"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 554 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 829 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 731 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 731 (02.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 554 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 40-41, 278-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттерді беру қағидаларында:
5-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Уәкілетті орган ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтер үшін және МӘМС жүйесінде әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеуге берілетін трансферттерді аударуды қордың қазынашылықтағы қолма-қол ақшаны бақылау шотына ағымдағы айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде (желтоқсан айыда 20-күнге дейін) төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының сомалары шегінде ай сайын жүзеге асырады.";
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Өткен қаржы жылында бөлінген, ТМККК шеңберінде көрсетілген қызметтер үшін және МӘМС жүйесінде әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне медициналық көмек көрсеткені үшін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілген қызметтеріне ақы төлеуге берілетін трансферттердің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомалары алдыңғы жылдың міндеттемелерін қор өтегеннен кейін, бірақ ағымдағы қаржы жылының 1 наурызынан кешіктірмей республикалық бюджет кірісіне қайтарылуға тиіс.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 554 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 829. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 731.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 731 (вводится в действие с 02.03.2024).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 554 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 40-41, ст. 278) следующие изменения:
в Правилах предоставления трансфертов фонду социального медицинского страхования, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5:
часть первую изложить в следующей редакции:
"5. Перечисление уполномоченным органом трансфертов на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП и услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов осуществляется ежемесячно на контрольный счет наличности фонда в казначействе в течение первых пяти рабочих дней текущего месяца (в декабре месяце до 20 числа) в пределах сумм индивидуального плана финансирования по платежам.";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Неиспользованные (недоиспользованные) в течение финансового года суммы трансфертов на оплату за оказание услуг в рамках ГОБМП и услуг субъектам здравоохранения за оказание медицинской помощи в системе ОСМС военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, выделенных в истекшем финансовом году, подлежат возврату в доход республиканского бюджета после погашения фондом обязательств предшествующего года, но не позднее 1 марта текущего финансового года.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев