"2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 2 шілдедегі № 460 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2018 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2018 ж., № 21, 77-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 10 452 544 581 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 6 859 679 761 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 119 822 186 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 884 960 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 466 157 674 мың теңге;
2) шығындар – 11 441 352 695 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 219 375 848 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 335 403 588 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 116 027 740 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 156 451 524 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 156 451 524 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 364 635 486 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,1 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -5 445 623 486 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 8,5 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 364 635 486 мың теңге.";
2) 13-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 25-2), 25-3) және 32-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"25-2) жұмысшы біліктіліктері бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
25-3) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;";
"32-2) жұмыс істейтін жастар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2019 года № 460
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2018 г., № 21, cт. 77) следующие изменения и дополнения:
1) статью 1 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 452 544 581 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 859 679 761 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 119 822 186 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 884 960 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 466 157 674 тысячи тенге;
2) затраты – 11 441 352 695 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 219 375 848 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 335 403 588 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 027 740 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 156 451 524 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 156 451 524 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -1 364 635 486 тысяч тенге, или 2,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -5 445 623 486 тысяч тенге, или 8,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 1 364 635 486 тысяч тенге.";
2) часть первую статьи 13 дополнить подпунктами 25-2), 25-3) и 32-2) следующего содержания:
"25-2) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования по рабочим квалификациям;
25-3) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;";
"32-2) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи;";

3) мынадай мазмұндағы 14-1 және 14-2-баптармен толықтырылсын:
"14-1-бап. "Қазақстан Республикасы азаматтарының борыш жүктемесін азайту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 34 Жарлығына сәйкес 2019 жылғы 26 маусымдағы жағдай бойынша көпбалалы отбасыларға, асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты төлем алатын отбасыларға, мүгедек балалары бар, 18 жастан асқан бала кезінен мүгедектері бар отбасыларға, атаулы мемлекеттік əлеуметтік көмек алатындарға, жетім балаларға, ата-анасынан кəмелеттік жасқа дейін айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға жататын адамдардың кепілсіз тұтынушылық қарыздары бойынша екінші деңгейдегі банктердегі жəне микроқаржы ұйымдарындағы берешектері өтелуі тиіс.
14-2-бап. Екінші деңгейдегі банктердегі жəне микроқаржы ұйымдарындағы кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының борыш жүктемесін азайтуға, төлем қызметтерін көрсеткені үшін комиссия төлеуге арналған қаражатты пайдалану, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарына айыппұлдар мен өсімпұлдарды есептен шығару тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.";
4) 17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2019 жылға арналған резервi 104 843 282 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
5) мынадай мазмұндағы 24-1-баппен толықтырылсын:
"24-1-бап. 2019 жылға экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер міндеттемелерінің лимиті қолданылмайды деп белгіленсін.";
6) көрсетілген Заңға 1-қосымша осы Заңға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"2019 - 2021 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
жылғы " " Қазақстан Республикасының № Заңына
ҚОСЫМША
"2019 - 2021 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2018 жылғы "30" қарашадағы
Қазақстан Республикасының
2019 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
I. Кірістер

3) дополнить статьями 14-1 и 14-2 следующего содержания:
"Статься 14-1. Установить, что в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 34 "О мерах по снижению долговой нагрузки граждан Республики Казахстан" погашению в банках второго уровня и микрофинансовых организациях подлежат задолженности по беззалоговым потребительским займам лицам, по состоянию на 26 июня 2019 года относящимся к многодетным семьям, семьям, получающим выплаты по случаю потери кормильца, семьям, имеющим детей-инвалидов, инвалидов с детства старше 18 лет, получателям государственной адресной социальной помощи, детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим двадцати девяти лет, потерявшим родителей до совершеннолетия.
Статья 14-2. Порядок использования средств на снижение долговой нагрузки граждан Республики Казахстан по беззалоговым потребительским займам в банках второго уровня и микрофинансовых организациях, оплату комиссии за оказание платежных услуг, а также списания штрафов и пени гражданам Республики Казахстан, определяется Правительством Республики Казахстан.";
4) статью 17 изложить в следующей редакции:
"Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2019 год в сумме 104 843 282 тысяч тенге.";
5) дополнить статьей 24-1 следующего содержания:
"Статья 24-1. Установить, что лимит по государственным гарантиям по поддержке экспорта в 2019 году не применяется.";
6) приложение 1 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложению к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы"
от 2 июля 2019 года № 460
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы"
от 30 ноября 2018 года № 197-VI ЗРК
Республиканский бюджет на 2019 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы

444 104
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
16 154 805
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 613 609
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету
63 640
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
5 741 229
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
3 726 923
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
2 014 306
210
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
3 916 085
001
Қорғаныс, аэроғарыштық және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
3 699 803
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
216 282
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
95 399 727
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
75 763 257
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
16 572
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
464 538
067
Саяси партияларды қаржыландыру
6 469 371
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 488 134
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
10 395 167
094
Мемлекеттік активтерді басқару
779 728
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 526 454
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 754 298
217
Ғылымды дамыту
27 772 156
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
7 867 937
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
7 867 937
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

444 104
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
16 154 805
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 613 609
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
63 640
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
5 741 229
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
3 726 923
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
2 014 306
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
210
Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 916 085
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
3 699 803
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
216 282
217
Министерство финансов Республики Казахстан
95 399 727
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
75 763 257
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
16 572
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
464 538
067
Финансирование политических партий
6 469 371
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 488 134
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
10 395 167
094
Управление государственными активами
779 728
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 526 454
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 754 298
217
Развитие науки
27 772 156
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
7 867 937
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
7 867 937
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан

31 184 707
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
18 145 676
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
1 219 918
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
88 200
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
470 556
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
5 532 318
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
5 152 880
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
575 159
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
38 450 702
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
12 932 645
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
25 518 057
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 817 036
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 620 599
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
196 437
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
5 189 171
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
4 281 665
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
630 844
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер

31 184 707
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
18 145 676
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 219 918
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
88 200
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
470 556
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
5 532 318
081
Обеспечение представления статистической информации
5 152 880
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
575 159
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
38 450 702
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
12 932 645
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
25 518 057
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 817 036
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 620 599
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
196 437
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
5 189 171
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
4 281 665
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
630 844
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики

1 036 052 777
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
49 057 446
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
18 176 648
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
18 176 648
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 224 196 769
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
5 900 000
266
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5 900 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
3 218 296 769
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
4 927 157
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 052 586 821
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
117 326
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 277 522
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
10 185 924
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
108 320
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
8 380 522
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
830 030
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
50 691 275
080
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым
89 191 872
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
332 461 794
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
45 055 073
043
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
45 055 073
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
287 406 721
011
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласы тұрғындарын көшіру үшін Ақтау қаласында тұрғын үйлерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 036 052 777
070
Охрана общественного здоровья
49 057 446
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
18 176 648
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
18 176 648
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 224 196 769
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
5 900 000
266
Реализация мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства
5 900 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3 218 296 769
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
4 927 157
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 052 586 821
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
117 326
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 277 522
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
10 185 924
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
108 320
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
8 380 522
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
830 030
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 691 275
080
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам
89 191 872
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
332 461 794
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
45 055 073
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
45 055 073
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
287 406 721
011
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на приобретение жилья в городе Актау для переселения жителей из города Жанаозен

024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
426 299
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
4 947 179
210
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
14 317 272
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
012
Жұмылдыру даярлығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
11 323 785
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 993 487
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
224 403 272
070
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
224 403 272
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
198 189 781
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
104 843 282
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
90 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
243 266 021
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
21 255 717
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
51 641 051
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
41 673 399
098
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39 610 152
099
Шымкент қаласының бюджетіне Шымкент қаласының республикалық маңызы бар қала санатына жатқызылуына байланысты бюджеттік қамтамасыз етілу деңгейін теңестіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
33 840 507
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
426 299
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
4 947 179
210
Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
14 317 272
012
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
11 323 785
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 993 487
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
224 403 272
070
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
224 403 272
217
Министерство финансов Республики Казахстан
198 189 781
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
104 843 282
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
90 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
243 266 021
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
21 255 717
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
51 641 051
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
41 673 399
098
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы
39 610 152
099
Целевые текущие трансферты бюджету города Шымкента на выравнивание уровня бюджетной обеспеченности в связи с отнесением города Шымкента к категории города республиканского значения
33 840 507
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

23 546 000
018
"Сарыарқа" магистральдық газ құбыры" жобасын қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
23 546 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139 560 553
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
124 759 007
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
60 000 000
264
Облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беру
64 759 007
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
14 801 546
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
14 801 546
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
10 000 000
242
Қазақстандық өндірістің жеңіл автокөлігін сатып алушы – жеке тұлғаларды кредиттеу үшін, сондай-ақ қазақстандық өндірістің ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдарын және арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді шартты қаржыландыру арқылы отандық автомобиль өндірушілерді қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
10 000 000
12
Көлiк және коммуникация
11 258 978
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
11 258 978
219
"ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
11 258 978
13
Басқалар
112 957 541
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
646 417
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
646 417
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 311 124
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
9 311 124
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі

23 546 000
018
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для обеспечения финансирования проекта "Магистральный газопровод "Сарыарка"
23 546 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139 560 553
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
124 759 007
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
60 000 000
264
Кредитование областных бюджетов на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
64 759 007
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
14 801 546
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
14 801 546
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
10 000 000
242
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования отечественных автопроизводителей путем обусловленного финансирования банков второго уровня для кредитования физических лиц – покупателей легкового автотранспорта казахстанского производства, а также лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
10 000 000
12
Транспорт и коммуникации
11 258 978
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
11 258 978
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг"
11 258 978
13
Прочие
112 957 541
217
Министерство финансов Республики Казахстан
646 417
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
646 417
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 311 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
9 311 124
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

103 000 000
217
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны кейіннен кредиттеумен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ны кредиттеу
11 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу
14 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
78 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
116 027 740
1
Бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
115 443 195
2
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару
584 545
1
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
584 545
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
156 451 524
Қаржы активтерін сатып алу
156 451 524
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
11 294 637
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
250 100
005
"Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі Н. Назарбаев орталығы" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
126 250
008
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
123 850
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
11 044 537
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 044 537
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
5 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
5 000 000
017
Инфрақұрылымды дамытуға бағытталған жобаларды кредиттеу үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
5 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 656 887
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
52 656 887
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
13 851 515
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту

103 000 000
217
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы
11 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
14 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
78 000 000
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
5
Погашение бюджетных кредитов
116 027 740
1
Погашение бюджетных кредитов
115 443 195
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
115 443 195
2
Возврат требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
1
Возврат юридическими лицами требований по оплаченным государственным гарантиям
584 545
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
156 451 524
Приобретение финансовых активов
156 451 524
1
Государственные услуги общего характера
11 294 637
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
250 100
005
Формирование уставного капитала НАО "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога"
126 250
008
Формирование уставного капитала НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
123 850
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 044 537
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 044 537
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
5 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
5 000 000
017
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана" для кредитования проектов, направленных на развитие инфраструктуры
5 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 656 887
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
52 656 887
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
13 851 515
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса

30 000 000
269
Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
8 805 372
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
61 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
61 000 000
243
Автобустар, тракторлар және комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқару холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
27 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды өндірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
34 000 000
13
Басқалар
26 500 000
210
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
1 500 000
015
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
951 500
016
"С.М. Киров атындағы зауыт" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту мақсатында "Қазақстан инжиниринг ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
548 500
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
25 000 000
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
25 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы
Cомасы,
мың теңге
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1 364 635 486
VI. Мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
-5 445 623 486
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1 364 635 486

30 000 000
269
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций
8 805 372
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
61 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
27 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
34 000 000
13
Прочие
26 500 000
210
Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
1 500 000
015
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
951 500
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
016
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания Казахстан инжиниринг" в целях увеличения уставного капитала АО "Завод им. С.М. Кирова"
548 500
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
25 000 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
25 000 000
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1 364 635 486
VI. Ненефтяной дефицит (профицит)
-5 445 623 486
VII. Финансирование дефицита бюджета (использование профицита)
1 364 635 486