"Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің арнайы қамтамасыз ету жөніндегі орталығы" акционерлік қоғамын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 404 қаулысы
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің арнайы қамтамасыз ету жөніндегі орталығы" акционерлік қоғамы қайта құру жолымен жарғылық капиталында мемлекеттің жүз пайыз қатысу үлесі бар "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – серіктестік) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Серiктестiк қызметiнiң негiзгi бағыттары энергиямен, сумен және жылумен жабдықтау, көлік, байланыс, коммуникация, коммуналдық және тұрғын үй шаруашылығы және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бөлімшелерінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз етудің басқа да жүйелері саласында шаруашылық қызметті жүзеге асыру, сондай-ақ жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметімен (келісу бойынша) бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестіктің жарғысын бекітуді және оны Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) серіктестікке мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметіне беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-11. "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" ЖШС";
2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіне" деген бөлімде:
бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметіне";
реттік нөмірі 240-жол мынадай редакцияда жазылсын:

О реорганизации акционерного общества "Центр по специальному обеспечению Службы охраны Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 404
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать акционерное общество "Центр по специальному обеспечению Службы охраны Президента Республики Казахстан" путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения" (далее - товарищество) со стопроцентной долей участия государства в уставном капитале.
2. Определить основными направлениями деятельности товарищества осуществление хозяйственной деятельности в области энерго-, водо - и теплоснабжения, транспорта, связи, коммуникаций, коммунального и жилищного хозяйства и других систем жизнеобеспечения подразделений Службы государственной охраны Республики Казахстан, а также подготовку и повышение квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно со Службой государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава товарищества и его государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) передачу права владения и пользования государственной долей участия товарищества Службе государственной охраны Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Нур-Султан":
строку, порядковый номер 21-11, изложить в следующей редакции:
"21-11. ТОО "Центр специального обеспечения";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Службе охраны Президента Республики Казахстан":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
"Службе государственной охраны Республики Казахстан";
строку, порядковый номер 240, изложить в следующей редакции:

"240. "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" ЖШС".
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

"240. ТОО "Центр специального обеспечения".
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин