"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2019 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 896 қаулысы.
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2019 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі 2018 жылғы
30 желтоқсанға дейін Қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 896 қаулысымен
бекітілген
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2019 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің 2018 жылғы 21 қарашадағы № 22944/3дснг нотасы):
1) 2016-2025 жылдарға арналған Ресейдің Федералдық ғарыштық бағдарламасы, "2012-2020 жылдарға арналған ГЛОНАСС жүйесін ұстау, дамыту және пайдалану" федералдық нысаналы бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары мен коммерциялық жобалар шеңберінде "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2019 жылға арналған жоспарын;
2) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2019 жылға арналған жоспарын келіседі.
Бұл ретте пайдаланылуы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы халықаралық шарттармен реттелмеген Қостанай және Ақтөбе облыстарының аумақтарында "Союз-2" тасымалдағыш зымырандарынан бөлінетін бөліктердің жаңа құлау аудандарын пайдалануды көздейтін ғарыш аппараттарын ұшыру, тиісті халықаралық шарттарға қол қойылып, олар күшіне енгеннен кейін жүзеге асырылуы мүмкін.

Об утверждении заключения по планам запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2019 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 896
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по планам запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2019 год (далее – Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2018 года направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б. Сагинтаев
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 896
Заключение
по планам запусков космических аппаратов с космодрома "Байконур" на 2019 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной (нота Министерства иностранных дел Российской Федерации № 22944/3дснг от 21 ноября 2018 года):
1) План запусков космических аппаратов на 2019 год в рамках Федеральной космической программы России на 2016-2025 годы, федеральной целевой программы "Поддержание, развитие и использование системы ГЛОНАСС на 2012-2020 годы", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур";
2) План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома "Байконур" на 2019 год.
При этом, запуски космических аппаратов, предусматривающие использование новых районов падения отделяющихся частей ракет-носителей "Союз-2" на территории Костанайской и Актюбинской областей, использование которых не урегулировано международными договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией, могут быть осуществлены после подписания и вступления в силу соответствующих международных договоров.