Мемлекеттік мүлікті республикалық меншіктен коммуналдық меншікке берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 14 қарашадағы № 747 қаулысы.
"Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент әуежайы" акционерлік қоғамының 100 (жүз) пайыз мөлшерiндегi акцияларының мемлекеттiк пакетi заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық меншiктен Шымкент қаласының коммуналдық меншiгіне берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Шымкент қаласының әкімдігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесі:
мынадай мазмұндағы бөлiммен және реттiк нөмiрi 1079-жолмен толықтырылсын:
"Шымкент қаласы
1079 "Шымкент әуежайы" АҚ";
акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Оңтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде "Оңтүстік Қазақстан облысы" деген сөздер "Түркістан облысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 301-жол алып тасталсын;
2) "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 588-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 65.7-жол алып тасталсын;
бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы бөлiммен және реттiк нөмiрi 441.1-жолмен толықтырылсын:
"Шымкент қаласының әкімдігі"
"441.1 "Шымкент әуежайы" акционерлік қоғамы".

О некоторых вопросах передачи государственного имущества из республиканской собственности в коммунальную собственность
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2018 года № 747.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 616 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в установленном законодательством порядке из республиканской собственности в коммунальную собственность города Шымкент государственный пакет акций акционерного общества "Аэропорт Шымкент" в размере 100 (сто) процентов.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акиматом города Шымкент в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
перечень акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к коммунальной собственности, утвержденный указанным постановлением:
дополнить разделом и строкой, порядковый номер 1079, следующего содержания:
"город Шымкент
1079 АО "Аэропорт Шымкент";
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности:
в разделе "Южно-Казахстанская область" слова "Южно-Казахстанская область" заменить словами "Туркестанская область";
строку, порядковый номер 301, исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588.):
в перечне организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерство финансов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 65.7, исключить.
перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду:
дополнить разделом и строкой, порядковый номер 441.1, следующего содержания:
"Акимат города Шымкент"
"441.1 Акционерное общество "Аэропорт Шымкент".

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев