Республикалық маңызы бар Жусандала мемлекеттік табиғи қорығы аймағының аумағын кішірейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 14 мамырдағы № 282 қаулысы.
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6-2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Республикалық маңызы бар Жусандала мемлекеттік табиғи қорығы аймағының аумағы (бұдан әрі – қорық аймағы) 491,32 гектарға кішірейтілсін.
2. Жамбыл және Алматы облыстарының әкімдіктері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Мерке-Бурылбайтал" және "Күрті-Бурылбайтал" жол учаскелерін реконструкциялау үшін осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері аумағының кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру үшін берілуін;
2) кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруді жүзеге асыратын заңды тұлғалармен (келісу бойынша) бірлесіп осы тармақтың 1) тармақшасына сәйкес жұмыстар жүргізу кезінде арнайы экологиялық талаптардың сақталуын;
3) кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жер учаскелеріне рекультивация жүргізе отырып, жер учаскелерінің қорық аймағының құрамына қайтарылуын қамтамасыз етсін.
3. "Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 593 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 42-43, 290-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесінде:
"Жамбыл облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 53-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
53
Жусандала мемлекеттік қорық аймағы
2757008,68
Алматы облысының Балқаш, Іле, Жамбыл аудандары; Жамбыл облысының Қордай, Шу және Мойынқұм аудандары
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
".
".
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

Об уменьшении территории Жусандалинской государственной природной заповедной зоны республиканского значения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2019 года № 282.
В соответствии с подпунктом 6-2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Уменьшить территорию Жусандалинской государственной заповедной зоны республиканского значения (далее - заповедная зона) на 491,32 гектара.
2. Акиматам Жамбылской и Алматинской областей в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) предоставление из указанной в пункте 1 настоящего постановления территории земельных участков для добычи общераспространенных полезных ископаемых для реконструкции участков дорог "Мерке-Бурылбайтал" и "Курты-Бурылбайтал" в рамках Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы Жол" на 2015-2019 годы;
2) совместно с юридическими лицами (по согласованию), осуществляющими добычу общераспространенных полезных ископаемых, соблюдение специальных экологических требований при проведении работ в соответствии с подпунктом 1) настоящего пункта;
3) возврат земельных участков в состав заповедной зоны после завершения работ по добыче общераспространенных полезных ископаемых с проведением рекультивации нарушенных земельных участков.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 593 "Об утверждении перечня особо охраняемых природных территорий республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 42 - 43, ст. 290) следующее изменение:
в перечне особо охраняемых природных территорий республиканского значения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Жамбылская область":
строку, порядковый номер 53, изложить в следующей редакции:
"
53
Жусандалинская государственная заповедная зона
2757008,68
Балхашский, Илийский, Жамбылский районы Алматинской области; Кордайский, Шуйский и Мойынкумский районы Жамбылской области
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
".
".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин