Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 шілдедегі № 422 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Байқоңыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі құрылсын.
2. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнің аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелері қайта аталсын.
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуiрдегi № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер енгiзiлсiн:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бұл ретте осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ереженің (бұдан әрі – Ереже) 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 42), 310), 320), 336), 337), 338), 339), 340) және 341) тармақшалары 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 281) тармақшасы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 239), 240), 309) және 313) тармақшалары 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 241) тармақшасы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 286), 287), 288), 289), 290), 291), 297) және 305) тармақшалары 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 67) тармақшасы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.

О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2018 года № 422.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по району Байқоңыр Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
2. Реорганизовать республиканские государственные учреждения – территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Переименовать республиканские государственные учреждения – территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
При этом подпункты 42), 310), 320), 336), 337), 338), 339), 340) и 341) функций центрального аппарата пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного настоящим постановлением (далее – Положение), вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Подпункт 281) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводится в действие с 1 июля 2019 года.
Подпункты 239), 240), 309) и 313) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Подпункт 241) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводится в действие с 1 января 2023 года.
Подпункты 286), 287), 288), 289), 290), 291), 297) и 305) функций ведомств пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Подпункт 67) функций ведомств пункта 16 Положения вводится в действие с 1 июля 2019 года.

Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 38) және 39) тармақшалары 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 296) тармақшасы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ереже осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2018 жылғы 12 шілдедегі
№ 422 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің қайта ұйымдастырылатын аумақтық органдары –республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi бойынша:
1) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Бурабай" мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесін қосу жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бурабай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Кеген ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Райымбек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті" мемлекеттік мекемесі;

Подпункты 38) и 39) функций ведомств пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 июля 2020 года.
Подпункт 296) функций ведомств пункта 16 Положения вводится в действие с 1 января 2020 года.";
Положение о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июля 2018 года № 422
Перечень реорганизуемых республиканских государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. По Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
1) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Бурабайскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем присоединения к нему государственного учреждения "Управление государственных доходов "Бурабай" Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Райымбекскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Управление государственных доходов по Кегенскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Департамент государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Департамент государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";

4) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Келес ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Шымкент қаласы Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Шымкент қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті" мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шымкент қаласы бойынша Қазынашылық департаментi" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментi" мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2018 жылғы 12 шілдедегі
№ 422 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнің қайта аталатын аумақтық органдары – республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

4) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Управление государственных доходов по Жетысайскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
5) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Управление государственных доходов по Келесскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
2. По Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
государственное учреждение "Южно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Департамент государственного имущества и приватизации города Шымкент Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан".
3. По Комитету внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан:
государственное учреждение "Департамент внутреннего государственного аудита по Южно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Департамент внутреннего государственного аудита по городу Шымкент Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан".
4. По Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
государственное учреждение "Департамент казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Департамент казначейства по городу Шымкент Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июля 2018 года № 422
Перечень переименуемых республиканских государственных учреждений – территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетi бойынша:
1) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментi" мемлекеттік мекемесіне;
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Арыс қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Арыс қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
3) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бәйдiбек аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бәйдiбек аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
4) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қазығұрт аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қазығұрт аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
5) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кентау қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кентау қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
6) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мақтаарал аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жетісай аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
7) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ордабасы аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ордабасы аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;

1. По Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) государственное учреждение "Департамент казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Арысское городское управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Арысское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Байдибекское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Байдибекское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
4) государственное учреждение "Казыгуртское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Казыгуртское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
5) государственное учреждение "Кентауское городское управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Кентауское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
6) государственное учреждение "Мактааральское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Жетисайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
7) государственное учреждение "Ордабасынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Ордабасынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";

8) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Отырар аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Отырар аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
9) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сайрам аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сайрам аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
10) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарыағаш аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарыағаш аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
11) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Созақ аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Созақ аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
12) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Төлеби аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Төлеби аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
13) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түркiстан қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түркiстан қалалық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
14) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түлкiбас аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түлкiбас аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;

8) государственное учреждение "Отрарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Отрарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
9) государственное учреждение "Сайрамское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Сайрамское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
10) государственное учреждение "Сарыагашское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Сарыагашское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
11) государственное учреждение "Созакское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Созакское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
12) государственное учреждение "Толебийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Толебийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
13) государственное учреждение "Туркестанское городское управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Туркестанское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
14) государственное учреждение "Тюлькубасское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Тюлькубасское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";

15) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шардара аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шардара аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
16) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Еңбекшiлдер аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Біржан сал ауданы бойынша қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
17) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Райымбек аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кеген аудандық қазынашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi бойынша:
1) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті" мемлекеттік мекемесіне;
2) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шымкент қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шымкент қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
3) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арыс қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арыс қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
4) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кентау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кентау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;

15) государственное учреждение "Шардаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Шардаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
16) государственное учреждение "Енбекшильдерское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление казначейства по району Биржан сал Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";
17) государственное учреждение "Райымбекское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Кегенское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".
2. По Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
1) государственное учреждение "Департамент государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Шымкент Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Шымкент Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Арыс Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Арыс Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
4) государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Кентау Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Кентау Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";

5) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түркістан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түркістан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
6) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
7) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әл-Фараби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әл-Фараби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
8) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
9) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекші ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекші ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
10) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ордабасы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ордабасы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;

5) государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Туркестан Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по городу Туркестан Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
6) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
7) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Аль-Фарабийскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Аль-Фарабийскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
8) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Байдибекскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Байдибекскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
9) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Енбекшинскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Енбекшинскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
10) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Ордабасинскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Ордабасинскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";

11) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
12) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Отырар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Отырар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
13) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазығұрт ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазығұрт ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
14) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Төлеби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Төлеби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
15) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сайрам ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сайрам ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
16) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;

11) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
12) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Отрарскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Отрарскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
13) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Казгуртскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Казгуртскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
14) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Толебийскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Толебийскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
15) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сайрамскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сайрамскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
16) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";

17) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Созақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Созақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
18) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түлкібас ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түлкібас ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
19) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шардара ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шардара ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
20) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Оңтүстік" мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Оңтүстік" мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
21) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне;
22) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Еңбекшілдер ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Біржан сал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне.

17) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сузакскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Сузакскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
18) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Тюлькубасскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Тюлькубасскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
19) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Шардаринскому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Шардаринскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
20) государственное учреждение "Управление государственных доходов "Оңтүстік" Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов "Оңтүстік" Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
21) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Каратаускому району Департамента государственных доходов по Южно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по Каратаускому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан";
22) государственное учреждение "Управление государственных доходов по Енбекшильдерскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Управление государственных доходов по району Биржан сал Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Түркістан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті" мемлекеттік мекемесіне.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi бойынша:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Түркістан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2018 жылғы 12 шілдедегі
№ 422 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
№ 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы
ЕРЕЖЕ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi өзiнiң құзыретiне жатқызылған қызмет саласында басшылықты, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қазынашылық комитетi;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Ішкі мемлекеттік аудит комитеті;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қаржы мониторингi комитетi;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу комитеті;
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ережеге (бұдан әрi – Ереже) сәйкес жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі республикалық мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң қазынашылық органдарында шоттары және Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнде (бұдан әрі – Бюджет кодексі), Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда өзге де шоттары болады.

3. По Комитету внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан:
государственное учреждение "Департамент внутреннего государственного аудита по Южно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Департамент внутреннего государственного аудита по Туркестанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан".
4. По Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
государственное учреждение "Южно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Туркестанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан".
Приложение № 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 июля 2018 года № 422
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
ПОЛОЖЕНИЕ
о Министерстве финансов Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Министерство финансов Республики Казахстан является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере деятельности, отнесенной к его компетенции.
2. Министерство финансов Республики Казахстан имеет ведомства:
1) Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
2) Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан;
3) Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
4) Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан;
5) Комитет по государственным закупкам Министерства финансов Республики Казахстан;
6) Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Министерство финансов Республики Казахстан осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением о Министерстве финансов Республики Казахстан (далее – Положение).
4. Министерство финансов Республики Казахстан является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и, в случаях, предусмотренных Бюджетным кодексом Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс), международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы 8, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 4-кіреберіс.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" республикалық мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгіне заңнамалық актiлермен кірістер әкелетін қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жіберіледі.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң миссиясы, негізгі мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің миссиясы:
бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілікті, республикалық бюджеттің және өз құзыреті шегінде жергілікті бюджеттердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының атқарылуы бойынша бюджеттік есеп пен бюджеттік есептілікті жүргізу саласында, мемлекеттік сатып алу саласында, республикалық мүлікті басқару аясында басшылық ету және салааралық үйлестіру, оңалту және банкроттық (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау, уәкілетті орган айқындайтын бюджеттік бағдарламалар не тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу саласында, сондай-ақ салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты қалыптастыру мен іске асыруға қатысу, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша мемлекеттік реттеу.

5. Министерство финансов Республики Казахстан вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство финансов Республики Казахстан имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство финансов Республики Казахстан по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра финансов Республики Казахстан и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства финансов Республики Казахстан утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение Министерства финансов Республики Казахстан: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел 8, административное здание "Дом министерств", 4 подъезд.
10. Полное наименование Министерства финансов Республики Казахстан – республиканское государственное учреждение "Министерство финансов Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Финансирование деятельности Министерства финансов Республики Казахстан осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству финансов Республики Казахстан запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства финансов Республики Казахстан.
Если Министерству финансов Республики Казахстан законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
Глава 2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Министерства финансов Республики Казахстан
14. Миссия Министерства финансов Республики Казахстан:
руководство и межотраслевая координация в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета и финансовой отчетности, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению республиканского бюджета и в пределах своей компетенции местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан, в области государственных закупок, сфере управления республиканским имуществом, государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым уполномоченным органом, а также участие в формировании и реализации налоговой политики и политики в области таможенного дела, а также по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых преступлений и правонарушений в пределах, предусмотренных законодательством.

15. Міндеттері:
1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік есепті, бюджеттік есепке алу мен бюджеттік есептілікті, мемлекеттік қаржы статистикасын жүргізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
2) салықтардың және бюджетке төленетін төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалу мен аударудың толықтығы және уақтылы болуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттің экономикалық қауіпсіздігі өкілеттіктері шегінде кәсіпкерлік қызмет субъектілерінің, қоғамның және мемлекеттің заңды құқықтары мен мүдделерін қамтамасыз ету;
5) Қазақстан Республикасы салық заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету;
6) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң, темекi бұйымдарының өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу, сондай-ақ мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу;
7) кеден ісі, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу, бюджеттік кредит беру, республикалық мүлікті басқару, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттік сатып алу, ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыру саласындағы мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеу;
8) ұйымдар мен мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлiк есебі мен қаржылық есептiлiгі саласындағы, аудиторлық қызмет саласындағы және аудиторлық және кәсіби ұйымдардың қызметін бақылауды жүзеге асыру, бағалау қызметі саласындағы қызметтерді реттеу және бағалау қызметі саласындағы бақылауды жүзеге асыру;
9) ұйымдар мен мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлiк есебі мен қаржылық есептiлiгі, аудиторлық қызмет, бағалау қызметі саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруды қамтамасыз ету;
10) "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" 2003 жылғы 4 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру;
11) қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау мәселелері бойынша халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру;
12) экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;

15. Задачи:
1) выработка предложений по бюджетному планированию, исполнению бюджета, ведению бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности, статистики государственных финансов;
2) обеспечение полноты и своевременности поступления налогов и платежей в бюджет;
3) обеспечение полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) обеспечение в пределах полномочий экономической безопасности государства, законных прав и интересов субъектов предпринимательской деятельности, общества и государства;
5) обеспечение соблюдения налогового законодательства Республики Казахстан;
6) государственное регулирование производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборота нефтепродуктов и биотоплива;
7) государственное регулирование в сфере таможенного дела, государственного и гарантированного государством заимствования, бюджетного кредитования, управления республиканским имуществом, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, государственных закупок, осуществления внутреннего государственного аудита и финансового контроля, государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов);
8) регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности организаций и государственных учреждений, в областях аудиторской деятельности и осуществление контроля за деятельностью аудиторских и профессиональных организаций, оценочной деятельности и осуществление контроля в области оценочной деятельности;
9) обеспечение формирования и реализации государственной политики в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности организаций и государственных учреждений, аудиторской деятельности, оценочной деятельности;
10) осуществление государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";
11) представление интересов Республики Казахстан в международных организациях по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
12) предупреждение, выявление, пресечение, раскрытие и расследование экономических и финансовых преступлений и правонарушений;

13) заңнамада көзделген шекте экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру жөніндегі мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу.
16. Функциялары:
орталық аппараттың функциялары:
1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік және бюджеттік есепке алу, қаржылық және бюджеттік есептілік, ішкі мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылау, аудиторлық қызмет, бағалау қызметі, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеу, экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу бойынша саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, сондай-ақ қаржы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында жинақтау, сондай-ақ материалдық емес активтерді қоспағанда, өзге мүлікті жинақтау бойынша саясатты қалыптастыру және іске асыру;
2) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне бекітіліп берілген мүлікті қоспағанда, республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқығын іске асыру, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншікті және стратегиялық объектілерді жекешелендіру мен мемлекеттік мониторинг жүргізу саласындағы басшылық;
3) бюджет заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету және қаржылық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру кезінде ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
4) әлеуметтік-экономикалық даму болжамын есепке ала отырып, Бірыңғай бюджеттік сыныптаманың санаттары, сыныптары мен кіші сыныптары бойынша мемлекеттік және республикалық бюджеттерге, Ұлттық қорға түсетін түсімдерді болжамдауға қатысу;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыретіне енетін мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастық;
6) мемлекеттiк сатып алу, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы, бухгалтерлiк және бюджеттiк есепке алу, аудиторлық қызмет, iшкi мемлекеттiк аудит пен қаржылық бақылау, қаржылық және бюджеттiк есептiлiк саласында салааралық үйлестiру және әдiснамалық басшылық ету;

13) участие в разработке и реализации государственной политики по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых преступлений и правонарушений в пределах, предусмотренных законодательством.
16. Функции:
функции центрального аппарата:
1) формирование и реализация государственной политики в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности, внутреннего государственного аудита и финансового контроля, аудиторской деятельности, оценочной деятельности, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства, государственных закупок, государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в формировании и реализации политики по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых преступлений и правонарушений, а также участие в формировании и реализация политики по накоплению в Национальный фонд Республики Казахстан финансовых активов, а также иного имущества, за исключением нематериальных активов;
2) в пределах своей компетенции руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество, приватизации и государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и стратегических объектов, за исключением имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан;
3) обеспечение национальной безопасности при обеспечении соблюдения бюджетного законодательства и осуществлении межведомственной координации деятельности по обеспечению финансовой безопасности;
4) участие в прогнозировании поступлений в государственный и республиканский бюджет, Национальный фонд по категориям, классам и подклассам Единой бюджетной классификации с учетом прогноза социально-экономического развития;
5) международное сотрудничество по вопросам, входящим в компетенцию Министерства финансов Республики Казахстан;
6) межотраслевая координация и методологическое руководство в области государственных закупок, исполнения республиканского и местных бюджетов, бухгалтерского и бюджетного учета, аудиторской деятельности, внутреннего государственного аудита и финансового контроля, финансовой и бюджетной отчетности;

7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыреті шегінде құқықтық актілер әзірлеу және қабылдау;
8) республикалық бюджеттің атқарылуын ұйымдастыру және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің республикалық бюджетті атқару жөніндегі қызметін үйлестіру;
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті жасау;
10) бюджеттің атқарылуы туралы талдамалы ақпаратты даярлау;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы аудитін жүргізуді ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы өтінішхаттарға қорытындылар дайындау;
13) Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетiмен бiрлесiп, мемлекеттiк аудит пен қаржылық бақылаудың рәсімдік стандарттарын әзiрлеу және бекіту;
14) Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетiмен келісу бойынша ішкі мемлекеттiк аудит пен қаржылық бақылаудың рәсімдік стандарттарын әзiрлеу және бекіту;
15) бағалау стандарттары мен бағалау қызметі саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзiрлеу және бекіту;
16) бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды әзiрлеу және бекіту;
17) бағалау туралы есептің сараптамасын жүргізу тәртібін, сараптамалық қорытындыға қойылатын талаптар мен оны бекіту тәртібін әзiрлеу және бекіту;
18) республикалық бюджет қаражаты есебiнен бюджеттiк кредиттердi беру, қызмет көрсету, олардың мониторингі мен қайтарылуын қамтамасыз ету;
19) тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте бекiтiлетiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарыз алу көлемдерiн, нысандары мен шарттарын, үкiметтiк борышты өтеу және оған қызмет көрсету көлемiн айқындау;
20) мемлекеттік, шоғырландырылған, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді – Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органға, тоқсан сайын – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне ай сайын ұсыну және жасау;
21) мемлекеттік, шоғырландырылған, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді – Қазақстан Республикасының Үкiметiне, мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға және ішкі мемлекеттiк аудит жөніндегі уәкілетті органға, республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептi Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне ай сайын ұсыну және жасау;

7) разработка и принятие в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан правовых актов;
8) организация исполнения республиканского бюджета и координация деятельности администраторов республиканских бюджетных программ по исполнению республиканского бюджета;
9) составление отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
10) подготовка аналитической информации об исполнении бюджета;
11) организация проведения ежегодного аудита Национального фонда Республики Казахстан;
12) подготовка заключений к ходатайствам о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан;
13) разработка и утверждение совместно со Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета процедурных стандартов государственного аудита и финансового контроля;
14) разработка и утверждение процедурных стандартов внутреннего государственного аудита и финансового контроля по согласованию со Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета;
15) разработка и утверждение стандартов оценки и иных нормативных правовых актов в области оценочной деятельности;
16) разработка и утверждение требований к форме и содержанию отчета об оценке;
17) разработка и утверждение порядка проведения экспертизы отчета об оценке, требований к экспертному заключению и порядку его утверждения;
18) предоставление, обслуживание бюджетных кредитов за счет средств республиканского бюджета, обеспечение их мониторинга и возврата;
19) определение объемов, форм и условий заимствования Правительством Республики Казахстан объемов погашения и обслуживания правительственного долга, утверждаемых в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
20) составление и ежемесячное представление отчетов об исполнении государственного, консолидированного, республиканского и местных бюджетов в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный орган по внутреннему государственному аудиту, ежеквартально – в Администрацию Президента Республики Казахстан, отчет об исполнении республиканского бюджета – в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета;
21) составление и ежемесячное представление отчетов об исполнении государственного, консолидированного, республиканского и местных бюджетов в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный орган по внутреннему государственному аудиту, отчета об исполнении республиканского бюджета – в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета;

22) мемлекеттік қаржы статистикасын жүргізу;
23) мемлекеттiк бюджет бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) өткiзуден түсетін ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушiлiк қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептер жасау;
24) мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептер жасау;
25) мемлекет кепiлгерлiгi шартын жазбаша нысанда жасасу арқылы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша мемлекет кепiлгерлiктерiн беру;
26) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру;
27) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерінің шарттарын жасасу;
28) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша берілген мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерінің тізілімін жүргізу;
29) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша мемлекеттің қаржылық міндеттемелерінің қабылдануын және орындалуын есепке алуды жүзеге асыру;
30) мемлекеттiк емес қарыздардың мемлекеттiк кепiлдiктерi жөнiндегi мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз ету;
31) Қазақстан Республикасының резидент жеке тұлғалар үшін арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді, несие капиталдың сыртқы нарығында мемлекеттік бағалы қағаздарды, сондай-ақ мемлекеттік ислам бағалы қағаздарын шығару;
32) бюджеттiк мониторингтi жүзеге асыру;
33) мемлекеттік қарыздар мен мемлекеттік борышты, мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет кепілгерлігі бойынша борышты алу, пайдалану, өтеу және оларға қызмет көрсету, сондай-ақ мемлекеттің оның кепілдіктері мен кепілгерліктері бойынша мемлекеттік міндеттемелерін орындауына байланысты туындаған мемлекет талаптарының мониторингі;
34) мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерлігі бойынша борыш мониторингі және оларды басқару;
35) экономика саласында теріс үрдістерді болдырмау және оның алдын алу бойынша ұсыныстарды әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыну;
36) қаржылық есептiлiктi депозитарийге беру тәртiбiн әзірлеу;
37) есепке алу саясатын әзірлеу және бекіту;
38) мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарын әзірлеу және бекіту;
39) мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті жүргізу тәртібін әзірлеу және бекіту;
40) республикалық бюджеттің, облыс бюджетінің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікте түсімдерді көрсету тәртiбін әзірлеу және бекіту;

22) ведение статистики государственных финансов;
23) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по государственному бюджету;
24) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях государственного и местных бюджетов;
25) предоставление поручительств государства по решению Правительства Республики Казахстан посредством заключения в письменной форме договора поручительства государства;
26) предоставление по поручению Правительства Республики Казахстан государственных гарантий;
27) заключение договоров государственных гарантий и поручительств государства по договорам государственно-частного партнерства;
28) ведение реестра предоставленных государственных гарантий и поручительств государства по договорам государственно-частного партнерства;
29) осуществление учета принятия и исполнения финансовых обязательств государства по договорам государственно-частного партнерства;
30) обеспечение выполнения обязательств по государственным гарантиям негосударственных займов;
31) выпуск специальных среднесрочных казначейских обязательств для физических лиц - резидентов Республики Казахстан, государственных ценных бумаг на внешнем рынке ссудного капитала, а также государственных исламских ценных бумаг;
32) осуществление бюджетного мониторинга;
33) мониторинг получения, использования, погашения и обслуживания государственных займов и государственного долга, гарантированного государством долга и долга по поручительствам государства, а также требований государства, возникших в связи с исполнением государством обязательств по его гарантиям и поручительствам;
34) мониторинг государственного и гарантированного государством долга, долга по поручительствам государства и управление им;
35) разработка и представление в Правительство Республики Казахстан предложений по предупреждению и устранению негативных процессов в сфере экономики;
36) разработка порядка представления финансовой отчетности в депозитарий;
37) разработка и утверждение учетной политики;
38) разработка и утверждение плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений;
39) разработка и утверждение порядка ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях;
40) разработка и утверждение порядка отражения поступлений в годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета, бюджета области, бюджетов города республиканского значения, столицы;

41) қызмет ерекшелігін ескере отырып, өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерінде бухгалтерлік есепке алу бойынша жалпы ережелерді қолдану тәртібі туралы нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісу;
42) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарының бухгалтерлік есепті жүргізуге және қаржылық есептілікті жасауға уәкілеттік берілген лауазымды адамдарын сертификаттау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
43) мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу тәртібін әзірлеу және бекіту;
44) мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын әзірлеу және бекіту;
45) қаржылық есептілікті жасау және ұсыну нысаны мен тәртібін әзірлеу және бекіту;
46) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау тәртібін әзірлеу және бекіту;
47) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бекітетін республикалық меншікке жататын, орта мерзімді кезеңге арналған концессияға беру ұсынылатын объектілер тізбесін келісу;
48) республикалық меншікке жататын объектілерге қатысты конкурстық құжаттаманы және концессия шартының жобасын, оның ішінде оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде келісу;
49) мемлекеттiк меншiктегi концессия объектiлерiн концессионерге иеленуге және пайдалануға беру тәртiбiн айқындау;
50) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыреті шеңберінде мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
51) қажет болған жағдайда орталық атқарушы органдармен және меншiгiнде не басқаруында мониторинг объектiлерi бар тұлғалармен бiрлесiп, кәсiпорындардың экономикалық тиiмдiлiгiн арттыруға бағытталған шараларды әзiрлеу;
52) мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындау;
53) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде көзделген мемлекеттік сатып алу веб-порталымен интеграцияланған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды жеткізушілердің деректер базасына енгізілген отандық тауар өндірушілерден сатып алу туралы ақпаратты ескере отырып, есептiлiктi жинау, жинақтау және талдау қағидаларын бекіту;
54) мемлекеттік сатып алудың веб-порталы жұмысының техникалық істен шығуы туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталы жұмысының қағидаларын бекіту;
55) мемлекеттiк сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын бекіту;

41) согласование проектов нормативных правовых актов о порядке применения общих положений по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях своей системы с учетом специфики их деятельности;
42) разработка и утверждение правил сертификации должностных лиц администраторов республиканских бюджетных программ и местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, уполномоченных на ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
43) разработка и утверждение порядка проведения инвентаризации в государственных учреждениях;
44) разработка и утверждение альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений;
45) разработка и утверждение формы и порядка составления и представления финансовой отчетности;
46) разработка и утверждение порядка составления консолидированной финансовой отчетности для администраторов бюджетных программ;
47) согласование перечня объектов, предлагаемых в концессию, на среднесрочный период, относящихся к республиканской собственности, утверждаемого уполномоченным органом по государственному планированию;
48) согласование конкурсной документации и проекта договора концессии, в том числе при внесении в них изменений и дополнений, в отношении объектов, относящихся к республиканской собственности;
49) определение порядка передачи во владение и пользование концессионеру объектов концессии, находящихся в государственной собственности;
50) разработка и утверждение нормативных правовых актов в сфере управления государственным имуществом в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан;
51) разработка мер, направленных на повышение экономической эффективности предприятий, в случае необходимости совместно с центральными исполнительными органами и лицами, в собственности либо управлении которых находятся объекты мониторинга;
52) определение порядка формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок;
53) утверждение правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации о закупках у отечественных товаропроизводителей, включенных в интегрированную с веб-порталом государственных закупок базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, предусмотренную Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;
54) утверждение правил работы веб-портала государственных закупок в случае возникновения технических сбоев работы веб-портала государственных закупок;
55) утверждение правил использования веб-портала государственных закупок;

56) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер тізбесін әзірлеу;
57) ерекше тәртіп қолданылатын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
58) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын әзірлеу;
59) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың үлгілік шарттарын бекіту;
60) мемлекеттік сатып алу саласында өз қызметін жүзеге асыратын қызметкерлерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту;
61) конкурс не аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындысы шығарылғанға және мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейінгі кезеңге арналған күн сайынғы немесе апта сайынғы қажеттіліктегі тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту;
62) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы орындайтын бюджеттік бағдарламалардың және (немесе) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту;
63) мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай операторды айқындау;
64) мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидаларын бекіту;
65) мемлекеттік сатып алу біліктілікті алдын ала іріктеумен жүргізілетін конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту;
66) мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу тәртібін бекіту;
67) әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысанын әзiрлеу және бекіту;
68) Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi әзiрлейтін және бекiтетін бұзушылықтар сыныптауышын келісу;
69) мемлекет кепiлдiк берген қарыздарға қызмет көрсету және қайтару, сондай-ақ берiлген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi уақтылы орындау мәселелерi бойынша мемлекет кепiлдiк берген қарыздар бойынша сенiм бiлдiрiлген адамдармен (агенттермен) өзара iс-қимыл жасау;
70) өтеуге және қызмет көрсетуге арналған шығыстары республикалық бюджет туралы заңда көзделген мемлекет кепiлдiк берген қарыздар бойынша қарыз алушылардың тізбесін бекіту;
71) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын мемлекеттік аудиторлар лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекітетін мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын үлгілік біліктілік талаптары негізінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органмен және оның аумақтық бөлімшелерімен келісу бойынша әзірлеу және бекіту;

56) разработка перечня товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
57) разработка правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка;
58) разработка правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок;
59) утверждение типовых договоров государственных закупок товаров, работ, услуг;
60) утверждение правил переподготовки и повышения квалификации работников, осуществляющих свою деятельность в сфере государственных закупок;
61) утверждение перечня товаров, работ, услуг ежедневной или еженедельной потребности на период до подведения итогов государственных закупок способом конкурса либо аукциона и вступления в силу договора о государственных закупках;
62) утверждение перечня бюджетных программ и (или) товаров, работ, услуг, по которым организация и проведение государственных закупок выполняются единым организатором государственных закупок;
63) определение единого оператора в сфере государственных закупок;
64) утверждение правил подготовки ежегодного отчета о государственных закупках;
65) утверждение перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором;
66) утверждение порядка ведения реестра государственного имущества;
67) разработка и утверждение формы квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении;
68) согласование классификатора нарушений, разрабатываемого и утверждаемого Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета;
69) взаимодействие с поверенными (агентами) по гарантированным государством займам по вопросам обслуживания и возврата гарантированных государством займов, а также своевременного исполнения обязательств по выданным государственным гарантиям;
70) утверждение перечня заемщиков по гарантированным государством займам, расходы на погашение и обслуживание которых предусмотрены в законе о республиканском бюджете;
71) разработка и утверждение квалификационных требований к должностям государственных аудиторов, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б" по согласованию с уполномоченным органом по делам государственной службы и его территориальными подразделениями на основе типовых квалификационных требований к административным государственным должностям, утверждаемых уполномоченным органом по делам государственной службы;

72) тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру және ішкі мемлекеттік аудит жүргізу кезінде қолданылатын үлгілік тәуекелдерді басқару жүйесін әзірлеу және бекіту;
73) ішкі аудит қызметтері туралы үлгілік ережені әзірлеу және бекіту;
74) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік аудит объектілерінің бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған кодтары мен шоттары, сондай-ақ мемлекеттік аудит объектісінің банк шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда) бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысанын бекіту;
75) электрондық ішкі мемлекеттік аудит қағидаларын әзірлеу және бекіту;
76) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдарды қарау;
77) Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне республикалық бюджет жобасын бағалау жөніндегі қорытындыда көрсетілген ұсынымдарды орындау бойынша қабылданған шаралар туралы ақпаратты ұсыну;
78) салық және бюджеттік саясаттың, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу;
79) салық және бюджеттік саясатты, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу;
80) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiмен, мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органмен бiрлесiп, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыштың, мемлекеттiң кепiлгерлiктерi бойынша борыштың ахуалын және алдағы жоспарлы кезеңге арналған болжамын жыл сайын бағалауды дайындау;
81) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп бюджеттік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағалау жөніндегі әдістемені әзірлеу мен бекіту және оны әдіснамалық сүйемелдеу;
82) Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн мемлекеттік бағдарламаларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
83) гендерлiк саясатты iске асыруға қатысу;
84) республикалық бюджеттің жобасын әзірлеу тәртібін әзірлеу;
85) мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау тәртібін әзірлеу және бекіту;
86) бюджеттік есептiлiктi жасау және ұсыну тәртiбiн айқындау;
87) республикалық немесе жергілікті бюджеттердің есебiнен ұсталатын, сатудан түсетiн ақша өздерiнiң иелiгiнде қалатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарлары (жұмыстары, көрсетiлетiн қызметтерi) тiзбесiнiң сыныптауышын әзірлеу және бекiту;

72) разработка и утверждение типовой системы управления рисками, которая применяется при формировании перечня объектов государственного аудита на соответствующий год и проведении внутреннего государственного аудита;
73) разработка и утверждение типового положения о службах внутреннего аудита;
74) утверждение формы распоряжения уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту о приостановлении расходных операций по кодам и счетам объектов государственного аудита, открытым в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, а также банковским счетам (за исключением корреспондентских) объекта государственного аудита по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
75) разработка и утверждение правил электронного внутреннего государственного аудита;
76) рассмотрение жалоб на решения, действия (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и его должностных лиц;
77) представление Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета информацию о принятых мерах по исполнению рекомендаций, отраженных в заключении по оценке проекта республиканского бюджета;
78) участие в выработке предложений по основным направлениям налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела;
79) участие в реализации налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела;
80) подготовка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан, центральным уполномоченным органом по государственному планированию ежегодной оценки состояния и прогноза на предстоящий плановый период государственного и гарантированного государством заимствования и долга, долга по поручительствам государства;
81) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом по государственному планированию методики по оценке эффективности достижения целей и показателей бюджетных программ и ее методологическое сопровождение;
82) участие в разработке и реализации государственных программ, утверждаемых Правительством Республики Казахстан;
83) участие в реализации гендерной политики;
84) разработка порядка разработки проекта республиканского бюджета;
85) разработка и утверждение порядка разработки и выполнения государственного задания;
86) определение порядка составления и представления бюджетной отчетности;
87) разработка и утверждение классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении;

88) шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қатысты тiркеу мiндеттi болып табылатын шығыстар түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн әзірлеу және бекiту;
89) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есептi жасау және оны бекіту бойынша құқықтық актінің жобасын әзірлеу;
90) бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк, аудиторлық және бағалау қызметтері мәселелері бойынша өзге де мемлекеттік органдармен және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимыл;
91) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес бақылау субъектілерін (объектілерді) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына қатысты актілерді және бақылау субъектілердің (объектілердің) біртекті топтары үшін тексеру парақтарын кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеу және бекіту;
92) әкімшілерді есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету, сондай-ақ әкімшінің біліктілігін арттыру тәртібін айқындау;
93) біліктілік емтиханын өткізу тәртібін белгілеу;
94) бағалаушыға, сарапшыға кандидаттардың біліктіліктерін растау үшін біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту;
95) бағалау қызметі саласындағы реттеушілік әсерге талдау жүргізу;
96) бағалау қызметі саласындағы оқытудың, кәсіптік қайта даярлаудың үлгілік бағдарламасын және сағаттар көлемін бекіту;
97) бағалаушылар палаталарының қағидалары мен стандарттарын келісу;
98) бағалаушылардың іскерлік және кәсіби әдебінің үлгілік кодексін және өз мүшелерінің "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, бағалаушылар палатасының стандарттары мен қағидаларының талаптарын бұзуына қатысты жүгінімдерді бағалаушылар палатасының қарауы кезінде қойылатын талаптарды бекіту;
99) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін қатынастарда уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың электрондық тәсілмен қатысу тәртібін белгілеу;
100) оңалту жоспарының тиімділігі (тиімсіздігі) туралы уақытша әкімші мен банкроттықты басқарушы қорытындысының үлгі нысандарын бекіту;
101) борышкердің қаржылық жағдайы туралы уақытша басқарушы қорытындысының үлгі нысандарын бекіту;
102) оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысандарын бекіту;
103) борышкердің (банкроттың) мүлкiн (активтерiн) сату бойынша электрондық аукционды өткiзу және ұйымдастырушыны айқындау қағидаларын бекіту;

88) разработка и утверждение перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной;
89) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан составление годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан и разработка проекта правового акта по его утверждению;
90) взаимодействие по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской и оценочной деятельности с иными государственными органами и профессиональными организациями;
91) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом по предпринимательству актов, касающихся критериев оценки степени риска для отбора субъектов (объектов) контроля, и проверочных листов для однородных групп субъектов (объектов) контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;
92) определение порядка учета администраторов, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, а также повышения квалификации администратора;
93) установление порядка проведения квалификационного экзамена;
94) утверждение правил проведения квалификационного экзамена для подтверждения квалификаций кандидатов в оценщики, эксперты;
95) проведение анализа регуляторного воздействия в области оценочной деятельности;
96) утверждение типовой программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности и объема часов;
97) согласование правил и стандартов палат оценщиков;
98) утверждение типового кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков и требований к рассмотрению палатой оценщиков обращений касательно нарушения ее членами требований Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", стандартов и правил палаты оценщиков;
99) установление порядка участия электронным способом временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих в отношениях, регулируемых Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
100) утверждение типовых форм заключения временного администратора и банкротного управляющего об эффективности (неэффективности) плана реабилитации;
101) утверждение типовых форм заключения временного управляющего о финансовом положении должника;
102) утверждение формы заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих;
103) утверждение правил проведения и определения организатора электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника (банкрота);

104) уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттық басқарушылардың негізгі сыйақысының ең төменгі және ең жоғарғы шектерін, сондай-ақ осындай сыйақыны төлеу тәртібін бекіту;
105) әкімшінің ағымдағы және сұрау салынған оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты беру нысанын, қағидалары немесе мерзімдерін бекіту;
106) салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстар өтеу қағидаларын бекіту;
107) орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының жобаларын (стратегиялық жоспарларға енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын) келісу;
108) бюджеттік жоспарлау саласындағы басшылық және салааралық үйлестіру;
109) бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
110) тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңдар жобаларын әзірлеу және оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына ұсыну;
111) бюджеттік қаржыландыру көлемімен қамтамасыз етілу бөлігінде мемлекеттік бағдарламаларды, аумақтарды дамыту бағдарламаларын келісуді жүзеге асыру;
112) бюджеттік жоспарлау жүйесінің жұмыс істеуін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
113) өзін-өзі реттеу заңнамасына сәйкес реттеушілік әсерге талдауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
114) тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
115) міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қағидалары мен стандарттарын келісу;
116) Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын, оның жасалу тәртібін, бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымын әзірлеу және бекіту;
117) бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
118) Республикалық бюджет комиссиясының қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
119) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерді қарауы және олар бойынша қорытындылар дайындау;
120) стратегиялық жоспарлар әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері беретін бюджеттік бағдарламалар жобаларының көрсеткіштерін стратегиялық жоспардың мақсаттарымен және нысаналы индикаторларымен өзара байланысы тұрғысынан қарау;
121) стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері беретін бюджеттік бағдарламалары жобаларының көрсеткіштерін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіліктеріне, қызмет бағыттарына сәйкестігі тұрғысынан қарау;

104) утверждение минимального и максимального пределов основного вознаграждения временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, а также порядка выплаты такого вознаграждения;
105) утверждение формы, правил и сроков представления администратором текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства;
106) утверждение правил возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства;
107) согласование проектов стратегических планов (проекты изменений и дополнений в стратегические планы) центральных государственных органов;
108) руководство и межотраслевая координация в области бюджетного планирования;
109) выработка предложений по совершенствованию бюджетного законодательства;
110) разработка проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий плановый период, внесение изменений и дополнений в бюджет и представление их на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан;
111) осуществление согласования государственных программ, программ развития территорий в части обеспеченности объемами бюджетного финансирования;
112) осуществление методологического обеспечения функционирования системы бюджетного планирования;
113) осуществление в пределах компетенции анализа регуляторного воздействия в соответствии с законодательством о саморегулировании;
114) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
115) согласование правил и стандартов саморегулируемых организаций, основанных на обязательном членстве (участии);
116) разработка и утверждение Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, порядок ее составления, структуры специфик экономической классификации расходов бюджета;
117) разработка и утверждение порядка составления и представления бюджетной заявки;
118) организация и обеспечение деятельности Республиканской бюджетной комиссии;
119) рассмотрение бюджетных заявок администраторов бюджетных программ и подготовка заключения по ним;
120) рассмотрение показателей проектов бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы, на предмет их взаимосвязи с целями и целевыми индикаторами стратегического плана;
121) рассмотрение показателей проектов бюджетных программ, представленных администраторами республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора республиканских бюджетных программ;

122) Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаулыларының жобаларын әзірлеу;
123) төтенше мемлекеттік бюджетті әзірлеу;
124) республикалық бюджетті нақтылау (түзету) және секвестрлеу бойынша ұсыныстар енгізу;
125) бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бюджет түсімдерін бөлу кестесін әзірлеу және бекіту;
126) нормативтік құқықтық актілер жобаларын келісу және Министрліктің құзыреті шегінде олар бойынша қорытынды ұсыну;
127) бюджеттік инвестициялық жобаларды әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемелердің, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасының, Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару үшін концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеудің қажетті сараптамаларын жүргізуге қорытындылар қалыптастыру;
128) Республикалық бюджет комиссиясының қарауына бюджеттен концессиялық жобаны қоса қаржыландыру бойынша ұсыныстар енгізу;
129) қоса қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды бюджет жобасына іріктеу;
130) Желі, штаттар, контингенттер туралы мәліметтерді жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
131) құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
132) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің орындауы үшін міндетті талаптарды белгілеу және бекіту;
133) құзыреті шегінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу және бекіту;
134) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібін бекіту;
135) уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру тәртібін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен келісу бойынша бекіту;
136) нысаналы аударуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру тәртібін бекіту;
137) жалпы сипаттағы трансферттерді аудару тәртібі мен кезеңділігін бекіту;
138) нысаналы трансферттерді аударудың, бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібін, сондай-ақ бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есептің нысанын бекіту;
139) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің, оның ішінде мемлекеттiк концессиялық мiндеттемелерді тіркеу және мониторингілеу тәртібін бекіту;

122) разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете на соответствующие годы;
123) разработка чрезвычайного государственного бюджета;
124) внесение предложений по уточнению (корректировке) и секвестированию республиканского бюджета;
125) разработка и утверждение таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан;
126) согласование проектов нормативных правовых актов и представление заключения по ним в пределах компетенции Министерства;
127) формирование заключений на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов, конкурсной документации концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов для вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии;
128) внесение предложений по софинансированию концессионного проекта из бюджета на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии;
129) отбор в проект бюджета концессионных проектов на условии софинансирования;
130) разработка и утверждение Инструкции по составлению сведений о сети, штатах, контингентах;
131) утверждение нормативных правовых актов по реализации государственной политики в пределах компетенции;
132) установление и утверждение требований, обязательных для исполнения субъектами частного предпринимательства;
133) разработка и утверждение стандартов и регламентов государственных услуг в пределах компетенции;
134) утверждение порядка открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета;
135) утверждение порядка размещения временно свободных бюджетных денег по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
136) утверждение порядка финансирование бюджетных программ, направленных на целевое перечисление;
137) утверждение порядка и периодичности перечисления трансфертов общего характера;
138) утверждение порядка перечисления целевых трансфертов, составления и представления отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, а также форма отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов;
139) утверждение порядка регистрации и мониторинга государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств;

140) бюджеттен субсидиялар төлеу тәртібін келісу;
141) нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру тәртібін бекіту;
142) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің стратегиялық жоспарын бекіту;
143) кәсіби аудиторлық ұйымдарды, кәсiби бухгалтерлер ұйымдарын, бухгалтерлердi кәсiби сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту;
144) бухгалтерлік есепке алуды жүргізу тәртібін бекіту;
145) бюджетті атқару және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
146) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
147) концессионер (концессия шартын іске асыру үшін тек қана концессионер арнайы құрған құқықтық мирасқор немесе заңды тұлға) концессия шарты бойынша концеденттен алатын, тіркелген активтердің бастапқы құнын, сондай-ақ концессия шарты тоқтатылған кезде концессионер тіркелген активтерді концедентке беру кезінде концессионер топтарының құндық теңгерімін азайтатын құнын айқындау қағидаларын бекіту;
148) есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну, тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу қағидалары мен мерзімдерін, есептілікті ұсыну тәсілін, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін бекіту;
149) Қазақстан Республикасының аумағында құрылған еркін қоймаға қою үшін еркін қойма кедендік рәсімімен міндетті түрде орналастыруға жататын Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының жекелеген санаттарының тізбесін бекіту;
150) Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма кедендік рәсімі қолданылмайтын шетелдік тауарлардың тізбесін және (немесе) шетелдік тауарлардың санаттарын бекіту;
151) мемлекеттік кірістер органының еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды еркін қойманың аумағынан еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай әкетуге рұқсат беру қағидаларын бекіту;
152) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған, тауарды дайындау (алу) тауарларды дайындауға (алуға) қатысатын немесе септігін тигізетін өндірістік процестерді қамтамасыз ету, еркін қойма аумағында пайдаланылатын, сондай-ақ жылжымайтын мүлік объектілерін салу мақсатында жабдықтарды, машиналар мен агрегаттарды күтіп ұстау мен пайдалану процесінде қайтарымсыз жоғалған тауарлар толық немесе ішінара жұмсалған (тұтынылған) (өндірістік шығындар) жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын бекіту;

140) согласование порядка выплаты субсидий из бюджета;
141) утверждение порядка финансирования бюджетных программ, направленных на вложение целевого вклада;
142) утверждение Стратегического плана Министерства финансов Республики Казахстан;
143) утверждение правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций, профессиональных организаций бухгалтеров, организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров;
144) утверждение порядка ведения бухгалтерского учета;
145) разработка и утверждение правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания;
146) утверждение правил осуществления государственных закупок;
147) утверждение правил определения первоначальной стоимости фиксированных активов, получаемых концессионером (правопреемником или юридическим лицом, специально созданным исключительно концессионером для реализации договора концессии) по договору концессии, а также стоимости, уменьшающей стоимостные балансы концессионера II, III и IV групп при передаче фиксированных активов концеденту при прекращении договора концессии;
148) утверждение правил и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения;
149) утверждение перечня отдельных категорий товаров Евразийского экономического союза, подлежащих обязательному помещению под таможенную процедуру свободного склада, для размещения на свободном складе, учрежденном на территории Республики Казахстан;
150) утверждение перечня иностранных товаров и (или) категорий иностранных товаров, в отношении которых на территории Республики Казахстан не применяется таможенная процедура свободного склада;
151) утверждение правил выдачи органами государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, с территории свободного склада без завершения действия таможенной процедуры свободного склада;
152) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случае полного или частичного расходования (потребления) товаров (производственные потери), помещенных под таможенную процедуру свободного склада, участвующих или содействующих изготовлению (получению) товаров, безвозвратно утраченных в процессе изготовления (получения) товара, обеспечения производственных процессов, содержания и эксплуатации оборудования, машин и агрегатов, используемых на территории свободного склада, а также в целях строительства объектов недвижимости;

153) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған және пайдалануға енгізілген және еркін қойма иелері қолданатын жабдықтар болып табылатын тауарларға немесе еркін қойма аумағында жылжымайтын объектілерді құру үшін еркін қойма иелері қолданған және осындай жылжымайтын объектілердің құрамдас бөлігі болып табылатын тауарларға қатысты, еркін қойма жұмыс істеуін тоқтатқан кезде кедендік рәсіммен осындай тауарларды орналастырмай, еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау қағидаларын бекіту;
154) еркін қойманың иесінен басқа өзге де тұлғалардың тауарларды сақтау, тауарларды тиеу (түсіру) жөніндегі операциялар және сақтауға байланысты өзге де жүк операциялары, тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету үшін қажетті операциялар, сондай-ақ партияларды бөлшектеуді, жөнелтілімдерді қалыптастыруды, сұрыптауды, орауды, қайта орауды, таңбалауды қоса алғанда, тауарларды тасымалдауға (тасуға) және сатуға дайындау жөніндегі әдеттегі операциялар, тауарлық сапаларын жақсарту жөніндегі операцияларды жасау, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ еркін қойманы пайдалануға және оның жұмыс істеуіне байланысты өзге де операцияларды жасау мақсатында жабдықтарды, машиналарды және агрегаттарды, олардың қосалқы бөлшектерін қолдану (пайдалану) қағидалары мен шарттарын бекіту;
155) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру;
156) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды апаттар немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жою және (немесе) қайтарымсыз жоғалу немесе тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу, сондай-ақ осындай жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау фактісін мемлекеттік кірістер органдарының тану қағидаларын бекіту;
157) еркін қойманың иесі таратылған кезде еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын бекіту;
158) осындай аумақтың периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, арнайы экономикалық аймақтың аумағын жайластыруға қойылатын талаптарды бекіту;
159) арнайы экономикалық аймақтың аумағына тауарларды әкелу туралы хабарламаны беру және арнайы экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттық арнайы экономикалық аймаққа немесе логистикалық арнайы экономикалық аймаққа тауарларды әкелуге рұқсаттарды беру қағидаларын бекіту;

153) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада и являющихся оборудованием, введенным в эксплуатацию и используемым владельцем свободного склада, или товарами, использованными владельцем свободного склада для создания объектов недвижимости на территории свободного склада и являющимися составной частью таких объектов недвижимости, без помещения указанных товаров под таможенные процедуры, при прекращении функционирования свободного склада;
154) утверждение правил и условий совершения операций по хранению, операции по погрузке (разгрузке) товаров и иные грузовые операции, связанные с хранением, операции, необходимые для обеспечения сохранности товаров, а также обычные операции по подготовке товаров к перевозке (транспортировке) и продаже, включая дробление партии, формирование отправок, сортировку, упаковку, переупаковку, маркировку, операции по улучшению товарных качеств, использованию (эксплуатации) оборудования, машин и агрегатов, запасных частей к ним в целях совершения операций по переработке товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также иных операций, связанных с эксплуатацией и функционированием свободного склада, иными лицами, чем владелец свободного склада;
155) утверждение правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада;
156) утверждение правил признания органами государственных доходов факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, а также завершения действия таможенной процедуры свободного склада в таком случае;
157) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада при ликвидации владельца свободного склада;
158) утверждение требований к обустройству территории специальной экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
159) утверждение правил подачи уведомления о ввозе товаров на территорию специальной экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории специальной экономической зоны и на ввоз товаров в портовую специальной экономической зоны или логистическую специальной экономической зоны;

160) мемлекеттік кірістер органдарының арнайы экономикалық аймағының аумағына әкелінетін тауарларға сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
161) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды есепке алуды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органына осындай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту;
162) арнайы экономикалық аймақтың аумағынан еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын бекіту;
163) арнайы экономикалық аймақ қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын, еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы арнайы экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беруіне жол берілген жағдайларды бекіту;
164) арнайы экономикалық аймақ қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы арнайы экономикалық аймақтың өзге қатысушысына берудің қағидалары мен шарттарын бекіту;
165) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
166) еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын, тауарларды кедендік рәсімдермен орналастырмай аяқтау қағидаларын бекіту;
167) арнайы экономикалық аймағының қатысушысы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын бекіту;
168) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексімен реттелмейтін кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, өсімпұлдардың, пайыздардың артық төленген, артық өндіріп алынған және қате төленген сомасын, сондай-ақ аванстық төлемдердің сомаларын есепке жатқызуды және (немесе) қайтаруды жүргізу қағидаларын бекіту;

160) утверждение правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию специальной экономической зоны;
161) утверждение правил ведения учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, а также представления отчетности о таких товарах органу государственных доходов;
162) утверждение правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
163) утверждение случаи, в которых допускается передача участником специальной экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
164) утверждение правил и условий передачи товаров участником специальной экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
165) утверждение правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
166) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны без помещения товаров под таможенные процедуры;
167) утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником специальной экономической зоны;
168) утверждение правил проведения зачета и (или) возврата излишне уплаченной, излишне взысканной и ошибочно уплаченной суммы таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, пеней, процентов, а также сумм авансовых платежей, не урегулированных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";

169) төлеушінің жеке шотын жүргізу қағидаларын бекіту;
170) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз етуді қолдану қағидаларын бекіту;
171) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу қағидаларын бекіту;
172) уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін, қамтамасыз етудің бір тәсілін басқасына ауыстыру тәртібін, уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін төмендету тәртібін қолдану қағидаларын бекіту;
173) есепке алынуы мемлекеттік кірістер органында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екені туралы мәліметтердің жасалу қағидаларын бекіту;
174) Мемлекеттік кірістер органдарының тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану стратегиясы мен тактикасын, сондай-ақ оның жұмыс істеу қағидаларын бекіту;
175) кідіртілген тауарларды өткізу, пайдалану және жою, оларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстарды, кідіртілген тауарларды өткізуге дайындалуға және өткізумен байланысты өзге де шығыстарды өтеу, сондай-ақ оларды өткізуден алынған сомаларды қайтару қағидаларын бекіту;
176) Қазақстан Республикасының аумағына кедендік сүйемелдеуді ұйымдастыру тәртібін бекіту;
177) мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарлардың кедендік тазартуын жасау тәртібін бекіту;
178) уақытша кедендік бақылау аймақтарын құру (оның ішінде мүдделі тұлғаның өтініші бойынша), олардың жұмыс істеуін тоқтату қағидаларын, оларға қойылатын талаптарды, сондай-ақ уақытша кедендік бақылау аймағының құқықтық режимін бекіту;
179) еркін қойма аумағының периметрін қоршауға және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды қоса алғанда, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма ретінде пайдалануға арналған немесе пайдаланылатын құрылысжайларды, үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) және (немесе) ашық алаңдарды орналастыруға (еркін қоймалардан басқа), жайластыруға және жабдықтауға қойылатын талаптарды бекіту;
180) бажсыз сауда дүкендерін орналастыруға, жайластыруға және жабдықтауға, оның ішінде бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды, олардың құрылу мен жұмыс істеу қағидаларын бекіту;
181) бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды өткізу қағидаларын бекіту;
182) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысандағы шот-фактураларды жазып беру қағидаларын бекіту;
183) шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен және темекі бұйымдарын акциздік маркалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының нысандарын, мазмұнын және қорғау элементтерін бекіту;

169) утверждение правил ведения лицевого счета плательщика;
170) утверждение правил применения генерального обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
171) утверждение правил учета в органах государственных доходов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
172) утверждение правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей уполномоченного экономического оператора, порядка замены одного способа обеспечения другим, порядка снижения размера обеспечения исполнения обязанности уполномоченного экономического оператора;
173) утверждение правил составления сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которой ведется в органе государственных доходов;
174) утверждение стратегии и тактики применения органами государственных доходов системы управления рисками, а также Правил ее функционирования;
175) утверждение правил реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм полученных от их реализации;
176) утверждение порядка организации таможенного сопровождения на территории Республики Казахстан;
177) утверждение порядка совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов;
178) утверждение правил создания (в том числе по заявлению заинтересованного лица), прекращения функционирования временных зон таможенного контроля, требований к ним, а также правового режима временной зоны таможенного контроля;
179) утверждение требований к расположению (кроме свободного склада), обустройству и оборудованию сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования или используемых в качестве склада временного хранения, таможенного склада, свободного склада, включая требования к ограждению и оснащению системой видеонаблюдения периметра территории свободного склада;
180) утверждение требований к расположению, обустройству и оборудованию магазинов беспошлинной торговли, в том числе оснащению системой видеонаблюдения, правил их учреждения и функционирования;
181) утверждение правил реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли;
182) утверждение правил выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
183) утверждение правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также форм, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок;

184) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 172-бабының 2-тармағында көрсетілген акцизделетін тауарларды жаңа үлгідегі есепке алу-бақылау немесе акциздік маркалармен қайта таңбалау мерзімдерін айқындау;
185) акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу тәртiбi мен қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту;
186) мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын бекіту;
187) акциздеу бекетінің қызметін ұйымдастыру тәртібін бекіту;
188) салықтық есептілік нысандары мен оларды жасау қағидаларын бекіту;
189) тауарларды әкелу және жанама салықтар төлеу туралы өтінішті кері қайтару тәртібін бекіту;
190) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін оған қаражат төлеу тәртібін айқындау;
191) кеден және салық заңнамаларында көзделген өтініштердің нысандарын және өзге де құжаттарды бекіту;
192) зияткерлiк меншiк объектiлерiнің кедендік тiзiлiмi нысанын және оны жүргiзу қағидаларын бекiту;
193) көлік саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының көліктік бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
194) Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасында реттелмеген бөлігінде кедендерді, кеден бекеттерін және бақылау-өткізу пункттерін құру, санатқа бөлу, сыныптау қағидаларын, сондай-ақ оларды жайластыру мен материалдық-техникалық жарақтандырудың тиесілік нормаларын және оларға қойылатын үлгілік талаптарды, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының жүйесіне кіретін мамандандырылған мемлекеттік мекемелер орналасқан жерлерде және аумағында кедендік операциялар жасалуы және кедендік бақылау жүргізілуі мүмкін өзге жерлерде кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға қойылатын талаптарды бекіту;
195) кедендік операцияларды жасауға және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалануға (сақтауға) арналған, шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын бекіту;

184) определение сроков перемаркировки подакцизных товаров, указанных в пункте 2 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), учетно-контрольными или акцизными марками нового образца;
185) утверждение правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
186) утверждение правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на нефтепродукты;
187) утверждение порядка организации деятельности акцизного поста;
188) утверждение форм налоговой отчетности и правил их составления;
189) утверждение порядка отзыва заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
190) определение порядка выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности;
191) утверждение форм заявлений и иных документов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством;
192) утверждение формы и правил ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности;
193) утверждение совместно с уполномоченным органом в области транспорта правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов транспортного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
194) утверждение правил создания, категорирования, классификации, а также норм положенности и типовых требований к обустройству и материально-техническому оснащению таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов в части, не урегулированной таможенным законодательством Евразийского экономического союза, а также требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах размещения органов государственных доходов и специализированных государственных учреждений, входящих в систему органов государственных доходов и в иных местах, на территории которых могут совершаться таможенные операции и может проводиться таможенный контроль;
195) утверждение правил определения зон таможенного контроля специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, являющихся частями территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, предназначенные для совершения таможенных операций и (или) для использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;

196) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелері мен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін бекіту;
197) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
198) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймағына әкелу кезінде еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесін бекіту;
199) тауарларды арнайы экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, арнайы экономикалық аймақ қатысушысының Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу арнайы экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес арнайы экономикалық аймаққа қатысушысының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, арнайы экономикалық аймаққа қатысушысының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту;
200) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағына қою және (немесе) пайдалану үшін еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары ретінде әрекет ете алатын жағдайларды бекіту;
201) кедендік бақылау мақсаттары үшін шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағында тауарларды өткізу кезінде ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарын және оны қолдану тәртібін бекіту;
202) мемлекеттік кірістер органдары мен уәкілетті экономикалық операторлардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту;
203) жекелеген кедендік операцияларды жасау жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту;

196) утверждение особенностей обустройства территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
197) утверждение правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая доступ лиц на такую территорию;
198) утверждение перечня товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в специальную экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
199) утверждение правил предоставления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в специальной экономической зоне, реализации участником специальной экономической зоны товаров Евразийского экономического союза физическим лицам, реализации участником специальной экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника специальной экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в специальной экономической зоне;
200) утверждение случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
201) утверждение требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза для целей таможенного контроля;
202) утверждение правил взаимодействия органов государственных доходов и уполномоченных экономических операторов;
203) утверждение инструкции по совершению отдельных таможенных операций;

204) автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын бекіту;
205) мұнай өнімдерін өндіру мен олардың айналымы жөнінде бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу тәртібін бекіту;
206) мұнай өнімдеріне дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту;
207) мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын бекіту;
208) мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларациялар нысандарын, ұсыну және жасау қағидаларын бекіту;
209) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру тәртібі мен талаптарын бекіту;
210) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекіту;
211) шарап материалы, сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндірісінен басқа, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
212) этил спирті және алкоголь өнімі өндірісінің паспорты үшін қажетті мәліметтердің тізбесін бекіту;
213) этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін бекіту;
214) этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту;
215) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра мен сыра сусынынан басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту;
216) темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және пайдалану қағидаларын бекіту;
217) темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну тәртібін және нысанын айқындау;
218) темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету тәртібін және нысанын айқындау;
219) темекі өнімдеріне дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту;
220) биоотын айналымы бойынша декларациялардың нысанын, оларды ұсыну тәртібі мен мерзімін бекіту;
221) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын бекіту;
222) биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу тәртібін бекіту;
223) салық төлеушілердің (салық агенттерінің) және (немесе) декларанттардың не кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын адамдардың тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымдарын салық және (немесе) кеден заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімдерде қарау;

204) утверждение формы и правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов;
205) утверждение порядка формирования и ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
206) утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на нефтепродукты;
207) утверждение формы уведомления об устранении нарушений в области оборота нефтепродуктов;
208) утверждение форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
209) утверждение порядка и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;
210) утверждение правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
211) утверждение правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства виноматериала, а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
212) утверждение перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
213) утверждение порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
214) утверждение правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
215) утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива и пивного напитка);
216) утверждение правил оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия;
217) определение порядка и формы представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга производства и оборота табачных изделий;
218) определение порядка и формы представления деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
219) утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия;
220) утверждение формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;
221) утверждение формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива;
222) утверждение порядка оформления сопроводительных накладных на биотопливо;
223) рассмотрение жалоб налогоплательщиков (налоговых агентов) и (или) декларантов либо лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, на уведомление о результатах проверки и (или) уведомление об устранении нарушений в порядке и сроки, установленные налоговым и (или) таможенным законодательством;

224) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің әкім аппараттары жасайтын аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерін қоспағанда, бюджетке түсімдердің жиынтық жоспарын жасау;
225) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау және оларды тиісті қаржы жылының 1 мамырына дейін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің назарына жеткізу;
226) жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттiк концессиялық мiндеттемелерiнiң үш жылдық кезеңге арналған лимиттерiн келісу;
227) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша жасалған концессиялық шарттардың және берiлген мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiктерiнiң тiзiлiмiн жүргiзу қағидаларын бекiту;
228) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша пайдалану шығындарының өтемақысын төлеу қағидаларын бекіту;
229) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша концессиялық жобалар бойынша инвестициялық шығындардың өтемақысын беру қағидаларын бекіту;
230) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша концессия объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы төлеу қағидаларын бекіту;
231) іске асыру жоспарланып отырған республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін келісу;
232) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты жобасының конкурстық құжаттамасын, оның ішінде республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде келісу;
233) қазіргі заманғы ақпараттық-коммуникациялық технологияларды дамыту және оларды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жүйесінің өндірістік процестеріне енгізу үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
234) екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның қызмет түрлерін жүзеге асыру қағидаларын, сондай-ақ ол сатып алатын (сатып алған) активтер мен талап ету құқықтарына қойылатын талаптарды бекіту;
235) квазимемлекеттік сектордың қарыздарына мониторингті және бақылауды жүзеге асыру;
236) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісім бойынша мемлекеттік қарыздарды тарту есебінен іске асырылатын институционалдық жобаларды жоспарлау және іске асыру тәртібін анықтау;
237) өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысанын және оны беру тәртібін әзірлеу және бекіту;

224) составление сводного плана поступлений в бюджет, за исключением бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые составляются аппаратами акимов соответствующих административно-территориальных единиц;
225) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы и их доведение до администраторов бюджетных программ до 1 мая соответствующего финансового года;
226) согласование лимитов государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, местного исполнительного органа на трехлетний период;
227) утверждение правил ведения реестра заключенных договоров концессии и предоставленных государственных гарантий и поручительств государства по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию;
228) утверждение правил выплат компенсации эксплуатационных затрат по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию;
229) утверждение правил предоставления компенсации инвестиционных затрат по концессионным проектам по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию;
230) утверждение правил выплаты вознаграждения за осуществление управления объектом концессии по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию;
231) согласование перечня республиканских проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации;
232) согласование конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства и проекта договора государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений по республиканским проектам государственно-частного партнерства;
233) обеспечение условий для развития и внедрения современных информационно-коммуникационных технологий в производственные процессы системы Министерства финансов Республики Казахстан;
234) утверждение правил осуществления организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, видов деятельности, а также требований к приобретаемым (приобретенным) ею активам и правам требования;
235) осуществление мониторинга и контроля за займами квазигосударственного сектора;
236) определение порядка планирования и реализации институциональных проектов, реализуемых за счет привлечения государственных займов, по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
237) разработка и утверждение формы централизованного реестра получателей компенсации и порядка его представления;

238) бюджеттік жоспарлау және бюджеттерді атқару сатыларында азаматтық бюджетті жасау мен ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
239) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
240) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
241) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
242) кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесін бекіту;
243) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану тәртібін, қамтамасыз етудің бір тәсілін басқаға ауыстыру тәртібін бекіту;
244) уәкілетті экономикалық оператордың халықаралық тасымалдау көлік құралының танымдық белгісін бекіту;
245) жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларын бекіту;
246) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген не шығарылуын мемлекеттік кірістер органдары жүргізбеген тауарларға қатысты кедендік декларациялауды, өзге де кедендік операцияларды жасау және кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу қағидаларын бекіту;
247) габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органдарының рұқсат беру қағидаларын бекіту;
248) транзиттік декларациядағы мәліметтерді мәлімдеу ерекшеліктерін және тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен өткізу кезінде оны пайдалану тәртібін бекіту;
249) көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация ретінде пайдалану қағидаларын бекіту;
250) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалданатын тауарларға қатысты кедендік транзит кедендік рәсімін қолданудың ерекшеліктерін бекіту;
251) мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамының кедендік декларацияларды толтыру қағидаларын бекіту;

238) разработка и утверждение правил составления и представления гражданского бюджета на стадиях бюджетного планирования и исполнения бюджетов;
239) разработка и утверждение правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ;
240) разработка и утверждение правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
241) разработка и утверждение правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
242) утверждение перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций;
243) утверждение правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, порядка замены одного способа обеспечения другим;
244) утверждение опознавательного знака транспортного средства международной перевозки уполномоченного экономического оператора;
245) утверждение правил регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации;
246) утверждение правил совершения таможенного декларирования, иных таможенных операций и уплаты таможенных платежей, налогов в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза либо выпуск которых не произведен органами государственных доходов;
247) утверждение правил выдачи разрешения органов государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе;
248) утверждение Особенностей заявления сведений в транзитной декларации и порядка ее использования при перемещении товаров по территории Республики Казахстан;
249) утверждение правил использования в качестве декларации на товары и транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов, в том числе предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
250) утверждение Особенностей применения таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров, перевозимых по территории Республики Казахстан;
251) утверждение правил заполнения должностным лицом органа государственных доходов таможенных деклараций;

252) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкеткеннен кейін қайта Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке пайдалануға арналған тауарлардың кері әкелуін растау қағидаларын бекіту;
253) құқық қорғау органдары және (немесе) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган ұсынатын, қылмыстық жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға ықтимал қатысы болуы туралы ақпарат алған кезде, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін қолма-қол ақша қаражатын және (немесе) ақша құралдарын ұстап алуды (тоқтата тұруды) жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
254) теміржол тасымалдаушыларының уақытша әкелінген халықаралық тасымалдау теміржол көлік құралдарының және (немесе) теміржол көлік құралдарымен тасымалданатын, оның ішінде ішкі тасымалдаулар үшін пайдаланылатын контейнерлердің тұрған жері туралы ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту;
255) қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын бекіту;
256) тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, мемлекеттік кірістер органдарының тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылған құжаттарды тіркеуге және олардың тіркелгені туралы растаманы беруге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын бекіту;
257) тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын бекіту;
258) тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын бекіту;
259) тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын бекіту;
260) консультациялар жүргізу қағидаларын және мерзімін бекіту;
261) аванстық төлемдерді енгізу тәртібі мен нысандарын бекіту;
262) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тасымалданатын құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды сыныптау туралы шешім нысанын бекіту;
263) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш нысанын және Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын бекіту;

252) утверждение правил подтверждения ввоза товаров для личного пользования на таможенную территорию Евразийского экономического союза обратно после их вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза;
253) утверждение правил осуществления задержания (приостановления) наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза, при получении информации, предоставляемой правоохранительными органами и (или) уполномоченным органом в сфере таможенного дела о возможной причастности к отмыванию доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма;
254) утверждение правил представления железнодорожными перевозчиками информации о месте нахождения временно ввезенного железнодорожного транспортного средства международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров, в том числе используемых для внутренних перевозок;
255) утверждение перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня;
256) утверждение правил подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, совершения органами государственных доходов таможенных операций, связанных с регистрацией документов, представленных для помещения товаров на временное хранение, и выдачей подтверждения об их регистрации;
257) утверждение правил регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара;
258) утверждение правил принятия и формы решения о классификации товаров;
259) утверждение правил регистрации предварительных решений о происхождении товара в журнале регистрации предварительных решений о происхождении товара, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о происхождении товара;
260) утверждение правил и сроков проведения консультаций;
261) утверждение правил и форм внесения авансовых платежей;
262) утверждение формы решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде;
263) утверждение формы заявления о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени и Правил регистрации в журнале регистрации решений о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;

264) тауарды сыныптау туралы және тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді қабылдауға уәкілетті органдарды, сондай-ақ аумақтық мемлекеттік кірістер органдары белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау жағдайын айқындау;
265) уәкілетті кеден органының кедендік сараптама жүргізу қағидаларын және мемлекеттік кірістер органының кедендік сараптаманы тағайындау туралы шешімінің нысанын бекіту;
266) шартты түрде шығарылған тауарларды ұсынудың не кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берудің мақсаты мен шарттарын және (немесе) кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданумен байланысты осы тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді сақтауды растау үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде олардың тұрған жерін растау ерекшелігін, сондай-ақ тауарлар шығарылғаннан кейін шартты түрде шығарылған тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу мерзімділігін және жүргізуге қойылатын өзге де талаптарды бекіту;
267) кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы және кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламалардың нысандарын бекіту;
268) уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
269) уәкілетті экономикалық оператордың құрылысжайларында, үй-жайларында (үй-жайларының бөлiктерінде) және (немесе) ашық алаңдарында (ашық алаңдарының бөліктерінде) уақытша сақтаудағы тауарлармен бірге өзге де тауарларды сақтау және оның тауарларды тасымалдаушыдан қабылдау қағидаларын бекіту;
270) кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарды алу қағидалары мен құжаттар, құжаттар мен тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы акт нысанын бекіту;
271) кедендік сараптаманы өзге уәкілетті сараптама ұйыммен (сарапшымен) жүргізу үшін тағайындау қағидаларын және мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамы болып табылмайтын сарапшыны (маманды) кедендік сараптаманы жүргізуге тарту қағидаларын бекіту;
272) тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарының, тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарын тіркеу журналының нысандарын бекіту;

264) определение уполномоченных органов на принятие предварительных решений о классификации товара и о происхождении товара, а также случая принятия территориальным органом государственных доходов решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
265) утверждение правил проведения таможенной экспертизы уполномоченным таможенным органом и формы решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы;
266) утверждение Особенностей предъявления условно выпущенных товаров либо подтверждения места их нахождения при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для подтверждения соблюдения целей и условий предоставления льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами в связи с применением льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, а также периодичности проведения и иных требований к проведению таможенного контроля после выпуска товаров в отношении условно выпущенных товаров;
267) утверждение форм уведомлений о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов и о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
268) утверждение правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов;
269) утверждение правил хранения иных товаров совместно с товарами, находящимися на временном хранении, в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора и принятия им товаров от перевозчика;
270) утверждение правил изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы и формы акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров;
271) утверждение правил назначения таможенной экспертизы для проведения иной уполномоченной экспертной организацией (экспертом) и правил привлечения для проведения таможенной экспертизы эксперта (специалиста), не являющегося должностным лицом органов государственных доходов;
272) утверждение форм постоянных и временных пропусков, журнала регистрации постоянных и временных пропусков;

273) алдын ала ақпаратты ұсыну кезінде мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесі мен тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту;
274) апат немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылу және (немесе) қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін не осы тауарларды қалыпты жағдайларда тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау кезінде табиғи кему нәтижесінде қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін тану қағидаларын бекіту;
275) салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын бекіту;
276) бажсыз сауда дүкендерінің иелері тізіліміне енгізудің қосымша шарттарын сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекіту;
277) тауарлардың жекелеген санаттары үшін индустрия және индустриялық-инновациялық даму саласындағы және мұнай және газ саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша күнтізбелік отыз бір күннен аспайтын жеткізу кезеңін белгілеу;
278) кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылмай Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тасымалданатын және кедендік бақылаудағы тауарларға қатысты тасымалдау маршрутын белгілеуге және сақтауға байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын бекіту;
279) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінде қамтылған ақпаратқа тұлғалардың қол жеткізу, оны алу және пайдалану қағидаларын бекіту;
280) әуе немесе су көлігімен және (немесе) теңізбен тасымалданатын Еуразиялық экономикалық одағы тауарларының және шетелдік тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кетуіне және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуіне байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын бекіту;
281) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешім беру қағидаларын, сондай-ақ осындай алдын ала шешімді қолдану тәртібі мен мерзімдерін бекіту;
282) Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттермен тауарлардың сыртқы сауда кедендік статистикасын жүргізу қағидаларын бекіту;
283) арнайы кедендік статистиканы жүргізу қағидаларын бекіту;
284) нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру қағидаларын бекіту;

273) утверждение правил взаимодействия информационной системы органа государственных доходов и информационных систем перевозчиков при предоставлении предварительной информации;
274) утверждение правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения;
275) утверждение правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
276) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в сфере внешней политики дополнительных условий включения в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли;
277) установление по согласованию с уполномоченными органами в сфере индустрии и индустриально-инновационного развития и в области нефти и газа периода поставки который не должен превышать тридцать один календарный день, для отдельных категорий товаров;
278) утверждение правил совершения таможенных операций, связанных с установлением и соблюдением маршрута перевозки в отношении товаров, находящихся под таможенным контролем и перевозимых по таможенной территории Евразийского экономического союза без помещения под таможенную процедуру таможенного транзита;
279) утверждение правил доступа, получения и использования лицами информации, содержащейся в информационных системах органов государственных доходов;
280) утверждение правил совершения таможенных операций, связанных с убытием с таможенной территории Евразийского экономического союза и прибытием на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров Евразийского экономического союза и иностранных товаров, перевозимых воздушным или водным транспортом, и (или) морем;
281) утверждение правил выдачи предварительного решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров, а также порядка и сроков применения такого предварительного решения;
282) утверждение правил ведения таможенной статистики внешней торговли товарами Республики Казахстан с государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза;
283) утверждение правил ведения специальной таможенной статистики;
284) утверждение образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также Правил ее ношения;

285) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсыну үшін декларанттар немесе кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар пайдаланатын бағдарламалық өнімдерге қойылатын талаптарды бекіту;
286) кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің барын растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту;
287) кедендiк алымдар салудан босату үшін құжаттар ұсыну қағидаларын бекіту;
288) кедендік операцияларды жасау кезінде кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мақсаты үшін сақтандырудың үлгілік шартын бекіту;
289) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесінің пайдаланушысы ретінде тіркелу қағидаларын бекіту;
290) кеден ісін жетілдіру мәселелері бойынша консультативтік кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту;
291) мемлекеттік кірістер органдары Қазақстан Республикасының ұлттық теміржол компаниясымен, теміржол көлігі саласындағы ұлттық тасымалдаушысымен, халықаралық әуежайларымен, теңіз немесе өзен порттарымен өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту;
292) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексімен реттелмеген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын есепке жатқызуға (қайтаруға) алып келетін мән-жайлардың басталуын растау қағидаларын бекіту;
293) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде олардың есепке алу жүйесін ұйымдастыру нұсқаулығын бекіту;
294) жекелеген кедендік операциялардың тізбесін, Жекелеген кедендік операцияларды жасау қағидалары мен орындарын, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары жекелеген кедендік операцияларды мемлекеттік кірістер органдары орналасқан орыннан тыс және (немесе) жұмыс уақытынан тыс жасау жағдайларын бекіту;
295) кеден органдары (мемлекеттік кірістер) органдары қызметінің аймақтарын анықтау;
296) кедендік бақылауды жүргізу мақсатында мемлекеттік кірістер органдарының су және әуе кемелерін пайдалану қағидаларын бекіту;
297) көрсеткіштері тауарларды кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын есепке алу аспаптарының тұрған орындарының тізбесін бекіту;
298) кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын тыйымдар мен шектеулердің сақталуын, сәйкестендіру кедендік нөмірін, мәміле сипатын, сыртқы экономикалық мәміле ерекшеліктерін растайтын кодтар сыныптамаларын бекіту;

285) утверждение требований к программным продуктам, используемых декларантами или лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, для представления документов и сведений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
286) утверждение правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении;
287) утверждение правил представления документов для освобождения от обложения таможенными сборами;
288) утверждение типового договора страхования для целей обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов при совершении таможенных операций;
289) утверждение правил регистрации в качестве пользователя информационной системы органов государственных доходов;
290) утверждение типового положения о консультативных советах по вопросам совершенствования таможенного дела;
291) утверждение правил взаимодействия органов государственных доходов с национальной железнодорожной компанией, национальным перевозчиком в сфере железнодорожного транспорта, международными аэропортами, морскими или речными портами Республики Казахстан;
292) утверждение правил подтверждения наступления обстоятельств, влекущих за собой зачет (возврат) сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не урегулированных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
293) утверждение инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза;
294) утверждение перечня отдельных таможенных операций, Правил и мест совершения отдельных таможенных операций, а также случаев совершения отдельных таможенных операций органами государственных доходов вне места нахождения и (или) вне времени работы органов государственных доходов;
295) определение зон деятельности органов таможенных органов (государственных доходов);
296) утверждение правил использования водных и воздушных судов органов государственных доходов в целях проведения таможенного контроля;
297) утверждение перечня мест нахождения приборов учета, показания которых используются при таможенном декларировании товаров;
298) утверждение классификатор кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании, формирования идентификационного таможенного номера, характера сделки, особенности внешнеэкономической сделки;

299) кедендік бажды, бірыңғай мөлшерлемелер бойынша алынатын салықтарды не жиынтық кеден төлемі түрінде алынатын салықтарды есептеу құрылымын, форматын және нысанын, сондай-ақ оны толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын бекіту;
300) кедендік жете тексеру мен қарап тексеру қағидаларын бекіту;
301) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келуі туралы хабарламаның уақыты мен күнін тіркеу қағидаларын бекіту;
302) кедендік транзит кедендік рәсімнің қолданысын аяқтамай тауарларды жеткізу орнын өзгерту, кедендік транзит кедендік рәсімнің қолданысын аяқтау үшін ұсынылатын құжаттардың берілуін тіркеу қағидаларын бекіту;
303) кедендік транзит кедендік рәсімнің қолданысын аяқтауға байланысты кедендік операцияларды жүргізу қағидаларын, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарлар мен көлік құралдарын кедендік сүйемелдеу қағидаларын бекіту;
304) "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау бойынша міндет жүктелмеген жеке кәсіпкерлердің салықтық есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту;
305) патент немесе оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекіту;
306) салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған түбіртектің және салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкінің нысандарын бекіту;
307) мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту;
308) резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтаманың нысандарын бекіту;
309) жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын бекіту;
310) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің уәкілеттік берілген екінші деңгейдегі банктерден алынған Қазақстан Республикасынан және Қазақстан Республикасына ақшалай қаражат төлемдері және (немесе) аударымдары туралы ақпаратты уәкілетті органға беру қағидаларын және мерзімдерін және оның нысанын бекіту;
311) екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк шоттары мен олардың нөмірлерінің болуы туралы, тауарлармен электрондық сауда бойынша тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер бойынша осы шоттағы ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидаларын және мерзімдерін бекіту;

299) утверждение структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также правил ее заполнения и внесения в нее изменений (дополнений);
300) утверждение правил проведения таможенных досмотра и осмотра;
301) утверждение правил фиксирования даты и времени уведомления о прибытии товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
302) утверждение правил изменения места доставки товаров без завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита;
303) утверждение правил совершения таможенных операций, связанных с завершением действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил таможенного сопровождения товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан;
304) утверждение правил организации и ведения налогового учета индивидуальными предпринимателями, которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" не возложена обязанность по ведению бухгалтерского учета и составлению финансовой отчетности";
305) утверждение формы налоговой учетной политики для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы на основе патента или упрощенной декларации;
306) утверждение форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком – физическим лицом и бланка строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством;
307) утверждение правил, сроков и формы предоставления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов;
308) утверждение форм документа, подтверждающего резиденство, и справки о суммах, полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов;
309) утверждение форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом;
310) утверждение правил и сроков предоставления информации Национальным банком Республики Казахстан уполномоченному органу полученную от уполномоченных банков второго уровня информацию о платежах и (или) переводах денежных средств из Республики Казахстан, и в Республику Казахстан и ее формы;
311) утверждение правил и сроков, предоставления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах по налогоплательщикам, состоящим на регистрационном учете по электронной торговле товарами;

312) уәкілетті мемлекеттік органдардың кірістер мен мүлік туралы ұсынылған декларациялары туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту;
313) тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу бойынша міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ ресімдеу тәртібін және олардың құжат айналымын бекіту;
314) мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтер ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту;
315) ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысандарын, сондай-ақ уәкiлеттi мемлекеттік органдарға келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсыну қағидаларын бекіту;
316) уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту;
317) Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшарттардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидаларын және олардың нысанын бекіту;
318) қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидия сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімі мен нысанын бекіту;
319) жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтерді нотариустардың ұсыну нысанын, қағидаларын және мерзімдерін бекіту;
320) құпияны құрайтын ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту;
321) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту;
322) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну және кейіннен оларды валюталық бақылау агенті болып табылатын уәкілетті банктерге беру тізбесін және тәртібін бекіту;
323) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту;

312) утверждение правил представления уполномоченными государственными органами сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе;
313) утверждение перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также порядок оформления и их документооборот;
314) утверждение правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов;
315) утверждение правил, срока и формы представления органами внутренних сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также Правил представления уполномоченным государственным органам сведений о прибывших иностранцев;
316) утверждение правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением;
317) утверждение правил представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений и их формы;
318) утверждение правил, срока и формы предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость;
319) утверждение формы, Правил и сроков представления нотариусами сведений по сделкам и договорам физических лиц;
320) утверждение правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией;
321) утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, не произошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям;
322) утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан перечня и порядка представления Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан Национальному Банку Республики Казахстан сведений, необходимых для осуществления валютного контроля и последующей их передачи уполномоченным банкам, являющимся агентами валютного контроля;
323) утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил взаимодействия Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан для осуществления валютного контроля;

324) коллекторлық агенттікпен жасалған талап ету құқығын басқаға беру шарттары бойынша мәліметтер ұсыну нысанын бекіту;
325) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының нышанының сипаттамасы мен пайдаланылу қағидаларын, Танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасы мен қолданылу қағидаларын бекіту;
326) тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар осындай қызмет жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын, мерзімдерін және нысанын бекіту;
327) салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салынған мүлкін, сонымен қатар салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін және (немесе) мемлекеттік кірістер органдары ұстаған тауарларды өткізу саласындағы уәкілетті заңды тұлғаны айқындау;
328) валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындыны беру қағидаларын бекіту;
329) салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту;
330) жеңілдікті салық салынатын мемлекеттер тізбесін бекіту;
331) салық органдарында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелмеген және жеке практикамен айналыспайтын жеке тұлғаларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) салықтық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын бекіту;
332) білім алушы тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған іс жүзіндегі шығыстарының нормаларын белгілеу тәртібін бекіту;
333) тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын бекіту;
334) ішінара салықтық тексеру жүргізу кезінде тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын бекіту;
335) салық төлеушілердің, мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің тізбесін бекіту;
336) көлденең мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту;
337) көлденең мониторинг туралы келісім нысандарын бекіту;
338) көлденең мониторинг туралы келісім жасау және оны бұзу қағидаларын бекіту;
339) көлденең мониторинг туралы келісім жасалатын салық төлеушілердің санаттарын бекіту;
340) стандартты файл нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту;
341) жергілікті және (немесе) негізгі есептілікті ұсыну нысанын бекіту;

324) утверждение формы представления сведений по договорам уступки права требования, заключенным с коллекторскими агентствами;
325) утверждение описания и Правил использования символа, описания и Правил применения опознавательного флага и опознавательного знака органов государственных доходов Республики Казахстан;
326) утверждение правил, сроков и формы представления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности;
327) определение уполномоченного юридического лица в сфере реализации имущества, заложенного налогоплательщиком (налоговым агентом) и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) товаров, задержанных органами государственных доходов;
328) утверждение правил представления заключения о поступлении валютной выручки;
329) утверждение форм налоговых регистров и Правил их составления;
330) утверждение перечня государств с льготным налогообложением;
331) утверждение правил расчета коэффициента налоговой нагрузки налогоплательщика (налогового агента), за исключением физических лиц, не зарегистрированных в налоговых органах в качестве индивидуальных предпринимателей и не занимающихся частной практикой;
332) утверждение порядка установления норм фактических расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу;
333) утверждение правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров;
334) утверждение критериев оценки степени риска для отбора проверяемых субъектов (объектов) при проведении выборочной налоговой проверки;
335) утверждение перечня налогоплательщиков, подлежащих мониторингу крупных налогоплательщиков;
336) утверждение правил проведения горизонтального мониторинга;
337) утверждение формы соглашения о горизонтальном мониторинге;
338) утверждение правил заключения и расторжения соглашения о горизонтальном мониторинге;
339) утверждение категорий налогоплательщиков, с которыми заключается соглашение о горизонтальном мониторинге;
340) утверждение формы стандартного файла и правил его составления;
341) утверждение формы о представлении местной и (или) основной отчетности;

342) еларалық есептіліктің және халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысандарын және олардың толтыру қағидаларын бекіту;
343) жанама салықтар бойынша төлем мерзімін өзгертуді қолдануға құқығы бар тұлғаларды анықтау үшін тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын бекіту;
344) қосылған құн салығының асып кеткен сомасының анықтығын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарын бекіту;
345) қосылған құн салығының асып кеткен сомасын қайтару қағидаларын бекіту;
346) бақылау-касса машиналарын қолдану қағидаларын бекіту;
347) деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарынан тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезінде жүзеге асырылатын ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді қабылдау, сақтау, сондай-ақ оларды мемлекеттік кірістер органдарына фискалдық деректер операторымен беру қағидаларын бекіту;
348) ақпараттандыру саласында уәкілетті органмен бірлесіп "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ұсынылатын салықтық өтініштер тізбесін бекіту;
349) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту;
350) халыққа қалалық қоғамдық көлікпен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету бөлігінде салық төлеушілердің билеттерді пайдалануы туралы мәліметтердің нысанын бекіту;
351) салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын бекіту;
352) ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді жедел режимде беруді қамтамасыз ететін заңды тұлғаны айқындау тәртібін бекіту;
353) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервтерiн пайдалану қағидаларын әзірлеу;
354) жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
355) жергілікті маңызы бар мәселелерді шешуге және жергілікті өзін-өзі басқарудың кіріс көздеріне бөлінген бюджет қаражатын пайдалануға мониторинг жүргізу әдістемесін әзірлеу және бекіту;
356) өкілдік шығындарға көзделген қаражатты пайдаланудың үлгілік қағидаларын және өкілдік шығындардың нормаларын әзірлеу және бекіту;
ведомстволарының функциялары:
1) мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, республикалық бюджет бойынша түсiмдердiң және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау, бекiту және жүргiзу;

342) утверждение форм межстрановой отчетности и заявления об участии в международной группе и Правил их заполнения;
343) утверждение правил применения системы управления рисками для определения лиц, имеющих право на применение изменения срока уплаты по косвенным налогам;
344) утверждение правил применения системы управления рисками в целях подтверждения достоверности суммы превышения налога на добавленную стоимость и критериев степени риска;
345) утверждение правил возврата превышения налога на добавленную стоимость;
346) утверждение правил применения контрольно-кассовых машин;
347) утверждение правил приема, хранения сведений с контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных о денежных расчетах, осуществляемых при реализации товаров, выполнении работ, оказании услуг, а также их передачи в органы государственных доходов оператором фискальных; данных;
348) утверждение совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации перечня налоговых заявлений, представляемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
349) утверждение кодов органов государственных доходов Республики Казахстан;
350) утверждение формы сведений об использовании налогоплательщиками билетов в части оказания услуг населению по перевозкам в общественном городском транспорте;
351) утверждение правил представления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой;
352) утверждение порядка определения юридического лица, обеспечивающего передачу сведений о денежных расчетах в оперативном режиме в органы государственных доходов по сетям телекоммуникаций общего пользования;
353) разработка правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
354) разработка и утверждение Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления;
355) разработка и утверждение Методики по проведению мониторинга за использованием бюджетных средств, выделенных на решение вопросов местного значения, и доходных источников местного самоуправления;
356) разработка и утверждение типовых правил использования средств, предусмотренных на представительские затраты, и норм представительских затрат;
функции ведомств:
1) составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам по республиканскому бюджету;

2) жылдық сомаларды қоса алғанда, түсiмдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу;
3) республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы деректердi жасау;
4) республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімдері мен жұмсалуы туралы есептер жасау;
5) республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептер жасау;
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсiмдерi мен пайдаланылуы туралы есептi жасау;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есепті жасау;
8) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау;
9) мемлекеттік бюджеттің шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау;
10) Қазақстан Республикасының резидент жеке тұлғалары үшін арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді қоспағанда, капиталдың ішкі нарығындағы мемлекеттiк қазынашылық мiндеттемелер түрiндегі Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарын шығару;
11) міндеттемелердің уақтылы қабылданбау, бюджеттік бағдарламалар бойынша төлемдердің уақтылы жүргізілмеу себептерін анықтау мақсатында тұрақты және жүйелі жинау бөлігінде бюджеттік мониторингті жүзеге асыру;
12) қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын және бюджет заңнамасында көзделген шоттарды ашу, жүргізу және жабу;
13) мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеу;
14) бюджеттiк есепті жүргiзу;
15) түсiмдердi бiрыңғай қазынашылық шотқа есепке жатқызу;
16) бюджетке түсетiн түсiмдердiң толық және уақтылы түсуін есепке жатқызылуын қамтамасыз ету;
17) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін түсімдерді есепке жатқызу және оларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына аудару;
18) кейіннен тиісті қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына есепке жатқыза отырып, бюджеттер деңгейлері, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттары арасында түсімдер сомасын бөлу;
19) Еуразиялық экономикалық одақтың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнде ашылған шоттарына ақша қаражатын аудару;

2) внесение изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, включая годовые суммы;
3) составление данных об исполнении республиканского и местных бюджетов;
4) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по республиканскому и местным бюджетам;
5) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях республиканского и местных бюджетов;
6) составление отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
7) составление годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
8) составление годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета;
9) составление консолидированной финансовой отчетности государственного бюджета;
10) выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан в виде государственных казначейских обязательств на внутреннем рынке капитала, за исключением специальных среднесрочных казначейских обязательств для физических лиц - резидентов Республики Казахстан;
11) осуществление бюджетного мониторинга в части регулярного и систематического сбора, с целью выявления причин несвоевременного принятия обязательств, несвоевременного проведения платежей по бюджетным программам;
12) открытие, ведение и закрытие контрольных счетов наличности и счетов, предусмотренных бюджетным законодательством;
13) регистрация гражданско-правовых сделок государственных учреждений;
14) ведение бюджетного учета;
15) зачисление поступлений на единый казначейский счет;
16) обеспечение полноты и своевременности зачисления поступлений в бюджет;
17) зачисление поступлений, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, и их перевод на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан;
18) распределение сумм поступлений между уровнями бюджетов, Национальным фондом Республики Казахстан и контрольными счетами наличности государств-членов Евразийского экономического союза с последующим зачислением на соответствующие контрольные счета наличности;
19) перевод денежных средств с контрольного счета наличности Евразийского экономического союза на счета государств-членов Евразийского экономического союза, открытые в Национальном Банке Республики Казахстан;

20) кедендік баж сомалары бойынша ақпаратты дайындау және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу;
21) операцияларды шетелдiк валютада жүзеге асыру және оларды есепке алуды жүргiзу;
22) мемлекеттік қарыздарды (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарынан басқа), мемлекеттік кепілдіктерді, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерліктерін, мемлекет кепілгер болған қарыздарды, қарыздарды хеджирлеу бойынша мәмілелерді, бюджеттік кредиттерді тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру;
23) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борыштық міндеттемелері бойынша төлемдерді жүргізу және есепке алу рәсімдерін жүзеге асыру;
24) бюджеттік кредиттеу нәтижесінде туындайтын үкіметтік талаптар бойынша, оның ішінде оның кепілдіктері мен кепілгерліктері бойынша міндеттемелерді мемлекеттің орындауына байланысты талаптар бойынша борыштық міндеттемелерді есепке алуды қамтамасыз ету;
25) үкіметтік сыртқы қарыздар шоттарынан, сыртқы қарыздардың арнайы шоттарынан қаражатты алу, байланысты гранттарды және бірлесіп қаржыландыру қаражаттарын алу бойынша қаржы рәсімдерін жүзеге асыру;
26) мемлекеттік кірістер органдарының және уәкілетті органдардың бюджеттен түсімдер сомаларын қайтару не салық берешегін өтеу есебіне есепке алу бойынша төлем құжаттарын орындау;
27) инкассолық өкiмдердiң орындалуына қызмет көрсету;
28) бюджет ақшасын басқару;
29) республикалық және облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің уақытша бос бюджет ақшасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң салымдарына (депозиттерiне) орналастыру және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттері бойынша республикалық бюджетке сыйақылар (мүдде) көлемiн болжамдау;
30) мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің міндеттемелері бойынша ауыстыру операцияларын жүзеге асыру және есепке алу;
31) мемлекеттiк мекемелер ұсынатын мiндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының, түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, жеке қаржыландыру жоспарларына, түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтамалардың, төлем тапсырмаларының, төлеуге ұсынылатын шоттардың, азаматтық-құқықтық мәмiлелердiң бюджет заңнамасына сәйкес келуiн тексерудi жүзеге асыру;
32) квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi ұсынатын төлем тапсырмаларына тексерудi жүзеге асыру;

20) подготовка и направление информации по суммам таможенных пошлин в уполномоченные органы государств-членов Евразийского экономического союза и Евразийскую экономическую комиссию;
21) осуществление операций в иностранной валюте и ведение их учета;
22) осуществление регистрации и учета государственных займов (кроме краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан), государственных гарантий, гарантированных государством займов, поручительств государства, займов под поручительства государства, сделок по хеджированию займов, бюджетных кредитов;
23) осуществление процедур проведения и учета платежей по долговым обязательствам Правительства Республики Казахстан;
24) обеспечение учета долговых обязательств по правительственным требованиям, возникающих в результате бюджетного кредитования, в том числе по требованиям, связанным с исполнением государством обязательств по его гарантиям и поручительствам;
25) осуществление финансовых процедур по снятию средств со счетов правительственных внешних займов, специальных счетов внешних займов, связанных грантов и средств софинансирования;
26) исполнение платежных документов органов государственных доходов и уполномоченных органов по возврату из бюджета сумм поступлений либо их зачета в счет погашения налоговой задолженности;
27) обслуживание исполнения инкассовых распоряжений;
28) управление бюджетными деньгами;
29) размещение временно свободных бюджетных денег республиканского и областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан и прогнозирование объема вознаграждений (интереса) по депозитам Правительства Республики Казахстан в республиканский бюджет;
30) осуществление и учет переводных операций по обязательствам государственных учреждений и субъектов квазигосударственного сектора;
31) осуществление проверки представляемых государственными учреждениями индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам, сводных планов поступлений и финансирования, сводных планов финансирования по обязательствам, справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, сводные планы поступлений и финансирования, сводный план финансирования по обязательствам, платежных поручений, счетов к оплате, гражданско-правовых сделок на соответствие бюджетному законодательству;
32) осуществление проверки представляемых субъектами квазигосударственного сектора платежных поручений;

33) мемлекеттiк мекемелердiң жеке қаржыландыру жоспарларының жиынтық қаржыландыру жоспарына сәйкестiгiн бақылауды жүзеге асыру;
34) мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызметтерiнiң қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына тауарларды (жұмыстарды, көрсетілген қызметтердi) сатудан түсетiн ақшаның есепке алынуының дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру;
35) тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) сатудан түскен ақшаның шығыстары бойынша операциялардың жүргiзiлуiне бақылауды жүзеге асыру;
36) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың тоқсандық, жартыжылдық, жылдық және жартыжылдық, жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігін қабылдауды және тексеруді жүзеге асыру;
37) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң және қабылдануы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнде көзделген бюджеттiң атқарылу тәртiбiн айқындайтын басқа да нормативтiк құқықтық актiлер талаптарының бұзылуы кезiнде мемлекеттiк мекемелер төлемдерiнiң жүзеге асырылуын тоқтата тұру;
38) өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімі негізінде төлем құжаттарын қалыптастыру;
39) Қазақстан Республикасының Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен Жәбірленушілерге өтемақы қорынан өтемақы төлеуді жүзеге асыру;
40) қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде мемлекеттік сатып алу шоттарынан төлемдер жүргізу кезінде ағымдағы бақылауды жүзеге асыру;
41) Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеуді жетілдіруге және іске асыруға қатысу;
42) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының егемендігін, экономикалық және ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
43) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың тізіліміне, сондай-ақ уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы шешім қабылдау;
44) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында зияткерлік меншік объектілеріне құқықтардың қорғалуын қамтамасыз ету;
45) зияткерлік меншік объектілерін кедендік тiзiлiмге енгiзу туралы шешiм қабылдау;
46) зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізілімін жүргізу қағидаларын және нысанын әзірлеу;
47) кедендiк әкiмшiлендіруді Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес жүзеге асыру;
48) өтініштердің нысандарын және кеден және салық заңнамаларында көзделген өзге де құжаттарды әзірлеу;
49) кідіртілген тауарларды өткізу, пайдалану және жою, оларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстарды, кідіртілген тауарларды өткізуге дайындалуға және өткізумен байланысты өзге де шығыстарды өтеу, сондай-ақ оларды өткізуден алынған сомаларды қайтару қағидаларын әзірлеу;

33) осуществление контроля за соответствием сводному плану финансирования индивидуальных планов финансирования государственных учреждений;
34) осуществление контроля за правильностью зачисления денег от реализации товаров (работ, услуг) на контрольные счета наличности платных услуг государственных учреждений;
35) осуществление контроля за проведением операций по расходам денег от реализации товаров (работ, услуг);
36) осуществление приема и проверки квартальной, полугодовой, годовой бюджетной и полугодовой, годовой консолидированной финансовой отчетности администраторов республиканских бюджетных программ и местных уполномоченных органов по исполнению бюджета;
37) приостановление осуществляемых платежей государственных учреждений при нарушении требований Бюджетного кодекса Республики Казахстан и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
38) формирование платежных документов на основании централизованного реестра получателей компенсации;
39) осуществление выплаты компенсации из Фонда в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о Фонде компенсации потерпевшим;
40) осуществление текущего контроля при проведении платежей со счетов государственных закупок в рамках казначейского сопровождения;
41) участие в совершенствовании и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан;
42) обеспечение в пределах своей компетенции суверенитета, экономической и национальной безопасности Республики Казахстан;
43) принятие решения о включении в реестры лиц, осуществляющих деятельности в сфере таможенного дела, а также реестр уполномоченных экономических операторов;
44) обеспечение защиты прав на объекты интеллектуальной собственности на таможенной территории Евразийского экономического союза;
45) принятие решения о включении в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности;
46) разработка формы и правил ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности;
47) осуществление таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан;
48) разработка форм заявлений и иных документов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством;
49) разработка правил реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм полученных от их реализации;

50) тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, мемлекеттік кірістер органдарының тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылған құжаттарды тіркеуге және олардың тіркелгені туралы растаманы беруге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
51) жолаушыларға арналған кедендік декларацияны тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларын әзірлеу;
52) Транзиттік декларациядағы мәліметтерді мәлімдеу ерекшеліктерін және тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен өткізу кезінде оны пайдалану тәртібін әзірлеу;
53) көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен көзделген құжаттарды тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация ретінде пайдалану қағидаларын әзірлеу;
54) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалданатын тауарларға қатысты кедендік транзит кедендік рәсімін қолданудың ерекшеліктерін әзірлеу;
55) мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамының кедендік декларацияларды толтыру қағидаларын әзірлеу;
56) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкеткеннен кейін қайта Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеке пайдалануға арналған тауарлардың кері әкелуін растау қағидаларын әзірлеу;
57) құқық қорғау органдары және (немесе) кеден ісі жөніндегі уәкілетті орган ұсынатын, қылмыстық жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға ықтимал қатысы болуы туралы ақпарат алған кезде, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін қолма-қол ақша қаражатын және (немесе) ақша құралдарын ұстап алуды (тоқтата тұруды) жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
58) теміржол тасымалдаушылары уақытша әкелінген халықаралық тасымалдаудың теміржол көлік құралдарының және (немесе) теміржол көлік құралдарымен тасымалданатын, оның ішінде ішкі тасымалдаулар үшін пайдаланылатын контейнерлердің тұрған жері туралы ақпаратты ұсыну қағидаларын әзірлеу;
59) қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
60) тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын әзірлеу;
61) тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын әзірлеу;
62) тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімді қабылдау туралы өтінішінің нысанын әзірлеу;

50) разработка правил подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, совершения органами государственных доходов таможенных операций, связанных с регистрацией документов, представленных для помещения товаров на временное хранение, и выдачей подтверждения об их регистрации;
51) разработка правил регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации;
52) разработка Особенностей заявления сведений в транзитной декларации и порядка ее использования при перемещении товаров по территории Республики Казахстан;
53) разработка правил использования в качестве декларации на товары и транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов, в том числе предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
54) разработка Особенностей применения таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров, перевозимых по территории Республики Казахстан;
55) разработка правил заполнения должностным лицом органа государственных доходов таможенных деклараций;
56) разработка правил подтверждения ввоза товаров для личного пользования на таможенную территорию Евразийского экономического союза обратно после их вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза;
57) разработка правил осуществления задержания (приостановления) наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза, при получении информации, предоставляемой правоохранительными органами и (или) уполномоченным органом в сфере таможенного дела о возможной причастности к отмыванию доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма;
58) разработка правил представления железнодорожными перевозчиками информации о месте нахождения временно ввезенного железнодорожного транспортного средства международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров, в том числе используемых для внутренних перевозок;
59) разработка перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня;
60) разработка правил регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара;
61) разработка правил принятия и формы решения о классификации товаров;
62) разработка правил регистрации предварительных решений о происхождении товара в журнале регистрации предварительных решений о происхождении товара, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о происхождении товара;

63) консультациялар жүргізу қағидаларын және мерзімін әзірлеу;
64) аванстық төлемдерді енгізу қағидаларын және нысандарын әзірлеу;
65) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тасымалданатын құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды сыныптау туралы шешім нысанын әзірлеу;
66) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш нысанын және Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын әзірлеу;
67) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешімді беру қағидаларын, сондай-ақ осындай алдын ала шешімді қолдану тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
68) көлік саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының көліктік бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
69) Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасында реттелмеген бөлігінде кедендерді, кеден бекеттерін және бақылау-өткізу пункттерін құру, санатқа бөлу, сыныптау қағидаларын, сондай-ақ оларды жайластыру мен материалдық-техникалық жарақтандырудың тиесілік нормаларын және оларға қойылатын үлгілік талаптарды, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының жүйесіне кіретін мамандандырылған мемлекеттік мекемелер орналасқан жерлерде және аумағында кедендік операциялар жасалуы және кедендік бақылау жүргізілуі мүмкін өзге жерлерде кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға қойылатын талаптарды әзірлеу;
70) тауарларды жою нәтижесінде қалыптасқан қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидаларын әзірлеу;
71) белгіленген мерзімде төленбеген кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар сомалары туралы және кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламалар нысандарын әзірлеу;
72) кедендік сараптаманы жүргізу үшін өзге уәкілетті сараптама ұйымын (сарапшыны) тағайындау қағидаларын және кедендік сараптама жүргізу үшін мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамы болып табылмайтын сарапшыны (маманды) тарту қағидаларын әзірлеу;

63) разработка правил и сроков проведения консультаций;
64) разработка правил и форм внесения авансовых платежей;
65) разработка формы решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде;
66) разработка формы заявления о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени и Правил регистрации в журнале регистрации решений о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
67) разработка правил выдачи предварительного решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров, а также порядка и сроков применения такого предварительного решения;
68) разработка совместно с уполномоченным органом в области транспорта правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов транспортного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
69) разработка правил создания, категорирования, классификации, а также норм положенности и типовых требований к обустройству и материально-техническому оснащению таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов в части, не урегулированной таможенным законодательством Евразийского экономического союза, а также требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах размещения органов государственных доходов и специализированных государственных учреждений, входящих в систему органов государственных доходов и в иных местах, на территории которых могут совершаться таможенные операции и может проводиться таможенный контроль;
70) разработка правил признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования;
71) разработка форм уведомлений о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов и о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
72) разработка правил назначения таможенной экспертизы для проведения иной уполномоченной экспертной организацией (экспертом) и правил привлечения для проведения таможенной экспертизы эксперта (специалиста), не являющегося должностным лицом органов государственных доходов;

73) кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарды алу қағидаларын және құжаттар, құжаттар мен тауарлардың сәйкестендіру құралдарын алу туралы акт нысанын әзірлеу;
74) уәкілетті кеден органының кедендік сараптаманы жүргізу қағидаларын және мемлекеттік кірістер органының кедендік сараптаманы тағайындау туралы шешімінің нысанын әзірлеу;
75) Қазақстан Республикасы аумағында құрылған еркін қоймада орналастыру үшін, еркін қойма кедендік рәсіміне міндетті түрде орналастыруға жататын Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының жекелеген санатының тізбесін әзірлеу;
76) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанты болып табылатын, иесі заңды тұлға болып табылатын бірнеше еркін қойманың аумағында болуы және орналасуы мүмкін, осындай тауарларды және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды осындай қоймалар арасында өткізу жағдайлары, сондай-ақ осындай жағдайларда кедендік операцияларды жасау ерекшеліктері және осындай тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу ерекшеліктерін әзірлеу;
77) Қазақстан Республикасы аумағында еркін қойма кедендік рәсімі қолданылмайтын шетелдік тауарлардың және (немесе) шетелдік тауарлар санатының тізбесін әзірлеу;
78) мемлекеттік кірістер органдарының еркін қойма аумағынан еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
79) еркін қойма аумағында, осындай аумаққа тұлғалардың кіру тәртібін анықтауды қоса алғанда, өткізу-бақылау режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
80) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған, тауарды дайындау (алу) тауарларды дайындауға (алуға) қатысатын немесе септігін тигізетін өндірістік процестерді қамтамасыз ету, еркін қойма аумағында пайдаланылатын, сондай-ақ жылжымайтын мүлік объектілерін салу мақсатында жабдықтарды, машиналар мен агрегаттарды күтіп ұстау мен пайдалану процесінде қайтарымсыз жоғалған тауарлар толық немесе ішінара жұмсалған (тұтынылған) (өндірістік шығындар) жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;

73) разработка правил изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы и формы акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров;
74) разработка правил проведения таможенной экспертизы уполномоченным таможенным органом и формы решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы;
75) разработка перечня отдельных категорий товаров Евразийского экономического союза, подлежащих обязательному помещению под таможенную процедуру свободного склада, для размещения на свободном складе, учрежденном на территории Республики Казахстан;
76) разработка особенностей совершения таможенных операций в случаях, когда товары, помещенные под таможенную процедуру свободного склада, могут размещаться и находиться на территориях нескольких свободных складов, владельцем которых является юридическое лицо, являющееся декларантом товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, перемещение таких товаров и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, между такими складами, а также особенности совершения таможенных операций в этих случаях и особенности проведения таможенного контроля в отношении таких товаров;
77) разработка перечня иностранных товаров и (или) категорий иностранных товаров, в отношении которых на территории Республики Казахстан не применяется таможенная процедура свободного склада;
78) разработка правил выдачи органами государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, с территории свободного склада без завершения действия таможенной процедуры свободного склада;
79) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободного склада, включая определение порядка доступа лиц на такую территорию;
80) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случае полного или частичного расходования (потребления) товаров (производственные потери), помещенных под таможенную процедуру свободного склада, участвующих или содействующих изготовлению (получению) товаров, безвозвратно утраченных в процессе изготовления (получения) товара, обеспечения производственных процессов, содержания и эксплуатации оборудования, машин и агрегатов, используемых на территории свободного склада, а также в целях строительства объектов недвижимости;

81) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған және пайдалануға енгізілген және еркін қойма иелері қолданатын жабдықтар болып табылатын тауарларға немесе еркін қойма аумағында жылжымайтын объектілерді құру үшін еркін қойма иелері қолданған және осындай жылжымайтын объектілердің құрамдас бөлігі болып табылатын тауарларға қатысты, еркін қойма жұмыс істеуін тоқтатқан кезде кедендік рәсіммен осындай тауарларды орналастырмай, еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
82) еркін қойманың иесінен басқа өзге де тұлғалардың тауарларды сақтау, тауарларды тиеу (түсіру) жөніндегі операциялар және сақтауға байланысты өзге де жүк операциялары, тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету үшін қажетті операциялар, сондай-ақ партияларды бөлшектеуді, жөнелтілімдерді қалыптастыруды, сұрыптауды, орауды, қайта орауды, таңбалауды қоса алғанда, тауарларды тасымалдауға (тасуға) және сатуға дайындау жөніндегі әдеттегі операциялар, тауарлық сапаларын жақсарту жөніндегі операцияларды жасау, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ еркін қойманы пайдалануға және оның жұмыс істеуіне байланысты өзге де операцияларды жасау мақсатында жабдықтарды, машиналарды және агрегаттарды, олардың қосалқы бөлшектерін қолдану (пайдалану) қағидалары мен шарттарын әзірлеу;
83) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
84) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды авариялар немесе еңсерілмейтін күш әсерінен жою және (немесе) қайтарымсыз жоғалу немесе тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу, сондай-ақ осындай жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау фактісін мемлекеттік кірістер органдарының тану қағидаларын әзірлеу;
85) еркін қойма иесі таратылған кезде еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
86) арнайы экономикалық аймақтың аумағын жайластыруға, осындай аумақтың периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда қойылатын талаптарын әзірлеу;
87) арнайы экономикалық аймақтың аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
88) арнайы экономикалық аймақтың аумағына тауарларды әкелу туралы хабарламаны беру және арнайы экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттық арнайы экономикалық аймаққа немесе логистикалық арнайы экономикалық аймаққа тауарларды әкелуге рұқсаттарды беру қағидаларын әзірлеу;

81) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада и являющихся оборудованием, введенным в эксплуатацию и используемым владельцем свободного склада, или товарами, использованными владельцем свободного склада для создания объектов недвижимости на территории свободного склада и являющимися составной частью таких объектов недвижимости, без помещения указанных товаров под таможенные процедуры, при прекращении функционирования свободного склада;
82) разработка правил и условий совершения операций по хранению, операции по погрузке (разгрузке) товаров и иные грузовые операции, связанные с хранением, операции, необходимые для обеспечения сохранности товаров, а также обычные операции по подготовке товаров к перевозке (транспортировке) и продаже, включая дробление партии, формирование отправок, сортировку, упаковку, переупаковку, маркировку, операции по улучшению товарных качеств, использованию (эксплуатации) оборудования, машин и агрегатов, запасных частей к ним в целях совершения операций по переработке товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также иных операций, связанных с эксплуатацией и функционированием свободного склада, иными лицами, чем владелец свободного склада;
83) разработка правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада;
84) разработка правил признания органами государственных доходов факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, а также завершения действия таможенной процедуры свободного склада в таком случае;
85) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада при ликвидации владельца свободного склада;
86) разработка требований к обустройству территории специальной экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
87) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории специальной экономической зоны, включая доступ лиц на такую территорию;
88) разработка правил подачи уведомления о ввозе товаров на территорию специальной экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории специальной экономической зоны и на ввоз товаров в портовую специальной экономической зоны или логистическую специальной экономической зоны;

89) мемлекеттік кірістер органының арнайы экономикалық аймақтың аумағына әкелінетін тауарларға сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
90) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды есепке алуды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органына осындай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу;
91) мемлекеттік кірістер органының еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды еркін қойманың аумағынан еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай әкетуге рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
92) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын, еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы арнайы экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беруге жол берілетін жағдайларды әзірлеу;
93) арнайы экономикалық аймақ қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын, еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы арнайы экономикалық аймақтың өзге қатысушысына тауарларды берудің қағидасы мен шарттарын әзірлеу;
94) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды, еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
95) еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын, тауарларды кедендік рәсімдермен орналастырмай аяқтау қағидаларын әзірлеу;
96) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
97) кедендік операцияларды жасауға және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалануға (сақтауға) арналған, шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын әзірлеу;

89) разработка правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию специальной экономической зоны;
90) разработка правил ведения учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, а также представления отчетности о таких товарах органу государственных доходов;
91) разработка правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
92) разработка случаев, в которых допускается передача участником специальной экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
93) разработка правил и условия передачи товаров участником специальной экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой специальной экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
94) разработка правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
95) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны без помещения товаров под таможенные процедуры;
96) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником специальной экономической зоны;
97) разработка правил определения зон таможенного контроля специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, являющихся частями территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, предназначенные для совершения таможенных операций и (или) для использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;

98) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелері мен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін әзірлеу;
99) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін Арнайы экономикалық аймақ аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
100) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін Арнайы экономикалық аймақ аумағына әкелу кезінде еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесін әзірлеу;
101) тауарларды арнайы экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, арнайы экономикалық аймақ қатысушысының Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу арнайы экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес арнайы экономикалық аймақ қатысушысының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, арнайы экономикалық аймақ қатысушысының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу;
102) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ қатысушысы болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағына қою және (немесе) пайдалану үшін еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары ретінде әрекет ете алатын жағдайларды әзірлеу;
103) кедендік бақылау мақсаттары үшін шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін арнайы экономикалық аймақ аумағында тауарларды өткізу кезінде ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарын және оны қолдану тәртібін әзірлеу;
104) кедендік операцияларды бірінші кезекте жасау тәртібі қолданылатын тез бұзылуға ұшырайтын тауарлар санаттарының тізбесін әзірлеу;

98) разработка особенностей обустройства территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
99) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая доступ лиц на такую территорию;
100) разработка перечня товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в специальную экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
101) разработка правил предоставления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в специальной экономической зоне, реализации участником специальной экономической зоны товаров Евразийского экономического союза физическим лицам, реализации участником специальной экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника специальной экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в специальной экономической зоне;
102) разработка случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
103) разработка требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории специальной экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза для целей таможенного контроля;
104) разработка перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций;

105) кедендік декларациялауды, өзге де кедендік операцияларды жасау және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген не шығарылуын мемлекеттік кірістер органдары жүргізбеген тауарларға қатысты кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу қағидаларын әзірлеу;
106) габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
107) мемлекеттік кірістер органдары мен уәкілетті экономикалық операторлардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу;
108) жекелеген кедендік операцияларды жасау жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу;
109) нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру қағидаларын әзірлеу;
110) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсыну үшін декларанттар немесе кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар пайдаланатын бағдарламалық өнімдерге қойылатын талаптарды әзірлеу;
111) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінде қамтылған ақпаратқа тұлғалардың қол жеткізу, оны алу және пайдалану қағидаларын әзірлеу;
112) кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын бас қамтамасыз етуді қолдану қағидаларын әзірлеу;
113) кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз етуді мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу қағидаларын әзірлеу;
114) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану қағидаларын қамтамасыз етудің бір тәсілін басқаға ауыстыру тәртібін әзірлеу;
115) уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану қағидаларын қамтамасыз етудің бір тәсілін басқасымен ауыстыру тәртібін, уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін төмендету тәртібін әзірлеу;
116) есепке алынуы мемлекеттік кірістер органында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді жасау жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
117) кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің барын растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын әзірлеу;

105) разработка правил совершения таможенного декларирования, иных таможенных операций и уплаты таможенных платежей, налогов в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза либо выпуск которых не произведен органами государственных доходов;
106) разработка правил выдачи разрешения органов государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе;
107) разработка правил взаимодействия органов государственных доходов и уполномоченных экономических операторов;
108) разработка инструкции по совершению отдельных таможенных операций;
109) разработка образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также Правил ее ношения;
110) разработка требований к программным продуктам, используемых декларантами или лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, для представления документов и сведений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
111) разработка правил доступа, получения и использования лицами информации, содержащейся в информационных системах органов государственных доходов;
112) разработка правил применения генерального обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
113) разработка правил учета в органах государственных доходов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
114) разработка правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, порядка замены одного способа обеспечения другим;
115) разработка правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей уполномоченного экономического оператора, порядка замены одного способа обеспечения другим, порядка снижения размера обеспечения исполнения обязанности уполномоченного экономического оператора;
116) разработка правил о составлении сведении об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которой ведется в органе государственных доходов;
117) разработка правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении;

118) кедендік алымдарды салудан босату үшін құжаттарды ұсыну қағидаларын әзірлеу;
119) кедендік операцияларды жасау кезінде кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мақсаты үшін сақтандырудың үлгілік шартын әзірлеу;
120) уәкілетті экономикалық оператордың халықаралық тасымалдау көлік құралының танымдық белгісін әзірлеу;
121) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесінің пайдаланушысы ретінде тіркелу қағидаларын әзірлеу;
122) мемлекеттік кірістер органдарының тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану стратегиясы мен тактикасын, сондай-ақ оның жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу;
123) кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылмай Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тасымалданатын және кедендік бақылаудағы тауарларға қатысты тасымалдау маршрутын белгілеуге және сақтауға байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
124) кеден ісін жетілдіру мәселелері бойынша консультативтік кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту;
125) мемлекеттік кірістер органдары Қазақстан Республикасының ұлттық теміржол компаниясымен, теміржол көлігі саласындағы ұлттық тасымалдаушымен, халықаралық әуежайларымен, теңіз және өзен порттарымен өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын әзірлеу;
126) уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
127) уәкілетті экономикалық оператордың құрылысжайларында, үй-жайларында (үй-жайларының бөлiктерінде) және (немесе) ашық алаңдарында (ашық алаңдарының бөліктерінде) уақытша сақтаудағы тауарлармен бірге өзге де тауарларды сақтау және оның тауарларды тасымалдаушыдан қабылдау қағидаларын әзірлеу;
128) уақытша кедендік бақылау аймақтарын құру (оның ішінде мүдделі тұлғаның өтініші бойынша), олардың жұмыс істеуін тоқтату қағидаларын, оларға қойылатын талаптарды, сондай-ақ уақытша кедендік бақылау аймағының құқықтық режимін әзірлеу;
129) еркін қойма аумағының периметрін қоршауға және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды қоса алғанда, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма ретінде пайдалануға арналған немесе пайдаланылатын құрылысжайларды, үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) және (немесе) ашық алаңдарды орналастыруға (еркін қоймалардан басқа), жайластыруға және жабдықтауға қойылатын талаптарды әзірлеу;
130) бажсыз сауда дүкендерін орналастыруға, жайластыруға және жабдықтауға, оның ішінде бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды, олардың құрылу мен жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу;

118) разработка правил представления документов для освобождения от обложения таможенными сборами;
119) разработка типового договора страхования для целей обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов при совершении таможенных операций;
120) разработка опознавательного знака транспортного средства международной перевозки уполномоченного экономического оператора;
121) разработка правил регистрации в качестве пользователя информационной системы органов государственных доходов;
122) разработка стратегии и тактики применения органами государственных доходов системы управления рисками, а также Правил ее функционирования;
123) разработка правил совершения таможенных операций, связанных с установлением и соблюдением маршрута перевозки в отношении товаров, находящихся под таможенным контролем и перевозимых по таможенной территории Евразийского экономического союза без помещения под таможенную процедуру таможенного транзита;
124) утверждение типового положения о консультативных советах по вопросам совершенствования таможенного дела;
125) разработка правил взаимодействия органов государственных доходов с национальной железнодорожной компанией, национальным перевозчиком в сфере железнодорожного транспорта, международными аэропортами, морскими или речными портами Республики Казахстан;
126) разработка правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов;
127) разработка правил хранения иных товаров совместно с товарами, находящимися на временном хранении, в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора и принятия им товаров от перевозчика;
128) разработка правил создания (в том числе по заявлению заинтересованного лица), прекращения функционирования временных зон таможенного контроля, требований к ним, а также правового режима временной зоны таможенного контроля;
129) разработка требований к расположению (кроме свободного склада), обустройству и оборудованию сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования или используемых в качестве склада временного хранения, таможенного склада, свободного склада, включая требования к ограждению и оснащению системой видеонаблюдения периметра территории свободного склада;
130) разработка требований к расположению, обустройству и оборудованию магазинов беспошлинной торговли, в том числе оснащению системой видеонаблюдения, правил их учреждения и функционирования;

131) бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды өткізу қағидаларын әзірлеу;
132) шетелдік тауарлардың апат немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылу және (немесе) қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін не осы тауарларды қалыпты жағдайларда тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау кезінде табиғи кему нәтижесінде қалпына келтірілмейтін жоғалу фактісін тану қағидаларын әзірлеу;
133) жекелеген кедендік операциялардың тізбесін, Жекелеген кедендік операцияларды жасау қағидалары мен орындарын, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары жекелеген кедендік операцияларды мемлекеттік кірістер органдары орналасқан орыннан тыс және (немесе) жұмыс уақытынан тыс жасау жағдайларын әзірлеу;
134) мемлекеттік кірістер органдарының қызметі аймағын айқындау қағидаларын әзірлеу;
135) есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну, тауарлар мен көлік құралдарының есебін жүргізу қағидалары мен мерзімдерін, есептілікті ұсыну тәсілін, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін әзірлеу;
136) тауарлардың жекелеген санаттары үшін индустрия және индустриялық-инновациялық даму аясындағы және мұнай мен газ саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша күнтізбелік отыз бір күннен аспайтын жеткізу кезеңінде келісу бойынша әзірлеу;
137) көрсеткіші тауарларды кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын есепке алу аспаптарының тұрған орындарының тізбесін әзірлеу;
138) алдын ала ақпаратты ұсыну кезінде мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесі мен тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл қағидаларын әзірлеу;
139) кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын тыйымдар мен шектеулердің сақталуын растайтын кодтардың сыныптауыштарын әзірлеу, кедендік сәйкестендіру нөмірін, мәміле сипаттамасын, сыртқы экономикалық мәміле ерекшеліктерін қалыптастыру;
140) бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар есебінің құрылымын, форматы мен нысанын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын әзірлеу;
141) кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, өсімпұлдардың, пайыздардың артық төленген, артық өндіріп алынған және қате төленген сомасын, сондай-ақ 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексімен реттелмеген аванстық төлемдер сомасын есепке жатқызуды және (немесе) қайтаруды жүргізу қағидаларын әзірлеу;

131) разработка правил реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли;
132) разработка правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения;
133) разработка перечня отдельных таможенных операций, правил и мест совершения отдельных таможенных операций, а также случаев совершения отдельных таможенных операций органами государственных доходов вне места нахождения и (или) вне времени работы органов государственных доходов;
134) разработка правил определения зон деятельности органов государственных доходов;
135) разработка правил и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения;
136) разработка по согласованию с уполномоченными органами в сфере индустрии и индустриально-инновационного развития и в области нефти и газа периода поставки который не должен превышать тридцать один календарный день, для отдельных категорий товаров;
137) разработка перечня мест нахождения приборов учета, показания которых используются при таможенном декларировании товаров;
138) разработка правил взаимодействия информационной системы органа государственных доходов и информационных систем перевозчиков при предоставлении предварительной информации;
139) разработка классификатор кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании, формирования идентификационного таможенного номера, характера сделки, особенности внешнеэкономической сделки;
140) разработка структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также правил ее заполнения и внесения в нее изменений (дополнений);
141) разработка правил проведения зачета и (или) возврата излишне уплаченной, излишне взысканной и ошибочно уплаченной суммы таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, пеней, процентов, а также сумм авансовых платежей, не урегулированных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";

142) төлеушінің жеке шотын жүргізу қағидаларын әзірлеу;
143) 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексімен реттелмеген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын есепке жатқызуға (қайтаруға) алып келетін мән-жайлардың басталуын растау қағидаларын әзірлеу;
144) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде олардың есепке алу жүйесін ұйымдастыру нұсқаулығын әзірлеу;
145) әуе немесе су көлігімен және (немесе) теңізбен тасымалданатын Еуразиялық экономикалық одақ тауарлары мен шетелдік тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кетуіне және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуіне байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
146) кедендік жете тексеруді және қарап-тексеруді жүргізу қағидаларын әзірлеу;
147) тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі туралы хабардар ету күні мен уақытын тіркеу қағидаларын әзірлеу;
148) кедендік транзит кедендік рәсімнің қолданысын аяқтамай тауарларды жеткізу орнын өзгерту қағидаларын, кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау үшін табыс етілетін құжаттардың берілуін тіркеу қағидаларын әзірлеу;
149) кедендік транзит кедендік рәсімі қолданысының аяқталуына байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру қағидаларын әзірлеу;
150) тұрақты және уақытша рұқсатнама, тұрақты және уақытша рұқсатнамаларды тіркеу журналының нысандарын әзірлеу;
151) Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттермен тауарлардың сыртқы сауда кедендік статистикасын жүргізу қағидаларын әзірлеу;
152) арнайы кедендік статистиканы жүргізу қағидаларын әзірлеу;
153) кедендік статистиканы жүргізу;
154) экспорттық бақылау саласындағы құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
155) ақпаратты, оның ішінде алдын ала ақпаратты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына, егер мұндай ақпарат көрсетілген органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасымен өздеріне жүктелген міндеттерді орындау және функцияларды жүзеге асыру үшін қажет болса, Қазақстан Республикасының мемлекеттік, коммерциялық, банктік, салықтық және заңдармен қорғалатын өзге де құпияны (құпияларды), сондай-ақ басқа да құпия ақпаратты қорғау жөніндегі заңнамасының талаптарын, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын сақтай отырып, ұсыну;

142) разработка правил ведения лицевого счета плательщика;
143) разработка правил подтверждения наступления обстоятельств, влекущих за собой зачет (возврат) сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не урегулированных Кодексом Республики Казахстан 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
144) разработка инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза;
145) разработка правил совершения таможенных операций, связанных с убытием с таможенной территории Евразийского экономического союза и прибытием на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров Евразийского экономического союза и иностранных товаров, перевозимых воздушным или водным транспортом, и (или) морем;
146) разработка правил проведения таможенных досмотра и осмотра;
147) разработка правил фиксирования даты и времени уведомления о прибытии товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
148) разработка правил изменения места доставки товаров без завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита;
149) разработка правил совершения таможенных операций, связанных с завершением действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил таможенного сопровождения товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан;
150) разработка форм постоянных и временных пропусков, журнала регистрации постоянных и временных пропусков;
151) разработка правил ведения таможенной статистики внешней торговли товарами Республики Казахстан с государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза;
152) разработка правил ведения специальной таможенной статистики;
153) ведение таможенной статистики;
154) участие в разработке правовых актов в сфере экспортного контроля;
155) представление информации, в том числе предварительной информации, государственным органам Республики Казахстан, если такая информация необходима указанным органам для выполнения задач и осуществления функций, возложенных на них законодательством Республики Казахстан, в порядке и с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан по защите государственной, коммерческой, банковской, налоговой и иной охраняемой законами тайны (секретов), а также другой конфиденциальной информации, международных договоров Республики Казахстан;

156) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасы туралы ақпарат беруді бұқаралық ақпарат құралдарында, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалана отырып, Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының нормативтiк құқықтық актiлерiн жариялау арқылы Қазақстан Республикасының кеден органдары жүзеге асырады;
157) сыртқы экономикалық және кеден ісі саласындағы өзге де қызметке қатысушыларға, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасындағы өзгерістер мен толықтырулар туралы уақтылы ақпарат беруді тұрақты негізде қамтамасыз ету;
158) үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың әкетілуіне жол бермеуге бақылауды жүзеге асыру;
159) ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін және деректер беру, кедендік бақылаудың техникалық құралдарының, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарының жүйелерін құру;
160) мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазарту жасау тәртібін әзірлеу;
161) кедендiк декларациялауды, кедендiк бақылауды жүзеге асыру және жетiлдiру, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендiк шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына қатысты кедендік операциялардың жүргізілуін оңайлатуға ықпал ететін жағдайлар жасау;
162) кедендік рәсімге сәйкес тауарларды пайдалану шарттарының сақталуына кедендік бақылауды жүзеге асыру;
163) мемлекеттік кірістер органының және (немесе) мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамдарының шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарау;
164) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес кеден iсi саласында құқық бұзушылық, қылмыс жасаған немесе құқық бұзушылық, қылмыс жасады деп күдiк келтірілген адамдарды ұстау және Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер немесе өзге де органдарының қызметтiк үй-жайларына жеткізу;
165) мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелерін әзірлеу;
166) өз құзыретi шегiнде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының қорғалуын және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасының және өзге де заңнамасының сақталуына бақылауды қамтамасыз ету;
167) тауарлардың кедендiк құнына бақылауды жүзеге асыру;
168) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау;
169) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың дұрыс сыныпталуына бақылауды жүзеге асыру;

156) информирование о таможенном законодательстве Республики Казахстан осуществляется таможенными органами Республики Казахстан путем опубликования нормативных правовых актов таможенного законодательства Республики Казахстан в средствах массовой информации, а также с использованием информационно-коммуникационных технологий;
157) обеспечение на постоянной основе своевременное информирование участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела, в том числе об изменениях и дополнениях в таможенное законодательство Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;
158) осуществление контроля за недопущением вывоза товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан из третьих стран;
159) создание информационных систем, систем связи и систем передач данных, технических средств таможенного контроля, а также средств защиты информации;
160) разработка порядка совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов;
161) осуществление и совершенствование таможенного декларирования, таможенного контроля, а также создание условий, способствующих упрощению проведения таможенных операций в отношении товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза;
162) осуществление таможенный контроль за соблюдением условий использования товаров в соответствии с таможенной процедурой;
163) рассмотрение жалоб на решения, действия (бездействие) органа государственных доходов и (или) должностных лиц органа государственных доходов в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
164) задержание и доставка в служебные помещения органов государственных доходов или иных органов Республики Казахстан лиц, совершивших правонарушение, преступление или подозреваемых в совершении правонарушения, преступления в сфере таможенного дела, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
165) разработка ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов;
166) обеспечение в пределах своей компетенции охраны таможенной границы Евразийского экономического союза и контроля за соблюдением таможенного законодательства и иного законодательства Республики Казахстан;
167) осуществление контроля таможенной стоимости товаров;
168) принятие предварительных решений по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров;
169) осуществление контроля за правильностью классификации товаров в соответствии с Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;

170) тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімдер қабылдау және түсіндірмелер беру, тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімдердің жариялануын қамтамасыз ету;
171) әкелінуі белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен болжанатын құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау;
172) Еуразиялық экономикалық одақтың және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында айқындалған, олардың негізінде кедендiк төлемдер мен салықтардан босату ұсынылатын құжаттарды қарау;
173) кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың төленуіне бақылауды жүзеге асыру;
174) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль, теңіз өткізу пункттерінде және тауарлар өткізілетін өзге де орындарда көліктік бақылауды жүргізу;
175) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарлар мен көлік құралдарының өткізілуіне кедендік бақылауды жүзеге асыру;
176) кедендік операциялар жасау және кедендік бақылау жүргізу, оның ішінде өзара әкімшілік көмек көрсету шеңберінде кедендік операциялар жасау және кедендік бақылау жүргізу;
177) кедендік төлемдер мен салықтарды, сондай-ақ арнайы, демпингке қарсы баждарды және өтемақы баждарын алу, олардың дұрыс есептелуі мен уақтылы төленуін бақылау, оларды есепке жатқызу (қайтару) және мәжбүрлеп өндіріп алу шараларын қабылдау;
178) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларға қатысты кедендік-тарифтік реттеу шараларының, тыйым салулар мен шектеулердің, ішкі нарықты қорғау шараларының сақталуын қамтамасыз ету;
179) тұлғалар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізген кезде осындай тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын қамтамасыз ету және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауар айналымын жеделдетуге жағдай жасау;
180) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің валюталарын, бағалы қағаздарды және (немесе) валюталық құндылықтарды, жол чектерін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізуге бақылауды жүзеге асыру кезінде қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің халықаралық шартына сәйкес қамтамасыз ету;
181) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және жолын кесу;

170) принятие решений и дача разъяснений о классификации отдельных видов товаров, обеспечение публикации решений о классификации отдельных видов товаров;
171) принятие решения о классификации товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
172) рассмотрение документов, определенных таможенным законодательством Евразийского экономического союза и Республики Казахстан, на основании которых предоставляется освобождение от таможенных платежей и налогов;
173) осуществление контроля за уплатой таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
174) проведение транспортного контроля в автомобильных, морских пунктах пропуска и в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза;
175) осуществление таможенного контроля за перемещением через таможенную границу Евразийского экономического союза товаров и транспортных средств;
176) совершение таможенных операций и проведение таможенного контроля, в том числе в рамках оказания взаимной административной помощи;
177) взимание таможенных платежей и налогов, а также специальных, антидемпинговых и компенсационных пошлин, контроль правильности их исчисления и своевременности уплаты, зачет (возврат) и принятие мер по их принудительному взысканию;
178) обеспечение соблюдения мер таможенно-тарифного регулирования, запретов и ограничений, мер защиты внутреннего рынка в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза;
179) обеспечение соблюдения прав и законных интересов лиц при перемещении такими лицами товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза и создание условий для ускорения товарооборота через таможенную границу Евразийского экономического союза;
180) обеспечение в соответствии с международным договором государств-членов Евразийского экономического союза мер по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма при осуществлении контроля за перемещением через таможенную границу Евразийского экономического союза валюты государств-членов Евразийского экономического союза, ценных бумаг и (или) валютных ценностей, дорожных чеков;
181) выявление, предупреждение и пресечение уголовных и административных правонарушений в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

182) Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай сауда саясатын іске асыруға жәрдемдесу;
183) кедендік декларациялауды, кедендік бақылауды жүзеге асыру және жетілдіру, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына қатысты кедендік операциялардың жүргізілуін жеңілдетуге ықпал ететін жағдайлар жасау;
184) тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы баждар, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өндіріп алу жөнінде шаралар қабылдау;
185) кеден ісі саласындағы Қазақстан Республикасы халықаралық міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеуге қатысу;
186) кеден органдарының материалдық-техникалық және әлеуметтік базасын дамытуға қатысу;
187) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттердің кеден органдарымен және өзге де органдарымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтасу;
188) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес экспорттық бақылауды жүзеге асыру;
189) кеден органдарының кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және жүргізу;
190) зертханалық бақылау мен зертханалық сараптаманы қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізу арқылы басқа мемлекеттерден жануарлардың жұқпалы және экзотикалық ауруларының және карантинді объектілердің әкелінуінен Қазақстан Республикасының аумағын қорғауды қамтамасыз ету;
191) Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасында көзделген тәртiппен кеден iсi саласындағы қылмыстар туралы iстер бойынша тергеудi жүзеге асыру;
192) өз құзыретi шегiнде кеден iсi саласындағы құқық бұзушылықтардың алдын алу, жолын кесу және анықтау жөнiндегі жұмыс жүргiзу;
193) жедел-iздестiру қызметiн Қазақстан Республикасының жедел-iздестiру қызметi туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асыру;
194) тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру;
195) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары қызметінің қауiпсiздiгін қамтамасыз ету, мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарын және олардың отбасы мүшелерін құқыққа қарсы іс-қимылдардан қорғау;
196) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының қорғалуын қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды ұлттық қауiпсiздiк органдарымен және басқа да тиiстi мемлекеттiк органдармен өзара iс-қимыл жасай отырып жүзеге асыру;

182) содействие реализации единой торговой политики Евразийского экономического союза;
183) осуществление и совершенствование таможенного декларирования, таможенного контроля, а также создание условий, способствующих упрощению проведения таможенных операций в отношении товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза;
184) осуществление таможенного контроля после выпуска товаров, а также принятие мер по взысканию задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
185) обеспечение выполнения международных обязательств Республики Казахстан и участие в разработке международных договоров Республики Казахстан в сфере таможенного дела;
186) участие в развитии материально-технической и социальной базы таможенных органов;
187) сотрудничество с таможенными органами и иными органами иностранных государств и международными организациями в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
188) осуществление экспортного контроля в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
189) организация и проведение подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров таможенных органов;
190) обеспечение защиты территории Республики Казахстан от заноса заразных и экзотических болезней животных и карантинных объектов из других государств путем проведения государственного ветеринарно-санитарного контроля и государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза, за исключением лабораторного контроля и лабораторной экспертизы;
191) осуществление дознания по делам о преступлениях в сфере таможенного дела в порядке, предусмотренном уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан;
192) проведение работы по предупреждению, пресечению и выявлению правонарушений в сфере таможенного дела в пределах своей компетенции;
193) осуществление оперативно-розыскной деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оперативно-розыскной деятельности;
194) осуществление таможенного контроля после выпуска товаров;
195) обеспечение безопасности деятельности органов государственных доходов, защита должностных лиц органов государственных доходов и членов их семей от противоправных действий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
196) осуществление во взаимодействии с органами национальной безопасности и другими соответствующими государственными органами мер по обеспечению защиты таможенной границы Евразийского экономического союза;

197) кеден iсі саласында құқық бұзушылықтардың жасалғаны туралы ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асыру;
198) мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарттарына сәйкес мемлекеттiк қызметтерді көрсету;
199) тәуекелдерді бағалау және басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
200) тұлғаларға Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын қолдану мәселелері және мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша өтеусіз негізде консультация беру;
201) кеден ісі саласында келіп түсетін сұрау салулар мен ұсыныстарды ескере отырып, өтініштердің уақтылы, объективті және жан-жақты қаралуын және жауаптардың берілуін немесе тиісті әрекеттердің жасалуын қамтамасыз ету;
202) экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу;
203) экономикалық және қаржылық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы күрес нысандары мен әдістерін жетілдіру;
204) өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша жалпы республикалық, өңiрлiк жедел-іздестіру және профилактикалық iс-шараларды үйлестірудi жүзеге асыру және жүргізу, қолда бар күш пен құралдарды пайдалану жөнiнде оңтайлы шешiмдер әзірлеу, аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына практикалық және әдiстемелiк көмек көрсету, оң жұмыс тәжiрибесiн жинақтау мен тарату;
205) жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру, анықтау және алдын ала тергеу, мемлекеттік кірістер органдарының жедел-iздестіру, әкiмшiлiк, тергеу қызметi мен анықтау практикасына талдау жасау, республикадағы жедел жағдайға болжам жасау, мемлекеттік кірістер органдарының араласуын талап ететін мәселелер бойынша жедел ден қою шараларын қабылдау;
206) мемлекеттік кірістер органдарының қарамағына жатқызылған қылмыстық және әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстер бойынша адамдарды, соттың қаулысы бойынша мемлекет мүддесiне орай қойылған талап-арыздар бойынша жауапкерлердiң жүрген жерi белгісiз болған кезде олардың iздестіруiн жүзеге асыру;
207) экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы күрес мәселелері бойынша халықаралық ұйымдар қызметінде шетелдік мемлекеттердің тиісті органдарымен өзара іс-қимыл жасау және өз құзыреті шегінде қатысу;
208) Қазақстан Республикасының экономикалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету бойынша басқа да мемлекеттік органдармен өзара iс-қимыл жасау;
209) өз құзыретi шегiнде салықтық мiндеттеменiң туындауы, орындалуы және тоқтатылуы бойынша түсiндiрудi және түсiнiктеме берудi жүзеге асыру;

197) осуществление сбора и анализа информации о совершении правонарушений в сфере таможенного дела;
198) оказание государственных услуг в соответствии со стандартами оказания государственных услуг;
199) осуществление деятельности по оценке и управлению рисками;
200) консультирование заинтересованных лиц по вопросам, применения таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан и иным вопросам, входящим в компетенцию органов государственных доходов, на безвозмездной основе;
201) обеспечение своевременного, объективного и всестороннего рассмотрения обращений и представления ответов или совершения соответствующих действий с учетом поступающих запросов и предложений в сфере таможенного дела;
202) предупреждение, выявление, пресечение, раскрытие и расследование экономических и финансовых преступлений и правонарушений;
203) совершенствование форм и методов борьбы с экономическими и финансовыми преступлениями и правонарушениями;
204) осуществление координации и проведение общереспубликанских, региональных оперативно-розыскных и профилактических мероприятий по вопросам своей компетенции, выработка оптимальных решений по использованию имеющихся сил и средств, оказание практической и методической помощи территориальным органам государственных доходов, обобщение и распространение положительного опыта работы;
205) осуществление оперативно-розыскной деятельности, дознание и предварительное следствие, анализ практики оперативно-розыскной, административной, следственной деятельности и дознания органов государственных доходов, составление прогноза оперативной обстановки в республике, принятие мер оперативного реагирования по вопросам, требующим вмешательства органов государственных доходов;
206) осуществление розыска лиц по уголовным делам и делам об административных правонарушениях, отнесенным к ведению органов государственных доходов, и ответчиков при отсутствии сведений об их месте пребывания по искам, предъявленным в интересах государства по постановлению суда;
207) взаимодействие с соответствующими органами иностранных государств и участие в пределах своих полномочий в деятельности международных организаций по вопросам борьбы с экономическими и финансовыми преступлениями и правонарушениями;
208) взаимодействие с другими государственными органами по обеспечению экономической безопасности Республики Казахстан;
209) осуществление разъяснения и дача комментариев по возникновению, исполнению и прекращению налогового обязательства в пределах своей компетенции;

210) салықтық бақылауды жүзеге асыру;
211) тәуекелдердi басқару жүйесiн пайдалану;
212) есепке алуды жүргiзу тәртiбiн бұзған жағдайда, жанама әдiстер (активтер, мiндеттемелер, айналым, шығындар, шығыстар) негiзiнде салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi айқындау;
213) жоспардан тыс тексерулерді Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен жүзеге асыру;
214) салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорын қалыптастыру;
215) бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмін, бақылау-касса машиналарының модельдерін мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзу (мемлекеттiк тiзiлiмнен шығару) жолымен жүргiзу;
216) салықтық әкiмшiлендiру бизнес-процестерінің жаңғыртуын және қайта инжинирингтеуді жүзеге асыру;
217) салық берешегiн, кедендік төлемдер мен салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждар, өсімпұлдар, пайыздар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша мәжбүрлеп өндiрiп алу жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру;
218) кедендік төлемдердің, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың толық алынуын және бюджетке уақтылы аударылуын қамтамасыз ету;
219) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық және (немесе) төлемақыларды төлеу жөнiндегi салықтық мiндеттемені орындау мерзiмдерiн өзгертуге бақылауды жүзеге асыру;
220) халықаралық шарттардың ережелерiн 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінде және тиiстi халықаралық шартта белгiленген тәртiппен қолдану;
221) салықтық құқық бұзушылықтарға қарсы күрес мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін орындау;
222) трансферттiк баға белгiлеуді қолдану бойынша келісім жасасуға мәміле қатысушысының өтінішін қарау;
223) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 49-бабы 2-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша соттарға мәмілелерді жарамсыз деп тану, заңды тұлғаны тарату туралы талаптар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті мен міндеттеріне сәйкес өзге де талаптар қою;
224) нормативтiк құқықтық актiлерде белгiленген құзыреттер шегiнде салықтық және салыққа жатпайтын түсiмдердiң есепке жатқызылуын және/немесе қайтарылуын жүзеге асыру;
225) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелердi қолдана отырып, электрондық қызметтерді көрсету;
226) салық органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) салық төлеушiлердiң және салық агентiнiң салық заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде шағымдарын қарау;

210) осуществление налогового контроля;
211) использование системы управления рисками;
212) определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, на основе косвенных методов (активов, обязательств, оборота, затрат, расходов), в случае нарушения порядка ведения учета;
213) осуществление внеплановых проверок в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
214) формирование государственной базы данных налогоплательщиков;
215) ведение государственного реестра контрольно-кассовых машин путем включения (исключения) моделей контрольно-кассовых машин в (из) государственный (государственного) реестр (реестра);
216) осуществление модернизации и ре-инжиниринга бизнес-процессов налогового администрирования;
217) организация и обеспечение работы по принудительному взысканию налоговой задолженности, задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, а также социальным платежам;
218) обеспечение полноты взимания и своевременности перечисления в бюджет таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
219) осуществление контроля за изменением сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
220) применение положений международных договоров в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и соответствующим международным договором;
221) исполнение международных обязательств Республики Казахстан по вопросам борьбы с налоговыми правонарушениями;
222) рассмотрение заявления участника сделки на заключение соглашения по применению трансфертного ценообразования;
223) предъявление в суды исков о признании сделок недействительными, ликвидации юридического лица по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 2 статьи 49 Гражданского кодекса Республики Казахстан, а также иные иски в соответствии с компетенцией и задачами, установленными законодательством Республики Казахстан;
224) осуществление зачета и/или возврата налоговых и неналоговых поступлений в пределах компетенции, установленной нормативными правовыми актами;
225) оказание электронных услуг с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
226) рассмотрение жалоб налогоплательщика и налогового агента на действия (бездействие) должностных лиц налоговых органов в порядке и сроки, установленные налоговым законодательством;

227) салық заңнамасының орындалуына бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
228) Қазақстан Республикасының салық саясатын іске асыруда этил спиртiн, алкоголь өнiмдерiн және темекi бұйымдарын өндiру және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу, мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен айналымын мемлекеттiк реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
229) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн, темекi бұйымдарын өндiру және олардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
230) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы, темекi бұйымдарын өндiру жөніндегі қызметті лицензиялау;
231) алкоголь өнімдері мен темекі өнімдерін сату кезінде ең төменгі бағалардың сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
232) Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алкоголь өнiмiн сол немесе өзге түрге жатқызу;
233) темекі бұйымдарын өндіру және олардың айналымы көлемдерінің теңгерімін бақылауды, есепке алу мен талдауды жүргізу;
234) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн өндiруіне және олардың айналымына бақылауды жүзеге асыру;
235) мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
236) автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын әзірлеу;
237) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган ұсынған қайта өңдеу өнімдерінің тізбесін келісу;
238) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқордан мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы көлемдері туралы ақпаратты салыстыру үшін ұсыну;
239) мұнай өнімдерін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу тәртібін әзірлеу;
240) мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөнінде бірыңғай дерекқор жүргізуді жүзеге асыру;
241) мұнай өнімдерінің айналымына камералдық бақылауды жүзеге асыру;
242) мұнай өнімдеріне дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
243) мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын әзірлеу;
244) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерінің айналымын мемлекеттік реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;

227) взаимодействие с центральными и местными государственными органами по осуществлению контроля за исполнением налогового законодательства;
228) реализация государственной политики в области государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий, государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, реализации налоговой политики Республики Казахстан;
229) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях при осуществлении деятельности в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий;
230) лицензирование деятельности по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции, производству табачных изделий;
231) осуществление контроля за соблюдением минимальных цен при реализации алкогольной продукции и табачных изделий;
232) отнесение алкогольной продукции к тому или иному виду в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции;
233) ведение контроля, учета и анализа балансов объемов производства и оборота табачных изделий;
234) осуществление контроля за производством и оборотом этилового спирта и алкогольной продукции;
235) осуществление государственного контроля в области оборота нефтепродуктов и биотоплива;
236) разработка формы и правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов;
237) согласование представленного уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов перечня продуктов переработки;
238) предоставление в пределах своей компетенции для сверки в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов информации об объемах производства и оборота нефтепродуктов из единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
239) разработка порядка формирования и ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
240) осуществление ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
241) осуществление камерального контроля за оборотом нефтепродуктов;
242) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на нефтепродукты;
243) разработка формы уведомления об устранении нарушений в области оборота нефтепродуктов;
244) реализация государственной политики в области государственного регулирования оборота нефтепродуктов в пределах своей компетенции;

245) мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын әзірлеу;
246) мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларациялар нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын әзірлеу;
247) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру тәртібі мен талаптарын әзірлеу;
248) шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен және темекі бұйымдарын - акциздік маркалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының нысандарын, мазмұнын және қорғау элементтерін әзірлеу;
249) акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібі мен қамтамасыз ету мөлшерін әзірлеу;
250) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын әзірлеу;
251) шарап материалы, сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндірісінен басқа, этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
252) этил спирті және алкоголь өнімін өндірудің паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлеу;
253) этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін әзірлеу;
254) этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) тәртібін әзірлеу;
255) арақтарға және айрықша арақтарға, күштілігі жоғары ликер-арақ бұйымдарына ең темен бөлшек сауда бағаларын әзірлеу;
256) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра мен сыра сусынынан басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
257) темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу және пайдалану қағидаларын әзірлеу;
258) темекі бұйымдарының өндірілуі мен айналымына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің нысанын, тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
259) темекі бұйымдарының қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету тәртібі мен нысанын әзірлеу;
260) темекі бұйымдарына арналған дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;

245) разработка правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на нефтепродукты;
246) разработка форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
247) разработка порядка и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;
248) разработка правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также форм, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок;
249) разработка правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
250) разработка правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
251) разработка правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства виноматериала, а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
252) разработка перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
253) разработка порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
254) разработка правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
255) разработка минимальных розничных цен на водки и водки особые, крепкие ликероводочные изделия;
256) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пива и пивного напитка);
257) разработка правил оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия;
258) разработка формы, порядка и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга производства и оборота табачных изделий;
259) разработка порядка и формы представления деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
260) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия;

261) биоотын айналымына камералдық бақылауды жүзеге асыру;
262) биоотын айналымы бойынша декларациялардың нысанын, оларды ұсыну тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
263) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысанын әзірлеу;
264) биоотынға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу тәртібін әзірлеу;
265) этил спиртi, алкоголь өнiмдерi, темекi бұйымдары өндiрісіне және олардың айналымына, сондай-ақ мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның жекелеген түрлерiнiң айналымына бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
266) өз құзыреті шегінде трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша түсіндіруді жүзеге асыру және түсініктемелер беру;
267) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша тексерулер жүргізу;
268) "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілік жасау міндеті жүктелмеген дара кәсіпкерлердің салықтық есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу;
269) патент немесе оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын әзірлеу;
270) салық төлеуші жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтары мен жер салығын жинауға арналған түбіртектің және салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкінің нысандарын әзірлеу;
271) акцизделетін тауарларды қоспағанда, гуманитарлық көмек ретінде тауарлар әкелу қағидаларын әзірлеу;
272) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын әзірлеу;
273) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің валюталық бақылауды жүзеге асыру және кейіннен валюталық бақылау агенттері болып табылатын уәкілетті банктерге беру үшін қажетті мәліметтердің тізбесі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну қағидаларын әзірлеу;
274) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің өзара іс-қимыл қағидаларын әзірлеу;

261) осуществление камерального контроля оборота биотоплива;
262) разработка формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;
263) разработка формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива;
264) разработка порядка оформления сопроводительных накладных на биотопливо;
265) взаимодействие с центральными государственными и местными государственными органами по осуществлению контроля над производством и оборотом этилового спирта, алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборотом отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива;
266) осуществление в пределах своей компетенции разъяснений и дача комментариев по вопросам трансфертного ценообразования;
267) проведение проверок по вопросам трансфертного ценообразования в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан;
268) разработка правил организации и ведения налогового учета индивидуальными предпринимателями, на которых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" не возложена обязанность по ведению бухгалтерского учета и составлению финансовой отчетности";
269) разработка формы налоговой учетной политики для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы на основе патента или упрощенной декларации;
270) разработка форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком – физическим лицом и бланка строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством;
271) разработка правил ввоза товаров, за исключением подакцизных, в качестве гуманитарной помощи;
272) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям;
273) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан перечня и правил представления Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан Национальному Банку Республики Казахстан сведений, необходимых для осуществления валютного контроля и последующей их передачи уполномоченным банкам, являющимся агентами валютного контроля;
274) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил взаимодействия Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан для осуществления валютного контроля;

275) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының нышанының сипаттамасы мен пайдаланылу қағидаларын, танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасы мен қолданылу қағидаларын әзірлеу;
276) салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін салық берешегі есебіне, төлеушінің мүлкін кедендік төлемдері, салықтары, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын әзірлеу;
277) жеңілдікті салық салынатын мемлекеттер тізбесін әзірлеу;
278) ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық салық төлеушілер туралы мәлiметтердi ұсыну қағидаларын, мерзімі мен нысанын, сондай-ақ келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi уәкiлеттi мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын әзірлеу;
279) уәкілетті мемлекеттік органдарға тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;
280) концессионер (концессия шартын іске асыру үшін тек қана концессионер арнайы құрған құқық мирасқоры немесе заңды тұлға) концессия шарты бойынша алатын тіркелген активтердің бастапқы құнын, сондай-ақ концессия шарты тоқтатылған кезде тіркелген активтерді концедентке беру кезінде ІІ, ІІІ және ІV топтарының концессионерінің құндық теңгерімін азайтатын құнын айқындау қағидаларын әзірлеу;
281) тұруға және білім алатын адамға ақша сомасын төлеуге арналған іс жүзіндегі шығыстардың нормаларын белгілеу тәртібін әзірлеу;
282) тауарлардың импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын әзірлеу;
283) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларын әзірлеу;
284) Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобалардың іске асырылуын көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшарттардың қолданылуы тоқтатылғаны туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді ұсыну қағидалары мен олардың нысандарын әзірлеу;
285) ірі салық төлеушілер мониторингіне жататын салық төлеушілердің тізбесін әзірлеу;
286) деңгейлес мониторингті жүргізу қағидаларын әзірлеу;
287) деңгейлес мониторинг туралы келісім нысанын әзірлеу;
288) деңгейлес мониторинг туралы келісімді жасасу және бұзу қағидаларын әзірлеу;
289) деңгейлес мониторинг туралы келісім жасасқан салық төлеушілердің санаттарын әзірлеу;
290) стандартты файл нысаны мен оны жасау қағидаларын әзірлеу;

275) разработка описания и Правил использования символа, описания и Правил применения опознавательного флага и опознавательного знака органов государственных доходов Республики Казахстан;
276) разработка правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
277) разработка перечня государств с льготным налогообложением;
278) разработка правил, срока и формы представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также Правил представления уполномоченным государственным органам сведений о прибывших иностранцев;
279) разработка правил предоставления уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе;
280) разработка правил определения первоначальной стоимости фиксированных активов, получаемых концессионером (правопреемником или юридическим лицом, специально созданным исключительно концессионером для реализации договора концессии) по договору концессии, а также стоимости, уменьшающей стоимостные балансы концессионера II, III и IV групп при передаче фиксированных активов концеденту при прекращении договора концессии;
281) разработка порядка установления норм фактических расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу;
282) разработка правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров;
283) разработка правил выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
284) разработка правил представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов и иных сведений и их формы;
285) разработка перечня налогоплательщиков, подлежащих мониторингу крупных налогоплательщиков;
286) разработка правил проведения горизонтального мониторинга;
287) разработка формы соглашения о горизонтальном мониторинге;
288) разработка правил заключения и расторжения соглашения о горизонтальном мониторинге;
289) разработка категорий налогоплательщиков, с которыми заключается соглашение о горизонтальном мониторинге;
290) разработка формы стандартного файла и правил его составления;

291) жергілікті және (немесе) негізгі есептілікті ұсыну туралы нысанын әзірлеу;
292) еларалық есептілік пен халықаралық топқа қатысу туралы өтініш нысандары мен оларды толтыру қағидаларын әзірлеу;
293) жанама салықтар бойынша төлеу мерзімін өзгертуге құқығы бар адамдарды айқындау үшін тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу;
294) қосылған құн салығының асып кету сомалары мен тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарының анықтығын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу;
295) қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын әзірлеу;
296) жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтініші мен жеке тұлғамен есеп айырысу туралы анықтама нысандарын әзірлеу;
297) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің уәкілетті екінші деңгейдегі банктерден алған Қазақстан Республикасынан және Қазақстан Республикасына төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы ақпаратты уәкілетті органға беру қағидалары мен мерзімдерін және оның нысандарын әзірлеу;
298) екінші деңгейдегі банктер мен жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлармен электрондық саудасы бойынша тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер бойынша банк шоттарының бар екені және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
299) резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістердің және ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтамалардың нысандарын әзірлеу;
300) бақыланатын шетелдік компанияға қатысу (бақылау жасау) туралы өтініш нысанын әзірлеу;
301) салық агенті болып табылатын бейрезидент туралы мәліметті қоса алғанда, Қазақстан Республикасында тұрған мүлікті өткізу кезіндегі мәмілеге қатысушылар және параметрлері және Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға байланысты акциялар, қатысу үлестері туралы мәліметтер нысанын әзірлеу;
302) мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
303) шартты түрде шығарылған тауарларды ұсынудың не кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берудің мақсаты мен шарттарын және (немесе) кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданумен байланысты осы тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді сақтауды растау үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде олардың тұрған жерін растау ерекшелігін, сондай-ақ тауарлар шығарылғаннан кейін шартты түрде шығарылған тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу мерзімділігін және жүргізуге қойылатын өзге де талаптарды әзірлеу;

291) разработка формы о представлении местной и (или) основной отчетности;
292) разработка форм межстрановой отчетности и заявления об участии в международной группе и Правил их заполнения;
293) разработка правил применения системы управления рисками для определения лиц, имеющих право на применение изменения срока уплаты по косвенным налогам;
294) разработка правил применения системы управления рисками в целях подтверждения достоверности суммы превышения налога на добавленную стоимость и критериев степени риска;
295) разработка правил возврата превышения налога на добавленную стоимость;
296) разработка форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом;
297) разработка правил и сроков предоставления информации Национальным банком Республики Казахстан уполномоченному органу полученную от уполномоченных банков второго уровня информацию о платежах и (или) переводах денежных средств из Республики Казахстан, и в Республику Казахстан и ее формы;
298) утверждение правил и сроков, предоставления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах по налогоплательщикам, состоящим на регистрационном учете по электронной торговле товарами;
299) разработка форм документа, подтверждающего резиденство, и справки о суммах, полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов;
300) разработка формы заявления об участии (контроле) в контролируемой иностранной компании;
301) разработка формы сведений об участниках и параметрах сделки при реализации имущества, находящегося в Республике Казахстан, и акций, долей участия, связанных с недропользованием в Республике Казахстан, включая сведения о нерезиденте, являющимся налоговым агентом;
302) разработка правил и сроков предоставления сведений в органы государственных доходов;
303) разработка Особенностей предъявления условно выпущенных товаров либо подтверждения места их нахождения при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для подтверждения соблюдения целей и условий предоставления льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами в связи с применением льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, а также периодичности проведения и иных требований к проведению таможенного контроля после выпуска товаров в отношении условно выпущенных товаров;

304) ішінара салықтық тексеру жүргізу кезінде тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлеу;
305) құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу;
306) сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізудің қосымша шарттарын әзірлеу;
307) тауарлармен электрондық саудасы кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын адамдардың мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы бойынша мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын әзірлеу;
308) салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын әзірлеу;
309) тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу бойынша міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ ресімдеу және олардың құжат айналымы тәртібін әзірлеу;
310) қосылған құн салығының сомалары бойынша дайындаушы ұйымдар алған бюджеттік субсидия сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімі мен нысанын әзірлеу;
311) коллекторлық агенттіктермен жасалған талап ету құқығын беру шарттары бойынша мәліметтерді ұсыну нысанын әзірлеу;
312) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінде электронды нысандағы шот-фактураны жазып беру қағидаларын әзірлеу;
313) уәкілетті мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын әзірлеу;
314) бақылау-касса машиналарын қолдану қағидаларын әзірлеу;
315) деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарынан тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезінде жүзеге асырылатын ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді қабылдау, сақтау, сондай-ақ оларды мемлекеттік кірістер органдарына фискалдық деректер операторының беру қағидаларын әзірлеу;
316) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ұсынылатын салықтық өтініштер тізбесін әзірлеу;
317) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын әзірлеу;
318) халыққа қалалық қоғамдық көлікпен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету бөлігінде салық төлеушілердің билеттерді пайдалануы туралы мәліметтердің нысанын әзірлеу;
319) екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты беру қағидаларын әзірлеу;

304) разработка критериев оценки степени риска для отбора проверяемых субъектов (объектов) при проведении выборочной налоговой проверки;
305) разработка правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией;
306) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере внешней политики дополнительных условий включения в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли;
307) разработка правил, сроков и формы предоставления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов;
308) разработка форм налоговых регистров и Правил их составления;
309) разработка перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также порядок оформления и их документооборот;
310) разработка правил, срока и формы предоставления сведений по суммам бюджетных субсидий, полученных заготовительными организациями по суммам налога на добавленную стоимость;
311) разработка формы представления сведений по договорам уступки права требования, заключенным с коллекторскими агентствами;
312) разработка правил выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
313) разработка правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением;
314) разработка правил применения контрольно-кассовых машин;
315) разработка правил приема, хранения сведений с контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных о денежных расчетах, осуществляемых при реализации товаров, выполнении работ, оказании услуг, а также их передачи в органы государственных доходов оператором фискальных; данных;
316) разработка совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации перечня налоговых заявлений, представляемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
317) разработка кодов органов государственных доходов Республики Казахстан;
318) разработка формы сведений об использовании налогоплательщиками билетов в части оказания услуг населению по перевозкам в общественном городском транспорте;
319) разработка правил представления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой;

320) ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді жедел режимде беруді қамтамасыз ететін заңды тұлғаны айқындау тәртібін әзірлеу;
321) мыналардың:
бюджеттік инвестициялық жобалардың сметалық құнын ұлғайтуға байланысты шығыстарға;
республикалық және жергілікті бюджеттер қаражатының, кредиттердің, байланысты гранттардың, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыздардың, сондай-ақ мемлекет кепілгерлігімен тартылатын қарыздардың пайдаланылуына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттық сауалдар бойынша мемлекет пен квазимемлекеттік сектор субъектілері активтерінің пайдаланылуына, сондай-ақ бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның ақпараттық жүйелері деректерінің мониторингі нәтижелері бойынша;
мемлекеттік-жекешелік әріптестікті іске асыру мақсаттары үшін объектілерді беру шарттары мен рәсімдерінің сақталуына, бюджеттік кредиттер беруге, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелердің, мемлекеттік кепілдіктердің және мемлекет кепілгерліктерінің атқарылуын қаржыландыруға, сондай-ақ олардың пайдаланылуына;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қарыздарды беру, пайдалану шарттары мен рәсімдерінің сақталуына;
тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу, мемлекеттік мүлік, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет туралы заңнамаларының сақталуына сәйкестік аудитін жүзеге асыру;
322) "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңында және камералдық бақылау жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен камералдық бақылауды жүзеге асыру;
323) мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторларға кандидаттардың білімін растау жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
324) ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлар даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
325) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және мемлекеттік мекемелердің қаржылық есептілігіне жыл сайынғы аудитті жүргізу;
326) аудиторлық қорытындыда берілген ұсынымдардың және міндетті түрде орындауға бағытталған нұсқамалардың мониторингін жүйелі негізде жүзеге асыру;

320) разработка порядка определения юридического лица, обеспечивающего передачу сведений о денежных расчетах в оперативном режиме в органы государственных доходов по сетям телекоммуникаций общего пользования;
321) осуществление аудита соответствия:
расходов, связанных с увеличением сметной стоимости бюджетных инвестиционных проектов;
использования средств республиканского и местных бюджетов, кредитов, связанных грантов, государственных и гарантированных государством займов, а также займов, привлекаемых под поручительство государства, активов государства и субъектов квазигосударственного сектора по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, а также по результатам мониторинга данных информационных систем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;
соблюдения условий и процедур передачи объектов для целей реализации государственно-частного партнерства, предоставления бюджетных кредитов, финансирования исполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, государственных гарантий и поручительств государства, а также их использования;
соблюдения условий и процедур предоставления, использования государственных займов в случаях, предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
соблюдения законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, государственном имуществе, бухгалтерском учете и финансовой отчетности, аудиторской деятельности на основе системы управления рисками;
322) осуществление камерального контроля в порядке, определенном Законом Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле" и Правилами проведения камерального контроля;
323) организация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внутренний государственный аудит в соответствии с Правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора;
324) организация деятельности по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных аудиторов, осуществляющих внутренний государственный аудит;
325) проведение ежегодного аудита финансовой отчетности администраторов бюджетных программ и государственных учреждений, за исключением Национального Банка Республики Казахстан;
326) осуществление на системной основе мониторинга данных в аудиторском заключении рекомендаций и направленных для обязательного исполнения предписаний;

327) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамаға сәйкес жоспардан тыс аудитті жүзеге асыру;
328) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
329) заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардан өтiнiштерді қарау;
330) "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алу қорытындысының күшін жою не күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылдау;
331) барлық мемлекеттік органдардың, ұйымдардың және лауазымды адамдардың орындауы үшін міндетті, анықталған бұзушылықтарды жою туралы және оларға жол берген лауазымды адамдардың жауаптылығын қарау туралы нұсқама шығару;
332) "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік аудит объектілеріне мәліметтер мен қажетті материалдар ұсыну туралы талаптар жіберу;
333) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау объектісі лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық белгілері анықталған жағдайларда, материалдарды тиісті аудиторлық дәлелдемелерімен бірге құқық қорғау органдарына немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғауға және (немесе) қарауға уәкілеттік берілген органдарға беру;
334) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқорда мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау материалдарын, есептілікті орналастыру, сондай-ақ келісілген мерзімдерде мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау объектілерінің тиісті жылға арналған тізбелері туралы олар бекітілгенге дейін ақпарат алмасуды жүзеге асыру;
335) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының жүйесіне кіретін ішкі аудит қызметтерінің жұмысын үйлестіру мақсатында:
ішкі аудит қызметтеріне әдіснамалық және консультациялық көмек ұсынуды қамтамасыз ету;
жүргізілген мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылау бойынша ішкі аудит қызметтерінің есепті ақпаратына талдау жүргізу;
ішкі аудит қызметтері жұмысының тиімділігіне бағалау жүргізу;
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу үшін тәуекелдерді басқару жүйесі ұсынған тәуекелі бар объектілер бойынша ішкі аудит қызметтеріне ақпарат жіберу;
ішкі аудит қызметтерінің жұмысы туралы жыл сайынғы есепті Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыну;
ішкі аудит қызметтерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын және ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын сақталын бақылауды жүзеге асыру;
мемлекеттік органдардың басшыларына ішкі аудит қызметтері басшыларының, мемлекеттік аудиторларының жауаптылығын қарау туралы ұсыныстар енгізу;

327) осуществление внепланового аудита в соответствии с законодательством о государственном аудите и финансовом контроле;
328) осуществление контроля соблюдения законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;
329) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции в установленном законодательством порядке;
330) принятие решения об отмене либо отказе в отмене итогов государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках";
331) вынесение обязательного для исполнения всеми государственными органами, организациями и должностными лицами предписания об устранении выявленных нарушений и о рассмотрении ответственности лиц их допустивших;
332) направление требования объектам государственного аудита о предоставлении сведений и необходимых материалов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле";
333) в случаях выявления признаков уголовных или административных правонарушений в действиях должностных лиц объекта государственного аудита и финансового контроля, передача материалов с соответствующими аудиторскими доказательствами в правоохранительные органы или органы, уполномоченные возбуждать и (или) рассматривать дела об административных правонарушениях;
334) размещение материалов государственного аудита и финансового контроля, отчетности в единой базе данных по государственному аудиту и финансовому контролю, а также в согласованные сроки осуществление обмена информацией о перечнях объектов государственного аудита и финансового контроля на соответствующий год до их утверждения;
335) в целях координации деятельности служб внутреннего аудита, входящих в систему органов государственного аудита и финансового контроля:
обеспечение предоставления службам внутреннего аудита методологической и консультационной помощи;
проведение анализа отчетной информации служб внутреннего аудита по проведенному государственному аудиту и финансовому контролю;
проведение оценки эффективности деятельности служб внутреннего аудита;
направление информации в службы внутреннего аудита по рисковым объектам, рекомендованным системой управления рисками для проведения государственного аудита и финансового контроля;
представление Правительству Республики Казахстан ежегодного отчета о деятельности служб внутреннего аудита;
осуществление контроля за соблюдением службами внутреннего аудита стандартов государственного аудита и финансового контроля и Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля;
внесение руководителям государственных органов предложений о рассмотрении ответственности руководителей, государственных аудиторов служб внутреннего аудита;

336) Есеп комитетімен келісу бойынша ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі уәкілетті органдардың жұмысын үйлестіру үшін, оның ішінде басқа мемлекеттік органдармен немесе ұйымдармен өзара іс-қимыл жөнінде құқықтық актілер қабылдайды;
337) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органының мемлекеттік аудит нәтижелері бойынша қабылданатын құжаттарына шағымдану кезінде туындайтын дауларды және камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларын қарау;
338) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органының және оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау;
339) мынадай:
бюджетке өтеуді қамтамасыз ету, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету, тауарлар беру және (немесе) анықталған бұзушылықтар сомасын есепке алу бойынша көрсету жолымен қалпына келтіру және нұсқамаларды орындау мақсатында;
міндеттемелер тиісінше түрде орындалған мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұза отырып жасалған, күшіне енген мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа талап қоюды беру;
340) құзыреті шегінде аудиторлық қызмет пен аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың және аудиторлық ұйымдардың қызметі, бағалау қызметі салаларындағы бағалаушылар палаталарының "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2018 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген талаптарды, бағалаушылар палатасының жарғысын және ол қабылдаған қағидалар мен стандарттарды сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
341) аудиторлық ұйымдардың "Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін мiндеттi сақтандыру туралы" 2003 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының аудиторлық ұйымдардың жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасасу мiндеттiлiгiне қатысты бөлiгiндегi талаптарды орындауына мемлекеттiк бақылау жүзеге асыру және осы талапты бұзған аудиторлық ұйымдарға шаралар қолдану;
342) бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласында және кәсiби ұйымдар мен сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
343) аудиторлық қызметті лицензиялау;
344) бухгалтерлердiң кәсiби ұйымдарын және кәсiби аудиторлық ұйымдарды, бухгалтерлердi кәсiби сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеудi жүргiзу;

336) принимает правовые акты по согласованию со Счетным комитетом для координации работы уполномоченных органов по внутреннему государственному аудиту и финансовому контролю, в том числе по взаимодействию с другими государственными органами или организациями;
337) рассмотрение споров, возникающих при обжаловании документов, принимаемых по результатам государственного аудита, и уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля территориального органа уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
338) рассмотрение жалоб на решения, действия (бездействия) территориального органа уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и его должностных лиц;
339) направление исков в суд:
в целях обеспечения возмещения в бюджет, восстановления путем выполнения работ, оказания услуг, поставки товаров и (или) отражения по учету выявленных сумм нарушений и исполнения предписания;
о признании недействительными вступивших в силу договоров о государственных закупках, заключенных с нарушением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, за исключением договоров о государственных закупках, по которым обязательства исполнены надлежащим образом;
340) осуществление государственного контроля в пределах компетенции в области аудиторской деятельности и деятельности аккредитованных профессиональных аудиторских организаций и аудиторских организаций, в области оценочной деятельности, за соблюдением палатами оценщиков требований, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", устава палаты оценщиков и принятых ею правил стандартов;
341) осуществление государственного контроля за выполнением аудиторскими организациями требований Закона Республики Казахстан от 13 июня 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций" в части, касающейся обязательности заключения ими договора обязательного страхования ответственности аудиторских организаций, и принятие мер к аудиторским организациям, нарушившим данное требование;
342) осуществление государственного контроля в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности и за деятельностью профессиональных организаций и организаций по сертификации;
343) лицензирование аудиторской деятельности;
344) проведение аккредитации профессиональных организаций бухгалтеров и профессиональных аудиторских организаций, организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров;

345) аккредиттеу ережелері сақталмаған жағдайда бухгалтерлердiң кәсiби ұйымдарына, бухгалтерлердi кәсiби сертификаттау жөнiндегi ұйымдарға ескерту жасау;
346) аудиторлар тізілімін, аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың тізілімін, аудиторлық ұйымдардың тізілімін жүргізу;
347) бағалаушылар палаталарының қызметі туралы ақпарат сұрату;
348) біліктілік комиссиясының құрамына өкілдерін жіберу;
349) бағалаушылар палатасын "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2018 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген негіздер бойынша мәжбүрлеп тарату туралы талап қоюды сотқа беру;
350) бағалаушылардың өзін-өзі реттейтін ұйымдарының тізілімін жүргізу;
351) бухгалтерлердiң кәсiби ұйымдарын, кәсiби аудиторлық ұйымдарды, бухгалтерлердi кәсiби сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі куәлiгінен айыру туралы шешiм қабылдау;
352) Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында бухгалтерлердің кәсiби ұйымдарының және бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдардың тiзбесiн, аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензияның берілуі, одан айыру, оның қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату туралы мәліметтерді мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жариялануын қамтамасыз ету;
353) аудиторларға кандидаттарды аттестаттау жөніндегі бiлiктiлiк комиссияларының құрамына қатысу;
354) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының сақталуын бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарымен және құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
355) жергілікті атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламалар мақсаттары мен көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша тиімділігін бағалау, сондай-ақ орталық мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламаларды іске асыру бойынша есептік деректерін қайта тексеру;
356) уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушы қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламалары тізілімін жүргізу;
357) кредиторлар жиналысы ұсынған кандидатураны оңалтуды немесе банкроттықты басқарушы етіп тағайындау;
358) интернет-ресурста кредиторлар талаптарының тізілімін орналастыру;
359) табиғи монополия субъектiлерi немесе тиісті тауар нарығында үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілері болып табылатын не республика экономикасы үшiн маңызды стратегиялық маңызы бар, азаматтардың өміріне, денсаулығына, ұлттық қауіпсіздікке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын ұйымдар мен дара кәсіпкерлер, оның ішінде акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес стратегиялық объектілерге жатқызылған, сондай-ақ өздері үшін осыған ұқсас тәртіп "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мемлекеттiң бастамасы бойынша банкрот деп танылған ұйымдар мүліктік массаны өткізудің ерекше шарттары мен тәртібін және мүліктік масса объектілерін сатып алушыларға қойылатын қосымша талаптарды белгілеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;

345) вынесение предупреждения профессиональным организациям бухгалтеров, организациям по профессиональной сертификации бухгалтеров в случае фактов несоблюдения правил аккредитации;
346) ведение реестра аудиторов, реестра аккредитованных профессиональных организаций аудиторов, реестра аудиторских организаций;
347) запрашивание информации о деятельности палат оценщиков;
348) делегирование представителей в состав квалификационной комиссии;
349) подача иска в суд о принудительной ликвидации палаты оценщиков по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан";
350) ведение реестра саморегулируемых организаций оценщиков;
351) принятие решения о лишении свидетельства об аккредитации профессиональных организаций бухгалтеров, профессиональных аудиторских организаций, организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров;
352) обеспечение публикации в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках перечня профессиональных организаций бухгалтеров и организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров, сведений о выдаче, лишении, приостановлении и прекращении действия лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
353) участие в составе квалификационных комиссий по аттестации кандидатов в аудиторы;
354) взаимодействие с органами государственного аудита и финансового контроля и правоохранительными органами по вопросам контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;
355) оценка эффективности местных исполнительных органов по достижению целей и показателей бюджетных программ, а также перепроверка отчетных данных центральных государственных органов по реализации бюджетных программ;
356) ведение реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих;
357) назначение реабилитационным или банкротным управляющим кандидатуры, представленной собранием кредиторов;
358) размещение на интернет-ресурсе реестра требований кредиторов;
359) разработка предложений по установлению особых условий и порядка реализации имущественной массы и дополнительных требований к покупателям объектов имущественной массы при банкротстве организаций и индивидуальных предпринимателей, являющихся субъектами естественной монополии или субъектами рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение на соответствующем товарном рынке либо имеющих важное стратегическое значение для экономики республики, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду, в том числе организаций, пакеты акций (доли участия) которых отнесены к стратегическим объектам в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также признанных банкротами по инициативе государства, для которых подобный порядок предусмотрен Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";

360) оңалтуды басқарушының оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы, уақытша басқарушының борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинау мен банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы, банкроттықты басқарушының банкроттық рәсімінің жүргізілу барысы туралы ағымдағы ақпаратын қарау;
361) борышкерді банкрот деп тану туралы және банкроттық рәсімін жүзеге асыру мүмкін болатын мүліктің (активтердің) жоқ екендігі туралы өтініште көрсетілген мекенжай бойынша борышкердің жоқ екендігі туралы уақытша басқарушының қорытындысын ескере отырып, банкроттық рәсімін қозғамай, жоқ борышкерді банкрот деп тануды және оны таратуды келісу;
362) сот шешімі бойынша:
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 4-тармағында көзделген жағдайда кредиторлардың алғашқы жиналысын өткізу;
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 118-бабында белгіленген тәртіппен банкроттық рәсімін қозғамай банкроттықтың таратуын жүргізу;
363) борышкердің мүлкін (активтерін) сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
364) жалған және әдейі банкроттық белгiлерiн анықтау;
365) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес мән-жайлар кезінде жасалған мәмiлелердi анықтау бойынша шаралар қолдану;
366) оңалту рәсімінің және банкроттық рәсімінің жүргізілуін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
367) борышкердің (банкроттың) мүлкін (активтерін) сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларын әзірлеу және ұйымдастырушыны айқындау;
368) уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың негізгі сыйақысының ең төмен және ең жоғары шектерін, сондай-ақ осындай сыйақыны төлеу қағидаларын әзірлеу;
369) әкімшінің ағымдағы және сұратылған оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты беру нысанын, қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
370) салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша кредитордың банкроттық туралы іс қозғауға және банкроттық рәсімін жүргізуге байланысты әкімшілік шығыстарды өтеу қағидаларын әзірлеу;
371) интернет-ресурсында оларды банкрот деп тану туралы сот шешімдері заңды күшіне енген банкроттардың тізімін жариялау;
372) оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебiнiң нысандарын әзірлеу;
373) әкімшілерді есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету, сондай-ақ әкімшінің біліктілігін арттыру тәртібін әзірлеу;

360) рассмотрение текущей информации реабилитационного управляющего о ходе осуществления реабилитационной процедуры, временного управляющего о ходе осуществления сбора сведений о финансовом состоянии должника и процедуры банкротства, банкротного управляющего о ходе проведения процедуры банкротства;
361) согласование признания отсутствующего должника банкротом и его ликвидации без возбуждения процедуры банкротства с учетом заключения временного управляющего об отсутствии должника по адресу, указанному в заявлении о признании должника банкротом, и отсутствии имущества (активов), за счет которого возможно осуществить процедуру банкротства;
362) проведение по решению суда:
первого собрания кредиторов в случае, предусмотренном пунктом 4 статьи 56 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
ликвидации банкрота без возбуждения процедуры банкротства в порядке, установленном статьей 118 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
363) осуществление контроля за соблюдением порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника;
364) выявление признаков ложного и преднамеренного банкротства;
365) принятие мер по выявлению сделок, совершенных при обстоятельствах, в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
366) осуществление государственного контроля за проведением реабилитационной процедуры и процедуры банкротства;
367) разработка правил проведения и определения организатора электронного аукциона по продаже имущества (активов) должника (банкрота);
368) разработка минимального и максимального пределов основного вознаграждения временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, а также правил выплаты такого вознаграждения;
369) разработка формы, правил и сроков представления администратором текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры и процедуры банкротства;
370) разработка правил возмещения кредитором по налогам и другим обязательным платежам в бюджет административных расходов, связанных с возбуждением дела о банкротстве и проведением процедуры банкротства;
371) опубликование на интернет-ресурсе списка банкротов, в отношении которых решения суда о признании их банкротами вступили в законную силу;
372) разработка формы заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих;
373) разработка порядка учета администраторов, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, а также повышения квалификации администратора;

374) оңалту жоспарының тиімділігі (тиімсіздігі) туралы уақытша әкімші мен банкроттықты басқарушы қорытындысының үлгі нысандарын әзірлеу;
375) борышкердің қаржылық жағдайы туралы уақытша басқарушы қорытындысының үлгі нысандарын әзірлеу;
376) біліктілік емтиханын өткізу тәртібін әзірлеу;
377) санацияға қатысушыдан растайтын құжаттарды сұратуды жүзеге асыру;
378) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайда банкроттың мүлкін уақытша басқарушының сатуын келісу;
379) уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың іс-әрекеттеріне жасалған шағымдарды қарау;
380) мемлекеттік органдардан, заңды тұлғалардан және олардың лауазымды адамдарынан төлемге қабілетсіз және дәрменсіз борышкерлер туралы ақпаратты сұратуды және алуды жүзеге асыру;
381) уақытша және банкроттықты басқарушыларға банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы ақпаратты ұсыну;
382) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын бұзушылықтар анықталған жағдайда уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың шешімдері мен әрекеттерін (әрекетсіздігін) сотта даулау;
383) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді қолдана отырып, электрондық қызметтер көрсету;
384) өз құзыреті шегінде оңалту және банкроттық рәсімдерін енгізу, жүргізу және тоқтату жөнінде түсініктеме мен түсіндірулер беру;
385) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдармен электрондық тәсілмен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
386) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес интернет-ресурсқа:
кредиторлар жиналысын өткізу туралы хабарламаны;
банкроттық және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы істі қозғау туралы хабарландыруды;
борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы хабарландыруды;
оңалту рәсімін қолдану және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды орналастыру;
387) сотқа уақытша басқарушыны, уақытша әкімшіні тіркеуден алып тастау туралы, сондай-ақ кредиторлар жиналысына оңалтуды не банкроттықты басқарушыны тіркеуден алып тастау туралы хабарламалар жіберу;
388) оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды шеттету;
389) меншiктің мемлекеттiк мониторингiн жүргізу жоспары мен бағдарламасын бекіту;

374) разработка типовых форм заключения временного администратора и банкротного управляющего об эффективности (неэффективности) плана реабилитации;
375) разработка типовых форм заключения временного управляющего о финансовом положении должника;
376) разработка порядка проведения квалификационного экзамена;
377) осуществление запроса у участника санации подтверждающих документов;
378) согласование продажи временным управляющим имущества банкрота в случае, предусмотренном Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
379) рассмотрение жалоб на действия временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих;
380) осуществление запроса и получение от государственных органов, юридических лиц и их должностных лиц информации о неплатежеспособных и несостоятельных должниках;
381) представление временному и банкротному управляющим информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, остатках и движении денег на этих счетах;
382) оспаривание в суде решений и действий (бездействия) временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих в случае выявления нарушений Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве";
383) оказание электронных услуг с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
384) дача разъяснений и комментариев по введению, проведению и прекращению процедур реабилитации и банкротства в пределах своей компетенции;
385) осуществление взаимодействия с государственными органами электронным способом в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
386) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" размещение на интернет-ресурсе:
уведомления о проведении собрания кредиторов;
объявления о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами;
объявления о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства;
объявления о применении реабилитационной процедуры и порядке заявления требований кредиторами;
387) направление уведомлений суду – о снятии с регистрации временного управляющего, временного администратора, а также собранию кредиторов – о снятии с регистрации реабилитационного либо банкротного управляющего;
388) отстранение реабилитационного и банкротного управляющих;
389) утверждение плана и программы проведения государственного мониторинга собственности;

390) меншiктің мемлекеттiк мониторингiн жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіруін жүзеге асыру;
391) тиiстi саланың уәкiлеттi органына республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асыруын келiсу;
392) Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiн жүргiзу және мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiн пайдаланушыларға ақпарат ұсыну;
393) мемлекеттiк мүлiктiң мақсатқа сай пайдаланылуын бақылауды және артық, пайдаланылмайтын не мақсатқа сай пайдаланылмайтын мүлiктi алып қоюды республикалық мүлiкке қатысты кемiнде үш жылда бiр рет жүзеге асыру;
394) мемлекеттiк емес заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардың республикалық меншікке берілетін мүлкі жөнінде сыйға тарту шартын жасасу туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен қабылдау;
395) оларға меншік құқығын мемлекет сыйға тарту шарты бойынша иеленген мүлiктi есепке алуды мемлекеттiк мүлік тізіліміне ол туралы мәліметтер енгізу жолымен жүргізу;
396) "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуы мен оларды пайдалану шарттарына бақылауды жүзеге асыру;
397) "Мемлекеттiк мүлiк туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 177-бабында белгiленген мәселелер тiзбесi бойынша мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамдар (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер) акционерлерiнiң (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктерге қатысушылардың) жалпы жиналыстарында қабылдауға ұсынылатын шешiмдердiң жобаларын келiсу;
398) өз құзыреті шегінде республикалық меншікке жататын концессия және мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілері бойынша концессия шарттарының мониторингін жүзеге асыру және мониторинг нәтижелерін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберу;
399) концессия және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары негізінде құрылған объектілерді республикалық меншікке қабылдау;
400) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген жағдайда концессиялық жобаларды келiсу;
401) республикалық мемлекеттiк меншiкке жататын концессия және мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектiлерi бойынша жасалған концессия шарттарының тiзiлiмiн жүргiзу;
402) өзін-өзі реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және уәкілетті органмен келісу;
403) реттеушілік әсерді талдауды жүзеге асыру;
404) тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
405) міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қағидалары мен стандарттарын келісу;

390) осуществление координации работ по ведению государственного мониторинга собственности;
391) согласование осуществления реорганизации и ликвидации республиканского юридического лица уполномоченному органу соответствующей отрасли;
392) ведение реестра государственного имущества в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, и представление информации пользователям реестра государственного имущества;
393) осуществление не реже одного раза в три года контроля целевого использования государственного имущества и изъятие излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества в отношении республиканского имущества;
394) принятие решения о заключении договора дарения по имуществу негосударственных юридических и физических лиц, передаваемому в республиканскую собственность, в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
395) ведение учета имущества, права на которое приобретены государством по договору дарения, путем внесения сведений о нем в реестр государственного имущества;
396) осуществление контроля за сохранностью и условиями эксплуатации объектов комплекса "Байконур";
397) согласование проектов решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров (участников товариществ с ограниченной ответственностью) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с участием государства по перечню вопросов, установленных статьей 177 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе";
398) осуществление мониторинга договоров концессии по объектам концессии и государственно-частного партнерства, относящимся к республиканской собственности, в пределах своей компетенции и направление результатов мониторинга в центральный уполномоченный орган по государственному планированию;
399) принятие созданных на основе договоров концессии и государственно-частного партнерства объектов в республиканскую собственность;
400) согласование концессионных проектов в случае, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан;
401) ведение реестра заключенных договоров концессии по объектам концессии и государственно-частного партнерства, относящимся к республиканской государственной собственности;
402) разработка и согласование с уполномоченным органом проекты нормативных правовых актов по вопросам саморегулирования;
403) осуществление анализа регуляторного воздействия;
404) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
405) согласование правил и стандартов саморегулируемых организаций, основанных на обязательном членстве (участии);

406) Қазақстан Республикасының атынан республикалық заңды тұлғаларға қатысты республикалық меншік құқығының субъект құқығын жүзеге асыру;
407) тиісті саланың уәкілетті органының ұсынуы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің нысанасы мен мақсатын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) айқындау және республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың жарғысын, оған енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды айқындау;
408) республикалық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті күтіп ұстау және оны кейіннен баланстан шығара отырып, өзге тұлғаға бергенге дейін сақталуын қамтамасыз ету мерзімін белгілеу;
409) республикалық заңды тұлғаға берілген немесе өзінің шаруашылық қызметінің нәтижесінде ол ие болған мүлікті тиісті саланың уәкілетті органымен келісім бойынша алып қоюды немесе қайта бөлуді жүзеге асыру;
410) мемлекеттік мүліктің нысаналы пайдаланылуын бақылау нәтижелері бойынша анықталған, республикалық заңды тұлғалардың артық, пайдаланбайтын не мақсатына сай пайдаланбаған мүлкін, бақылау жүзеге асырған кезден бастап алты ай өткен соң тиісті саланың уәкілетті органының келісімінсіз алып қоюды жүзеге асыру;
411) кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған таратылған республикалық мемлекеттік заңды тұлғаның мүлкін қайта бөлу;
412) қызметiн шаруашылық жүргiзу құқығында жүзеге асыратын республикалық мемлекеттiк кәсiпорынға "Мемлекеттiк мүлiк туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 145-бабында көзделген мәселелердi келiсу;
413) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынға негізгі құралдарға жататын мүлікті иеліктен шығару немесе өзге тәсілмен билік ету, дебиторлық берешекті беру және есептен шығаруды келісу;
414) республикалық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға беру;
415) республикалық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді республикалық бюджетке алу;
416) республикалық заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге талдау жүргізу;

406) осуществление от имени Республики Казахстан права субъекта права республиканской собственности по отношению к республиканским юридическим лицам;
407) определение предмета и цели деятельности республиканского государственного предприятия, а также вида республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность, и утверждение уставов республиканских государственных предприятий, внесение в него изменений и дополнений по представлению уполномоченного органа соответствующей отрасли;
408) установление республиканскому государственному предприятию срока содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
409) осуществление по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли изъятия или перераспределения имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
410) осуществление изъятия излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества республиканских юридических лиц, выявленных по результатам контроля целевого использования государственного имущества, по истечении шести месяцев с момента осуществления контроля без согласования с уполномоченным органом соответствующей отрасли;
411) перераспределение имущества ликвидированного республиканского юридического лица, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов;
412) согласование республиканскому государственному предприятию, осуществляющему деятельность на праве хозяйственного ведения, вопросов, предусмотренных статьей 145 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе";
413) согласование республиканскому государственному казенному предприятию отчуждения или иным способом распоряжения имущества, относящегося к основным средствам, передачи и списания дебиторской задолженности;
414) предоставление республиканского имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;
415) взимание в республиканский бюджет доходов от аренды имущества, находящегося в республиканской собственности;
416) проведение анализа предоставления в имущественный наем (аренду) имущества, закрепленного за республиканскими юридическими лицами;

417) жекешелендіру объектісінде мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтары болған жағдайда, сату туралы шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органға және тиісті орталық атқарушы органдарға олар объектіні жекешелендiргенге дейін осы материалдық құндылықтарды бұдан әрі орналастыру туралы шешім қабылдау үшін хабарлау;
418) сатып алушының талап етуі бойынша жекешелендiру объектiлерiнiң ауыртпалықтары туралы, сондай-ақ кредиторлық және дебиторлық берешектер сомасы, егер жекешелендiру объектiсi мүлiктiк кешен ретіндегі кәсiпорын болып табылса, жекешелендірілетін кәсіпорынның жасасқан шарттары туралы ақпаратты дайындауды және ұсынуды жүзеге асыру;
419) республикалық мүліктің жекешелендірілуін жүзеге асыру, оның ішінде республикалық мүлікті, сондай-ақ табиғи монополия субъектілері немесе нарықта басым немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілері болып табылмайтын мүліктік кешен ретінде кәсіпорындарды жекешелендіру туралы шешім қабылдау, объектіні жекешелендіруге дайындау процесінде республикалық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тарту, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
420) сатып алу-сату шартын, оның iшiнде өзiнiң қолданысын тоқтатқан шартты орындауға байланысты бақылауды жүзеге асыру кезінде жұмысқа сарапшыларды, сондай-ақ консультациялық, бағалау, аудиторлық және өзге де ұйымдарды тарту;
421) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша акционерлiк қоғамдардың және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң, сондай-ақ республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың құрылтайшысы болу;
422) Қазақстан Республикасы қатысатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың, акционерлiк қоғамдар мен жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң жұмыс iстеу мониторингiн және оларды басқару тиiмдiлiгiн ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыру;
423) акционерлiк қоғамды (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктi) басқаруға қатысуға акционер (қатысушы) ретiнде мемлекет құқығын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан жүзеге асыру;
424) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша республикалық меншiктегi акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлесiнiң) мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және оларды пайдалану құқықтарын тиiстi саланың уәкiлеттi органына беру;
425) Қазақстан Республикасына тиесiлi акцияларға дивидендтердiң уақтылы және толық есептелуіне және олардың төленуіне, сондай-ақ жарғылық капиталындағы қатысу үлесi Қазақстан Республикасына тиесiлi жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң қатысушылары арасында таза табыстың бөлінуіне бақылауды жүзеге асыру;

417) в случае наличия на объекте приватизации материальных ценностей государственного материального резерва уведомление уполномоченного органа в области государственного материального резерва и соответствующих центральных исполнительных органов в течение пяти рабочих дней после принятия решения о продаже, для принятия им решения о дальнейшем размещении этих материальных ценностей до приватизации объекта;
418) осуществление подготовки и представления по требованию покупателя информации об обременениях объектов приватизации, а также сумме кредиторской и дебиторской задолженности, заключенных приватизируемым предприятием договорах, если объектом приватизации является предприятие как имущественный комплекс;
419) осуществление приватизации республиканского имущества, в том числе принятие решения о приватизации республиканского имущества, а также предприятий как имущественного комплекса, не являющихся субъектами естественной монополии или субъектами рынка, занимающими доминирующее или монопольное положение на рынке, обеспечение сохранности республиканского имущества в процессе подготовки объекта к приватизации, привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
420) привлечение к работе экспертов, а также консультационные, оценочные, аудиторские и иные организации при осуществлении контроля, связанного с исполнением договора купли-продажи, в том числе прекратившего свое действие;
421) выступление учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также республиканских государственных предприятий по решению Правительства Республики Казахстан;
422) осуществление организации и проведения мониторинга функционирования и эффективности управления республиканскими государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан;
423) осуществление от лица Правительства Республики Казахстан права государства как акционера (участника) на участие в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
424) передача прав владения и пользования государственным пакетом акций (долей участия в уставном капитале), находящимся в республиканской собственности, уполномоченному органу соответствующей отрасли по решению Правительства Республики Казахстан;
425) осуществление контроля за своевременностью и полнотой начисления дивидендов на принадлежащие Республике Казахстан акции и их выплатой, а также за распределением чистого дохода между участниками товарищества с ограниченной ответственностью, доля участия в уставном капитале которого принадлежит Республике Казахстан;

426) акционерлiк қоғамдардың орналастырылатын акцияларын төлеудi және Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес ақшаны енгiзу арқылы жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң жарғылық капиталына салымды, сондай-ақ республикалық мүлiктi, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша жарғылық капиталындағы акцияларды, қатысу үлестерiн енгiзудi жүзеге асыру;
427) өңiрлердiң және тұтастай алғанда республиканың әлеуметтiк-экономикалық дамуына қолайсыз әсер ететiн факторларды анықтау мақсатында мемлекеттiк меншiк мониторингiнiң мәнi жөнiндегi ақпаратқа талдауды жүзеге асыру;
428) республикалық мүлiк мәселелерi бойынша мемлекеттiң мүдделерiн бiлдiру, Қазақстан Республикасына тиесiлi мүлiктiк құқықтардың қорғауын жүзеге асыру;
429) "Стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы меншiктiң мемлекеттiк мониторингi туралы" 2003 жылғы 4 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес стратегиялық маңызы бар экономика салаларында меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүзеге асыру;
430) меншіктің мемлекеттік мониторингінің бірыңғай республикалық дерекқорын жүргізу;
431) меншiктiң мемлекеттiк мониторингінің нысанасы бойынша дәйекті және объективтi талдау үшiн қажеттi ақпаратты сұратуды және алуды жүзеге асыру;
432) меншiктiң мемлекеттiк мониторингi жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу үшiн мемлекеттiк бюджеттiк қаржы бөлу көлемiн негiздеу;
433) мониторинг объектiлерiн тiкелей зерттеуге, меншiктiң мемлекеттiк мониторингi нысанасына жататын ақпаратты жинау мен талдауға қатысу үшiн Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының өкiлдерiн тарту;
434) Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарынан, сондай-ақ мониторинг объектiлерiнен меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүзеге асыру үшiн қажеттi құжаттар мен мәлiметтердi сұрату мен алуды жүзеге асыру;
435) зерттеу жүргiзу тапсырылған адамдарды және танысу үшiн ұсынылуға тиiс ақпарат тiзбесiн көрсете отырып, мониторинг объектiсiнiң басшыларын зерттеу жүргiзiлетiнi туралы хабардар ету;
436) меншiгiнде немесе басқаруында осы объектiлер бар адамдарды мониторинг объектiлерiн зерттеу нәтижелерiмен таныстыру;
437) экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында болып жатқан өзгерiстердi талдау және өндiргiш күштердiң дамуын болжау мақсатында негiзгi өндiрiстiк-техникалық, технологиялық, қаржы-экономикалық, құқықтық және өзге де өлшемдер бойынша мониторинг объектiлерiн қадағалау;

426) осуществление оплаты размещаемых акций акционерных обществ и внесения вклада в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также республиканского имущества, в том числе акций, долей участия в уставном капитале по решению Правительства Республики Казахстан;
427) осуществление анализа информации по предмету государственного мониторинга собственности с целью выявления факторов, оказывающих неблагоприятное воздействие на социально-экономическое развитие регионов и республики в целом;
428) представление интересов государства по вопросам республиканского имущества, осуществление защиты имущественных прав, принадлежащих Республике Казахстан;
429) осуществление государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";
430) ведение единой республиканской базы данных государственного мониторинга собственности;
431) осуществление запроса и получение информации по предмету государственного мониторинга собственности, необходимой для достоверного и объективного анализа;
432) обоснование объема государственных бюджетных ассигнований для проведения работ по государственному мониторингу собственности;
433) привлечение для участия в непосредственном обследовании объектов мониторинга, сборе и анализе информации, относящейся к предмету государственного мониторинга собственности, представителей центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан;
434) осуществление запроса и получение от центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, а также объектов мониторинга документов и сведений, необходимых для осуществления государственного мониторинга собственности;
435) уведомление руководителей объекта мониторинга о проведении обследования с указанием лиц, которым поручено его провести, и перечня информации, которая должна быть представлена для ознакомления;
436) ознакомление с результатами обследования объектов мониторинга лиц, в собственности или управлении которых находятся эти объекты;
437) отслеживание объектов мониторинга по основным производственно-техническим, технологическим, финансово-экономическим, правовым и иным параметрам с целью анализа происходящих изменений и прогноза развития производительных сил в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение;

438) мемлекеттiк меншiк мониторингінің нысанасы бойынша ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асыра отырып, мониторинг объектiлерiне жүйелi зерттеудің жүргiзілуін ұйымдастыру;
439) республикалық мүліктің мақсатты және тиiмдi пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру;
440) Қазақстан Республикасы жалғыз акционерi (қатысушысы) болып табылатын акционерлiк қоғамдардың (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестердiң) директорларының тиiстi кеңесi (бақылау кеңесi) құрамына өз өкiлiн тағайындау, ал өзге Қазақстан Республикасы қатысатын акционерлiк қоғамдарда және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктерде акционерлердiң немесе жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер қатысушыларының жалпы жиналысында директорлар кеңесiне немесе бақылау кеңесiне кандидатураны бекiтуге ұсыну;
441) "Мемлекеттiк мүлiк туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-тарауында белгiленген жағдайлар мен шарттарда мемлекет меншiгiне алынатын мүлiк үшiн өтемдi төлеудi жүзеге асыру;
442) республикалық мүлiктi жекешелендiру бойынша сауданы жүргiзу туралы хабарламаны жариялау үшiн мерзiмдi баспа басылымдарын анықтау жөнiндегi конкурсты "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өткiзу;
443) мемлекеттік мүлік тізіліміндегі мемлекеттік мүліктің бірыңғай есепке алынуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіру мен ұйымдастыруды жүзеге асыру;
444) ұлттық басқарушы холдингтердің, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу мен бағалау тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
445) ұлттық басқарушы холдингтердің, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын орындау жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну тәртібін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп әзірлеуге қатысу;
446) республикалық мүлікті пайдалануға беру жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыру;
447) мүдделі орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсынымдары бойынша экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілері тізбесін өзгерту және (немесе) толықтыру жөнінде үш жылда кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;

438) организация проведения систематических обследований объектов мониторинга с осуществлением сбора и анализа информации по предмету государственного мониторинга собственности;
439) осуществление контроля за целевым и эффективным использованием республиканского имущества;
440) назначение своего представителя в состав соответствующего совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является Республика Казахстан, а в иных акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан представление на утверждение общего собрания акционеров или участников товарищества с ограниченной ответственностью кандидатуры в советы директоров или наблюдательные советы;
441) осуществление выплаты возмещения за национализируемое имущество в случаях и на условиях, установленных главой 5 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе";
442) проведение конкурса в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации республиканского имущества;
443) осуществление координации и организации работы по обеспечению единого учета государственного имущества в реестре государственного имущества;
444) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки, утверждения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации;
445) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
446) осуществление полномочий по передаче республиканского имущества в пользование;
447) внесение не реже одного раза в три года в Правительство Республики Казахстан предложений по изменению и (или) дополнению перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, по рекомендациям заинтересованных центральных и местных исполнительных органов;

448) республикалық меншікке айналған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
449) қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;
450) қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жасау, қызметтің осы бағытында мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру;
451) қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл саласында бірыңғай ақпараттық жүйе құру және республикалық дерекқор жүргізу;
452) қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл саласында шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдарымен өзара іс-қимыл және ақпарат алмасуды жүзеге асыру;
453) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы мониторингіне жататын ақшамен және (немесе) өзге де мүлікпен жасалатын операциялар туралы ақпаратты жинауды және өңдеуді жүзеге асыру;
454) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы алынған ақпаратқа талдауды жүзеге асыру;
455) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
456) соттың қылмыстық іске қатысты сұрау салуы бойынша іс жүргізудегі материалдарды шешу үшін қаржы мониторингіне жататын ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар бойынша қажетті ақпаратты жіберу;
457) қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпараттарды құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың сұрау салуы бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұсыну;
458) ақшамен және (немесе) өзге де мүлікпен жасалатын операция туралы ақпараттарды, осындай операция қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға байланысты деп пайымдауға негіздер болған кезде Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына беру;
459) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу;
460) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында республикалық дерекқорының қалыптастыруын және жүргізуін ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық жүйелердің әдіснамалық бірлігін және келісімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;

448) организация работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность;
449) реализация единой государственной политики в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
450) противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, координация работы государственных органов в этом направлении деятельности;
451) создание единой информационной системы и ведение республиканской базы данных в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
452) осуществление взаимодействия и информационного обмена с компетентными органами иностранных государств в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
453) осуществление сбора и обработки информации об операциях с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащих финансовому мониторингу, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
454) осуществление анализа полученной информации в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
455) координация деятельности государственных органов в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
456) направление необходимой информации по операциям с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащим финансовому мониторингу, для разрешения материалов, находящихся в производстве по запросу суда по уголовным делам;
457) представление в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по запросам правоохранительных и специальных государственных органов сведений и информации об операции, подлежащей финансовому мониторингу;
458) передача в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан информации об операции с деньгами и (или) иным имуществом при наличии оснований полагать, что такая операция связана с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путем, и (или) финансированием терроризма;
459) участие в разработке и осуществлении программ международного сотрудничества по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
460) организация формирования и ведения республиканской базы данных, а также обеспечение методологического единства и согласованного функционирования информационных систем в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;

461) Қазақстан Республикасының қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын бұзудың алдын алу жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және өткізу;
462) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан алынатын ақпараттың негізінде Қазақстан Республикасының қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын қолдану практикасын қорытындылау, сондай-ақ оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
463) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылдың халықаралық тәжірибесі мен практикасын зерделеу;
464) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау бойынша іс-шаралар өткізу;
465) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы халықаралық ұйымдардың, бірлестіктердің және өзге де жұмыс топтарының қызметіне белгіленген тәртіппен қатысу;
466) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен келісу бойынша "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының мақсаты үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін айқындау;
467) тиiстi мемлекеттiк органдармен келiсiм бойынша қаржы мониторингi субъектiлерiнiң түрлерi бойынша клиенттi тиiсiнше тексеру үшiн қажеттi құжаттар тiзбесiн айқындау;
468) уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылатын терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау және оны тиісті мемлекеттік органдарға электрондық түрде жіберу;
469) уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылатын Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобының (ФАТФ) ұсынымдарын орындамайтын және (немесе) жеткілікті түрде орындамайтын мемлекеттердің (аумақтардың) тізбесін жасау;
470) сыртқы барлау уәкілетті органымен және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен бірлесіп қаржы мониторингіне жататын операциялар туралы мәліметтер мен ақпаратты сыртқы барлау уәкілетті органына ұсыну тәртібін айқындау;
471) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 7) (адвокаттарды қоспағанда), 13) – 16) тармақшаларында көзделген қаржы мониторингі субъектілерін есепке алуды жүзеге асыру;

461) разработка и проведение мероприятий по предупреждению нарушений законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
462) обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма на основании информации, получаемой от государственных органов и иных организаций, а также разработка и внесение предложений по его совершенствованию;
463) изучение международного опыта и практики противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
464) проведение мероприятий по переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
465) участие в установленном порядке в деятельности международных организаций, объединений и иных рабочих групп в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
466) определение перечня оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
467) определение по согласованию с соответствующими государственными органами перечня документов, необходимых для надлежащей проверки клиента по видам субъектов финансового мониторинга;
468) составление перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, который размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, и направление его соответствующим государственным органам в электронном виде;
469) составление перечня государств (территорий), которые не выполняют и (или) недостаточно выполняют рекомендации Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ), который размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа;
470) определение совместно с уполномоченным органом внешней разведки и Генеральной прокуратурой Республики Казахстан порядка представления сведений и информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, уполномоченному органу внешней разведки;
471) осуществление учета субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктами 7) (за исключением адвокатов), 13)16) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";

472) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 7) (адвокаттарды қоспағанда), 13) – 16) тармақшаларында көзделген қаржы мониторингі субъектілерінен хабарламалар қабылдауды жүзеге асыру;
473) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында тәуекелдерді бағалауды іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру;
474) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізудің қағидаларын, сондай-ақ кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін төмендетуге бағытталған шараларды әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;
475) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген тұлғаның мүлкіне, оның ішінде заңды тұлғалардағы оқшауланған мүлкіне тыйым салу туралы мәселені шешу үшін мұндай мүлік туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына беру;
476) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8-тармағының бірінші бөлігінің 1) тармақшасында көзделген операцияны жүргізу не жүргізуден бас тарту туралы шешім қабылдау және оны қаржы мониторингі субъектілеріне жеткізу;
477) ұйымды немесе жеке тұлғаны терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесінен алып тастау туралы өтінішті қарау;
478) күдікті операцияны тоқтата тұру туралы не күдікті операцияны тоқтата тұру қажеттігінің жоқтығы туралы шешім қабылдау және күдікті операция туралы хабарламаны берген қаржы мониторингі субъектісіне және мемлекеттік органға электрондық тәсілмен немесе қағаз жеткізгіште жеткізу;
479) олар терроризмді қаржыландыруға бағытталады деп пайымдауға негіздер бар операциялардың қатысушылары болып табылатын тұлғалардың банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы шешім қабылдау және оны "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген қаржы мониторингі субъектілеріне жеткізу;
480) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасын, олар терроризмді қаржыландыруға бағытталады деп пайымдауға негіздер бар күдікті операцияларды тоқтата тұру қажеттігі туралы шешімдер берген құқық қорғау мен арнаулы мемлекеттік органдарды банк шоттары бойынша шығыс операцияларының уақытша тоқтатылғаны туралы хабардар ету;

472) осуществление приема уведомлений от субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктами 7) (за исключением адвокатов), 13)16) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
473) координация работы по реализации оценки рисков в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма;
474) разработка и внесение в Правительство Республики Казахстан на утверждение Правил проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, а также мер, направленных на снижение рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;
475) передача сведений о выявлении имущества лица, включенного в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в том числе обособленного имущества в юридических лицах в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан для решения вопроса о наложении ареста на такое имущество;
476) принятие решения о проведении операции либо отказе в проведении операции, предусмотренной подпунктом 1) части первой пункта 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" и доведение его до субъектов финансового мониторинга;
477) рассмотрение заявления об исключении организации или физического лица из перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
478) принятие решения о приостановлении подозрительной операции либо отсутствии необходимости в приостановлении подозрительной операции и доведение его до субъекта финансового мониторинга и государственного органа, представившего сообщение о подозрительной операции, электронным способом или на бумажном носителе;
479) принятие решения о приостановлении расходных операций по банковским счетам лиц, являющихся участниками операции, по которым имеются основания полагать, что они направлены на финансирование терроризма, и доведение его до субъектов финансового мониторинга, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
480) информирование о приостановлении расходных операций по банковским счетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, правоохранительных и специальных государственных органов, предоставивших решения о необходимости приостановления подозрительной операции, по которым имеются основания полагать, что они направлены на финансирование терроризма;

481) құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың тиісті шешімі алынған сәттен бастап үш сағат ішінде оны қаржы мониторингі субъектісіне жеткізу;
482) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға байланысты әрекеттердің алдын алу, анықтау, жолын кесу және тергеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес көрсетілген кірістерді тәркілеу саласында шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдарымен ынтымақтастық жасау;
483) шет мемлекеттiң құзыреттi органының сұрау салуы бойынша жүзеге асырылатын қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы ақпараттар, мәліметтер мен құжаттар беру;
484) ақпаратты, мәліметтер мен құжаттарды беруден бас тарту үшін негiздердi көрсете отырып, шет мемлекеттiң сұрау салған құзыреттi органына бас тарту туралы хабарлау;
485) қылмыстық кірістерді заңдастырудың (жылыстатудың) және терроризмді қаржыландырудың типологияларын, схемаларын және тәсілдерін бекіту және ресми интернет-ресурста орналастыру арқылы қаржы мониторингі субъектілеріне жеткізу;
486) жеке және заңды тұлғалардың қызметі қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастырумен (жылыстатумен) және (немесе) терроризмді қаржыландырумен байланысты деп пайымдауға негіздер болған кезде олардың құзыретіне сәйкес құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарға ақпарат жіберу;
487) құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдармен берілген ақпарат бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
488) капиталдың сыртқы нарығында мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару бойынша іс-шараларды ұйымдастыру;
489) мәмілеге қатысушының трансферттік баға белгілеуді қолдану жөнінде келісім жасасуға өтінішін қарау;
490) қолданылатын бағаның экономикалық негіздемесін, оның ішінде мәміленің бағасын растайтын құжаттарды және дифференциалды, нарықтық бағаны айқындау әдістерінің бірінің қолданылғаны туралы ақпаратты және қолданылатын бағаның негізділігін растайтын басқа да ақпаратты қарау;
491) уәкілетті орган айқындайтын бюджеттік бағдарламалар және (немесе) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу;
492) "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге арналған тапсырманы қарау;
тапсырыс беруші ұсынған Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын тапсырма негізінде конкурстық құжаттама (аукциондық құжаттама) жобасын әзірлеу және бекіту;
конкурстық комиссияның (аукциондық комиссияның) құрамын айқындау және бекіту;
конкурстық құжаттамаға (аукциондық құжаттамаға) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
мемлекеттік сатып алу веб-порталына мемлекеттік сатып алу жүргізу туралы хабарландыруды орналастыру;
тапсырыс берушіге, мемлекеттік сатып алу веб-порталында автоматты түрде тіркелген, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына конкурстық құжаттаманы (аукциондық құжаттаманы) және (немесе) конкурстық құжаттаманың (аукциондық құжаттаманың) техникалық ерекшелігін алған адамдар тарапынан сұрау салулар мен ескертулерді жіберу;
конкурс (аукцион) тәсілімен мемлекеттік сатып алу жеңімпазын айқындау;

481) доведение до субъекта финансового мониторинга соответствующего решения правоохранительных и специальных государственных органов в течение трех часов с момента получения;
482) сотрудничество с компетентными органами иностранных государств в сфере предупреждения, выявления, пресечения и расследования деяний, связанных с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма, а также конфискации указанных доходов в соответствии с законами Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан;
483) передача информации, сведений и документов о легализации (отмывании) доходов, полученных преступным путем, и финансировании терроризма, осуществляемая по запросу компетентного органа иностранного государства;
484) уведомление об отказе в передаче информации, сведений и документов запрашивающему компетентному органу иностранного государства с указанием оснований для отказа;
485) утверждение типологий, схем и способов легализации (отмывания) преступных доходов и финансирования терроризма и доведение их до субъектов финансового мониторинга путем размещения на официальном интернет-ресурсе;
486) направление информации в правоохранительные и специальные государственные органы в соответствии с их компетенцией при наличии оснований полагать, что деятельность физических и юридических лиц связана с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путем, и (или) финансированием терроризма;
487) осуществление взаимодействия с правоохранительными и специальными государственными органами по переданной информации;
488) организация мероприятий по выпуску государственных ценных бумаг на внешнем рынке капитала;
489) рассмотрение заявления участника сделки на заключение соглашения по применению трансфертного ценообразования;
490) рассмотрение экономического обоснования применяемой цены, в том числе документов, подтверждающих цену сделки и дифференциал, информацию о применении одного из методов определения рыночной цены и другую информацию, подтверждающую обоснованность применяемой цены;
491) организация и проведение государственных закупок по перечню бюджетных программ и (или) товаров, работ, услуг, определяемому уполномоченным органом;
492) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках":
рассмотрение задания на организацию и проведение государственных закупок, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
разработка и утверждение проекта конкурсной документации (аукционной документации) на основании представленного заказчиком задания, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
определение и утверждение состава конкурсной комиссии (аукционной комиссии);
внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию (аукционную документацию);
размещение на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
направление заказчику запросов и замечаний со стороны лиц, автоматически зарегистрированных на веб-портале государственных закупок, получивших конкурсную документацию (аукционную документацию) к проекту договора о государственных закупках и (или) технической спецификации конкурсной документации (аукционной документации);
определение победителя государственных закупок способом конкурса (аукциона);

493) мемлекеттік сатып алу саласында республикалық тізілімдерді қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асыру;
494) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің және халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
495) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғамайтын және ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және министрліктердің актілерінде оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
496) құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
497) ведомстволардың өкілеттіктеріне жататын мәселелер бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бақылау функцияларын жүзеге асыру;
498) "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары деп тану туралы шешім қабылдау;
499) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, олардың лауазымды адамдарынан және өзге де адамдардан, шет мемлекеттің құзыретті органдарынан заңнамада белгіленген тәртіппен қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату, алу және беру;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы пайдалану бойынша түсіндірулер мен түсініктемелер беру;
3) сараптамалар, тексерулер мен консультациялар жүргізу, оқыту бағдарламаларын, әдістемелік материалдарды, бағдарламалық және ақпараттық қамтамасыз етуді әзірлеу, мемлекеттік, қызметтік, коммерциялық, банктік және өзге де заңмен қорғалатын құпияны қорғау бойынша талаптарды сақтай отырып, ақпараттық жүйелер құру үшін тиісті мемлекеттік органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасы мен басқа да мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары арасынан консультанттар мен тәуелсіз сарапшыларды тарту;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды жүзеге асыру;
5) Еңбек кодексінде және мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайларда және тәртіппен қызметкерлерді көтермелеу, оларға тәртіптік жаза қолдану, қызметкерлерді материалдық жауапкершілікке тарту;
6) құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыретіне жатқызылған қызмет саласында халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;

493) осуществление формирования и ведение республиканских реестров в сфере государственных закупок;
494) участие в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан;
495) утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомств, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерства, и не могут затрагивать права и свободы человека и гражданина;
496) осуществление контроля за деятельностью физических и юридических лиц в пределах компетенции;
497) осуществление контрольных функций за деятельностью местных исполнительных органов по вопросам, относящимся к полномочиям ведомств;
498) принятие решений о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках";
499) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать, получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, их должностных лиц и иных лиц, компетентных органов иностранного государства и передавать им необходимую информацию и материалы;
2) давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Министерства финансов Республики Казахстан;
3) привлекать специалистов соответствующих государственных органов, консультантов и независимых экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан и других государств для проведения экспертиз, проверок и консультаций, разработки программ обучения, методических материалов, программного и информационного обеспечения, создания информационных систем с соблюдением требований по защите государственной, служебной, коммерческой, банковской и иной охраняемой законом тайны;
4) осуществлять повышение квалификации и переподготовки сотрудников Министерства финансов Республики Казахстан;
5) поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе;
6) участвовать в пределах компетенции в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан;
7) участвовать в деятельности международных организаций в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства финансов Республики Казахстан;

8) ведомстволардың аумақтық бөлімшелеріне орындауға міндетті нұсқаулар беру;
9) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау, олар бойынша хаттамалар жасау және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен әкімшілік жазалар қолдану;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап арыздар беру;
11) күдікті операция белгілері анықталған жағдайда, үш жұмыс күніне дейінгі мерзімге ақшамен және (немесе) өзге де мүлікпен жасалатын операцияларды тоқтату туралы шешім шығару;
12) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға байланысты мәліметтер мен ақпарат алмасу және оларды беру бойынша өзара іс-қимыл тәртібін құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдармен бірлесіп айқындау;
13) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, арыздары мен шағымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарау;
15) заңнамада айқындалған жағдайларда Қазақстан Республикасынан тыс орналасқан жеке және заңды тұлғалардан, еншілес компаниялардан қажетті құжаттарды, белгіленген нысандар бойынша есептіліктерді ұсынуды талап ету;
16) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдармен келісім бойынша олардың бірлескен актілері негізінде басқа мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен, сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушылармен өзара іс-қимыл жасау;
17) тиісті уәкілетті органның сұрау салуы бойынша өзінің ақпараттық жүйелерінен мәліметтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен беру;
18) халықаралық шарттар негізінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда шет мемлекеттің мемлекеттік органдарымен, халықаралық ұйымдармен ақпарат алмасуды жүзеге асыру;
19) құзыреті шегінде темекі бұйымдарын өндірушілерге темекі бұйымдарын өндіруге және олардың айналымына мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді беру туралы сұрау салу;
20) тексерулерге мемлекеттік органдардың мамандарын тарту;
21) оңалтуды басқарушының кандидатурасын тағайындаудан уәжді бас тартуды не оңалтуды басқарушыны тіркеуден алып тастау туралы хабарламаны кредиторлар жиналысына жіберу;

8) давать обязательные для исполнения указания территориальным подразделениям ведомств;
9) рассматривать дела об административных правонарушениях, составлять по ним протокола и налагать административные взыскания в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
10) обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) выносить решение о приостановлении операций с деньгами и (или) иным имуществом, в случае обнаружения признаков подозрительной операции на срок до трех рабочих дней;
12) определять совместно с правоохранительными и специальными государственными органами порядок взаимодействия по обмену и передаче сведений и информации, связанных с легализацией (отмыванием) доходов, полученных преступным путем, и финансированием терроризма;
13) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
14) рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Министерства финансов Республики Казахстан, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
15) требовать от физических и юридических лиц, дочерних компаний, расположенных за пределами Республики Казахстан в случаях, определенных законодательством представление необходимых документов, отчетностей по установленным формам;
16) взаимодействовать с другими государственными органами, международными организациями, участниками внешнеэкономической и иной деятельности в порядке, определенном законодательными актами Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов по согласованию с ними;
17) представлять по запросу соответствующего уполномоченного органа сведения из собственных информационных систем в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
18) осуществлять обмен информацией с государственными органами иностранного государства, международными организациями на основании международных договоров и в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан;
19) направлять в пределах компетенции запрос производителям табачных изделий о предоставлении необходимых сведений для осуществления государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
20) привлекать к проверкам специалистов государственных органов;
21) направлять мотивированный отказ собранию кредиторов в назначении кандидатуры реабилитационного управляющего либо сообщение о снятии реабилитационного управляющего с регистрации;

22) өндірісте бар материалдар мен қылмыстық істер бойынша құжаттарға, материалдарға, статистикалық деректерге және өзге де мәліметтерге қол жеткізу, сондай-ақ олардың берілуін ұйым басшыларынан және басқа лауазымды адамдарынан, жеке тұлғалардан талап ету, олардың көшірмелерін түсіру, түсіндірулер алу;
23) іс жүргізудегі бар қылмыстық істер бойынша шақыру бойынша келуден жалтарған адамдарды мәжбүрлеп келтіру;
24) Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасына және әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе алуды жүзеге асыру;
25) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен тиісті уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;
26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау және істерді қарау, әкімшілік ұстауды жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген басқа да шараларды қолдану;
27) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда уәкілетті органдар мен лауазымды адамдардан тексерулер, салықтық және басқа тексерулер, аудит және бағалау жүргізуді талап ету;
28) жеке және заңды тұлғаларға қылмыстар мен өзге де құқық бұзушылықтарды жасауға ықпал еткен себептер мен шарттарды жою туралы орындалуы міндетті нұсқаулықтар, ұсынымдар беру;
29) мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйені құру және пайдалану, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша алдын ала тергеу, анықтау, өндіріс барысында зерттеулер ұйымдастыру;
30) бюджеттік өтінім Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес келмеген кезде оны қарамастан бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне қайтару;
31) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қызметін ұйымдастыру
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне басшылықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Қаржы министрі жүзеге асырады.
19. Қаржы министрiн Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісімен консультациялардан кейін Премьер-Министрдің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайды және Қазақстан Республикасының Президенті лауазымнан босатады.

22) по имеющимся в производстве материалам и уголовным делам иметь доступ к документам, материалам, статистическим данным и иным сведениям, а также требовать их представления от руководителей и других должностных лиц организаций, физических лиц, снимать с них копии, получать объяснения;
23) по имеющимся в производстве уголовным делам подвергать приводу лиц, уклоняющихся от явки по вызову;
24) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством и законодательством об административных правонарушениях Республики Казахстан;
25) использовать соответствующие изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
26) составлять протоколы и рассматривать дела об административных правонарушениях, осуществлять административное задержание, а также применять другие меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
27) требовать производства ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки от уполномоченных органов и должностных лиц в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
28) давать обязательные для исполнения предписания, представления физическим и юридическим лицам об устранении причин и условий, способствовавших совершению преступлений и иных правонарушений;
29) создавать и использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на органы государственных доходов задач, организовывать исследования в ходе предварительного следствия, дознания, производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
30) при несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан возвратить ее администратору бюджетной программы без рассмотрения;
31) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Министерства финансов Республики Казахстан
18. Руководство Министерства финансов Республики Казахстан осуществляется Министром финансов, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство финансов Республики Казахстан задач и осуществление им своих функций.
19. Министр финансов назначается на должность Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан, внесенному после консультаций с Мажилисом Парламента Республики Казахстан, и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.

20. Қаржы министрінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
21. Қаржы министрінің өкілеттіктері:
1) өз орынбасарларының міндеттерін айқындайды;
2) еңбек қатынастарының мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінің қызметкерлерін заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бұйрықтарына қол қояды;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жұмыс регламентін бекітеді;
6) Қазақстан Республикасының Президентіне кеден органдарының лауазымды адамдарына жоғары басшылық құрамының арнайы атақтарын беру туралы ұсыным енгізеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Қаржы министрі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Қаржы министрі өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4-тарау. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мүлкі
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі

20. Министр финансов имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Министра финансов:
1) определяет обязанности своих заместителей;
2) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников системы Министерства финансов Республики Казахстан, вопросы трудовых отношений с которыми отнесены к его компетенции;
3) подписывает приказы Министерства финансов Республики Казахстан;
4) представляет Министерство финансов Республики Казахстан во всех государственных органах и иных организациях;
5) утверждает регламент работы Министерства финансов Республики Казахстан;
6) вносит Президенту Республики Казахстан представления о присвоении должностным лицам таможенных органов специальных званий высшего начальствующего состава;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра финансов в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Министр финансов определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат Министерства финансов Республики Казахстан возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Министерства финансов Республики Казахстан
24. Министерство финансов Республики Казахстан может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства финансов Республики Казахстан формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за Министерством финансов Республики Казахстан, относится к республиканской собственности.
26. Министерство финансов Республики Казахстан не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Министерства финансов Республики Казахстан
27. Реорганизация и упразднение Министерства финансов Республики Казахстан осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств

1. "Оңалту және активтерді басқару компаниясы" акционерлік қоғамы.
2. "Ақпараттық есептеу орталығы" акционерлік қоғамы.
3. "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесі.
4. "Қаржы академиясы" акционерлік қоғамы.
5. "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамы.
6. "Электрондық коммерция орталығы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық
комитетiнiң аумақтық органдары – мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақкөл аудандық қазынашылық басқармасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Аршалы аудандық қазынашылық басқармасы.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Астрахан аудандық қазынашылық басқармасы.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Атбасар аудандық қазынашылық басқармасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бұланды аудандық қазынашылық басқармасы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Зерендi аудандық қазынашылық басқармасы.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Біржан сал ауданы бойынша қазынашылық басқармасы.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ерейментау аудандық қазынашылық басқармасы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Егiндiкөл аудандық қазынашылық басқармасы.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Есiл аудандық қазынашылық басқармасы.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жақсы аудандық қазынашылық басқармасы.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жарқайың аудандық қазынашылық басқармасы.

1. Акционерное общество "Компания по реабилитации и управлению активами".
2. Акционерное общество "Информационно-учетный центр".
3. Государственное учреждение "Байқоңырбаланс".
4. Акционерное общество "Финансовая академия".
5. Акционерное общество "Фонд проблемных кредитов".
6. Акционерное общество "Центр электронной коммерции".
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств
Перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
1. Департамент казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Аккольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Аршалынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Астраханское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Атбасарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Буландинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Зерендинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление казначейства района Биржан сал Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Ерейментауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Егиндыкольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Есильское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Жаксинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Жаркаинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қорғалжын аудандық қазынашылық басқармасы.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сандықтау аудандық қазынашылық басқармасы.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Степногорск қалалық қазынашылық басқармасы.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шортанды аудандық қазынашылық басқармасы.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бурабай аудандық қазынашылық басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Целиноград аудандық қазынашылық басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Алға аудандық қазынашылық басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Әйтеке би аудандық қазынашылық басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Байғанин аудандық қазынашылық басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ырғыз аудандық қазынашылық басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарғалы аудандық қазынашылық басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мұғалжар аудандық қазынашылық басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мәртөк аудандық қазынашылық басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Темiр аудандық қазынашылық басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ойыл аудандық қазынашылық басқармасы.

14. Коргалжинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Сандыктауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Степногорское городское управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Шортандинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Бурабайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Целиноградское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Департамент казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
21. Алгинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Айтекебийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Байганинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
24. Иргизское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
25. Каргалинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Мугалжарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Мартукское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Темирское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
29. Уилское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Хромтау аудандық қазынашылық басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қобда аудандық қазынашылық басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шалқар аудандық қазынашылық басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Алакөл аудандық қазынашылық басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақсу аудандық қазынашылық басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Балқаш аудандық қазынашылық басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Еңбекшiқазақ аудандық қазынашылық басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Iле аудандық қазынашылық басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарасай аудандық қазынашылық басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қапшағай қалалық қазынашылық басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қаратал аудандық қазынашылық басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кербұлақ аудандық қазынашылық басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Көксу аудандық қазынашылық басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Панфилов аудандық қазынашылық басқармасы.

30. Хромтауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Хобдинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Шалкарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Департамент казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
34. Алакольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Аксуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Балхашское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
37. Енбекшиказахское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Жамбылское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
39. Илийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Карасайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
41. Капшагайское городское управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
42. Каратальское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Кербулакское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Коксуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Панфиловское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кеген аудандық қазынашылық басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарқант аудандық қазынашылық басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Талғар аудандық қазынашылық басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ескелдi аудандық қазынашылық басқармасы.
50. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Текелi қалалық қазынашылық басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ұйғыр аудандық қазынашылық басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
53. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жылыой аудандық қазынашылық басқармасы.
54. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Индер аудандық қазынашылық басқармасы.
55. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Исатай аудандық қазынашылық басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қызылқоға аудандық қазынашылық басқармасы.
57. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Құрманғазы аудандық қазынашылық басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мақат аудандық қазынашылық басқармасы.
59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Атырау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Махамбет аудандық қазынашылық басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Абай аудандық қазынашылық басқармасы.

46. Кегенское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
47. Саркандское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
48. Талгарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Ескельдинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Текелийское городское управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
51. Уйгурское районное управление казначейства Департамента казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
52. Департамент казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
53. Жылыойское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
54. Индерское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
55. Исатайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
56. Кзылкогинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
57. Курмангазинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
58. Макатское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
59. Махамбетское районное управление казначейства Департамента казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Департамент казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Абайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық басқармасының Аягөз қалалық қазынашылық басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бесқарағай аудандық қазынашылық басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бородулиха аудандық қазынашылық басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Глубокое аудандық қазынашылық басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жарма аудандық қазынашылық басқармасы.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Зайсан аудандық қазынашылық басқармасы.
68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Зырян қалалық қазынашылық басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Катонқарағай аудандық қазынашылық басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Көкпектi аудандық қазынашылық басқармасы.
71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Курчатов қалалық қазынашылық басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Күршiм аудандық қазынашылық басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Риддер қалалық қазынашылық басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Семей қалалық қазынашылық басқармасы.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Тарбағатай аудандық қазынашылық басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Үржар аудандық қазынашылық басқармасы.

62. Аягузское городское управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Бескарагайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
64. Бородулихинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
65. Глубоковское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
66. Жарминское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Зайсанское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
68. Зыряновское городское управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Катон-Карагайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Кокпектинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
71. Курчатовское городское управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Курчумское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Риддерское городское управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
74. Управление казначейства города Семей Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Тарбагатайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Урджарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ұлан аудандық қазынашылық басқармасы.
78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шемонаиха аудандық қазынашылық басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Байзақ аудандық қазынашылық басқармасы.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасы.
82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жуалы аудандық қазынашылық басқармасы.
83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қордай аудандық қазынашылық басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Тұрар Рысқұлов атындағы аудандық қазынашылық басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мерке аудандық қазынашылық басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мойынқұм аудандық қазынашылық басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарысу аудандық қазынашылық басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Талас аудандық қазынашылық басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Жамбыл облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шу аудандық қазынашылық басқармасы.
90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақжайық аудандық қазынашылық басқармасы.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бөрлi аудандық қазынашылық басқармасы.

77. Уланское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
78. Шемонайхинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Департамент казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Байзакское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Жамбылское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
82. Жуалынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
83. Кордайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Управление казначейства района имени Турара Рыскулова Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Меркенское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Мойынкумское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Сарысуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
88. Таласское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Шуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
90. Департамент казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
91. Акжаикское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Бурлинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жаңақала аудандық қазынашылық басқармасы.
94. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жәнiбек аудандық қазынашылық басқармасы.
95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Зеленов аудандық қазынашылық басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қаратөбе аудандық қазынашылық басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитет Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қазталов аудандық қазынашылық басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сырым аудандық қазынашылық басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Тасқала аудандық қазынашылық басқармасы.
100. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Теректi аудандық қазынашылық басқармасы.
101. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бөкей ордасы аудандық қазынашылық басқармасы.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шыңғырлау аудандық қазынашылық басқармасы.
103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Абай аудандық қазынашылық басқармасы.
105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақтоғай аудандық қазынашылық басқармасы.
106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Балқаш қалалық қазынашылық басқармасы.
107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бұқар жырау аудандық қазынашылық басқармасы.

93. Жангалинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Жанибекское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
95. Зеленовское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Каратобинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Казталовское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Сырымское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Таскалинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
100. Теректинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
101. Бокейординское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
102. Чингирлауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
103. Департамент казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Абайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
105. Актогайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
106. Балхашское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
107. Бухар-Жырауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жаңаарқа аудандық қазынашылық басқармасы.
109. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жезқазған қалалық қазынашылық басқармасы.
110. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарқаралы аудандық қазынашылық басқармасы.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қаражал қалалық қазынашылық басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Нұра аудандық қазынашылық басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Осакаров аудандық қазынашылық басқармасы.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Октябрь аудандық қазынашылық басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Приозерск қалалық қазынашылық басқармасы.
116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Саран қалалық қазынашылық басқармасы.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сәтбаев қалалық қазынашылық басқармасы.
118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Темiртау қалалық қазынашылық басқармасы.
119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ұлытау аудандық қазынашылық басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шахтинск қалалық қазынашылық басқармасы.
121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қарағанды облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шет аудандық қазынашылық басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Арал аудандық қазынашылық басқармасы.

108. Жанааркинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
109. Жезказганское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
110. Каркаралинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
111. Каражалское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Нуринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Осакаровское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Октябрьское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Приозерское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
116. Саранское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Сатпаевское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
118. Темиртауское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
119. Улытауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Шахтинское городское управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
121. Шетское районное управление казначейства Департамента казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Департамент казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Аральское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Байқоңыр қалалық қазынашылық басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жалағаш аудандық қазынашылық басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жаңақорған аудандық қазынашылық басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қазалы аудандық қазынашылық басқармасы.
128. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қармақшы аудандық қазынашылық басқармасы.
129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сырдария аудандық қазынашылық басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қызылорда облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шиелi аудандық қазынашылық басқармасы.
131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Алтынсарин аудандық қазынашылық басқармасы.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Амангелдi аудандық қазынашылық басқармасы.
134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Арқалық қалалық қазынашылық басқармасы.
135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Әулиекөл аудандық қазынашылық басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Денисов аудандық қазынашылық басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жангелдин аудандық қазынашылық басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жітiқара аудандық қазынашылық басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қамысты аудандық қазынашылық басқармасы.

124. Байконырское городское управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Жалагашское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
126. Жанакорганское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Казалинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Кармакшинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
129. Сырдарьинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Шиелийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
131. Департамент казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Алтынсаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Амангельдинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
134. Аркалыкское городское управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
135. Аулиекольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Денисовское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Жангельдинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Житикаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Камыстинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарабалық аудандық қазынашылық басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарасу аудандық қазынашылық басқармасы.
142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қостанай аудандық қазынашылық басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Лисаковск қалалық қазынашылық басқармасы.
144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Меңдiқара аудандық қазынашылық басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Наурызым аудандық қазынашылық басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Рудный қалалық қазынашылық басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарыкөл аудандық қазынашылық басқармасы.
148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Таранов аудандық қазынашылық басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ұзынкөл аудандық қазынашылық басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Қостанай облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Федоров аудандық қазынашылық басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бейнеу аудандық қазынашылық басқармасы.
153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жаңаөзен қалалық қазынашылық басқармасы.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қарақия аудандық қазынашылық басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Маңғыстау аудандық қазынашылық басқармасы.

140. Карабалыкское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Карасуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
142. Костанайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Лисаковское городское управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
144. Мендыгаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Наурзумское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Рудненское городское управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Сарыкольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
148. Тарановское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Узынкольское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Федоровское районное управление казначейства Департамента казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
151. Департамент казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Бейнеуское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
153. Жанаозенское городское управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Каракиянское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Мангистауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

156. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мұнайлы аудандық қазынашылық басқармасы.
157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түпқараған аудандық қазынашылық басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақсу қалалық қазынашылық басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақтоғай аудандық қазынашылық басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Баянауыл аудандық қазынашылық басқармасы.
162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Железин аудандық қазынашылық басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ертiс аудандық қазынашылық басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қашыр аудандық қазынашылық басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Лебяжi аудандық қазынашылық басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Май аудандық қазынашылық басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Павлодар аудандық қазынашылық басқармасы.
168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Успен аудандық қазынашылық басқармасы.
169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шарбақты аудандық қазынашылық басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Павлодар облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Екiбастұз қалалық қазынашылық басқармасы.
171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментi.

156. Мунайлинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
157. Тупкараганское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Департамент казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Аксуское городское управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Актогайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Баянаульское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
162. Железинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Иртышское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Качирское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Лебяжинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Майское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Павлодарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
168. Успенское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
169. Щербактинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
170. Экибастузское городское управление казначейства Департамента казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
171. Департамент казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ақжар аудандық қазынашылық басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Аққайың аудандық қазынашылық басқармасы.
174. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Айыртау аудандық қазынашылық басқармасы.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мағжан Жұмабаев аудандық қазынашылық басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Есiл аудандық қазынашылық басқармасы.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қызылжар аудандық қазынашылық басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Мамлют аудандық қазынашылық басқармасы.
180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шал ақын атындағы ауданның қазынашылық басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Тимирязев аудандық қазынашылық басқармасы.
182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Тайынша аудандық қазынашылық басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Уәлиханов аудандық қазынашылық басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ғабит Мүсiрепов атындағы ауданның қазынашылық басқармасы.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментi.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Шымкент қаласы бойынша Қазынашылық департаментi.

172. Акжарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Аккайынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Айыртауское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
175. Управление казначейства района Магжана Жумабаева Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Есильское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Жамбылское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Кызылжарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Мамлютское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
180. Управление казначейства района имени Шал акына Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Тимирязевское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
182. Тайыншинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Уалихановское районное управление казначейства Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
184. Управление казначейства района имени Габита Мусрепова Департамента казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Департамент казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
186. Департамент казначейства по городу Шымкент Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Арыс қалалық қазынашылық басқармасы.
188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бәйдiбек аудандық қазынашылық басқармасы.
189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Қазығұрт аудандық қазынашылық басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Кентау қалалық қазынашылық басқармасы.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Жетісай аудандық қазынашылық басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Ордабасы аудандық қазынашылық басқармасы.
193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Отырар аудандық қазынашылық басқармасы.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сайрам аудандық қазынашылық басқармасы.
195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Сарыағаш аудандық қазынашылық басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Созақ аудандық қазынашылық басқармасы.
197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Төлеби аудандық қазынашылық басқармасы.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түркiстан қалалық қазынашылық басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша қазынашылық департаментiнiң Түлкiбас аудандық қазынашылық басқармасы.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Түркістан облысы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Шардара аудандық қазынашылық басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаментi.
202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Алмалы аудандық қазынашылық басқармасы.

187. Арысское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
188. Байдибекское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
189. Казыгуртское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Кентауское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Жетысайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Ордабасынское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
193. Отрарское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Сайрамское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
195. Сарыагашское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Созакское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
197. Толебийское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Туркестанское городское управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Тюлькубасское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Шардаринское районное управление казначейства Департамента казначейства по Туркестанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Департамент казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
202. Алмалинское районное управление казначейства Департамента казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Бостандық аудандық қазынашылық басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетi Алматы қаласы бойынша Қазынашылық департаментiнiң Түрксiб аудандық қазынашылық басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнiң Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментi.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкшетау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Степногорск қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ақкөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Астрахан ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Атбасар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Сандықтау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Аршалы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ерейментау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Егіндікөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

203. Бостандыкское районное управление казначейства Департамента казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Турксибское районное управление казначейства Департамента казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
205. Департамент казначейства по городу Астане Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Департамент государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Управление государственных доходов по городу Кокшетау Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Управление государственных доходов по городу Степногорску Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Управление государственных доходов по Аккольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Управление государственных доходов по Астраханскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Управление государственных доходов по Атбасарскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Управление государственных доходов по Сандыктаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление государственных доходов по Аршалынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Управление государственных доходов по Ерейментаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Управление государственных доходов по Егиндыкольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қорғалжын ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Бұланды ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Целиноград ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Шортанды ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Жарқайың ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Жақсы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Зеренді ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Біржан сал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Бурабай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнiң Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнің Ақтөбе қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Алға ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

11. Управление государственных доходов по Коргалджинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Управление государственных доходов по Буландынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Управление государственных доходов по Целиноградскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Управление государственных доходов по Шортандинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Управление государственных доходов по Жаркаинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Управление государственных доходов по Жаксынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Управление государственных доходов по Зерендинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Управление государственных доходов по району Биржан сал Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Управление государственных доходов по Бурабайскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
21. Департамент государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Управление государственных доходов по городу Актобе Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Управление государственных доходов по Алгинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Байғанин ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Әйтеке би ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ырғыз ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қарғалы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Мәртөк ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Мұғалжар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Темiр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ойыл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қобда ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Хромтау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Шалқар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнiң Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Талдықорған қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

24. Управление государственных доходов по Байганинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
25. Управление государственных доходов по Айтекебийскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Управление государственных доходов по Иргизскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Управление государственных доходов по Каргалинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Управление государственных доходов по Мартукскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
29. Управление государственных доходов по Мугалжарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
30. Управление государственных доходов по Темирскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Управление государственных доходов по Уилскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Управление государственных доходов по Хобдинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Управление государственных доходов по Хромтаускому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
34. Управление государственных доходов по Шалкарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Управление государственных доходов по городу Талдыкорган Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

37. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қапшағай қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Текелi қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Балқаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Жамбыл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Iле ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қарасай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Райымбек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Кеген ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Талғар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ұйғыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Еңбекшiқазақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ақсу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Алакөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

37. Управление государственных доходов по городу Капшагай Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Управление государственных доходов по городу Текели Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
39. Управление государственных доходов по Балхашскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
41. Управление государственных доходов по Илийскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
42. Управление государственных доходов по Карасайскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Управление государственных доходов по Райымбекскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Управление государственных доходов по Кегенскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Управление государственных доходов по Талгарскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
46. Управление государственных доходов по Уйгурскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
47. Управление государственных доходов по Енбекшиказахскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
48. Управление государственных доходов по Аксускому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Управление государственных доходов по Алакольскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

50. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қаратал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Кербұлақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Көксу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
53. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Панфилов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
54. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Сарқант ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
55. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ескелдi ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң "Достық" кедені.
57. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнiң Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Атырау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Құрманғазы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Индер ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Исатай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қызылқоға ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Мақат ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

50. Управление государственных доходов по Каратальскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
51. Управление государственных доходов по Кербулакскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
52. Управление государственных доходов по Коксускому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
53. Управление государственных доходов по Панфиловскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
54. Управление государственных доходов по Саркандскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
55. Управление государственных доходов по Ескельдинскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
56. Таможня "Достык" Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
57. Департамент государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
58. Управление государственных доходов по городу Атырау Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
59. Управление государственных доходов по Курмангазинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Управление государственных доходов по Индерскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Управление государственных доходов по Исатайскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
62. Управление государственных доходов по Кызылкугинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Управление государственных доходов по Макатскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Махамбет ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Жылыой ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Орал қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөрлі ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жәнібек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңақала ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зеленов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Казталов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырым ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тасқала ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теректі ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөкей ордасы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

64. Управление государственных доходов по Махамбетскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
65. Управление государственных доходов по Жылыойскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
66. Департамент государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Управление государственных доходов по городу Уральск Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
68. Управление государственных доходов по Бурлинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Управление государственных доходов по Жанибекскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Управление государственных доходов по Жангалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
71. Управление государственных доходов по Зеленовскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Управление государственных доходов по Казталовскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Управление государственных доходов по Сырымскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
74. Управление государственных доходов по Таскалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Управление государственных доходов по Теректинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Управление государственных доходов по Бокейординскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжайық ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шыңғырлау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратөбе ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тараз қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жуалы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қордай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тұрар Рысқұлов атындағы аудан бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мерке ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мойынқұм ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байзақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

77. Управление государственных доходов по Акжаикскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
78. Управление государственных доходов по Чингирлаускому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Управление государственных доходов по Каратюбинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Департамент государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Управление государственных доходов по городу Тараз Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
82. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
83. Управление государственных доходов по Жуалынскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Управление государственных доходов по Кордайскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Управление государственных доходов по району имени Турара Рыскулова Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Управление государственных доходов по Меркенскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Управление государственных доходов по Мойынкумскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
88. Управление государственных доходов по Байзакскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Управление государственных доходов по Шускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарысу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талас ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарағанды қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
94. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жезқазған қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Саран қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теміртау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шахтинск қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Балқаш қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Приозерск қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
100. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаражал қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
101. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сәтбаев қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазыбек би атындағы аудан бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

90. Управление государственных доходов по Сарысускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
91. Управление государственных доходов по Таласскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Департамент государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
93. Управление государственных доходов по городу Караганде Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Управление государственных доходов по городу Жезказган Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
95. Управление государственных доходов по городу Сарань Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Управление государственных доходов по городу Темиртау Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Управление государственных доходов по городу Шахтинску Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Управление государственных доходов по городу Балхаш Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Управление государственных доходов по городу Приозерск Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
100. Управление государственных доходов по городу Каражал Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
101. Управление государственных доходов по городу Сатпаев Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
102. Управление государственных доходов по району имени Казыбек би Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Октябрь ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарқаралы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Нұра ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Осакаров ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бұқар жырау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
109. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
110. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлытау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шет ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Лисаковск қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

103. Управление государственных доходов по Октябрьскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Управление государственных доходов по Каркаралинскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
105. Управление государственных доходов по Нуринскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
106. Управление государственных доходов по Осакаровскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
107. Управление государственных доходов по Бухар-Жыраускому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
108. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
109. Управление государственных доходов по Жанааркинскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
110. Управление государственных доходов по Улытаускому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
111. Управление государственных доходов по Шетскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Департамент государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Управление государственных доходов по городу Костанай Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Управление государственных доходов по городу Лисаковску Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Рудный қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арқалық қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтынсарин ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Меңдіқара ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жітіқара ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қамысты ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарасу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарабалық ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұзынкөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызым ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Денисов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
128. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әулиекөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

116. Управление государственных доходов по городу Рудному Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Управление государственных доходов по городу Аркалыку Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
118. Управление государственных доходов по Алтынсаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
119. Управление государственных доходов по Мендыкаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Управление государственных доходов по Житикаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
121. Управление государственных доходов по Камыстинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Управление государственных доходов по Карасускому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Управление государственных доходов по Карабалыкскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
124. Управление государственных доходов по Костанайскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Управление государственных доходов по Узункольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
126. Управление государственных доходов по Наурзумскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Управление государственных доходов по Денисовскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Управление государственных доходов по Аулиекольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Таранов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыкөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Федоров ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Амангелді ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жангелді ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылорда қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазалы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қармақшы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жалағаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырдария ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шиелі ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

129. Управление государственных доходов по Тарановскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Управление государственных доходов по Сарыкольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
131. Управление государственных доходов по Федоровскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Управление государственных доходов по Амангельдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Управление государственных доходов по Жангильдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
134. Департамент государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
135. Управление государственных доходов по городу Кызылорде Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Управление государственных доходов по Аральскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Управление государственных доходов по Казалинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Управление государственных доходов по Кармакшинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Управление государственных доходов по Жалагашскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
140. Управление государственных доходов по Сырдарьинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Управление государственных доходов по Шиелийскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңақорған ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаөзен қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бейнеу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарақия ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Маңғыстау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұнайлы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түпқараған ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Ақтау теңіз порты" мемлекеттік кірістер басқармасы.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шымкент қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арыс қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

142. Управление государственных доходов по Жанакорганскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Департамент государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
144. Управление государственных доходов по городу Актау Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Управление государственных доходов по городу Жанаозену Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Управление государственных доходов по Бейнеускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Управление государственных доходов по Каракиянскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
148. Управление государственных доходов по Мангистаускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Управление государственных доходов по Мунайлинскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Управление государственных доходов по Тупкараганскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
151. Управление государственных доходов "Морпорт Актау" Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
153. Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Управление государственных доходов по городу Шымкент Департамента государственных доходов по городу Шымкент области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Управление государственных доходов по городу Арыс Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

156. Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кентау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түркістан қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әл-Фараби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекші ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ордабасы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Отырар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазығұрт ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Төлеби ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сайрам ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

156. Управление государственных доходов по городу Кентау Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
157. Управление государственных доходов по городу Туркестан Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Управление государственных доходов по Аль-Фарабийскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Управление государственных доходов по Байдибекскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Управление государственных доходов по Енбекшинскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
162. Управление государственных доходов по Ордабасинскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Управление государственных доходов по Жетысайскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Управление государственных доходов по Отрарскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Управление государственных доходов по Казгуртскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Управление государственных доходов по Толебийскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
168. Управление государственных доходов по Сайрамскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Келес ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Созақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түлкібас ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шардара ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
174. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Оңтүстік" мемлекеттік кірістер басқармасы.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Екібастұз қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Баянауыл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

169. Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
170. Управление государственных доходов по Келесскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
171. Управление государственных доходов по Сузакскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
172. Управление государственных доходов по Тюлькубасскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Управление государственных доходов по Шардаринскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Управление государственных доходов "Оңтүстік" Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
175. Управление государственных доходов по Каратаускому району Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Департамент государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Управление государственных доходов по городу Павлодар Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Управление государственных доходов по городу Аксу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Управление государственных доходов по городу Экибастуз Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
180. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Управление государственных доходов по Баянаульскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Железин ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ертіс ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қашыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Лебяжі ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Май ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Успен ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шарбақты ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Қызылжар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Мағжан Жұмабаев атындағы аудан бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Жамбыл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

182. Управление государственных доходов по Железинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Управление государственных доходов по Иртышскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
184. Управление государственных доходов по Качирскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Управление государственных доходов по Лебяжинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
186. Управление государственных доходов по Майскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
187. Управление государственных доходов по Павлодарскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
188. Управление государственных доходов по Успенскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
189. Управление государственных доходов по Щербактинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Департамент государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Управление государственных доходов по Кызылжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Управление государственных доходов по району имени Магжана Жумабаева Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
193. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мамлют ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шал ақын ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққайың ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тимирязев ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Айыртау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тайынша ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Уәлиханов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Петропавл қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетiнің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментi.
206. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Өскемен қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
207. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Зырян ауданы – Зырян қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

195. Управление государственных доходов по Мамлютскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Управление государственных доходов по району Шал акына Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
197. Управление государственных доходов по Аккайынскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Управление государственных доходов по Тимирязевскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Управление государственных доходов по Айыртаускому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Управление государственных доходов по Акжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Управление государственных доходов по Тайыншинскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
202. Управление государственных доходов по Уалихановскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
203. Управление государственных доходов по району имени Габита Мусрепова Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Управление государственных доходов по городу Петропавловск Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
205. Департамент государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
206. Управление государственных доходов по городу Усть-Каменогорск Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
207. Управление государственных доходов по Зыряновскому району - городу Зыряновску Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

208. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Риддер қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
209. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Курчатов қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
210. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Семей қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
211. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Катонқарағай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
212. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Глубокое ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
213. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Зайсан ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
214. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Күршiм ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
215. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Ұлан ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
216. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Шемонаиха ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
217. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
218. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетi Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментiнiң Аягөз ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
219. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бесқарағай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

208. Управление государственных доходов по городу Риддер Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
209. Управление государственных доходов по городу Курчатову Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
210. Управление государственных доходов по городу Семей Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
211. Управление государственных доходов по Катон-Карагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
212. Управление государственных доходов по Глубоковскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
213. Управление государственных доходов по Зайсанскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
214. Управление государственных доходов по Курчумскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
215. Управление государственных доходов по Уланскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
216. Управление государственных доходов по Шемонайхинскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
217. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
218. Управление государственных доходов по Аягузскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
219. Управление государственных доходов по Бескарагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

220. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бородулиха ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
221. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарма ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
222. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкпекті ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
223. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үржар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
224. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тарбағатай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
225. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
226. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алматы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
227. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
228. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
229. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Астана – жаңа қала" мемлекеттік кірістер басқармасы.
230. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байқоңыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
231. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
232. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алмалы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
233. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

220. Управление государственных доходов по Бородулихинскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
221. Управление государственных доходов по Жарминскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
222. Управление государственных доходов по Кокпектинскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
223. Управление государственных доходов по Урджарскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
224. Управление государственных доходов по Тарбагатайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
225. Департамент государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
226. Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
227. Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
229. Управление государственных доходов "Астана – жаңа қала" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
230. Управление государственных доходов по району Байқоңыр Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
231. Департамент государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
232. Управление государственных доходов по Алмалинскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
233. Управление государственных доходов по Алатаускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

234. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әуезов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
235. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бостандық ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
236. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
237. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Медеу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
238. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түрксіб ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
239. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызбай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
240. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Ақпараттық технологиялар паркі" мемлекеттік кірістер басқармасы.
2. Мамандандырылған мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Кинологиялық орталығы".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Орталық кеден зертханасы".
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдiстемелiк орталығы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң аумақтық органдары – мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Ақмола облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Ақтөбе облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Алматы облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Атырау облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.

234. Управление государственных доходов по Ауэзовскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
235. Управление государственных доходов по Бостандыкскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
236. Управление государственных доходов по Жетысускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
237. Управление государственных доходов по Медеускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
238. Управление государственных доходов по Турксибскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
239. Управление государственных доходов по Наурызбайскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
240. Управление государственных доходов "Парк информационных технологий" Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Перечень специализированных государственных учреждений
1. "Кинологический центр" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. "Центральная таможенная лаборатория" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Учебно-методический центр Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
1. Департамент внутреннего государственного аудита по Акмолинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Департамент внутреннего государственного аудита по Актюбинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Департамент внутреннего государственного аудита по Алматинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент внутреннего государственного аудита по Атырауской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Шығыс Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Жамбыл облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Батыс Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Қарағанды облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Қостанай облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Қызылорда облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Маңғыстау облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Павлодар облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Түркістан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Алматы қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Астана қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Ішкі мемлекеттік аудит комитетiнiң Шымкент қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң аумақтық органдары – мемлекеттiк мекемелерiнiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Ақмола мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Ақтөбе мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.

5. Департамент внутреннего государственного аудита по Восточно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Департамент внутреннего государственного аудита по Жамбылской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Департамент внутреннего государственного аудита по Западно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Департамент внутреннего государственного аудита по Карагандинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Департамент внутреннего государственного аудита по Костанайской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Департамент внутреннего государственного аудита по Кызылординской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Департамент внутреннего государственного аудита по Мангистауской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Департамент внутреннего государственного аудита по Павлодарской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Департамент внутреннего государственного аудита по Северо-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Департамент внутреннего государственного аудита по Туркестанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Алматы Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Астане Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Департамента внутреннего государственного аудита по городу Шымкент Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
1. Акмолинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Актюбинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Алматы мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Атырау мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Шығыс Қазақстан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Жамбыл мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Батыс Қазақстан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Қарағанды мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Қостанай мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Қызылорда мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Маңғыстау мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Түркістан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Шымкент қаласының мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Павлодар мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Солтүстiк Қазақстан мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Астана қаласы мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Алматы қаласы мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.

3. Алматинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Атырауский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Восточно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Жамбылский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Западно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Карагандинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Костанайский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Кызылординский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Мангистауский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Туркестанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Департамент государственного имущества и приватизации города Шымкент Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Павлодарский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Северо-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Департамент государственного имущества и приватизации города Астаны Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Департамент государственного имущества и приватизации города Алматы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.

18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң Байқоңыр мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қаржы мониторингi комитетiнiң аумақтық органдары – мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
1. Алматы қаласы бойынша Қаржы мониторингi департаментi.

18. Байконырский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений - территориальных органов Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
1. Департамент по финансовому мониторингу по городу Алматы.