"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 943 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 31.12.2019 № 1060 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 19 сәуірдегі № 234 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 25-26, 139-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау:
кәсіпкерлердің екінші деңгейдегі банктер/лизингтік компаниялар берген кредиттері/қаржылық лизинг шарттары бойынша "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – Бағдарлама) шеңберінде;
жеке кәсіпкерлік субъектілерінің екінші деңгейдегі банктер берген кредиттері бойынша "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген басым жобаларға кредит беру тетігі (бұдан әрі – Тетік) шеңберінде жүзеге асырылады.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Субсидиялау үшін көзделген қаражатты:
Бағдарлама бойынша – Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісі Бағдарлама шеңберінде өзара жасалған субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың негізінде республикалық және (немесе) жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржы агенттігіне аударады. Бағдарлама шеңберіндегі субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысанын кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган бекітеді;
Тетік бойынша агроөнеркәсіптік кешендегі, өңдеуші өнеркәсіптегі қайта өңдеу және қызметтер көрсету бойынша жобалар шеңберінде кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган өзара жасалған Тетік шеңберінде субсидиялау үшін қаражат аудару шарты (бұдан әрі – қаражат аудару шарты) негізінде республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған қаржы агенттігінің арнайы шотына аударады.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 943. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060 (вводится в действие с 1 января 2020 года)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2019 № 1060 (вводится в действие с 01.01.2020).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2016 года № 234 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 25-26, ст. 139) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Субсидирование части ставки вознаграждения осуществляется:
по кредитам/договорам финансового лизинга предпринимателей, выданным банками второго уровня/лизинговыми компаниями, в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее – Программа);
по кредитам субъектов частного предпринимательства, выданным банками второго уровня, в рамках Механизма кредитования приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм).";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Средства, предусмотренные для субсидирования, перечисляются по:
Программе – региональным координатором Программы в финансовое агентство на основе договора о субсидировании и гарантировании в рамках Программы, заключаемого между ними, за счет средств республиканского и (или) местного бюджетов (типовая форма договора о субсидировании и гарантировании в рамках Программы утверждается уполномоченным органом по предпринимательству);
Механизму в рамках проектов по переработке в агропромышленном комплексе, обрабатывающей промышленности и предоставлению услуг уполномоченным органом по предпринимательству на специальный счет финансового агентства, открытый в Национальном Банке Республики Казахстан, на основе договора на перечисление средств для субсидирования в рамках Механизма (далее – договор на перечисление средств), заключаемого между ними, за счет средств республиканского бюджета.

5. Субсидиялау нысанындағы қолдау шараларын қаржыландыру:
Бағдарлама шеңберінде республикалық және жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады. Жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарға айналым қаражатын толықтыруға берілетін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген лимиттер шеңберінде жүзеге асырылады;
Тетік шеңберінде республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.";
6-тармақта:
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) кәсіпкер – өз қызметін Бағдарлама шеңберінде жүзеге асыратын шағын және (немесе) орта кәсіпкерлік субъектісі, сондай-ақ өз қызметін Тетік шеңберінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектісі;";
мынадай мазмұндағы 25) тармақшамен толықтырылсын:
"25) жұмыс органы – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығымен бекітілген "Кредиттер және технологиялық жабдықтың, ауыл шаруашылығы малын сатып алудың лизингі, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары" шеңберінде облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің уәкілетті басқармасы (бұдан әрі – № 436 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген).";
мынадай мазмұндағы 5-1-тараумен толықтырылсын:
"5-1. Тетік шеңберінде субсидиялау шарттары 72-1. Тетікте белгіленген талаптарға сәйкес келетін жеке кәсіпкерлік субъектілерінің жобалары субсидиялауға жатады.
72-2. Мына:
осы Субсидиялау қағидаларына 8-қосымшаға сәйкес агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу;
осы Субсидиялау қағидаларына 9-қосымшаға сәйкес агроөнеркәсіптік кешендегі өндіру;
осы Субсидиялау қағидаларына 10-қосымшаға сәйкес өңдеу өнеркәсібі және қызметтер жобалары бойынша тауарлар (қызметтер) тізбесі шеңберінде банктер инвестицияға және айналым қаражатын (оның ішінде жаңартылатын негізде) толықтыруға берген жаңа және қолданыстағы кредиттер субсидиялауға жатады.
Бұл ретте "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысы күшіне енгеннен кейін банктер беретін кредиттер қолданыстағы кредиттер деп түсініледі.
Кәсіпкерлердің жобаларын бастапқы кредиттеу кезінде айналым қаржатын толықтыруға, бірақ бір қарыз алушыға берілетін кредиттердің 30%-ынан аспайтын кредиттерді субсидиялауға рұқсат етілді.
Басқа банктен қайта қаржыландыруға, қатысу үлестерін сатып алуға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес байланысты тараптар арасындағы мәмілелерге жол берілмейді.

5. Финансирование меры поддержки в форме субсидирования осуществляется:
в рамках Программы за счет средств республиканского и местного бюджетов (субсидирование ставки вознаграждения по кредитам на пополнение оборотных средств действующим предприятиям осуществляется в рамках лимитов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан);
в рамках Механизма за счет средств республиканского бюджета.";
в пункте 6:
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) предприниматель – субъект малого и (или) среднего предпринимательства, осуществляющий свою деятельность в рамках Программы, а также субъект частного предпринимательства, осуществляющий свою деятельность в рамках Механизма.";
дополнить подпунктом 25) следующего содержания:
"25) рабочий орган – уполномоченное управление акиматов областей, городов республиканского значения и столицы в рамках Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования, на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 (далее – приказ № 436) (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17741).";
дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"Глава 5-1. Условия субсидирования в рамках Механизма
72-1. Субсидированию подлежат проекты субъектов частного предпринимательства, соответствующие требованиям, установленным Механизмом.
72-2. Субсидированию подлежат новые и действующие кредиты, выданные (выдаваемые) банками на инвестиции и на пополнение оборотных средств (в том числе на возобновляемой основе), в рамках перечня товаров (услуг) по проектам:
по переработке в агропромышленном комплексе согласно приложению 8 к настоящим Правилам субсидирования;
по производству в агропромышленном комплексе согласно приложению 9 к настоящим Правилам субсидирования;
по обрабатывающей промышленности и услугам согласно приложению 10 к настоящим Правилам субсидирования.
При этом под действующими кредитами понимаются кредиты, выдаваемые банками после вступления в силу постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
Допускается субсидирование кредитов на пополнение оборотных средств, но не более 30% от выдаваемых кредитов в расчете на одного заемщика при первичном кредитовании проектов предпринимателей.
Не допускаются рефинансирование с другого банка, покупка долей участия и сделки между связанными сторонами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

72-3. Өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер бойынша жобаларды 10 (он) млрд. теңгеден астам сомаға, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу және өндіру бойынша 500 (бес жүз) млн. теңгеден астам сомаға кредиттеу бойынша тиісті салалық орталық уәкілетті органның оң қорытындысы қажет.
Жеке кәсіпкерлік субъектісі көрсетілген қорытындыны алғанға дейін банкке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш беруші мақұлдаған жобаның паспорты (өтініш берушінің толық атауы: заңды мекенжайы (индекс, облыс, қала/аудан, елді мекен, көше, телефон); бірінші басшы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы); өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі мен күні; өтініш берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі; саланың, кіші саласының атауы; негізгі қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып); шығарылатын өнімнің заттай көріністегі 3 (үш) жылдық номенклатурасы; өтініш берушінің белгіленген қуаттылығы (заттай және ақшалай мәнде); қуаттылықтың ағымдағы жүктемесі (пайызы); өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (пайызы); ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ доллары/адам) туралы ақпаратпен қоса);
2) өтініш беруші бекіткен жобаның бизнес-жоспары;
3) өтініш беруші бекіткен жобаны іске асыру жоспар-кестесі.
Мақұлданған жағдайда банк осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды банктiң кредиттiк комиссиясы шешiм қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде қаржы агенттігіне жiбередi.
72-4 Қаржы агенттігі 5 (бес) жұмыс күні ішінде банктен түскен құжаттарды Тетік шарттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды. Олар Тетiктiң шарттарына сәйкес келген жағдайда салалық қорытынды алу үшiн тиiстi салалық орталық уәкiлеттi органға сұрау жiберiледi.
Салалық қорытындыны тиісті орталық уәкілетті мемлекеттік органдар қаржы агенттігінен сұрау түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде береді.
Қажет болған жағдайда орталық уәкілетті мемлекеттік орган жеке кәсіпкерлік субъектісінен қосымша ақпарат/құжаттар сұратуға құқылы.
72-5. Агроөнеркәсіптік кешендегі өндіру жобалары бойынша қаржы агенттігі жобаны қарап болғаннан кейін хабарлама-хат пен осы Субсидиялау қағидаларының 75-тармағында көрсетілген құжаттарды жұмыс органына өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жібереді.

72-3. По кредитованию проектов в обрабатывающей промышленности и услуг на сумму свыше 10000000000 (десять) миллиардов тенге, а также производству и переработке в агропромышленном комплексе на сумму свыше 500000000 (пятьсот) миллионов тенге необходимо положительное заключение соответствующего отраслевого центрального уполномоченного органа.
Субъектом частного предпринимательства до получения указанного заключения в банк представляются следующие документы:
1) утвержденный заявителем паспорт проекта (включая информацию: полное наименование заявителя; юридический адрес (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон); первый руководитель (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес); номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя; бизнес идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заявителя; наименование отрасли, подотрасли; основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности); номенклатура выпускаемой продукции в натуральном выражении за 3 (три) года; установленная мощность заявителя (в натуральном и денежном выражении); текущая загруженность мощностей (процент); текущий износ производственного оборудования (процент); текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и тысяч долларов США/человек);
2) утвержденный заявителем бизнес-план проекта;
3) утвержденный заявителем план-график реализации проекта.
В случае одобрения документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, направляются банком в течение 5 рабочих дней со дня принятия решения кредитной комиссией банка в финансовое агентство. Решение кредитной комиссии банка направляется одновременно с указанными документами.
72-4. Финансовое агентство в течение 5 (пять) рабочих дней рассматривает документы, поступившие от банка, на соответствие условиям Механизма. В случае их соответствия условиям Механизма направляется запрос в соответствующий отраслевой центральный уполномоченный орган для получения отраслевого заключения.
Отраслевое заключение представляется соответствующими центральными уполномоченными государственными органами в течение 10 (десять) рабочих дней со дня поступления запроса от финансового агентства.
В случае необходимости центральный уполномоченный государственный орган вправе запрашивать у субъекта частного предпринимательства дополнительную информацию/документы.
72-5. Финансовым агентством после рассмотрения проектов по производству в агропромышленном комплексе в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявления направляются в рабочий орган письмо-уведомление и документы, указанные в пункте 75 настоящих Правил субсидирования.

72-6. Агроөнеркәсіптік кешендегі өндіру бойынша 500 (бес жүз) млн. теңгеден асатын жобалар бойынша қаржы агенттігі салалық қорытынды келіп түскеннен кейін хабарлама-хат пен осы Субсидиялау қағидаларының 72-3-тармағында көрсетілген құжаттарды жұмыс беруші органға салалық қорытынды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жібереді.
Жобаларды субсидиялау № 436 бұйрыққа сәйкес жүргізіледі.
72-7. Агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу және өңдеу өнеркәсібі мен көрсетілетін қызметтер жобалары бойынша қаржы агенттігі жобаны қарағаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидиялау туралы шешім қабылдайды.
72-8. Өңдеу өнеркәсібіндегі және көрсетілетін қызметтердегі 10 (он) млрд. теңгеден астам жобалар бойынша, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу жөніндегі 500 (бес жүз) млн. теңгеден астам жобалар бойынша қаржы агенттігі салалық қорытынды келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидиялау туралы шешім қабылдайды.
72-9. Субсидиялау номиналдық сыйақы мөлшерлемесі жылдық 15 %-дан аспайтын кредиттер бойынша жүзеге асырылады, олардың 8 %-ын жеке кәсіпкерлік субъектісі төлейді, ал айырмашылығын мемлекет субсидиялайды. Кредит жеке кәсіпкерлік субъектісіне ұлттық валютада беріледі.
72-10. Инвестицияға бағытталған кредиттер бойынша субсидиялау мерзімі субсидиялау мерзімін ұзарту құқығынсыз 7 (жеті) жылдан аспайтын мерзімді құрайды.
Айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредиттерді субсидиялау мерзімі субсидиялау мерзімін ұзарту құқығынсыз 3 (үш) жылдан аспайтын мерзімді құрайды. Егер бір жоба бойынша бірнеше субсидиялау шарты жасалса, онда субсидиялаудың жалпы мерзімі қаржы агенттігі бірінші субсидиялау шартына қол қойған күннен бастап белгіленеді.
72-11. Бұл ретте субсидиялауға шағын және орта бизнес Тетікте белгіленген шарттарда берілген кредиттердің жалпы көлемінің кемінде 17 % мөлшерінде іске асыратын жобалар жатады.
72-12. Қаржы агенттігі субсидиялардың сомасын агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу, өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер жобалары бойынша бөлінген қаражатқа пропорционал бөлуді қамтамасыз етеді.
Бұл ретте қаржы агенттігі тиісті салалар бойынша субсидиялар сомалары бөлінген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұл туралы банкті хабардар етеді.
72-13. Қаржы агенттігі агроөнеркәсіптік кешендегі қайта өңдеу, өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер жобалары бойынша бөлінген қаражат болмаған жағдайда субсидиялау өтінімдерін қараудан бас тартады.

72-6. По проектам свыше 500 (пятьсот) миллионов тенге по производству в агропромышленном комплексе после поступления отраслевого заключения финансовым агентством направляются в рабочий орган письмо-уведомление и документы, указанные в пункте 72-3 настоящих Правил субсидирования, в течение 5 рабочих дней со дня получения отраслевого заключения.
Субсидирование проектов производится в соответствии с приказом № 436.
72-7. По проектам по переработке в агропромышленном комплексе и обрабатывающей промышленности и услуг финансовое агентство после рассмотрения проекта в течение 5 (пять) рабочих дней принимает решение о субсидировании.
72-8. По проектам свыше 10000000000 (десять) миллиардов тенге в обрабатывающей промышленности и услуг, а также свыше 500000000 (пятьсот) миллионов тенге по производству и переработке в агропромышленном комплексе финансовое агентство в течение 5 (пять) рабочих дней принимает решение о субсидировании после поступления отраслевого заключения.
72-9. Субсидирование осуществляется по кредитам с номинальной ставкой вознаграждения, не превышающей 15% годовых, из которых 8% оплачиваются субъектом частного предпринимательства, а разница субсидируется государством. Кредит выдается субъекту частного предпринимательства в национальной валюте.
72-10. Срок субсидирования по кредитам, направленным на инвестиции, составляет не более 7 (семь) лет без права пролонгации срока субсидирования.
Срок субсидирования кредитов, направленных на пополнение оборотных средств, составляет не более 3 (три) лет без права пролонгации срока субсидирования. В случае, если по одному проекту заключается несколько договоров субсидирования, то общий срок субсидирования устанавливается со дня подписания финансовым агентством первого договора субсидирования.
72-11. При этом, субсидированию подлежат проекты, реализуемые субъектами малого и среднего бизнеса в размере не менее 17% от общего объема выданных кредитов на условиях, установленных Механизмом.
72-12. Финансовое агентство обеспечивает распределение сумм субсидий пропорционально средствам, выделенным на проекты по переработке в агропромышленном комплексе, обрабатывающей промышленности и услугам.
При этом финансовое агентство в течение 5 (пять) рабочих дней со дня распределения сумм субсидий по соответствующим направлениям уведомляет об этом банк.
72-13. Финансовое агентство отказывает в рассмотрении заявления на субсидирование в случае отсутствия распределҰнных средств, выделенных по проектам по переработке в агропромышленном комплексе, обрабатывающей промышленности и услугам.

72-14. Банктер:
1) жеке кәсіпкерлік субъектісі бастама жасаған кредиттеу шарттарын өзгертумен байланысты;
2) жеке кәсіпкерлік субъектісінің кредит бойынша міндеттемелерін бұзу себебі бойынша өндірілетін;
3) кепіл затына тәуелсіз бағалау жүргізумен, кепіл шартын тіркеумен және ауыртпалықты алып тастаумен байланысты;
4) есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету бойынша төлемдерді қоспағанда, қандай да бір комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді алмайды.
72-15. Қаржы агенттігі қолданыстағы кредитті субсидиялау туралы шешім қабылдаған жағдайда банк жеке кәсiпкерлiк субъектісіне ағымдағы жылдың басынан бастап қаржы агенттігі шешім қабылдаған күнге дейінгі кезеңде ұсталған комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді мұндай қолданыстағы кредит бойынша ұсталған комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді қаржы агенттігінен субсидиялау туралы қол қойылған шартты алған күннен бастап 3 (үш) ай мерзімде өтейді.
Уақтылы өтелмеген жағдайда банк қаржы агенттігіне 100 АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді.";
"Субсидиялар беру үшін Бағдарламаға қатысушылардың өзара іс-қимыл жасасу тәртібі" деген 6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Субсидиялар беру үшін Бағдарламаға/Тетікке қатысушылардың өзара іс-қимыл жасасу тәртібі";
73, 74 және 75-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"73. Кәсіпкер банкке/даму банкіне/лизингтік компанияға:
1) жаңа кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша Бағдарламаға/Тетікке сәйкес келетін шарттарда кредит беруге/қаржыландыруға арналған өтінішпен (банктің/даму банкінің/лизингтік компанияның ішкі нормативтік құжаттарында бекітілген нысан бойынша);
2) қолданыстағы кредит/қаржылық лизинг шарты бойынша Субсидиялау қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысанда өтінішхатпен жүгінеді;
74. Банк/даму банкі/лизингтік компания жобаның қаржы-экономикалық тиімділігіне бағалау жүргізеді және кредит/лизинг беру немесе кредит/лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесін Бағдарламада/Тетікте белгіленген мөлшерге дейін төмендету туралы оң шешім болған жағдайда, қаржы агенттігіне хабарлай отырып, үш жұмыс күні ішінде кәсіпкерге жазбаша жауап жолдайды.
75. Банктің/даму банкінің/лизингтік компанияның оң шешімі бар кәсіпкер қаржы агенттігіне Субсидиялау қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш-сауалнамамен жүгінеді, оған мыналар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжат, (кәсіпкердің қолымен және мөрімен (болған жағдайда) расталған көшірме), жеке кәсіпкерді тіркеу туралы хабарлама;

72-14. Банками не взимаются какие-либо комиссии, сборы и/или иные платежи, за исключением:
1) связанных с изменениями условий кредитования, инициируемыми субъектом частного предпринимательства;
2) взимаемых по причине нарушения субъектом частного предпринимательства обязательств по кредиту;
3) связанных с проведением независимой оценки предмета залога, регистрацией договора залога и снятием обременения;
4) платежей по расчетно-кассовому обслуживанию.
72-15. В случае принятия решения о субсидировании действующего кредита финансовым агентством, банк возмещает субъекту частного предпринимательства комиссии, сборы и/или иные платежи, удержанные в период с начала текущего года до даты принятия решения финансовым агентством по такому действующему кредиту, в течение 3 (три) месяцев со дня получения от финансового агентства подписанного договора субсидирования.
В случае несвоевременного возмещения, банк уплачивает финансовому агентству штраф в размере 100 МРП.";
заголовок главы 6 "Порядок взаимодействия участников Программы для предоставления субсидий" изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок взаимодействия участников Программы/Механизма для предоставления субсидий";
пункты 73, 74 и 75 изложить в следующей редакции:
"73. Предприниматель обращается в банк/банк развития/лизинговую компанию:
1) по новому кредиту/договору финансового лизинга с заявлением на предоставление кредита/финансирование по форме, утвержденной внутренними нормативными документами банка/банка развития/лизинговой компании, на условиях, соответствующих Программе/Механизму;
2) по действующему кредиту/договору финансового лизинга с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам субсидирования.
74. Банк/банк развития/лизинговая компания проводят оценку финансово-экономической эффективности проекта и, в случае положительного решения о предоставлении кредита/лизинга или понижении ставки вознаграждения по кредиту/лизингу до размера, установленного Программой/Механизмом, в течение трех рабочих дней направляют письменный ответ предпринимателю с уведомлением финансового агентства.
75. Предприниматель с положительным решением банка/банка развития/лизинговой компании обращается в финансовое агентство с заявлением-анкетой по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам субсидирования, к которому прилагаются:
1) документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия, заверенная подписью предпринимателя и печатью (при наличии), уведомление о регистрации индивидуального предпринимателя;

2) мыналар қамтылатын кәсіпкер жобасының бизнес жоспары:
жобаны іске асыруға өз қаражатының (ақша қаражатының, жылжымалы/жылжымайтын мүлкінің) және/немесе үшінші тұлғалардың мүлкінің қатысуын қамтамасыз ету мерзімдері (180 (жүз сексен) млн. теңгеден жоғары кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша). Бұл ретте мүліктің мұндай қатысуы жобаны іске асырудың жалпы құнының кемінде 10 %-ы деңгейінде қамтамасыз етілуі қажет;
қаржы агенттігі субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректер негізінде кірістердің және жұмыс орындарының орташа жылдық санының 10 %-ға ұлғаюына қол жеткізу кезеңдері. Осы абзацтың талаптары Бағдарламаның бірінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда/Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде кәсіпкер – шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жобалары бойынша қолданылады;
салықтық есептілік деректері негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/арттыру немесе қаржы агенттігі субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін кірісті 10 %-ға өсіруге қол жеткізу шарты кәсіпкер жобасының бизнес жоспарын қамтиды (осы абзацтың талаптары Тетік шеңберіндегі жобаларға қолданылады);
3) кәсіпкердің – орта кәсіпкерлік субъектісінің соңғы 3 (үш) қаржы жылындағы кірісінің 20 %-ға өсуі туралы талдау жасауға мүмкіндік беретін салық есебінің көшірмесін ұсына отырып, қаржылық есептерінің көшірмелері. Кәсіпкерлік қызметін 3 (үш) жылдан аз жүзеге асырған жағдайда ақпарат кәсіпкерлік қызметті нақты жүзеге асырған кезең үшін беріледі (Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде қатысуға өтінім берген жағдайда);
4) мемлекеттік кірістер органдарында есеп жүргізілетін берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметті қамтитын өтініш берілетін күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей берілген құжат;
5) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттің аумағына тауарларды өткізуді растайтын тауарларға ілеспе құжаттардың көшірмелері (бар болған жағдайда);
6) соңғы есепті кезеңдегі валюталық пайданың тиісті деңгейінің бар-жоғын растайтын құжаттар (Бағдарламаның үшінші бағыты шеңберінде қатысуға өтініш берген жағдайда).
Кәсіпкер Бағдарламаға қатысу үшін өтінімді дайындау және құжаттарды жинау мәселелері бойынша консультациялық қолдау алу үшін Бағдарламаның өңірлік/жергілікті үйлестірушісіне жүгіне алады.";

2) бизнес-план проекта предпринимателя, содержащий:
сроки обеспечения участия в реализации проекта собственных средств (денег, движимого/недвижимого имущества) и/или имущества третьих лиц (по кредитам/договорам финансового лизинга свыше 180000000 (сто восемьдесят) миллионов тенге (при этом такое участие имущества должно быть обеспечено на уровне не ниже 10% от общей стоимости реализации проекта);
этапы по достижению роста дохода и увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям на 10% после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия финансовым агентством решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на случаи подачи заявления на участие в рамках первого направления Программы/по проектам предпринимателей – субъектов малого предпринимательства в рамках второго направления Программы);
условие сохранения/увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой отчетности или достижения роста дохода на 10% после 2 (два) финансовых лет со дня принятия финансовым агентством решения о субсидировании (требование настоящего абзаца распространяется на проекты в рамках Механизма);
3) копия финансовых отчетов предпринимателя – субъекта среднего предпринимательства за последние три финансовых года с приложением копии налоговой отчетности, позволяющей сделать анализ о приросте дохода на 20%. В случае осуществления предпринимательской деятельности менее 3 (три) лет, информация представляется за период фактического осуществления предпринимательской деятельности (в случае подачи заявления на участие в рамках второго направления Программы);
4) документ, содержащий сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, выданный не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
5) копии товаросопроводительных документов, подтверждающие перемещение товаров с территории одного государства-члена Евразийского экономического союза на территорию другого государства-члена Евразийского экономического союза (в случае наличия);
6) документы, подтверждающие наличие соответствующего уровня валютной выручки за последний отчетный период (в случае подачи заявления на участие в рамках третьего направления Программы).
Предприниматель может обратиться к региональному/местному координатору Программы за получением консультационной поддержки по вопросам подготовки заявки и сбора документов для участия в Программе.";

мынадай мазмұндағы 79-1-тармақпен толықтырылсын:
"79-1. Тетік шеңберінде жобаны қаржы агенттігі құжаттар мен қажетті ақпарат келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
Қаржы агенттігінің тиісті салалық орталық уәкілетті органның қорытындысы бар шешімі құжаттар топтамасы мен қажетті ақпарат банктен қаржы агенттігіне түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде беріледі.
Бұл ретте қаржы агенттігінің уәкілетті органы оң шешім қабылдаған жағдайда шешімде: жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау және (немесе) ұлғайту жөніндегі міндеттемесі қаржылық есептілік (100 нысан) және (немесе) қаржы агенттігінің уәкілетті органы субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржылық жылдан кейін 10 %-ға өсуге қол жеткізуі негізінде көрсетіледі.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Банк/даму банкі/лизингтік компания Бағдарлама шеңберінде қолданыстағы кредит/лизинг бойынша субсидиялау шартына қол қойылған сәтке дейін кәсіпкердің банктік қарыз шартында/қаржылық лизинг шартында көзделген негізгі борыш пен сыйақыны уақтылы өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындамағаны үшін айыппұлдар мен өсімпұлдарды есептен шығаруға міндетті, ал жаңа/қолданыстағы кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша банк/даму банкі/лизингтік компания:
1) кәсіпкер бастамашылық еткен кредит беру/қаржылық лизинг шарты талаптарының өзгеруіне байланысты;
2) кредит/лизинг бойынша кәсіпкердің міндеттемелерді бұзуының себебінен алынатын;
3) лизинг нысанасына тәуелсіз бағалау жүргізуге, лизинг нысанасын сақтандыруға, кепіл шартын тіркеуге және ауыртпалықты алып тастауға байланысты;
4) қаржылық лизинг шартын орындауға байланысты (басқа ұйымдардың кедендік тазарту сияқты көрсетілетін қызметтерін, лизинг нысанасын арнаулы органдардың тіркеуі бойынша көрсетілетін қызметтерді, банктердің көрсетілетін қызметтерін және т.б. өтеу) комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді қоспағанда, кәсіпкер үшін кредитке/лизингке байланысты комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді алмауға және белгілемеуге міндеттеме қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 94-1-тармақпен толықтырылсын:
"94-1. Банктер Тетік шеңберінде жаңа кредиттер бойынша:
1) кәсіпкер бастамашылық еткен кредит беру шарты талаптарының өзгеруіне байланысты;
2) кредит бойынша кәсіпкердің міндеттемелерді бұзуының себебінен алынатын;

дополнить пунктом 79-1 следующего содержания:
"79-1. В рамках Механизма проект рассматривается финансовым агентством в течение 5 (пять) рабочих дней со дня поступления документов и необходимой информации.
Решение финансового агентства с заключением соответствующего отраслевого центрального уполномоченного органа представляется в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней с даты поступления пакета документов и необходимой информации от банка в финансовое агентство.
При этом, в случае принятия положительного решения уполномоченным органом финансового агентства, в решении указываются: обязательства субъекта частного предпринимательства по сохранению и (или) увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой отчетности (форма 100) и (или) достижение роста дохода на 10% после 2 (два) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства о субсидировании.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Банк/банк развития/лизинговая компания по действующему кредиту/лизингу в рамках Программы обязаны до момента подписания договора субсидирования списать штрафы и пени за неисполнение предпринимателем обязательств по своевременному погашению основного долга и вознаграждения, предусмотренного договором банковского займа/договором финансового лизинга, а по новым/действующим кредитам/договорам финансового лизинга банк/банк развития/лизинговая компания принимают обязательства не взимать и не устанавливать для предпринимателя комиссии, сборы и/или иные платежи, связанные с кредитом/лизингом, за исключением:
1) связанных с изменениями условий кредитования/договора финансового лизинга, инициируемыми предпринимателем;
2) взимаемых по причине нарушения предпринимателем обязательств по кредиту/лизингу;
3) связанных с проведением независимой оценки предмета лизинга, страхования предмета лизинга, регистрацией договора залога и снятием обременения;
4) связанных с исполнением договора финансового лизинга (возмещение услуг сторонних организаций, таких как таможенная очистка, услуги регистрации предмета лизинга специальными органами, услуги банков и т.п.).";
дополнить пунктом 94-1 следующего содержания:
"94-1. Банки по новым кредитам в рамках Механизма принимают обязательства не взимать и не устанавливать для субъекта частного предпринимательства комиссии, сборы и/или иные платежи, связанные с кредитом/лизингом, за исключением:
1) связанных с изменениями условий кредитования, инициируемых предпринимателем;
2) взимаемых по причине нарушения предпринимателем обязательств по кредиту;

3) кепіл затына тәуелсіз бағалау жүргізуге, кепіл шартын тіркеу және ауыртпалықты алып тастауға байланысты;
4) есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету бойынша төлемдерді қоспағанда, жеке кәсіпкерлік субъектісі үшін кредитке/лизингке байланысты комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді алмауға және белгілемеуге міндеттеме қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 105-1-тармақмен толықтырылсын:
"105-1. Тетік шеңберінде қаржы агенттігіне қаражатты аударуды кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған қаржы агенттігінің арнайы шотына субсидияларды аудару шартына сәйкес жүзеге асырады. Бұл ретте бірінші төлем қаржы агенттігіне тиісті қаржы жылында көзделген қаражат сомасының 50 %-ы мөлшерінде аударылады. Кейінгі төлемдер қаржы агенттігінің өтінімдері бойынша қажеттілігіне қарай жүзеге асырылады.";
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Банктер, даму банкі Бағдарлама шеңберінде кредит бойынша ай сайын/лизингтік компаниялар, банктер, даму банкі лизингтік мәмілелер бойынша тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін қаржы агенттігіне осы Субсидиялау қағидаларына 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша субсидиялау туралы есеп жібереді.";
115-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"115. Қаржы агенттігі Бағдарлама/Тетік шеңберінде кредит бойынша ай сайын/лизинг бойынша тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін Бағдарламаның өңірлік үйлестірушісіне/уәкілетті органға осы Субсидиялау қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялау туралы есеп жібереді.";
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"122. Бағдарлама/Тетік шеңберінде субсидиялауға бөлінген және ағымдағы қаржы жылында Бағдарламаның өңірлік үйлестірушілері/қаржы агенттігі пайдаланбаған қаражат кезекті қаржы жылы жобаларды, оның ішінде кезекті қаржы жылында мақұлданған жобаларды субсидиялауға пайдаланылуы мүмкін.";
124-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін кәсіпкерлердің міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар жөніндегі деректердің негізінде кірістің және жұмыс орындарының орташа жылдық санының 10 %-ға өсуіне қол жеткізу жөніндегі (Бағдарламаның бірінші бағыты шеңберіндегі кәсіпкерлердің жобалары бойынша, сондай-ақ Бағдарламаның екінші бағыты шеңберінде кәсіпкерлер – шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жобалары бойынша), сондай-ақ қаржы агенттігінің уәкілетті органы Тетік шеңберінде субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салықтық есептілік деректері негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санының сақталуы және (немесе) 10%-ға ұлғаюы және (немесе) кірістің 10%-ға өсуіне қол жеткізу бөлігінде міндеттемелерін орындамау фактілері анықталған кезде кәсіпкерлерді субсидиялауды тоқтата тұрады.";
"Бағдарламаның мониторингі" деген 10-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

3) связанных с проведением независимой оценки предмета залога, регистрацией договора залога и снятием обременения;
4) платежей по расчетно-кассовому обслуживанию.";
дополнить пунктом 105-1 следующего содержания:
"105-1. Перечисление средств финансовому агентству в рамках Механизма осуществляется уполномоченным органом по предпринимательству в соответствии с договором перечисления субсидий на специальный счет финансового агентства, открытый в Национальном Банке Республики Казахстан. При этом первый платеж перечисляется финансовому агентству в размере 50% от суммы средств, предусмотренных в соответствующем финансовом году. Последующие платежи осуществляются по заявкам финансового агентства по потребности.";
пункт 113 изложить в следующей редакции:
"113. Банки, банк развития по кредиту в рамках Программы ежемесячно/лизинговые компании, банки, банк развития по лизинговым сделкам ежеквартально до 10-го числа месяца, следующего за отчетным, направляют в финансовое агентство отчет о субсидировании по формам согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам субсидирования.";
пункт 115 изложить в следующей редакции:
"115. Финансовое агентство по кредиту в рамках Программы/Механизма ежемесячно/по лизингу ежеквартально до 25-го числа месяца, следующего за отчетным, направляет региональному координатору Программы/уполномоченному органу отчет о субсидировании по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам субсидирования.";
пункт 122 изложить в следующей редакции:
"122. Средства, выделенные на субсидирование в рамках Программы/Механизма и не использованные региональными координаторами Программы/финансовым агентством в текущем финансовом году, могут быть использованы в очередном финансовом году на субсидирование проектов, в том числе одобренных в очередном финансовом году.";
подпункт 8) пункта 124 изложить в следующей редакции:
"8) неисполнения обязательств предпринимателями по достижении роста дохода и увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям на 10% после 2 (два) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства (по проектам предпринимателей в рамках первого направления Программы, а также по проектам предпринимателей-субъектов малого предпринимательства в рамках второго направления Программы), а также в части сохранения и (или) увеличения среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой отчетности и (или) достижения роста дохода на 10% после 2 (два) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства о субсидировании в рамках Механизма.";
заголовок главы 10 "Мониторинг Программы" изложить в следующей редакции:

"10-тарау. Бағдарлама/Тетік мониторингі";
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"137. Бағдарламаның/Тетіктің іске асырылуын мониторингілеуді қаржы агенттігі кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган бекітетін "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті қаржылық қолдау бағдарламалары шеңберінде іске асырылатын жобаларға мониторинг жүргізу қағидаларының негізінде жүзеге асырады.
Қаржы агенттігінің функцияларына:
1) банк/даму банкі ұсынатын деректер мен құжаттардың негізінде субсидиялау шарты жасалған кәсіпкердің жаңа кредитті мақсатты пайдалануын мониторингілеу;
2) банк/даму банкі/лизингтік компания ұсынатын деректердің негізінде кәсіпкердің төлем тәртібін мониторингілеу;
3) жобаның іске асырылуын (қаржылық лизинг шарты бойынша лизинг нысанасын пайдалану) мониторингілеу;
4) жобаның және (немесе) кәсіпкердің Бағдарламаның/Тетіктің талаптарына және (немесе) қаржы агенттігінің шешіміне сәйкестігі тұрғысынан мониторингілеу жатады.";
140 және 141-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Қаржы агенттігі Бағдарлама/Тетік тиімділігінің жалпы кешенді жылдық талдамалы есебін қалыптастыру мақсаты үшін есепті жылдан кейінгі жылдың сәуірінен кешіктірмей, Бағдарламаның/Тетіктің бірінші, екінші және үшінші бағыттарын мониторингілеу нәтижелерін қаржылық емес қолдау операторы мен кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
141. Мониторингілеу тәртібі мен мерзімдерін, сондай-ақ есептілік нысандарын қаржы агенттігі белгілейді.";
көрсетілген Субсидиялау қағидаларына 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес 8, 9 және 10-қосымшалармен толықтырылсын;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
1-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
нысан
Өтініш
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама)/"Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігіне (бұдан әрі – Тетік):
(қажетті бағытты белгілеу қажет):
Бағдарлама шеңберінде "Моноқалалар, шағын қалалар мен ауылдық елді мекендер кәсіпкерлерінің бизнес-бастамаларын қолдау" бірінші бағыты
Бағдарлама шеңберінде "Экономиканың басым салаларында және өндеу өнеркәсібі салаларында қызметін жүзеге асыратын кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау" екінші бағыты
Бағдарлама шеңберінде "Кәсіпкерлердің валюталық тәуекелдерін төмендету" үшінші бағыты
Тетік шеңберінде басым жобаларды кредиттеу
шеңберінде қатысу және ____________ жылғы № ____ банктік қарыз шарты/қаржылық лизинг шарты негізінде берілген кредит/лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін, мынадай шарттарда:
Кредиттің нысаналы мақсаты
Кредит/лизинг сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит валютасы
Кредит/лизинг мерзімі
субсидиялау нысанында мемлекеттік қолдауды алу мақсатында Сізден субсидиялау мақұлданған жағдайда, кредит/лизинг бойынша номиналды сыйақы мөлшерлемесін Бағдарламаға/Тетікке қатысуға мүмкіндік беретін деңгейге дейін төмендету мүмкіндігін қарауды сұраймын.
____________________________________ _____________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, күні) М.О. (болған жағдайда)
_________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
2-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Кімге: ______________________________________қаржы агенттігі
Кімнен ________________________ (бұдан әрі – кәсіпкер)
№ __________өтініш-сауалнама
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде (бұдан әрі – Бағдарлама)/"Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларды кредиттеу тетігі (бұдан әрі – Тетік) шеңберінде Сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына сәйкес Сізден төмендегіге сәйкес кредит/қаржы лизингінің шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау туралы мәселені__________________________ бойынша қаржы агенттігі уәкілетті органының қарауына шығаруға бастамашылық етуді сұраймын:

"Глава 10. Мониторинг Программы/Механизма";
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"137. Мониторинг реализации Программы/Механизма осуществляется финансовым агентством на основе Правил проведения мониторинга проектов, реализуемых в рамках программ финансовой поддержки предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утверждаемых уполномоченным органом по предпринимательству.
К функциям финансового агентства относятся:
1) мониторинг целевого использования нового кредита предпринимателем, с которым заключен договор субсидирования на основании данных и документов, представляемых банком/банком развития;
2) мониторинг платежной дисциплины предпринимателя на основании данных, представляемых банком/банком развития/лизинговой компанией;
3) мониторинг реализации проекта (использования предмета лизинга по договору финансового лизинга);
4) мониторинг соответствия проекта и (или) предпринимателя условиям Программы/Механизма и (или) решению финансового агентства.";
пункты 140 и 141 изложить в следующей редакции:
"140. Финансовое агентство для целей формирования общего комплексного годового аналитического отчета эффективности Программы/Механизма не позднее апреля года, следующего за отчетным, направляет результаты мониторинга первого, второго и третьего направлений Программы/Механизма оператору нефинансовой поддержки и уполномоченному органу по предпринимательству.
141. Порядок и сроки мониторинга, а также формы отчетности устанавливаются финансовым агентством.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам субсидирования изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 8, 9 и 10 согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему постановлению;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 1
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
форма
Заявление
С целью участия в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее - Программа)/Механизме кредитования приоритетных проектов, увтержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм) в рамках:
(необходимое направление отметить галочкой)
Первого направления "Поддержка бизнес-инициатив предпринимателей моногородов, малых городов и сельских населенных пунктов" в рамках Программы
Второго направления "Отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности, осуществляющих деятельность в приоритетных секторах экономики и отраслях обрабатывающей промышленности" Программы
Третьего направления "Снижение валютных рисков предпринимателей" в рамках Программы
Кредитование приоритетных проектов в рамках Механизма
и получения государственной поддержки в форме субсидирования части ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга, выданному на основании договора банковского займа/договора финансового лизинга № _______ от _______________ г., на следующих условиях:
Целевое назначение кредита
Сумма кредита/лизинга
Ставка вознаграждения
Валюта кредита
Срок кредита/лизинга
прошу Вас рассмотреть возможность понижения номинальной ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга до уровня, позволяющего принять участие в Программе/Механизме, в случае одобрения субсидирования.
_____________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) М.П.
(при наличии)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 2
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
форма
Куда: Финансовое агентство____________________________
От кого ______________________ (далее – предприниматель)
Заявление-анкета № __________
В соответствии с Правилами субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее - Программа)/Механизма кредитования приоритетных проектов, увтержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм) прошу Вас инициировать вынесение вопроса о субсидировании части ставки вознаграждения по кредиту/договору финансового лизинга на рассмотрение Уполномоченного органа финансового агентства по _____________________ согласно нижеследующего:

1. Бағдарламаның/Тетіктің бағыттары (бағытты белгілеу қажет)
Бағдарлама шеңберінде "Моноқалалар, шағын қалалар мен ауылдық елді мекендер кәсіпкерлерінің бизнес-бастамаларын қолдау" бірінші бағыты
Бағдарлама шеңберінде "Экономиканың басым салаларында және өндеу өнеркәсібі салаларында қызметін жүзеге асыратын кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін салалық қолдау" екінші бағыты
Бағдарлама шеңберінде "Кәсіпкерлердің валюталық тәуекелдерін төмендету" үшінші бағыты
Тетік шеңберінде басым жобаларды кредиттеу
2. Кредиттік желі ашу/банктік қарыз ұсыну туралы мәлімет
Банк атауы
Кредиттің нысаналы мақсаты
Кредит/лизинг сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит валютасы
Кредит/лизинг мерзімі
Бағдарлама шеңберінде өзінің қатысуы*
* 180 млн. теңгеден астам кредиттер бойынша кәсіпкер жобаны іске асыруға өз қаражатының (ақшалай қаражатының, жылжымалы/жылжымайтын мүлкінің), оның ішінде қамтамасыз ету үшін ұсынылатын үшінші тұлғалардың мүлкімен жобаны іске асырудың жалпы құнының 10 %-нан төмен емес деңгейде қатысуын қамтамасыз етуге тиіс. Кредит шарты бойынша міндеттемелердің орындалуын жобаны іске асыруға тікелей қатыспайтын жылжымалы/жылжымайтын мүлікпен қамтамасыз ету ұсынылған жағдайда, бұл мүлік жобаға өзінің қатысуы ретінде қаралмайды.
Бұл ретте сомасы 180 млн. теңгеден аспайтын кредиттер бойынша жобаның іске асырылуына өзінің қатысуы талап етілмейді.
3. Кредиттік қаражаттың болжамды игерілуі
Сома (Банктік қарыз шарты (бұдан әрі – БҚШ/Транш)
Айы. Жылы
4. Қатысушы туралы мәліметтер
Кәсіпкердің атауы
Құрылтайшы (-лар) туралы деректер
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Пошталық мекенжайы
Мемлекеттік тіркелген/қайта тіркелген күні, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің №
Қызмет түрлері
Жетекшілік ететін ведомство, холдинг немесе негізгі компания
Жұмыс тәжірибесі
5. Басшылық
Бірінші басшы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Жұмыс/үй телефоны
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің №, сериясы
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Бас бухгалтер
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс/үй тел.
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің №, сериясы
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Байланыс жасайтын адам
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефоны)
6. Меншік иелері
(құрылтайшы, қатысушылар, акционерлік қоғам үшін - акциялардың 5 % және одан көп пайызына иелік ететін акционерлер)
Атауы/ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
%
Деректемелері
7. Ағымдағы қызмет туралы ақпарат
Сала (ЭҚЖЖ/ИИДМБ сәйкес)
Кіші сала (ЭҚЖЖ/ИИДМБ сәйкес)
Өнімдер мен көрсетілетін қызметтердің түрлері
Жылдық айналым
Соңғы есепті күнге пайда немесе шығын
Жұмыскерлердің нақты саны/оның ішінде әйелдер
Жобаның атауы (қысқаша сипаттамасы)
Жобаның іске асырылатын жері (облыс, қала)
Жұмыс орындарының саны

1. Направления Программы/Механизма (отметить галочкой направление)
Первое направление "Поддержка бизнес-инициатив предпринимателей моногородов, малых городов и сельских населенных пунктов" в рамках Программы
Второе направление "Отраслевая поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности, осуществляющих деятельность в приоритетных секторах в рамках Программы
Третье направление "Снижение валютных рисков предпринимателей" в рамках Программы
Кредитование приоритетных проектов в рамках Механизма
2. Сведения об открытии кредитной линии/предоставлении банковского займа
Наименование Банка
Целевое назначение кредита
Сумма кредита/лизинга
Ставка вознаграждения
Валюта кредита
Срок кредита/лизинга
Собственное участие в рамках Программы*
*Предприниматель по кредитам свыше 180 млн. тенге должен обеспечить участие в реализации проекта собственных средств (денежных средств, движимого/недвижимого имущества), в том числе имуществом третьих лиц, предоставляемым в обеспечение на уровне не ниже 10% от общей стоимости реализации проекта. В случае предоставления обеспечения исполнения обязательств по кредиту движимым/недвижимым имуществом, непосредственно не участвующим в реализации проекта, данное имущество не рассматривается как собственное участие в проекте.
При этом по кредитам, сумма которых не превышает 180 млн. тенге, собственное участие в реализации проекта не требуется.
3. Прогнозное освоение кредитных средств
Сумма (Договор банковского займа (далее – ДБЗ)/Транш)
Месяц. Год
4. Сведения об участнике
Наименование Предпринимателя
Данные об учредителе (-ях)
Юридический адрес
Фактический адрес
Почтовый адрес
Дата государственной регистрации/перерегистрации, № свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации
Виды деятельности
Курирующее ведомство, холдинг или материнская компания
Опыт работы
5. Руководство
Первый руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон рабочий/домашний (далее – тел.раб/дом.)
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Главный бухгалтер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тел. раб./дом.
Год и место рождения
№, серия удостоверения личности
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Контактное лицо
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон)
6. Собственники
(учредитель, участники, для акционерного общества – акционеры, владеющие 5% и более процентов акций)
Наименование/Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
%
Реквизиты
7. Информация о текущей деятельности
Отрасль (согласно ОКЭД)/ГПИИР)
Подотрасль (согласно ОКЭД/ГППИР)
Виды продукции и услуг
Годовой оборот
Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату
Фактическая численность работников/из них женщин
Наименование проекта (краткое описание)
Место реализации проекта (область, город)
Количество рабочих мест

11. Басқа мемлекеттік бағдарламаларға қатысуы және Кәсіпкерге
қатысты қолданылатын мемлекеттік қолдау шаралары туралы ақпарат
Р/с
Мемлекеттік бағдарламаның атауы/мемлекеттік қолдау шаралары
Мемлекеттік даму институтының атауы
Қосымша ақпарат
12. Кепілдіктер мен келісімдер
Кәсіпкер қаржы агенттігіне мынаны мәлімдеп, кепілдік береді:
1. Қаржы агенттігіне осы өтінішпен бірге не қаржы агенттігінің сұратуы бойынша берілген (ұсынылған) немесе ұсынылатын барлық деректер, ақпарат пен құжаттама анық болып табылады және төменде көрсетілген күнгі шындыққа толығымен сәйкес келеді, көрсетілген деректер өзгерген жағдайда қаржы агенттігін дереу хабардар етуге міндеттенемін.
2. Қаржы агенттігінің бірінші талап етуі бойынша осы өтінішті қарау шеңберінде талап етілген, банктік және коммерциялық құпияны құрайтын кез келген ақпарат пен құжаттарды ұсынуға және ашуға міндеттенемін.
3. Қаржы агенттігі көрсетілген мәлімдемелер мен кепілдіктердің шындыққа сай келуін тексеруге міндетті емес.
4. Кәсіпкерге жалған, толық емес және (немесе) анық емес мәліметтерді ұсынғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылық туралы ескертілді.
5. Кәсіпкер өзінің жарғылық құзыреті осы өтінішке қол қоятын адамға осы өтінішті беруге мүмкіндік беретінін растайды.
6. Көрсетілген деректер мен ақпараттың анық еместігі анықталған жағдайда осы өтініш көрсетілген деректердің анық еместігін растайтын мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкіндігімен келісемін, бұл ретте қаржы агенттігі кері қайтару себептерін хабарламауға құқылы.
Кәсіпкер қаржы агенттігіне мыналарға келісім береді:
1. Қаржы агенттігі осы өтініште көрсетілген мәліметтерді, ақпарат пен Кәсіпкер ұсынған құжаттарды тексеру және қарау мақсатында мүдделі үшінші тұлғаларға ұсынуға құқылы.
2. Осы өтініште қамтылған барлық мәліметтер, сондай-ақ қаржы агенттігі талап еткен барлық құжаттар Бағдарлама шеңберінде субсидия алу үшін ғана ұсынылған.
3. Қаржы агенттігі кәсіпкер өзі туралы хабарлайтын кез келген ақпаратты тексеру құқығын өзіне қалдырады, ал Кәсіпкер ұсынған құжаттар және өтініштің түпнұсқасы субсидиялау ұсынылмаса да, қаржы агенттігінде сақталатын болады.
4. Қаржы агенттігінің осы өтінішті қарауға қабылдауы, сондай-ақ Кәсіпкердің ықтимал шығыстары (субсидия алу үшін қажетті құжаттарды ресімдеу және т.б.) қаржы агенттігінің субсидия беру немесе Кәсіпкерге келтірілген шығасыларды өтеу міндеттемесі болып табылмайды.

11. Информация об участии в других государственных программах и применяемых в отношении Предпринимателя мерах государственной поддержки
№ п/п
Наименование государственной программы/меры государственной поддержки
Наименование государственного института развития
Дополнительная информация
12. Гарантии и согласия
Предприниматель заявляет и гарантирует финансовому агентству следующее:
1. Все данные, информация и документация, переданные (предоставленные) или предоставляемые финансовому агентству совместно с настоящим заявлением, либо по запросу финансового агентства являются достоверными и полностью соответствуют действительности на нижеуказанную дату, в случае изменения указанных данных обязуюсь незамедлительно уведомить финансового агентства.
2. Что обязуется предоставлять и раскрывать по первому требованию финансового агентства любую информацию и документы, содержащие банковскую и коммерческую тайну, затребованные в рамках рассмотрения настоящего заявления.
3. Финансовое агентство не обязано проверять действительность указанных заверений и гарантий.
4. Предприниматель предупрежден об ответственности за предоставление ложных, неполных и (или) недостоверных сведений, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.
5. Предприниматель подтверждает, что уставная компетенция Предпринимателя позволяет подавать настоящее заявление лицу, которое подписывает настоящее заявление.
6. Согласен с тем, что в случае выявления недостоверности указанных данных и информации настоящее заявление может быть отклонено на любом этапе, когда будут выявлены сведения, подтверждающие недостоверность указанных данных, при этом финансовое агентство вправе не сообщать причины отклонения.
Предприниматель настоящим предоставляет финансовому агентству согласие с тем, что:
1. Финансовое агентство вправе предоставлять указанные в настоящем заявлении сведения, информацию и предоставленные Предпринимателем документы заинтересованным третьим лицам с целью проверки и рассмотрения.
2. Все сведения, содержащиеся в настоящем заявлении, а также все затребованные финансовым агентством документы предоставлены исключительно для субсидирования в рамках Программы.
3. Финансовое агентство оставляет за собой право проверки любой сообщаемой Предпринимателем о себе информации, а документы, предоставленные Предпринимателем, и оригинал заявления будут храниться у финансового агентства, даже если субсидирование не будет предоставлено.
4. Принятие финансовым агентством данного заявления к рассмотрению, а также возможные расходы Предпринимателем (на оформление необходимых для получения субсидирования документов и т.п.) не являются обязательством финансового агентства предоставить субсидирование или возместить понесенные Предпринимателем издержки.

5. Субсидиялау туралы мәселені қарау тәртібімен танысқанымды растаймын және келісемін, кейіннен қаржы агенттігіне наразылық білдірмеймін.
13. Қосымшалар
(________________________________ бағыт бойынша көзделген құжаттар)
_________________________________________________________________
(Кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
3-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
нысан
"___" ____________ 20___ ж. "________________"
Кәсіпкерлік субъектісі (бұдан әрі – КС)
Көшірмесі: Акционерлік қоғам АҚ (екінші деңгейдегі банк)/Жауапкершілігі шектеулі серіктестік (лизингтік компания) (бұдан әрі – АҚ (ЕДБ)/ЖШС (ЛК)"___________"
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ "_________________________"
КС жобасы "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/"Қолжетімді кредиттеу міндеттерін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысының ____________бағыты шеңберінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мәселесі бойынша қаржы агенттігі уәкілетті органының 20____ жылғы ________ "___" отырысында қарап, мақұлданғанын хабарлайды.
Өңірлік филиалдың директоры (бұдан әрі – ӨФ директоры) ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
4-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
нысан
"___" ____________ 20 ___ ж. "________________" КС
Көшірмесі: АҚ (ЕДБ)/ЖШС (ЖК) "___________"
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/ "Қолжетімді кредиттеу міндеттерін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысының ___________бағыты шеңберінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау мәселесі бойынша "____________________" КС жобасын қаржы агенттігі уәкілетті органының кезекті отырысында қарап, мыналар туралы шешім қабылдады:
1. _____________________ бас тартылсын (кері қайтарудың себебі).
2. _____________________ ұсынылсын.
ӨФ директоры ____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің

5. Подтверждаю, что с порядком рассмотрения вопроса о субсидировании ознакомлен и согласен, в последующем претензий к финансовому агентству иметь не буду.
13. Приложения
(документы, предусмотренные по _________________________________ направлению)
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) предпринимателя
(подпись, дата)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 3
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Форма
"__" ____ 20__г. Субъект предпринимательства (далее – СП) "___________"
Копия: Акционерное общество (банк второго уровня)/Товарищество с ограниченной ответственностью (лизинговая компания) (далее – АО (БВУ)/ТОО (ЛК) "___________"
АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" сообщает, что проект СП "_______________" был рассмотрен и одобрен "___" _________ 20___ года на заседании уполномоченного органа финансового агентства в рамках _________ направления Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"/Постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года №820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" по вопросу субсидирования ставки вознаграждения.
Директор регионального филиала (далее – Директор РФ) _____________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 4
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
форма
"__" ____ 20__г. СП "__________"
Копия: АО (БВУ)/ТОО (ЛК) "___________"
АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" рассмотрев проект СП "_______________" по вопросу субсидирования ставки вознаграждения на очередном заседании уполномоченного органа финансового агентства в рамках _________ направления Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"/Постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" принял решение:
1. Отказать _____________________ (причина отклонения).
2. Рекомендовать _____________________
Директор РФ ________________________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан

2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
5-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешендегі өңдеу жобалары шеңберіндегі кредиттер бойынша субсидиялауға арналған тауарлар тізбесі
Р/с
Тауарлар тобының атауы
ЭҚЖЖ атауы
ЭҚЖЖ
Шығарылатын өнімдер мен тауарлардың тізімі
1
2
3
4
5
I. АЗЫҚ-ТҮЛІК ТАУАРЛАРЫ
1
Ет және құс етінен жасалған өнімдер
Етті өңдеу және консервілеу
1011
Жас немесе тоңазытылған еттің ұша/шағын ұша түріндегі өндірісі
Тағамдық субөнімдер
2
Сүт және ірімшік өнімдері
Сүтті өңдеу және ірімшік жасау
1051
Жаңа сауылған, пастерленген табиғи, зарарсыздандырылған, гомогенделген және/немесе ультра тазартылған сүт өндірісі
Сүт негізіндегі сусындар өндірісі
Жаңа сауылған қаймағы алынбаған, пастерленген, зарарсыздандырылған және гомогенделген сүттен қаймақ жасау
Құрғақ сүт немесе қоюлатылған сүт, қатты түрде сүт немесе кілегей өндірісі
Сары май, йогурт, ірімшік және сүзбе, айран, кілегей, сары су, казеин немесе лактоза жасау
3
Жемістер мен көкөністерді өңдеу және консервілеу
Картопты өңдеу және консервілеу
1031
Өңделген тоңазытылған картоп, құрғақ картоп езбесін, картоптан жасалған жеңіл тағамдар, картоп қытырлақтары, картоп ұны және ұншалары өндірісі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
6-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешендегі өндіріс жобалары шеңберіндегі кредиттер бойынша субсидиялауға арналған тауарлар тізбесі
Р/с №
Тауарлар тобының атауы
ЭҚЖЖ атауы
ЭҚЖЖ
Шығарылатын өнімдер мен тауарлардың тізімі
1
2
3
4
5
I. АЗЫҚ-ТҮЛІК ТАУАРЛАРЫ
1
Ауыл шаруашылығы
Көкөністер және бақша өнімдерін, тамыржемістілер мен түйнекжемістілерді өсіру
0113
Көкөніс, оның ішінде қызанақ, басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пиязды көкөністер, қауданды қырыққабат, гүлді қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және басқа да осыған ұқсас жеуге жарамды көкөністер, сәбіз, шалқан, тамыр балдыры, шалғам басқа да осыған ұқсас жеуге жарамды тамыржемістілер, бұрыш, қияр мен корнишон, қант қызылшасы және асханалық қызылша, көкөніс, картоп, қант қызылшасының тұқымдарын өсіру
Бақша дақылдарын өсіру, оның ішінде қарбыз, қауын және асқабақ өсіру
Талшықты иіру дақылдарын өсіру
0116
Мақта, зығыр өсіру
Мақта тұқымын өсіру
Басқа да маусымдық дақылдарды өсіру
0119
Тарна, жемдік қызылша, жем-шөп, беден, жоңышқа, эспарцет, жемдік жүгері және басқа шөптерді, жемдік қырыққабат және қарапайым жемдік өнімдерді өсіру
Қарақұмық өсіру
Қант қызылшасы (қант қызылшасы тұқымдарын қоспағанда) және азықтық өсімдіктер тұқымын өсіру
Дәнді жемістер және сүйекті жемістер өсіру

от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 8
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Перечень товаров для субсидирования по кредитам в рамках проектов по переработке в агропромышленном комплексе
Наименование группы товаров
Наименование ОКЭД
ОКЭД
Перечень продуктов и товаров на выходе
1
2
3
4
5
I. ПРОДОВОЛЬСТВЕННЫЕ ТОВАРЫ
1
Продукты из мяса и мяса птицы
Переработка и консервирование мяса
1011
Производство свежего или замороженного мяса в тушах/тушках или поделенного на части Пищевые субпродукты
2
Молочная и сырная продукция
Переработка молока и производство сыра
1051
Производство свежего натурального пастеризованного, стерилизованного, гомогенизированного и/или ультра очищенного молока
Производство напитков на молочной основе
Производство сметаны из свежего цельного, пастеризованного, стерилизованного и гомогенизированного молока
Производство сухого молока или сгущенного молока, молока или сливок в твердой форме
Производство сливочного масла, йогурта, сыра и творога, кефира, сливок, сыворотки, казеина или лактозы
3
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Переработка и консервирование картофеля
1031
Производство обработанного замороженного картофеля, сухого картофельного пюре, закусок из картофеля, картофельных чипсов, картофельной муки и мучки
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 9
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной
программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Перечень товаров для субсидирования по кредитам в рамках проектов по производству в агропромышленном комплексе
Наименование группы товаров
Наименование ОКЭД
ОКЭД
Перечень продуктов и товаров на выходе
1
2
3
4
5
I. ПРОДОВОЛЬСТВЕННЫЕ ТОВАРЫ
1
Сельское хозяйство
Выращивание овощей и бахчевых, корнеплодов и клубнеплодов
0113
Выращивание овощей, в том числе томаты, лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи, морковь, репа, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, перец, огурцы и корнишоны, сахарная и столовая свекла
Выращивание семян овощей, картофеля, сахарной свеклы
Выращивание бахчевых, в том числе арбуз, дыня и тыква
Выращивание волокнистых прядильных культур
0116
Выращивание хлопка, льна
Выращивание семян хлопка
Выращивание прочих сезонных культур
0119
Выращивание брюквы, кормовой свеклы, кормовой зелени, клевера, люцерны, эспарцета, кормовой кукурузы и прочих трав, кормовой капусты и простых кормовых продуктов
Выращивание гречихи
Выращивание семян свеклы (за исключением семян сахарной свеклы) и семена кормовых растений
Выращивание семечковых и косточковых плодов

0124
Дәнді және сүйекті жемістер: алма, өрік, шие және қызыл шие, шабдалы және тақыр шабдалы, алмұрт және беже, қара өрік және шомыр өсіру
Малдың және қодастың басқа да тұқымдарын өсіру
0142
Ет алу үшін ірі қара мал және қодас өсіру
Малдың сүтті тұқымдарын өсіру
0141
Малдың сүтті тұқымдарын өсіру және өсіру
Шикі сүт алу
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 943 қаулысына
7-қосымша
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
мемлекеттік бағдарламасы
шеңберінде сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігін
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер жобалары шеңберінде кредиттер бойынша субсидиялауға арналған тауарлар тізбесі
Р/с
Тауарлар тобының атауы
ЭҚЖЖ атауы
ЭҚЖЖ
Шығарылатын өнімдер мен тауарлардың тізбесі
1
2
3
4
5
I. АЗЫҚ-ТҮЛІК ТАУАРЛАРЫ
1
Еттен және құс етінен жасалған өнімдер
Еттен және үй құсының етінен жасалған өнімдер өндірісі
1013
Кептірілген, тұздалған немесе ысталған ет өндірісі, дайын орамалар
Ет өнімдерін: шұжық, салями, қызыл шұжық, сүрленген құрғақ шұжық, сервелат, ысталған болон шұжығы, бас, орамалар, пісірілген ветчина жасау
2
Өзге де тамақ өнімдерінің өндірісі
Қант өндірісі
1081
Қант қызылшасынан қант өндірісі
Какао, шоколад және қантты кондитерлік тағамдар өндірісі
1082
Шоколад және шоколад кәмпиттерінің өндірісі
Қантты кәмпиттер: карамель, какао, нуга, помадка, ақ шоколад өндірісі
Сағыз өндірісі
Қантталған жемістер өндірісі
Шоколадты жаңғақ, цукат өндірісі
Кәмпиттер, жастықша кәмпиттер, қақ өндірісі.
3
Балалар тағамы
Балалар тағамының және диеталық тамақ өнімдерінің өндірісі
1086
Арнайы диеталар үшін пайдаланылатын тамақ өнімдерін: балалар тағамын, қосымша сүт және басқа да тамақ өнімдерін; сәби балаларға арналған тамақ өнімдерін; калориясы аз және калориясы азайтылған өнімдерді жасау
4
Ұн тарту өнеркәсібі өнімдерінің, крахмалдар және крахмал өнімдерінің өндірісі
Крахмал және крахмалдан жасалған өнімдер өндірісі
1062
Күріштен, картоптан, жүгеріден, бидайдан крахмал жасау
Шикі жүгеріні майдалау
Глюкоза және (немесе) глюкоза-фруктоза шәрбатын, қант шәрбатын, мальтоза, инулин жасау
Дәннің маңызын жасау
Жүгері майын жасау
Ұн-жарма өнеркәсібі өнімдерінің өндірісі

0124
Выращивание семечковых и косточковых плодов: яблоки, абрикосы, вишня и черешня, персики и гладкие персики, груши и айва, слива и терн
Разведение прочих пород скота и буйволов
0142
Разведение крупного рогатого скота и буйволов для получения мяса
Разведение молочных пород скота
0141
Выращивание и разведение молочных пород скота
Получение сырого молока
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года
№ 943
Приложение 10
к Правилам субсидирования
части ставки вознаграждения
в рамках Государственной программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса-2020"
Перечень товаров для субсидирования по кредитам в рамках проектов по обрабатывающей промышленности и услугам
Наименование группы товаров
Наименование ОКЭД
ОКЭД
Перечень продуктов и товаров на выходе
1
2
3
4
5
I. ПРОДОВОЛЬСТВЕННЫЕ ТОВАРЫ
1
Продукты из мяса и мяса птицы
Производство продуктов из мяса и мяса домашней птицы
1013
Производство сушеного, засоленного или копченого мяса, готовые рулеты
Производство мясопродуктов: колбасы, салями, кровяной колбасы, выдержанной сухой колбасы, сервелата, болонской копченой колбасы, головы, рулетов, вареной ветчины
2
Производство прочих продуктов питания
Производство сахара
1081
Производство сахара из сахарной свеклы
Производство какао, шоколада и сахаристых кондитерских изделий
1082
Производство шоколада и шоколадных конфет Производство сахарных конфет: карамели, какао, нуги, помадки, белого шоколада
Производство жевательной резинки
Производство засахаренных фруктов
Производство орехов в шоколаде, цукатов Производство конфет. Подушечек. Пастилок
3
Детское питание
Производство детского питания и диетических пищевых продуктов
1086
Производство продуктов питания, используемых для специальных диет: детского питания; дополнительных молочных и прочих продуктов питания; продуктов питания для детей младшего возраста; низкокалорийных продуктов и продуктов с пониженной калорийностью
4
Производство продуктов мукомольной промышленности, крахмалов и крахмальных продуктов
Производство крахмала и продукции из крахмала
1062
Производство крахмала из риса, картофеля, кукурузы, пшеницы
Измельчение сырой кукурузы
Производство глюкозы и (или) глюкозно-фруктозного сиропа, сахарного сиропа, мальтозы, инулина
Производство клейковины
Производство кукурузного масла
Производство продуктов мукомольно-крупяной промышленности

1061
Құрғақ бұршақ дәндерінің, тамырлар немесе сабақтар немесе жеуге жарамды жаңғақтар өндірісі
Құрғақ таңғы ас сияқты дәнді тамақ өнімдерінің өндірісі
Ұн қоспаларының және нанға, тортқа, бәлішке, пирогтар мен бисквиттерге, печеньелерге немесе құймақтарға арналған ұн қоспаларының, дайын ұн қоспалары мен қамырларының өндірісі
Бидай қауыздарының, қара бидай, сұлы, жүгері немесе басқа да дән қауыздарының өндірісі
5
Нан-бөлке және ұн өнімдерінің өндірісі
Макарон өнімдерінің өндірісі

1061
Производство сухих бобовых зерен, кореньев или стеблей, или съедобных орехов
Производство зерновых продуктов питания, таких как сухие завтраки
Производство мучных смесей и готовых мучных смесей и теста для хлеба, тортов, пирожных, пирогов и бисквитов, печенья или блинов
Производство пшеничных хлопьев, ржаных, овсяных, кукурузных или прочих зерновых хлопьев
5
Производство хлебобулочных и мучных изделий
Производство макаронных изделий

1073
Макарондар, кеспелер, кеспе және (немесе) олардан жасалған жартылай фабрикаттар (тез дайындалатын) өндірісі
Қамырдан жасалған консервіленген немесе тоңазытылған өнімдер, оның ішінде макарон өнімдерінің өндірісі
6
Дайын тамақ өнімдері
(өндірістік ауқымда)
Дайындалған тамақ өнімдерінің өндірісі
1085
Ет тағамдарының өндірісі
Тартылған балық етін қоса алғанда, балық тағамдарының өндірісі
Көкөністерден жасалған тағамдар дайындау
Тоңазытылған пицца немесе өзге тәсілмен сақтау үшін дайындалған пицца жасау
7
Жемістер мен көкөністерді өңдеу және консервілеу
Жеміс және көкөніс шырындарының өндірісі

1073
Производство макарон, лапши и (или) лапши и полуфабрикатов из них (быстрого приготовления)
Производство консервированных или замороженных продуктов из теста, в т.ч. макаронных изделий
6
Готовые пищевые продукты (в промышленных масштабах)
Производство приготовленных пищевых продуктов
1085
Производство мясных блюд
Производство рыбных блюд, включая рыбный фарш Производство блюд из овощей
Производство замороженной пиццы или пиццы, подготовленной для хранения иными способами
7
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Производство фруктовых и овощных соков

1032
Жемістерден немесе көкөністерден жасалған шырындар өндірісі
Жас жемістерден және көкөністерден жасалған қойылтпалар өндірісі
8
Мал азығының өндірісі
Фермаларда ұсталатын жануарларға арналған дайын азықтар өндірісі
1091
ІҚМ, ұсақ малдарға, жылқыларға, құстар мен шошқаларға арналған азық өндірісі
9
Ауыл шаруашылығы өнімдерін сақтау
Жүкті қоймаға қою және сақтау
5210
Азық-түлік өнімдерін сақтау және сату бойынша көтерме тарату орталықтарын құру
II. АЗЫҚ-ТҮЛІК ЕМЕС ТАУАРЛАР
1. КИІМ ЖӘНЕ АКСЕССУАРЛАР
10
Сырт киім және аксессуарлар
Басқа да тоқылған және тоқыма бұйымдарының өндірісі

1032
Производство соков из фруктов и (или) овощей
Производство концентратов из свежих фруктов и овощей
8
Производство кормов для животных
Производство готовых кормов для животных, содержащихся на фермах
1091
Производство кормов для КРС, МРС, лошадей, птиц и свиней
9
Хранение с/х продукции
Складирование и хранение груза
5210
Создание оптово-распределительных центров по хранению и реализации продовольственной продукции
II. НЕПРОДОВОЛЬСТВЕННЫЕ ТОВАРЫ
1. ОДЕЖДА И АКСЕССУАРЫ
10
Верхняя одежда и аксессуары
Производство прочих вязаных и трикотажных изделий

1439
Пуловерлер, свитерлер, кардигандар, тоқылған кофталар, жилеттер және осындай бұйымдар сияқты тоқылған немесе тоқыма бұйымдар және басқа да дайын бұйымдар өндірісі
Арнайы киім өндірісі
1412
Арнайы киім өндірісі
Сырт киім өндірісі
1413
Ерлерге, әйелдерге және балаларға арналған сырт киім: пальто, костюмдер, жакеттер, шалбарлар, белдемшелер өндірісі
Былғарыдан жасалған сырт киімнен басқа, тоқыма емес, тоқылған немесе трикотаж маталардан жасалған сырт киімдердің өзге де түрлерінің өндірісі
11
Іш киім
Іш киім өндірісі

1439
Производство вязаных или трикотажных изделий и прочих готовых изделий, таких как: пуловеры, свитера, кардиганы, вязаные кофты, жилеты и подобные изделия
Производство спецодежды
1412
Производство спецодежды
Производство верхней одежды
1413
Производство верхней одежды для мужчин, женщин и детей: пальто, костюмов, жакетов, брюк, юбок, шляп и шапок
Производство прочих видов верхней одежды, изготовленных из тканых, вязаных или трикотажных тканей, не тканых, за исключением верхней одежды из кожи
11
Нижнее белье
Производство нижнего белья

1414
Әйелдер мен балаларға арналған тоқылған немесе трикотаж маталардан, шілтерден жасалған іш киімдер және түнгі киімдер: жейделер, футболкалар, кальсондар, келтекейлер, пижамалар, түнгі жейделер, көйлектер, блузалар, ішкі белдемшелер, комбинациялар, төскиімдер, корсеттер өндірісі
Тоқылған және тоқыма шұлық бұйымдарының өндірісі
1431
Шұлықтарды, триколарды және ұйықтарды қоса алғанда, шұлық бұйымдарының өндірісі
12
Тоқыма және былғары бұйымдарды өндіруге арналған материалдар
Тоқыма бұйымдарын өңдеу
13
Аралас, жасанды немесе синтетикалық иірілген жіпті (полипропилен) қоса алғанда, мақта-мата өндірісі
Шашақ жіп, махер мата, дәке тәрізді тоқылған материалдар өндірісі
Аралас, жасанды немесе синтетикалық жіптерді (полипропилен) қоса алғанда, жүн мата өндірісі
Аралас, жасанды немесе синтетикалық жіптерді (полипропилен) қоса алғанда, жібек мата өндірісі
Зығыр мата өндірісі
Басқа да маталар өндірісі, мысалы, қытай қалақайынан, кендірден, зығырдан, кенептен және арнайы иірілген жіптен өзге мата өндірісі
Шыны талшығынан маталар өндірісі
Карбонды және арамидті жіптер өндірісі
Тоқу әдісімен жасанды тері өндірісі
13
Аяқ киім және оның жабдықтары
Аяқ киім өндірісі

1414
Производство нижнего белья и ночного белья из тканых, вязаных или трикотажных тканей, кружев для женщин и детей: рубашек, футболок, кальсонов, шорт, пижам, ночных сорочек, платьев, блуз, нижних юбок, комбинаций, бюстгальтеров, корсетов
Производство вязаных и трикотажных чулочных изделий
1431
Производство чулочных изделий, включая носки, трико и колготки
12
Материалы для производства текстильных и кожаных изделий
Производство текстильных изделий
13
Производство хлопчатобумажной ткани, включая смешанную, искусственную или синтетическую пряжу (полипропилен)
Производство тканых материалов, таких как синель, махровая ткань, марля
Производство шерстяной ткани, включая смешанную, искусственную или синтетическую пряжу (полипропилен)
Производство шелковой ткани, включая смешанную, искусственную или синтетическую пряжу (полипропилен)
Производство тканей из льна
Производство прочих тканей, например из китайской крапивы, джута, лыка и специальной пряжи
Производство тканей из стекловолокна
Производство карбонидных и арамидных ниток
Производство искусственного меха ткацким способом
13
Обувь и принадлежности к ней
Производство обуви

1520
Қалыптауды қоса алғанда, аяқ киімді кез келген материалдардан және тәсілмен жасау
Аяқ киімдердің былғары және резеңке бөліктерін: сыртқы және ішкі бөліктерін, ұлтанын, өкшесін жасау
2. ҮЙГЕ ЖӘНЕ КЕҢСЕГЕ АРНАЛҒАН БҰЙЫМДАР
14
Тұрмыстық химия
Сабын және жуу құралдарының, тазартқыш және жылтыратқыш заттар өндірісі
2041
Органикалық беткі-белсенді препараттар өндірісі
Жуу құралдарымен қапталған немесе қанықтырылған қағаздар, сулықтар өндірісі
Глицерин өндірісі
Косметикалық сабынды қоспағанда, сабын өндірісі
Беткі-белсенді препараттар: қатты немесе сұйық түрдегі кір жуатын ұнтақтар және басқа да жуу құралдары, ыдыс-аяқ жууға арналған препараттар кір жуған кезде қосуға арналған хош иістендіргіш және жұмсартқыш заттар өндірісі.
Тазартқыш және жылтыратқыш құралдар: ауа тазартқыштар, жасанды балауыз, былғары бұйымдарды күтуге арналған құралдар, жиһазға және ағаш беттерге арналған полирольдар, шыны және металл беттерге арналған полирольдар, сулықтарды қоса алғанда, осыларға ұқсас құралдармен жабылған немесе қанықтырылған тазалағыш пасталар мен ұнтақтар өндірісі
15
Кілемдер
Кілемдер мен кілем бұйымдарының өндірісі

1520
Производство обуви из любых материалов любыми способами, включая формовку
Производство кожаных и резиновых частей обуви: наружных и внутренних частей, подошв, каблуков
2 ИЗДЕЛИЯ ДЛЯ ДОМА И ОФИСА
14
Бытовая химия
Производство мыла и моющих, чистящих и полирующих средств
2041
Производство органических поверхностно-активных препаратов
Производство бумаги, салфеток покрытых или пропитанных моющими средствами
Производство глицерина
Производство мыла, за исключением косметического мыла
Производство поверхностно-активных препаратов: стиральных порошков в твердой или жидкой форме и прочих моющих
средств, препаратов для мытья посуды, ароматизирующих и смягчающих средств для добавления при стирке
Производство очищающих и полирующих средств:
освежителей воздуха, искусственного воска, средств по уходу за кожаными изделиями, полиролей для мебели и деревянных поверхностей, полиролей для стеклянной и металлической поверхностей, чистящих паст и порошков, включая салфетки, покрытые или пропитанные подобными средствами
15
Ковры
Производство ковров и ковровых изделий

1393
Кілемдер, паластар және төсеніштер, едендік жабындар қамтылатын тоқыма жабындарының өндірісі
Киіз жабындарының өндірісі
16
Үйге арналған тоқыма және басқа да бұйымдар
Киімнен басқа, дайын тоқыма бұйымдарының өндірісі
1392
Тоқылған немесе тоқыма маталарды қоса алғанда, кез келген тоқыма материалынан дайын бұйымдар өндірісі: пледті қоса алғанда, жүн көрпе, төсек-орын, асхана, дәретхана немесе ас үй маталары, сырма көрпе, мамық көрпе, пуфиктер, жастықтар, ұйықтауға арналған қаптар өндірісі
Дайын жиһаз заттарын: перделер, шымылдықтар, төсек-орын жамылғысы, ас үй орамалдары, ыдыс жууға арналған шүберектер өндірісі
Тоқыма жаймаларының өндірісі
1391
Тоқылған немесе тоқыма маталар жасау және өңдеу: түкті маталар, тор көзді және шілтер маталар өндірісі
17
Шаруашылықта пайдаланылатын тұрмыстық тауарлар
Тауарларға арналған пластик қаптамалар өндірісі
2222
Тауарларды орауға арналған пластик бұйымдар: пластик пакеттер, қаптар, шұңғыл ыдыстар, қораптар, жәшіктер, үлкен бөтелкелер, бөтелкелер өндірісі
Өзге де пластик бұйымдар өндірісі
2229
Жиһаз фурнитурасының, офистік немесе мектеп керек-жарақтарының, киім заттарының (түймелер мен сыдырмалар), ас үй және дәретхана керек-жарақтарының, дастархан, пластик бас киімдер (каскалар) және пластиктен жасалатын өзге де өндірісі
Қуыс шыны бұйымдарының өндірісі
2313
Шыныдан немесе хрустальдан бөтелкелер мен қуыс ыдыстар өндірісі
Шыныдан немесе хрустальдан стақан, фужер, рюмка, бокал, шыныаяқ, тұрмыстық бұйымдар жасау
18
Жиһаз
Офистік және студия жиһазының өндірісі
3101
Орындықтар мен отыруға арналған жиһаз өндірісі
Кеңселерге, студияларға, қонақ үйлерге, мейрамханаларға және қоғамдық орындарға арналған орындықтар мен отырғыштар өндірісі
Театрларға, кинотеатрларға арналған орындықтар мен отырғыштар өндірісі
Зертханалық орындықтар, басқа да зертханалық отырғыштар және өзге де зертханалық жиһаз өндірісі
Ас үй жиһазының өндірісі

1393
Производство текстильных покрытий, включающих ковры, паласы и половики, напольные покрытия
Производство войлочных покрытий
16
Текстильные и иные изделия для дома
Производство готовых текстильных изделий, кроме одежды
1392
Производство готовых изделий из любых текстильных материалов, включая вязаные или трикотажные ткани: шерстяных одеял, включая пледы, постельного, столового, туалетного или кухонного белья, стеганых, пуховых одеял, пуфиков, подушек, спальных мешков
Производство готовых предметов меблировки: штор, занавесок, постельных покрывал, кухонных полотенец, тряпок для мытья посуды
Производство трикотажного полотна
1391
Производство и переработка вязаных или трикотажных тканей: ворсистых, сетчатых и тюлевых тканей
17
Бытовые изделия хозяйственной принадлежности
Производство пластиковых упаковок для товаров
2222
Производство пластиковых изделий для упаковки товаров: пластиковых пакетов, мешков, емкостей, коробок, ящиков, бутылей, бутылок
Производство прочих пластиковых изделий
2229
Производство мебельной фурнитуры, офисных или школьных принадлежностей, предметов одежды (пуговицы, молнии), кухонных и туалетных принадлежностей, скатертей,
пластиковых головных уборов (каски) и прочие изделия из пластика
Производство полых стеклянных изделий
2313
Производство бутылок, емкостей из стекла или хрусталя
Производство стаканов, фужеров, рюмок, бокалов, чашек, бытовых изделий из стекла или хрусталя
18
Мебель
Производство офисной и студийной мебели
3101
Производство стульев, мебели для сидения
Производство стульев и сидений для офисов, студий, гостиниц, ресторанов и общественных мест
Производство стульев и сидений для театров, кинотеатров
Производство лабораторных скамей, табуретов и прочих лабораторных сидений
Производство кухонной мебели

3102
Ас үй жиһазының өндірісі
Басқа да жиһаз өндірісі
3109
Дивандар, диван-кереуеттер өндірісі
Бақ орындықтарының өндірісі
Жатын бөлмеге, қонақ бөлмеге, баққа арналған жиһаз өндірісі
Тігін машиналарына, теледидарларға арналған тумбалар өндірісі
19
Жиһаз өңдіруге арналған материалдар
Шпон, фанера, жұқа тақтайлар мен панельдер өндірісі
1621
Жоңқасы нысаналы бағытталған сүрек-жоңқалы тақтайлар өндірісі
Тығыздығы орташа ағаш талшықты тақтайлар және өзге де ағаш талшықты материалдар өндірісі
20
Матрастар
Матрастар өндірісі
3103
Матрастар: серіппесі бар немесе тығыздалған; серпінділікті ұстап тұратын материалы бар матрастар; қапталмаған резеңке немесе пластик матрастар өндірісі.
Матрастарға арналған тіреулер өндірісі
21
Тұрмыстық электроника аспаптарының өндірісі
Механикалық шамаларды өлшеуге арналған аспаптар өндірісі

3102
Производство кухонной мебели
Производство прочей мебели
3109
Производство диванов, диван-кроватей
Производство садовых стульев
Производство мебели для спальни, зала, сада
Производство тумб для швейных машин, телевизоров
19
Материалы для производства мебели
Производство шпона, фанеры, плит и панелей
1621
Производство древесно-стружечных плит с ориентированным расположением стружки
Производство древесноволокнистых плит средней плотности и прочих древесноволокнистых материалов.
20
Матрасы
Производство матрасов
3103
Производство матрасов: матрасов с пружинами или набитых; матрасов, содержащих материалы, поддерживающие упругость; не обтянутых резиновых или пластиковых матрасов
Производство подставок для матрасов
21
Производство приборов бытовой электроники
Производство приборов для измерения механических величин

2651
Жылу жүйелеріне арналған температураны бақылау аспаптарының өндірісі
Сұйықтық температурасын өлшеуге арналған шыны және биметалл термометрлер (медициналықты қоспағанда) өндірісі
Тұрмыстық өлшеуіштер өндірісі (мысалы, су өлшегіш, газөлшегіш, электр қуатын есептегіштер)
Су өлшеуіштер мен есептеу қондырғыларының өндірісі
Қозғалыс детекторларының өндірісі
Электр-тұрмыстық аспаптар өндірісі
2751
Өзге де тұрмыстық электр аспаптарының: электр сужылытқыштар, тасымалданатын электржылытқыштар, электрпештер, электр жылытқыштар өндірісі
Батареялар мен аккумуляторлар өндірісі
2720
Бастапқы элементтер: құрамында марганец, сынап, күміс диоксиді бар батарея элементтерінің өндірісі
Бөлгіштер, корпустар, қақпақтар сияқты қосалқы бөлшектерді қоса алғанда, электр аккумуляторларының өндірісі
Қорғасын қышқылды батареялар өндірісі
Никель-кадмий батареяларының өндірісі
Никель-металлогидридті қуат көзі батареяларының өндірісі
Литий батареяларының өндірісі
Құрғақ батареялар өндірісі
Сұйық электролиті бар батареялар өндірісі
22
Жарықтандыру құралдары
Электрмен жарықтандыру жабдықтарының өндірісі
2740
Шамдар (мысалы, карбидті, электр, газ, газoлин) өндірісі
Төбеге ілінетін жарықтандыру аспаптарының өндірісі
Аспашамдар өндірісі
Үстел шамдары (оның ішінде жарықтандыру аспаптарының) өндірісі
3. ҚҰРЫЛЫС МАТЕРИАЛДАРЫ
23
Құрылыс материалдары
Пластикалық құрылыс бұйымдарының өндірісі
2223
Пластикалық құрылыс бұйымдарының:
пластик терезелер, есіктер, жақтаулар, терезе қақпаларын, жалюзилер, бағыттаушы жұқа тақтайшалар, ыдыстар, пластик жабулар, орамдар түріндегі қабырға мен төбеге арналған қаптауыш, еден жабындарының өзге де түрлерін, ванна, душ кабиналары, раковиналар, унитаздар, су ағызатын бачоктар сияқты пластик гигиена заттарының өндірісі
Винил, линолеум сияқты эластик төсемдер өндірісі.
Бастапқы қалыптағы пластмасса өндірісі
2016
Полипропилен мен полистирол өндірісі
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, типографиялық бояулар мен мастика өндірісі
2030
Бояулар, лактар мен эмальдар өндірісі
Дайын бояйтын заттар мен колерлер өндірісі
Эмальдар мен лактар және жабатын құрамдар мен сол сияқты препараттар өндірісі
Мастика өндірісі
Шпатлевка және сол сияқты үстіңгі беттерді тегістеуге арналған препараттар өндірісі
Дайын бояулар өндірісі
Типографиялық бояулар өндірісі
Органикалық еріткіштер, дайын бояулар немесе еріткіштер өндірісі
Желім өндірісі

2651
Производство приборов контроля температуры для отопительных систем
Производство стеклянных и биметаллических термометров для измерения температуры жидкостей (за исключением медицинских)
Производство бытовых измерителей (например, водомеров, газомеров, счетчиков электроэнергии)
Производство водомеров и счетных устройств Производство детекторов движения
Производство электробытовых приборов
2751
Производство прочих бытовых электроприборов: электрических водонагревателей, переносных
электрообогревателей, электропечей, электронагревателей
Производство батарей и аккумуляторов
2720
Производство первичных элементов: элементов батареи, содержащих диоксид марганца, ртути, серебра
Производство электроаккумуляторов, включая запасные части к ним, такие как разделители, корпуса, колпаки
Производство свинцово-кислотных батарей Производство никелекадмиевых батарей
Производство никелеметаллогидридных батарей питания
Производство литиевых батарей
Производство сухих батарей
Производство батарей с жидким электролитом
22
Осветительное оборудование
Производство электроосветительного оборудования
2740
Производство ламп (например, карбидных, электрических, газовых, газолиновых)
Производство потолочных осветительных приборов Производство люстр
Производство настольных ламп (в т.ч. осветительных приборов)
3 СТРОИТЕЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
23
Строительные материалы
Производство строительных пластиковых изделий
2223
Производство строительных пластиковых изделий: пластиковых дверей, окон, рам, ставней, жалюзей, направляющих планок, емкостей, пластиковых покрытий, облицовок для стен и потолков в виде рулонов, плиток, пластин или прочих форм, напольных покрытий, пластиковых предметов гигиены, таких как ванны, душевые кабины, раковины, унитазы, водосливные бачки
Производство эластичных покрытий, таких как винил, линолеум
Производство пластмасс в первичной форме
2016
Производство полипропилена и полистирола
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
2030
Производство красок, лаков и эмалей
Производство готовых красящих веществ и колеров
Производство эмалей, лаков, покрывающих составов и подобных препаратов
Производство мастики
Производство шпатлевки и подобных препаратов для выравнивания поверхности
Производство готовых красок Производство типографской краски
Производство органических растворителей, готовых растворителей красок и лаков
Производство клея

2052
Резеңке желім мен дайын желімдеу құрамдарын қоса алғанда, желім мен дайын желімдеу құрамдарының өндірісі
24
Есіктер мен терезелер
Металдан жасалған есіктер мен терезелер өндірісі
2512
Металл есіктер, терезелер мен жақтаулар, терезе қақпалары мен қақпалар өндірісі
25
Цементті қоспағанда, әрлеу материалдары
Әк және құрылыс гипсінің өндірісі
2352
Құрылыс (кальцийлендірілген гипс немесе натрий сульфаты) гипсін өндіру
Сылақ өндірісі
III. ӨЗГЕ
26
Химия
Тыңайтқыштар және құрамында азот бар қосылыстар өндірісі
2015
Тыңайтқыштар: азот немесе құрамында азот бар, фосфор немесе калий тыңайтқыштарын, шикі мұнайдан алынған несепнәр, табиғи фосфаттар және табиғи калий тұздарының өндірісі
Пестицидтер мен басқа да агрохимиялық өнімдер өндірісі
2020
Инсектицид/жәндіктерге қарсы заттар, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, акарицидтер, молюстицидтер, биоцидтер өндірісі
Өсімдіктердің өсуін реттейтін өнімдер өндірісі
Дезинфекциялау құралдарының өндірісі (ауыл шаруашылығы мақсаттарына және басқа да мақсаттарға пайдалану үшін)
Басқа санаттарға енгізілмеген өзге агрохимиялық өнімдер өндірісі
27
Қағаз және қағаз бұйымдары
Шаруашылық-тұрмыстық және санитариялық-гигиеналық мақсатқа арналған қағаз бұйымдарының өндірісі

2052
Производство клеев и готовых клеящих составов, включая резиновый клей и готовые клеящие составы
24
Двери и окна
Производство металлических дверей и окон
2512
Производство металлических дверей, окон и рам, ставен и ворот
25
Отделочные материалы за исключением цемента
Производство извести и строительного гипса
2352
Производство гипса строительного (гипс кальцинированный или сульфат кальция)
Производство штукатурки
III. ИНОЕ
26
Химия
Производство удобрений и азотосодержащих соединений
2015
Производство удобрений: азотных или азотосодержащих,
фосфорных или калийных удобрений; мочевины, природных фосфатов и природных калийных солей из сырой нефти
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
2020
Производство инсектицидов/средств от насекомых, родентицидов, фунгицидов, гербицидов, акарицидов, молюстицидов, биоцидов
Производство продуктов, регулирующих рост растений Производство дезинфицирующих средств (для сельскохозяйственных целей и прочего использования) Производство прочих агрохимических продуктов, не включенных в другие категории
27
Бумага и бумажные изделия
Производство бумажных изделий хозяйственно- бытового и санитарно-
гигиенического назначения

1722
Жеке гигиена мақсатында пайдалануға арналған қағаз өнімдерінің және целлюлоза мақта тығыздамасы өндірісі: қағаз сулықтар, қолорамалдар, сүлгілер, дәретхана қағазы, гигиеналық сүлгілер мен тампондар, балалар жаялықтары мен жөргектері, қағаз стақандар, тәрелкелер және подностар, қағаз және картон ыдыстар өндірісі
Тығыздау үшін және тығыздалған гигиеналық сүлгілер, тампондар үшін тоқыма материалдар өндірісі
28
Металдан жасалған бұйымдар
Бекіту бұйымдарының өндірісі

1722
Производство бумажной продукции для использования в целях личной гигиены и набивки из целлюлозной ваты: бумажных салфеток, носовых платков, полотенец, салфеток, туалетной бумаги, гигиенических полотенец и тампонов, детских пеленок и подгузников, бумажных стаканчиков, тарелок и подносов, картонной и бумажной тары
Производство текстильных материалов для набивки и набивных гигиенических полотенец, тампонов
28
Изделия из металла
Производство крепежных изделий

2594
Тойтарма және бұрандасыз ұқсас өнімдер өндірісі
Бұранда кескіште әзірленетін бұйымдар өндірісі
Бұрандамалар, сомындар, муфталар және бұрандасы бар басқа өнім өндірісі
Жеңіл металдардан буып-түюге арналған материалдар өндірісі
2592
Тамақ өнімдері үшін консерві банкілерін, шақшалар, қораптар, жәшіктер өндірісі
Тығыздап жабу үшін металл қақпақтар мен өзге де бұйымдар өндірісі
29
Электр өткізгіш өндірісі
Электр өткізгіш және кабельдің басқа түрлерінің өндірісі
27320
Алюминийден және мыстан жасалған тоқ жүретін желілері бар өткізгіштер мен кабельдер өндірісі
30
Велосипедтер, арбалар
Велосипедтер және мүгедектерге арналған арбалар/креслолар өндірісі

2594
Производство заклепок и подобной продукции без резьбы Производство изделий, изготавливаемых на винторезном станке
Производство болтов, винтов, гаек, муфт и прочей продукции с резьбой
Производство упаковочного материала из легких металлов
2592
Производство консервных банок для пищевых продуктов, туб, коробок, ящиков
Производство металлических крышек и других изделий для укупоривания
29
Производство электропроводки
Производство прочих видов электропровода и кабеля
27320
Производство проводов и кабелей с токоведущими жилами из алюминия и меди
30
Велосипеды, коляски
Производство велосипедов и инвалидных колясок/кресел

3092
Моторсыз велосипедтерді және үш дөңгелекті велосипедтерді, тандемдерді, балалар велосипедін және үш дөңгелекті велосипедтерді қоса алғанда, өзге де ұқсас көлік құралдарының өндірісі
Велосипедтерге арналған жинақтауыштар және аксессуарлар өндірісі
Қосалқы моторы бар велосипедтер өндірісі
Пластик велосипедтерді және үш дөңгелекті велосипедтерді қоса алғанда, жүргізу үшін дөңгелегі бар ойыншықтар өндірісі
Моторлы немесе моторсыз мүгедектер арбасының өндірісі
Мүгедектер арбасына арналған жинақтауыштар және аксессуарлар өндірісі
Балалар арбасының өндірісі
31
Басқа тауар позициялары
Басқа да техникалық және өнеркәсіптік тоқыма бұйымдарының өндірісі

3092
Производство не моторизированных велосипедов и прочих подобных транспортных средств, включая трехколесные велосипеды, тандемы, детские велосипеды и трехколесные велосипеды
Производство комплектующих и аксессуаров для велосипедов
Производство велосипедов со вспомогательным мотором
Производство колесных игрушек, предназначенных для катания на них, включая пластиковые велосипеды и трехколесные велосипеды
Производство инвалидных колясок с мотором или без Производство комплектующих и аксессуаров для инвалидных колясок
Производство детских колясок
31
Прочие товарные позиции
Производство прочих технических и промышленных текстильных изделий

1396
Тоқылмаған жабысқақ негіздегі матаны қоса алғанда, қысылған маталар өндірісі
Ылғалдандырылған, боялған, резеңкеленген және пластикпен қапталған маталар өндірісі
Металл қосып иірілген жіп, резеңке жіптерді және тоқыма жіптер, тоқыма иірілген жіп немесе ылғалдандырылған, боялған, резеңкеленген және пластикпен жабылған баулар өндірісі
Беріктігі жоғары материалдан резеңке маталар жасау
Жадағайлық мата, өрт сөндіруге арналған түтіктерге/шлангілерге арналған, тор көзді мата, икемді киім өндіру
32
Білім беру
Тұрғын үйдің басқа түрлеріндегі көрсетілетін қызметтер

1396
Производство сжатых тканей, включая ткани с нетканой липкой основой
Производство пропитанных, окрашенных, прорезиненных и покрытых пластиком тканей
Производство металлизированной пряжи, резиновых нитей и текстильных веревок, текстильной пряжи или пропитанных, окрашенных, прорезиненных и покрытых пластиком шнуров Производство резиновой ткани из высокопрочного материала
Производство плащевой ткани, ткани для пожарных рукавов/шлангов, сетчатой ткани, эластичной одежды
32
Образование
Услуги в других видах жилья

5590
Студенттік және мектеп жатақханаларын салу және реконструкциялау
Білім беру
85
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мекемелерін салу және реконструкциялау
33
Туризм*
Қонақ үйлердің қызметтер ұсынуы
5510
Орналастыру орындарын салу (қонақ үй, санаторий, люкс класты отель, мотельдер)
Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру
5520
Орналастыру орындарын салу (балаларға арналған немесе басқа демалыс үйлері, пәтерлер мен қонақтар үшін бунгалолар, тазалау немесе тамақтандыру қызметтерін көрсетпейтін коттедждер мен үйлер, жастар туристік лагерьлері, таудағы турбазалар және т.б.)
Кемпингте, рекреациялық автопаркте және трейлерлік парктерде тұру үшін көрсетілетін қызметтер
5530
Орналастыру орындарын салу (кемпингтер, трейлер парктері, ойын-сауық қалашықтары, аң аулау немесе балық аулау үшін пайдаланылатын жерлер, автомобиль демалысына арналған үй-жайлар мен керек-жарақтар)
Аурухана ұйымдарының қызметі
8610
Санаторийлік-курорттық мекемелердің құрылысы
Басқа санаттарға жатқызылмаған жерүсті жолаушылар тасымалдарының басқа түрлері
4939
Тау шаңғысы курорттарын салу, егер қалалық және қалааралық көлік тасымалдары жүйесіне кірмейтін болса, конвейерлерді, аспалы жолдарды, тау шаңғысы көтергіштерін және аспалы көтергіштерді басқару
34
Көлік және қоймалау**
Қойма шаруашылығы және қосалқы көлік қызметі
52
Көліктік транзиттік терминалдарды, құрғақ порттарды, қойма үй-жайларын салу
* Алакөл көлі жағалауында (ШҚО, Алматы облысы), Балқаш көлі жағалауында (Қарағанды облысы), Баянауыл курорттық аймағында (Павлодар облысы), Щучье-Бурабай курорттық аймағында (Ақмола облысы), Түркістан және Ақтау қалаларында, Имантау-Шалқар курорттық аймағында (СҚО), Алматының таулы кластерінде (Алматы облысының Талғар, Еңбекшіқазақ, Ұйғыр, Райымбек, Қарасай, Нарынқол аудандары) іске асырылатын туризм саласындағы жобалар қаржыландырылады.
** Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасымен және Өзбекстан Республикасымен шекара маңындағы аумақтары.

5590
Строительство и реконструкция студенческих и школьных общежитий
Образование
85
Строительство и реконструкция учреждений дошкольного, начального, основного и общего среднего образования
33
Туризм *
Предоставление услуг гостиницами
5510
Строительство мест размещения (гостиницы, санатории, отели класса люкс, мотели)
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания
5520
Строительство мест размещения (детские или прочие дома отдыха, квартиры и бунгало для приезжих, коттеджи и домики без предоставления услуг по уборке или приготовлению пищи, молодежные туристские лагеря, горные турбазы и т.п.)
Услуги для проживания в кемпинге, рекреационном автопарке и трейлерном парке
5530
Строительство мест размещения (кемпинги, трейлерные парки, развлекательные городки, охотничьи или рыболовные угодья, помещения и принадлежности для автомобильного отдыха)
Деятельность больничных организаций
8610
Строительство санаторно-курортных учреждений
Прочие виды наземных пассажирских перевозок, не отнесенные к другим категориям
4939
Строительство горнолыжных курортов, управление конвейерами, канатными дорогами, горнолыжными подъемниками и канатными подъемниками, если они не входят в систему городских и междугородних транспортных перевозок
34
Транспорт и складирование**
Складское хозяйство и вспомогательная транспортная деятельность
52
Строительство транспортных транзитных терминалов, сухих портов, складских помещений
* Финансируются проекты в сфере туризма, реализуемые на побережье озера Алаколь (ВКО, Алматинская область), побережье озера Балхаш (Карагандинская область), в Баянаульской курортной зоне (Павлодарская область), Щучинско-Боровской курортной зоне (Акмолинская область), в городах Туркескан и Актау, в Имантау-Шалкарской куротной зоне (СКО), в Алматинском горном кластере (Талгарский, Енбекшиказахский, Уйгурский, Райымбекский, Карасайский, Нарынкольский районы Алматинской области)
**Приграничные с Китайской Народной Республикой и Республикой Узбекистан территории Республики Казахстан