"Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы № 1266 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 204 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы № 1266 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 49, 626-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесінің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Әлеуметтік қызметтер департаментінің директоры, хатшы"
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаментінің директоры, хатшы"
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 18 сәуірдегі
№ 204 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1266 қаулысымен
бекітілген
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Үйлестіру кеңесі) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Мүгедектердің құқықтарын іске асыру, олардың тыныс-тіршілігі мен қоғамға етене араласуы үшін тең мүмкіндіктер жасау мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ұйымдардың, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерінің қызметін үйлестіру бойынша ұсыныстар әзірлеу Үйлестіру кеңесі қызметінің мақсаты болып табылады.
3. Үйлестіру кеңесі өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2005 года № 1266 "О создании Координационного совета в области социальной защиты инвалидов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 204. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2023 № 528 (вводится в действие с 01.07.2023).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2005 года № 1266 "О создании Координационного совета в области социальной защиты инвалидов" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 49, ст. 626) следующие изменения:
Положение о Координационном совете в области социальной защиты инвалидов, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в составе Координационного совета в области социальной защиты инвалидов, утвержденном указанным постановлением:
строки:
"директор Департамента социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, секретарь"
"первый вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"директор Департамента развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, секретарь"
"первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2019 года № 204
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2005 года № 1266
Положение о Координационном совете в области социальной защиты инвалидов
Глава 1. Общие положения
1. Координационный совет в области социальной защиты инвалидов (далее - Координационный совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Координационного совета является выработка предложений по координации деятельности центральных и местных исполнительных органов, организаций, общественных объединений инвалидов по вопросам реализации прав инвалидов, создания им равных возможностей для жизнедеятельности и интеграции в общество.
3. Координационный совет в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.

4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы болып табылады.
5. Үйлестіру кеңесінің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеттері
6. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеті:
1) "Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияны ратификациялау туралы" 2015 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияда көзделген іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету;
2) мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру;
3) мүгедектерді әлеуметтік қорғау және олардың құқықтарын іске асыру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру, халықаралық және өзге де ұйымдармен, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3-тарау. Үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыру
7. Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

4. Рабочим органом Координационного совета является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Заседания Координационного совета проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Основные задачи Координационного совета
6. Основной задачей Координационного совета является выработка предложений по:
1) обеспечению выполнения обязательств, предусмотренных Конвенцией о правах инвалидов, ратифицированной Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года "О ратификации Конвенции о правах инвалидов";
2) совершенствованию государственной политики, законодательных и иных нормативных правовых актов в области социальной защиты инвалидов;
3) координации деятельности центральных и местных исполнительных органов, обеспечению взаимодействия с международными и иными организациями, общественными объединениями инвалидов по вопросам социальной защиты и реализации прав инвалидов.
Глава 3. Организация деятельности Координационного совета
7. Организация и порядок деятельности Координационного совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.