"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 533 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
15-тармақта:
3) және 3-1) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) заңды тұлғаларды, орталық мемлекеттiк органдардың және ведомстволардың, жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк есепке алуды қамтамасыз ету;
3-1) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу, жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу, жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк техникалық зерттеп-қарау және жылжымалы мүлiк кепiлiнiң тiзiлiмiн жүргiзу саласында мемлекеттiк саясатты iске асыру;";
16-тармақта:
96), 105), 106), 107-1), 107-3), 107-4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"96) аумақтық әділет органдарының қызметін қамтамасыз ету және оларға заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша әдістемелік басшылық ету;";
"105) жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу, жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу, жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк техникалық зерттеп-қарау және жылжымалы мүлiк кепiлiнiң тiзiлiмiн жүргiзу саласында мемлекеттiк реттеуді жүзеге асыру;
106) тіркеуші органның қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
"107-1) жылжымалы мүлiк кепiлiн және жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу салаларында құқықтық кадастрды қолдауға қойылатын талаптарды және құқықтық кадастрға қол жеткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
"107-3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу саласында және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын әзiрлеу және бекiту;
107-4) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу және ғимараттарды, құрылысжайларды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау үшін тіркеуші орган өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын келісу;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 533.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15:
подпункты 3) и 3-1) изложить в следующей редакции:
"3) осуществление государственной регистрации юридических лиц, нормативных правовых актов центральных государственных органов и ведомств, местных представительных и исполнительных органов, а также акимов, обеспечение государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3-1) реализация государственной политики в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество, регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и ведения реестра залога движимого имущества;";
в пункте 16:
подпункты 96), 105), 106), 107-1), 107-3), 107-4) изложить в следующей редакции:
"96) обеспечение деятельности территориальных органов юстиции и оказание им методического руководства по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств;";
"105) осуществление государственного регулирования в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество, регистрации залога движимого имущества, государственного технического обследования недвижимого имущества и ведения реестра залога движимого имущества;
106) осуществление государственного контроля за деятельностью регистрирующего органа;";
"107-1) разработка и утверждение требований к сопровождению правового кадастра и правил доступа к правовому кадастру в сферах государственной регистрации прав на недвижимое имущество и залога движимого имущества;";
"107-3) разработка и утверждение правил представления некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сфере регистрации залога движимого имущества;
107-4) согласование цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые регистрирующим органом, за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и государственное техническое обследование зданий, сооружений и (или) их составляющих;";

мынадай мазмұндағы 96-1), 105-1), 107-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"96-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;";
"105-1) жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;";
"107-8) жылжымайтын объектілерді мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;";
107) және 107-2) тармақшалар алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

дополнить подпунктами 96-1), 105-1), 107-8) следующего содержания:
"96-1) осуществление методического руководства по вопросам государственной регистрации прав на недвижимое имущество некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан;";
"105-1) осуществление государственного контроля в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество;";
"107-8) разработка и утверждение инструкции по государственному техническому обследованию объектов недвижимости;";
подпункты 107) и 107-2) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев