Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша талаптар тоқтатылатын заңды тұлғалардың тізбесін және олардың берешек көлемін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 28 тамыздағы № 634 қаулысы
"2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2018 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша, оның ішінде:
1) төлем қабілеті жоқ кәсiпорындарды санациялауға және оңалтуға берілген кредиттер;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталықтандырылған (директивтік) кредиттерін алу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 шілдедегі № 826 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кепілдігімен берілген орталықтандырылған (директивтік) кредиттер;
3) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталықтандырылған (директивтік) кредиттерін алу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 22 шілдедегі № 826 қаулысының негізінде жергілікті атқарушы органдардың кепілдігімен берілген орталықтандырылған (директивтік) кредиттер;
4) "Өзара қарыздарды есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 4 ақпандағы № 1542 қаулысының негізінде өзара борыштарды республикаішілік есепке алуды жүргізу нәтижелері бойынша берілген кредиттер;
5) "Кәсіпорындар мен ұйымдарға өз меншігіндегі айналым қаржыларын толықтыруға бөлінген кредиттерді бөлу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 7 қаңтардағы № 19 қаулысының негізінде меншікті айналым қаражатын толықтыруға берілген кредиттер;
6) "Экономиканы қайта құру қорының қаражатын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 27 ақпандағы № 95 қаулысының негізінде экономиканы қайта құру қорының қаражаты есебінен берілген кредиттер;

Об определении перечня юридических лиц, ликвидированных по состоянию на 1 января 2019 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в отношении которых прекращаются требования по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, и их объемов задолженности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2019 года № 634.
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень юридических лиц, ликвидированных по состоянию на 1 января 2019 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в отношении которых прекращаются требования по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, и их объемы задолженности на общую сумму 28725585820 (двадцать восемь миллиардов семьсот двадцать пять миллионов пятьсот восемьдесят пять тысяч восемьсот двадцать) тенге согласно приложению к настоящему постановлению, в том числе по:
1) кредитам, предоставленным на санацию и реабилитацию неплатежеспособных предприятий;
2) централизованным (директивным) кредитам, предоставленным под гарантии Правительства Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года № 826 "О порядке получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка Республики Казахстан";
3) централизованным (директивным) кредитам, предоставленным под гарантии местных исполнительных органов на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июля 1994 года № 826 "О порядке получения централизованных (директивных) кредитов Национального Банка Республики Казахстан";
4) кредитам, предоставленным по результатам проведения внутриреспубликанского зачета взаимных долгов на основании постановления Президента Республики Казахстан от 4 февраля 1994 года № 1542 "О зачете взаимных долгов";
5) кредитам, предоставленным на пополнение собственных оборотных средств на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 января 1993 года № 19 "Об организации работы по предоставлению предприятиям и организациям кредитов, выделенных на пополнение собственных оборотных средств";
6) кредитам, предоставленным за счет средств фонда преобразования экономики на основании постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 февраля 1993 года № 95 "Об использовании средств Фонда преобразования экономики";

7) "Қазақстан Республикасының 1995 жылға арналған инвестициялық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 19 сәуірдегі № 508 қаулысының және "Қазақстан Республикасының 1996 жылға арналған инвестициялық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 2 ақпандағы № 141 қаулысының негізінде Қазақстан Республикасының 1995 – 1997 жылдарға арналған инвестициялық бағдарламаларының шеңберінде берілген кредиттер;
8) ауыл шаруашылығы секторы үшін Азия Даму Банкінің бағдарламалық қарызының екінші траншы шеңберінде берілген кредиттер;
9) Халықаралық қайта құру және даму банкінің қарызы шеңберіндегі "Жерді суландыру және дренаж жүйелерін жетілдіру" жобасы бойынша берілген кредиттер;

7) кредитам, предоставленным в рамках инвестиционных программ Республики Казахстан на 1995 – 1997 годы на основании постановления Кабинета Министров от 19 апреля 1995 года № 508 "Об инвестиционной программе Республики Казахстан на 1995 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 1996 года № 141 "Об инвестиционной программе Республики Казахстан на 1996 год";
8) кредитам, предоставленным в рамках второго транша Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора;
9) кредитам, предоставленным в рамках займа Международного Банка Реконструкции и Развития Республики Казахстан по проекту "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем";

10) мемлекеттік кепілдерді орындау барысында республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражат;
11) "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамының балансына берілген, бұдан бұрын берілген ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің мерзімі өткен берешегі бойынша талаптар тоқтатылатын заңды тұлғалардың тізбесі және олардың жалпы сомасы 28725585820 (жиырма сегіз миллиард жеті жүз жиырма бес миллион бес жүз сексен бес мың сегіз жүз жиырма) теңге берешек көлемі айқындалсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 28 тамыздағы
№ 634 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған, оларға қатысты мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша талаптар тоқтатылатын заңды тұлғалардың тізбесі және олардың берешек көлемі

10) средствам, отвлеченным из республиканского бюджета в силу исполнения государственных гарантий;
11) задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей по ранее выданным просроченным кредитам, переданным на баланс акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2019 года № 634
Перечень юридических лиц, ликвидированных по состоянию на 1 января 2019 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в отношении которых прекращаются требования по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, и их объемы задолженности