"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 228 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 58, 550-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
6-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Кинематография туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 154-3) тармақшасы 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, кинематография, тілдерді дамыту, мемлекеттік рәміздер, архив ісі және басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету, электрондық құжат айналымы және электрондық архивтер, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі, лотереялар және лотерея қызметі, туристік қызмет салаларындағы басшылықты, салааралық үйлестіруді және мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Министрліктің миссиясы:
мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, кинематография, тілдерді дамыту, мемлекеттік рәміздер, архив ісі және басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету, электрондық құжат айналымы және электрондық архивтер, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі, лотереялар және лотерея қызметі, туристік қызмет саласындағы мемлекеттік реттеу.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, кинематография, тілдерді дамыту, мемлекеттік рәміздер, архив ісі және басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету, электрондық құжат айналымы мен электрондық архивтер, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі, лотереялар және лотерея қызметі, туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу және іске асыру;";
16-тармақтың бірінші бөлігінде:
92) тармақша алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2019 года № 228. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 58, ст. 550) следующие изменения и дополнения:
пункт 6 дополнить частью второй следующего содержания:
"Подпункт 154-3) функций центрального аппарата пункта 16 Положения действует до 31 декабря 2025 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О кинематографии".";
в Положении о Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Министерство культуры и спорта Республики Казахстан (далее - Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство, межотраслевую координацию и государственное регулирование в сферах культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, кинематографии, развития языков, государственных символов, архивного дела и документационного обеспечения управления, электронного документооборота и электронных архивов, физической культуры и спорта, игорного бизнеса, лотереи и лотерейной деятельности, туристской деятельности.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Миссия Министерства:
государственное регулирование в сферах культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, кинематографии, развития языков, государственных символов, архивного дела и документационного обеспечения управления, электронного документооборота и электронных архивов, физической культуры и спорта, игорного бизнеса, лотереи и лотерейной деятельности, туристской деятельности.";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) участие в разработке и реализация государственной политики в областях культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, кинематографии, развития языков, государственных символов, архивного дела и документационного обеспечения управления, электронного документооборота и электронных архивов, физической культуры и спорта, игорного бизнеса, лотереи и лотерейной деятельности, туристской деятельности;";
в части первой пункта 16:
подпункт 92) исключить;

мынадай мазмұндағы 94-1) тармақшамен толықтырылсын:
"94-1) ұлттық фильм куәлігін беру;";
131) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"131) фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
154) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"154) фильмді ұлттық деп тану және ұлттық фильм куәлігін беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5), 154-6) 154-7), 154-8), 154-9), 154-10), 154-11), 154-12) және 154-13) тармақшалармен толықтырылсын:
"154-1) Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды шығару бойынша мемлекеттік қаржылық қолдау көрсету үшін оларды іріктеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
154-2) Ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар шығаруды қаржыландыру қағидаларын және қаржыландыру көлемдерінің нормативтерін әзірлеу және бекіту;
154-3) Кинематография саласындағы субсидияларды төлеу қағидалары мен шарттарын әзірлеу және бекіту;
154-4) прокаттау куәлігін беру кезінде Қазақстан Республикасының аумағында прокаттауға арналған фильмдердің жас сыныптамасын жүзеге асыру;
154-5) Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен фильмді ұлттық деп тану;
154-6) кинематография саласындағы ғылым мен білімді дамытуға, шығармашылық және техникалық кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға жәрдемдесу;
154-7) кинематография саласындағы халықаралық байланыстарды дамыту, кинематографиялық ұйымдардың халықаралық комиссияларға, фестивальдерге, конференцияларға және басқа да іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру;
154-8) Қазақстан Республикасының аумағындағы фильмдер мониторингінің бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық жүйесін орнату мен жүргізу арқылы Қазақстан Республикасының аумағында фильмдер прокатын жүйелеуді және есепке алуды қамтамасыз ету;
154-9) Қазақстан Республикасының аумағында фильмдер прокатының мониторингін жүзеге асыру;
154-10) ұлттық фильмдер деп тануға үміткер киножобалардың өндірісін қаржыландыру көлемін белгілеу үшін фильмдерді санаттарға жатқызу критерийлерін айқындау;
154-11) Ұлттық фильмдерді прокаттау мен көрсетуден түсетін кірістерден Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығының қағидаларын әзірлеу және бекіту;
154-12) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және салық және бюджетке төленетін төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісім бойынша фильмдер шығару кезінде инвестор үшін кинематографиялық ұйым орындайтын және көрсететін жұмыстар мен қызметтердің тізбесін әзірлеу және бекіту;

дополнить подпунктом 94-1) следующего содержания:
"94-1) выдача удостоверения национального фильма;";
подпункт 131) изложить в следующей редакции:
"131) разработка и утверждение правил выдачи прокатного удостоверения на фильм;";
подпункт 154) изложить в следующей редакции:
"154) разработка и утверждение правил признания фильма национальным и выдачи удостоверения национального фильма;";
дополнить подпунктами 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5), 154-6), 154-7), 154-8), 154-9), 154-10), 154-11), 154-12) и 154-13) следующего содержания:
"154-1) разработка и утверждение правил отбора кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, для оказания государственной финансовой поддержки по их производству;
154-2) разработка и утверждение правил финансирования и нормативов объемов финансирования производства кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами;
154-3) разработка и утверждение правил и условий выплаты субсидий в сфере кинематографии;
154-4) осуществление возрастной классификации фильмов, предназначенных для проката на территории Республики Казахстан, при выдаче прокатного удостоверения;
154-5) признание фильма национальным в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
154-6) содействие развитию науки и образования в сфере кинематографии, подготовке, переподготовке и повышению квалификации творческих и технических кадров;
154-7) развитие международных связей в сфере кинематографии, организация участия кинематографических организаций в международных комиссиях, фестивалях, конференциях и других мероприятиях;
154-8) обеспечение систематизации и учета проката фильмов на территории Республики Казахстан путем установления и ведения Единой автоматизированной информационной системы мониторинга фильмов на территории Республики Казахстан;
154-9) осуществление мониторинга проката фильмов на территории Республики Казахстан;
154-10) определение критериев отнесения фильмов к категориям, для установления объема финансирования производства кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами;
154-11) разработка и утверждение правил отчисления с доходов от проката и показа национальных фильмов в Государственный центр поддержки национального кино;
154-12) разработка и утверждение перечня работ и услуг, выполняемых и оказываемых кинематографической организацией для инвестора при производстве фильмов, по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;

154-13) Фильмдер мониторингінің бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық жүйесін орнату қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
156) тармақша алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

154-13) разработка и утверждение правил ведения Единой автоматизированной информационной системы мониторинга фильмов;";
подпункт 156) исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин