден органдары)
____________________________________________________________________
(тауарларды қайта өңдеу кедендік рәсімімен орналастыру және осы кедендік рәсімді аяқтау көзделетін)
12. Қайта өңдеу өнімдерін экономикалық тиімді тәсілмен бастапқы күйіне дейін қалпына келтірудің мүмкін еместігі туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
13. Өзге де мәліметтер ______________________________________________
Қоса берілген құжаттар _____________________________________________
Басшы ________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
20___ жылғы "____" __________
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
* деректер (мәліметтер) болған кезде толтырылады.

2. Сведения о лице (лицах), которое будет (которые будут) непосредственно совершать операции по переработке для внутреннего потребления
_______________________________________________________________________________
(наименование лица, адрес, БИН, ИИН, банковские реквизиты) *
3. Сведения об иностранных товарах и продуктах их переработки
______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
4. Сведения о документах, подтверждающих право владения, пользования и (или) распоряжения товарами _____________________________________________
5. Нормы выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражениях _________________________________________________
6. Сведения об операциях по переработке для внутреннего потребления, способах их совершения __________________________________________________
7. Сведения о способах идентификации товаров ЕАЭС в продуктах их переработки _________________________________________________________
8. Сведения об отходах и остатках __________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование, код по ТН ВЭД ЕАЭС, количество и стоимость)
9. Срок переработки товаров________________________________________________________
10. Сведения о возможности дальнейшего коммерческого использования отходов
____________________________________________________________________________
11. Таможенный орган (таможенные органы) _______________________________
____________________________________________________________________________
(в котором (которых) предполагаются помещение товаров под таможенную процедуру
переработки и завершение этой таможенной процедуры)
12. Сведения о невозможности восстановления продуктов переработки до первоначального состояния экономически выгодным способом _____________________
_____________________________________________________________________________
13. Иные сведения _______________________________________________________
Прилагаемые документы __________________________________________________
Руководитель ___________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
"____" ____________ 20__ года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
ТН ВЭД ЕАЭС – Единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
* заполняется при наличии указанных сведений.
_______________