Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 25 шілдедегі № 533 қаулысы.
"Қатысу үлестерін республикалық меншікке қабылдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 607 қбп қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 25 шілдедегі
№ 533 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 165-18 және 165-19-жолдармен толықтырылсын:
"165-18. "АЭС Өскемен ГЭС" ЖШС
165-19. "АЭС Шүлбі ГЭС" ЖШС".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 20-14 және 20-15-жолдармен толықтырылсын:
"20-14. "АЭС Өскемен ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20-15. "АЭС Шүлбі ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі".
3. "Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 31, 330-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 533.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 607 дсп "О принятии долей участия в республиканскую собственность" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2019 года № 533
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Восточно-Казахстанская область" дополнить строками, порядковые номера 165-18 и 165-19, следующего содержания:
"165-18. ТОО "АЭС Усть-Каменогорская ГЭС"
165-19. ТОО "АЭС Шульбинская ГЭС".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству энергетики Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 20-14 и 20-15, следующего содержания:
"20-14. Товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Усть- Каменогорская ГЭС".
20-15. Товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Шульбинская ГЭС".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года № 651 "Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 31, ст. 330):
в перечне стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства, утвержденном указанным постановлением:

"Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 80 және 81-жолдармен толықтырылсын:
"
80.
"АЭС Өскемен ГЭС" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
81.
"АЭС Шүлбі ГЭС" ЖШС қатысу үлесінің 100 %
";
"Су шаруашылығы құрылыстары" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 5 және 6-жолдармен толықтырылсын:
"
5.
Шүлбі ГЭС-тің мүліктік кешені
6.
Өскемен ГЭС-тің мүліктік кешені
";
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбесінде:
"Меншігінде стратегиялық объектілер бар заңды тұлғалар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері, пайлары)" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 11 және 12-жолдар алып тасталсын;
"Су шаруашылығы құрылыстары" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдар алып тасталсын.
4. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 544-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8 және 9-жолдармен толықтырылсын:
"8. "АЭС Өскемен ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
9. "АЭС Шүлбі ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".

раздел "Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты" дополнить строками, порядковые номера 80 и 81, следующего содержания:
"
80.
100 % доли участия ТОО "АЭС Усть-Каменогорская ГЭС"
81.
100 % доли участия ТОО "АЭС Шульбинская ГЭС"
";
раздел "Водохозяйственные сооружения" дополнить строками, порядковые номера 5 и 6, следующего содержания:
"
5.
Имущественный комплекс Шульбинской ГЭС
6.
Имущественный комплекс Усть-Каменогорской ГЭС
";
в перечне стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Пакеты акций (доли участия, паи) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты":
строки, порядковые номера 11 и 12, исключить;
в разделе "Водохозяйственные сооружения":
строки, порядковые номера 1 и 2, исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 544):
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
раздел "Министерство энергетики Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 8 и 9, следующего содержания:
"8. Товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Усть- Каменогорская ГЭС".
9. Товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Шульбинская ГЭС".".