"Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 555 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі "Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) мекеменің жарғысын бекітуді және оның әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
мына:
"
8)
"Қазақстан Республикасының Астана қаласындағы Ұлттық академиялық кітапханасы" РММ
141
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8)
"Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кiтапханасы" РММ
141
";
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О некоторых вопросах республиканского государственного учреждения "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2019 года № 555.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане" в республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане" (далее – учреждение).
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава учреждения и его государственную перерегистрацию в органах юстиции;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
строку:
"
8)
РГУ "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане"
141
"
изложить в следующей редакции:
"
8)
РГУ "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Нур-Султане"
141
";
2) Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин