"Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 7 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасының ұлттық экономикасының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және инвестициялық қызметін ынталандыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Астана" халықаралық қаржы орталығының қолданыстағы құқығына сәйкес жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазақстандық инвестициялық даму қоры" тікелей инвестициялар қорын (бұдан әрі - Қор) және оның активтерін инвестициялық басқару жөніндегі басқарушы компания (бұдан әрі - басқарушы компания) құрылсын.
2. Басқарушы компания қызметінің негізгі мақсаты Қазақстан Республикасының экономикасына инвестициялар тарту болып айқындалсын.
3. Қор құру мақсатында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2019 жылға арналған республикалық бюджетке берілетін 370000000000 (үш жүз жетпіс миллиард) теңге мөлшерінде нысаналы трансферт бөлінсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықты іске асыру үшін қажетті шаралар қабылдасын.
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых мерах по повышению конкурентоспособности национальной экономики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 7
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых мерах по повышению конкурентоспособности национальной экономики".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О некоторых мерах по повышению конкурентоспособности национальной экономики
В целях повышения конкурентоспособности национальной экономики и стимулирования инвестиционной деятельности Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать фонд прямых инвестиций "Казахстанский инвестиционный фонд развития" (далее - Фонд) и управляющую компанию по инвестиционному управлению его активами (далее - управляющая компания) со стопроцентным участием государства в их уставном капитале в соответствии с действующим правом Международного финансового центра "Астана".
2. Основной целью деятельности управляющей компании определить привлечение инвестиций в экономику Республики Казахстан.
3. Выделить в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в размере 370000000000 (триста семьдесят миллиардов) тенге, передаваемый в республиканский бюджет на 2019 год в целях создания Фонда.
4. Правительству Республики Казахстан принять меры, необходимые для реализации настоящего Указа.
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев