"Ішкі істер органдарының қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету, тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеу қағидаларын, сондай-ақ өтемақы алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 1209 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 мамырдағы № 290 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 524 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2021 № 524 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ішкі істер органдарының қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету, тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеу қағидаларын, сондай-ақ өтемақы алуға құқығы бар ішкі істер органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 1209 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 2014 ж., № 71, 642-құжат, 2016 ж., № 67, 457-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген ішкі істер органдарының тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы алуға құқығы бар қызметкерлері лауазымдарының санаттарында:
"1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты
Криминалдық полиция департаменті, Экстремизмге қарсы іс-қимыл департаменті, Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаменті, Тергеу департаменті, Жедел-криминалистикалық департамент, Өзіндік қауіпсіздік департаменті, "Интерпол" ұлттық орталық бюросы
Департамент бастығы;
департамент бастығының орынбасары;
дербес басқарманың бастығы;
дербес басқармасы бастығының орынбасары;
басқарма (бөлім, бөлімше) бастығы;
басқарма (бөлім, бөлімше) бастығының орынбасары;
бас криминалист;
аса маңызды істер жөніндегі бас жедел уәкіл (тергеуші);
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы);
аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы, криминалист);
жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист.
Ескертпе: Есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл департаменті бойынша функционалдық міндеттері:
ұйымдастырушылық-талдамалық жұмысты және бақылауды;
ведомствоаралық үйлестіруді және профилактиканы;
есірткінің заңды айналымын лицензиялауды және бақылауды іске асыру мәселелері болып табылатын лауазымдарға қолданылмайды.
Жетінші бөліністер және "Р" бөліністері
Облыс, қала бойынша, көліктегі департамент, басқарма (бөлім):
департамент бастығы;
департамент бастығының орынбасары;
басқарма, бөлім, бөлімше бастығы;
басқарма, бөлім, бөлімше бастығының орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
кіші жедел уәкіл.
Ескертпе: функционалдық міндеттері:
тіл саясатын;
халықаралық ынтымақтасты;
бұқаралық ақпарат құралдарымен және жұртшылықпен байланыс жөніндегі жұмысты;
құқықтық қамтамасыз етуді;
құжаттамалық қамтамасыз етуді;
қаржымен қамтамасыз етуді;
материалдық-техникалық қамтамасыз етуді;
кадрлық қамтамасыз етуді іске асыру болып табылатын лауазымдарға қолданылмайды.";
"2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
Жедел басқарма
Бастық;
бастықтың орынбасары;
бөлім бастығы;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Кезекші бөлім
Бастық;
аға инспектор-кезекші;
инспектор-кезекші;
әскери-жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс бас маманы.
Режим, қадағалау және күзет басқармасы
Бастық;
бастықтың орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл, жедел уәкіл, бас маман;
аға инспектор, инспектор.
Сотталғандар арасындағы тәрбие және әлеуметтік-психологиялық жұмыс басқармасы
Бастық;
бастықтың орынбасары;
бөлім бастығы;
бас маман;
бас маман-психолог;
аға инспектор;
инспектор, инспектор-психолог.
Өзіндік қауіпсіздік басқармасы
Бастық;
бастықтың орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Тергеу изоляторлары бөлімі
Бастық;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Арнайы есепке алу бөлімі
Бастық;
бас маман;
аға инспектор;
инспектор.";
"4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық органдары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігі
Бастық;
бастықтың орынбасары;
учаскелік полиция инспекторы;
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы;
жол-патрульдік полиция полицейі;
Криминалдық полиция, тергеу, анықтау, жедел-криминалистикалық, экстремизмге қарсы іс-қимыл қызметтері
Бөлім, бөлімше бастығы;
бөлім бастығының орынбасары;
аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы, криминалист);
жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың полиция департаменттері, Көліктегі полиция департаменттері
Бастық;
бастықтың орынбасары (жедел жұмысқа, тергеуге, жергілікті полиция қызметіне жетекшілік ететін);
жергілікті полиция қызметі басқармасының бастығы;
жергілікті полиция қызметі басқармасы бастығының орынбасары;
Криминалдық полиция, есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл, экстремизмге қарсы іс-қимыл, тергеу, анықтау, жедел-криминалистикалық, өзіндік қауіпсіздік қызметтері
басқарма, бөлім, бөлімше бастығы;
басқарма, бөлім бастығының орынбасары;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы);
бас криминалист;
аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы, криминалист);
жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист;
кіші жедел уәкіл, тергеушінің көмекшісі, техник-криминалист.
Арнайы бөліністер
"Арлан" арнайы мақсаттағы бөліністері
Арнайы мақсаттағы бөліністің командирі;
арнайы мақсаттағы бөлініс командирінің орынбасары;
арнайы мақсаттағы бөлініс құрамындағы взвод командирі;
жауынгерлік және арнайы даярлық жөніндегі аға инспектор;
аға инспектор-шабуылшы;
аға инспектор-жару технигі;
аға инспектор-мерген;
жауынгерлік және арнайы даярлық жөніндегі инспектор;
инспектор-шабуылшы;
инспектор-жару технигі;
инспектор-мерген;
полицей, полицей-жүргізуші.
Арнайы жедел ден қою жасақтары
Арнайы жедел ден қою жасағының командирі;
арнайы жедел ден қою жасағы командирінің орынбасары;
арнайы жедел ден қою жасағы құрамындағы рота командирі;
арнайы жедел ден қою жасағы құрамындағы рота командирінің орынбасары;
арнайы жедел ден қою жасағы құрамындағы взвод командирі;
саптық бөліністің аға инспекторы;
аға инспектор-мерген;
жауынгерлік және арнайы даярлық жөніндегі аға инспектор;
аға инспектор (суатқыш машинасының);
арнайы техника жөніндегі аға инженер;
саптық бөліністің инспекторы;
инспектор-мерген;
жауынгерлік және арнайы даярлық жөніндегі инспектор;
инспектор (суатқыш машинасының);
инспектор-психолог (келіссөз жүргізуші);
арнайы техника жөніндегі инженер;
полицей-жүргізуші.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қалалық (аудандық, желілік) полиция басқармалары (бөлімдері), полиция бөлімдері (бөлімшелері)
Криминалдық полиция, есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл, тергеу, анықтау, жедел-криминалистикалық, экстремизмге қарсы іс-қимыл қызметтері
Қалалық (аудандық, желілік) полиция басқармасының (бөлімінің) бастығы;
қалалық (аудандық, желілік) полиция басқармасы (бөлімі), полиция бөлімі бастығының орынбасары (жедел жұмысқа, тергеуге, жергілікті полиция қызметіне жетекшілік ететін);
полиция бөлімшесінің бастығы (жедел жұмысқа, тергеуге, жергілікті полиция қызметіне жетекшілік ететін);
қалалық (аудандық, желілік) полиция басқармасының (бөлім) бөлім, бөлімше, полиция бөлімінің бастығы;
қалалық (аудандық, желілік) полиция басқармасының (бөлім) бөлім, бөлімше, полиция бөлімі бастығының орынбасары;
аға жедел уәкіл (тергеуші, анықтаушы, криминалист);
жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист;
кіші жедел уәкіл;
тергеушінің көмекшісі;
техник-криминалист.
Жергілікті полиция қызметі бөлімінің (бөлімшесінің) бастығы және оның орынбасары;
учаскелік полиция инспекторы (оның ішінде, учаскелік полиция пункті жұмысын ұйымдастыруға жауапты);
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы (оның ішінде, білім беру ұйымдарына бекітілген);
кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі аға учаскелік полиция инспекторы (оның ішінде, білім беру ұйымдарына бекітілген).
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және аудандардың полиция департаменттері басқармаларының (бөлімдерінің, бөлімшелерінің) жол-патрульдік полициясының саптық бөліністері
Полк (батальон, рота, взвод) командирі;
полк (батальон, рота, взвод) командирінің орынбасары;
взвод командирінің көмекшісі, әрі бөлімше командирі;
бөлімше командирі;
аға қызмет инспекторы;
қызмет инспекторы;
полицей;
полицей-жүргізуші;
полицей-кинолог;
полицей-кавалерист;
кезекші бөлім бастығы;
аға инспектор-кезекші (оның ішінде, оқиға болған жерге бару үшін);
инспектор-кезекші (оның ішінде, оқиға болған жерге бару үшін);
кезекшінің көмекшісі.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың қылмыстық-атқару жүйесі департаменттері
Бастық;
бастықтың орынбасары (сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысына, жедел жұмысқа, режимге, қадағалауға және күзетке, арнайы есепке алуға жетекшілік ететін)
Жедел бөлім (бөлімше, топ)
Бастық;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Кезекші бөлім
Аға инспектор-кезекші, инспектор-кезекші;
әскери-жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс бас маманы.
Режим және қадағалау бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
бас маман;
аға инспектор;
инспектор.
Сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысы бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
бас маман;
аға инспектор;
инспектор.
Арнайы есепке алу бөлімі (бөлімше, топ)
Аға инспектор;
инспектор.
Өзіндік қауіпсіздік тобы
Аса маңызды істер жөніндегі аға жедел уәкіл;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл.
Түзеу мекемелері
Бастық;
бастықтың орынбасары (сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысына, жедел жұмысқа, режимге, қадағалауға және күзетке, арнайы есепке алуға жетекшілік ететін);
Жедел бөлім (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
инспектор.
Режимдік бөлім (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
барлық атаудағы аға инспектор;
барлық атаудағы инспектор;
аға инженер;
инженер;
техник;
аға өрт сөндіруші;
қарауыл бастығы;
жүргізуші қызметкер;
барлық атаудағы аға бақылаушы;
барлық атаудағы бақылаушы.
Кезекші бөлім
Колония бастығының кезекші көмекшісі;
колония бастығы кезекші көмекшісінің орынбасары;
Бақылау қызметі бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
қарауыл бастығы;
қарауыл бастығының көмекшісі;
жасақша бастығы;
барлық атаудағы аға бақылаушы;
барлық атаудағы бақылаушы.
Сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысы бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
жасақ бастығы (аға тәрбиеші);
тәрбиеші;
барлық атаудағы аға инспектор;
аға инспектор-психолог;
инспектор-психолог;
барлық атаудағы инспектор.
Арнайы есепке алу бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
аға инспектор;
инспектор.
Тергеу изоляторлары
Бастық;
бастықтың орынбасары (сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысына, жедел жұмысқа, режимге, қадағалауға және күзетке, арнайы есепке алуға жетекшілік ететін).
Жедел бөлім (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
аға жедел уәкіл;
жедел уәкіл;
есепке алу жөніндегі аға техник;
есепке алу жөніндегі техник.
Режим және күзет бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
барлық атаудағы аға инспектор;
барлық атаудағы инспектор;
аға инженер;
инженер;
техник;
корпус бойынша басшы;
жүргізуші қызметкер;
барлық атаудағы аға бақылаушы;
барлық атаудағы бақылаушы.
Кезекші қызмет
Тергеу изоляторы бастығының кезекші көмекшісі;
тергеу изоляторы бастығы кезекші көмекшісінің орынбасары.
Арнайы контингент арасындағы тәрбие жұмысы бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
жасақ бастығы (аға тәрбиеші);
барлық атаудағы аға инспектор;
аға инспектор-психолог;
инспектор-психолог;
барлық атаудағы инспектор.
Арнайы есепке алу бөлімі (бөлімше, топ)
Бастық;
бастықтың орынбасары;
инспектор;
есепке алу жөніндегі аға техник;
есепке алу жөніндегі техник.".

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 1209 "Об утверждении Правил обеспечения жилищем, выплаты компенсации за наем (аренду) жилища, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение компенсации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2019 года № 290. Утратило силу Постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 524,
Сноска. Утратило силу Постановлением Правительства РК от 05.08.2021 № 524 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.07.2019.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 1209 "Об утверждении Правил обеспечения жилищем, выплаты компенсации за наем (аренду) жилища, а также категорий должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение компенсации" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 71, ст. 642, 2016 г., № 67, ст. 457) следующие изменения:
в категориях должностей сотрудников органов внутренних дел, имеющих право на получение компенсации за наем (аренду) жилища, утвержденных указанным постановлением:
раздел "1. Центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"1. Центральный аппарат Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Департамент криминальной полиции, Департамент по противодействию экстремизму, Департамент по противодействию наркопреступности, Следственный департамент, Оперативно-криминалистический департамент, Департамент собственной безопасности, Национальное центральное бюро "Интерпол"
Начальник департамента;
заместитель начальника департамента;
начальник самостоятельного управления;
заместитель начальника самостоятельного управления;
начальник управления (отдела, отделения);
заместитель начальника управления (отдела, отделения);
главный криминалист;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель) по особо важным делам;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель, криминалист);
оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист;
Примечание: по Департаменту по противодействию наркопреступности не распространяется на должности, функциональными обязанностями которых являются вопросы реализации:
организационно-аналитической работы и контроля;
межведомственной координации и профилактики;
лицензирования и контроля за легальным оборотом наркотиков.
Седьмые подразделения и подразделения "Р"
Департамент, управление (отдел) по области, городу, на транспорте:
начальник департамента;
заместитель начальника департамента;
начальник управления, отдела, отделения;
заместитель начальника управления, отдела, отделения;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
младший оперуполномоченный.
Примечание: не распространяется на должности, функциональными обязанностями которых являются вопросы реализации:
языковой политики;
международного сотрудничества;
работы со средствами массовой информации и по связям с общественностью;
правового обеспечения;
документационного обеспечения;
финансового обеспечения;
материально-технического обеспечения;
кадрового обеспечения.";
раздел "2. Комитет уголовно-исполнительной системы" изложить в следующей редакции:
"2. Комитет уголовно-исполнительной системы
Оперативное управление
Начальник;
заместитель начальника;
начальник отдела;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Дежурная часть
Начальник;
старший инспектор-дежурный;
инспектор-дежурный;
главный специалист военно-мобилизационной работы и гражданской обороны.
Управление режима, надзора и охраны
Начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный, оперуполномоченный, главный специалист;
старший инспектор, инспектор.
Управление воспитательной и социально-психологической работы среди осужденных
Начальник;
заместитель начальника;
начальник отдела;
главный специалист;
главный специалист-психолог;
старший инспектор;
инспектор, инспектор-психолог.
Управление собственной безопасности
Начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Отдел следственных изоляторов
Начальник;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Отдел специального учета
Начальник;
главный специалист;
старший инспектор;
инспектор.";
раздел "4. Территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"4. Территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Представительство Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыр
Начальник;
заместитель начальника;
участковый инспектор полиции;
участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних;
полицейский дорожно-патрульной полиции.
Службы криминальной полиции, следствия, дознания, оперативно-криминалистические, по противодействию экстремизму
Начальник отдела, отделения;
заместитель начальника отдела;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель, криминалист);
оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист.
Департаменты полиции областей, городов республиканского значения и столицы, на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Начальник;
заместитель начальника (курирующий оперативную работу, следствие, местную полицейскую службу);
начальник управления местной полицейской службы;
заместитель начальника управления местной полицейской службы.
Службы криминальной полиции, по противодействию наркопреступности, по противодействию экстремизму, следствия, дознания, оперативно-криминалистические, собственной безопасности
начальник управления, отдела, отделения;
заместитель начальника управления, отдела;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель) по особо важным делам;
главный криминалист;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель, криминалист);
оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист;
младший оперуполномоченный, помощник следователя, техник-криминалист.
Специальные подразделения
Подразделения специального назначения "Арлан"
Командир подразделения специального назначения;
заместитель командира подразделения специального назначения;
командир взвода в составе подразделения специального назначения;
старший инспектор по боевой и специальной подготовке;
старший инспектор-штурмовик;
старший инспектор-взрывотехник;
старший инспектор-снайпер;
инспектор по боевой и специальной подготовке;
инспектор-штурмовик;
инспектор-взрывотехник;
инспектор-снайпер;
полицейский, полицейский-водитель.
Специальные отряды быстрого реагирования
Командир специального отряда быстрого реагирования;
заместитель командира специального отряда быстрого реагирования;
командир роты в составе специального отряда быстрого реагирования;
заместитель командира роты в составе специального отряда быстрого реагирования;
командир взвода в составе специального отряда быстрого реагирования;
старший инспектор строевого подразделения;
старший инспектор-снайпер;
старший инспектор по боевой и специальной подготовке;
старший инспектор (водометной машины);
старший инженер по специальной технике;
инспектор строевого подразделения;
инспектор-снайпер;
инспектор по боевой и специальной подготовке;
инспектор (водометной машины);
инспектор-психолог (переговорщик);
инженер по специальной технике;
полицейский-водитель.
Городские (районные, линейные) управления (отделы) полиции, отделы (отделения) полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Службы криминальной полиции, по противодействию наркопреступности, следствия, дознания, оперативно-криминалистические, по противодействию экстремизму
Начальник городского (районного, линейного) управления (отдела) полиции;
заместитель начальника (курирующий оперативную работу, следствие, местную полицейскую службу) городского (районного, линейного) управления (отдела) полиции, отдела полиции;
начальник (курирующий оперативную работу, следствие, местную полицейскую службу) отделения полиции;
начальник отдела, отделения городского (районного, линейного) управления (отдела) полиции, отдела полиции;
заместитель начальника отдела, отделения городского (районного, линейного) управления (отдела) полиции, отдела полиции;
старший оперуполномоченный (следователь, дознаватель, криминалист);
оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист;
младший оперуполномоченный;
помощник следователя;
техник-криминалист.
Начальник отдела (отделения) местной полицейской службы и его заместитель;
участковый инспектор полиции (в том числе, ответственный за организацию работы участкового пункта полиции);
участковый инспектор по делам несовершеннолетних (в том числе, закрепленный за организацией образования);
старший участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних (в том числе, закрепленный за организацией образования).
Строевые подразделения дорожно-патрульной полиции управлений (отделов, отделений) департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, районов
Командир полка (батальона, роты, взвода);
заместитель командира полка (батальона, роты, взвода);
помощник командира взвода, он же командир отделения;
командир отделения;
старший инспектор службы;
инспектор службы;
полицейский;
полицейский-водитель;
полицейский кинолог;
полицейский-кавалерист;
начальник дежурной части;
старший инспектор-дежурный (в том числе, для выезда на место происшествия);
инспектор дежурный (в том числе, для выезда на место происшествия);
помощник дежурного.
Департаменты уголовно-исполнительной системы областей, городов республиканского значения и столицы
Начальник;
заместитель начальника (курирующий воспитательную работу среди осужденных, оперативную работу, режим, надзор и охрану, специальный учет).
Оперативный отдел (отделение, группа)
Начальник;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Дежурная часть
Старший инспектор-дежурный, инспектор-дежурный;
главный специалист военно-мобилизационной работы и гражданской обороны.
Отдел (отделение, группа) режима и надзора
Начальник;
старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
главный специалист;
старший инспектор;
инспектор.
Отдел (отделение, группа) воспитательной работы среди осужденных
Начальник;
главный специалист;
старший инспектор;
инспектор.
Отдел (отделение, группа) специального учета
Старший инспектор;
инспектор.
Группа собственной безопасности
Старший оперуполномоченный по особо важным делам;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный.
Исправительные учреждения
Начальник;
заместитель начальника (курирующий воспитательную работу среди осужденных, оперативную работу, режим, надзор и охрану, специальный учет).
Оперативный отдел (отделение, группа)
Начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
инспектор.
Режимный отдел (отделение, группа)
Начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
старший инспектор всех наименований;
инспектор всех наименований;
старший инженер;
инженер;
техник;
старший пожарный;
начальник караула;
водитель сотрудник;
старший контролер всех наименований;
контролер всех наименований.
Дежурная служба
Дежурный помощник начальника колонии;
заместитель дежурного помощника начальника колонии.
Отдел (отделение, группа) контролерской службы
Начальник;
заместитель начальника;
начальник караула;
помощник начальника караула;
начальник наряда;
старший контролер всех наименований;
контролер всех наименований.
Отдел (отделение, группа) воспитательной работы среди осужденных
Начальник;
заместитель начальника;
начальник отряда (старший воспитатель);
воспитатель;
старший инспектор всех наименований;
старший инспектор-психолог;
инспектор-психолог;
инспектор всех наименований.
Отдел (отделение, группа) специального учета
Начальник;
старший инспектор;
инспектор.
Следственные изоляторы
Начальник;
заместитель начальника (курирующий воспитательную работу среди осужденных, оперативную работу, режим, надзор и охрану, специальный учет).
Оперативный отдел (отделение, группа)
Начальник;
заместитель начальника;
старший оперуполномоченный;
оперуполномоченный;
старший техник по учету;
техник по учету.
Отдел (отделение, группа) режима и охраны
Начальник;
заместитель начальника;
старший инспектор всех наименований;
инспектор всех наименований;
старший инженер;
инженер;
техник;
старший по корпусу;
водитель сотрудник;
старший контролер всех наименований;
контролер всех наименований.
Дежурная служба
Дежурный помощник начальника следственного изолятора;
заместитель дежурного помощника начальника следственного изолятора.
Отдел (отделение, группа) воспитательной работы среди спецконтингента
Начальник;
начальник отряда (старший воспитатель);
старший инспектор всех наименований;
старший инспектор-психолог;
инспектор-психолог;
инспектор всех наименований.
Отдел (отделение, группа) специального учета
Начальник;
заместитель начальника;
инспектор;
старший техник по учету;
техник по учету.".

2. Осы қаулы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин