"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 тамыздағы № 647 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 30, 297-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Конкурсқа қатысуға жоғары білімі не бакалавр дәрежесі бар және осы Қағидалардың шарттары мен талаптарына сәйкес құжаттар ұсынған, тілдік курстарға, академиялық оқуға/тағылымдамаға және кейіннен еңбекпен өтеуге кететін жиынтық оқыту мерзімдерін ескергенде құжаттарды тапсыру сәтінде заңнамада белгіленген зейнеткерлік жас шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтары жіберіледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Үміткер құжаттар топтамасын "электрондық үкімет" веб-порталы немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы бере алады, олар құжаттардың осы Қағидалардың 10, 10-1–10-4-тармақтарының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Нәтижесі бойынша үміткерге құжаттарды қабылдау туралы қолхат не оларды қабылдаудан дәлелді бас тарту беріледі.
Құжаттар осы Қағидалардың талаптары мен шарттарына сәйкес келмесе, сондай-ақ құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда үміткер бұзушылықтарды жояды және оларды қабылдау үшін белгіленген мерзім кезеңінде құжаттар топтамасын қайта ұсына алады.
Үміткердің және конкурсқа қатысуға рұқсат беру үшін құжаттар топтамасының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарауды Әкімші жүзеге асырады.
Қарау нәтижелері бойынша үміткерге конкурсқа қатысуға рұқсат беру не құжаттарды жеке тәртіппен қарау үшін Жұмыс органына жіберу туралы хабарлама жіберіледі.";
12-тармақтың 4) тармақшасындағы "жағдайда жүзеге асырады." деген сөздер алып тасталып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) құжаттарды тапсыру сәтінде тілдік курстарға, академиялық оқуға/тағылымдамаға және кейіннен еңбекпен өтеуге кететін жиынтық шекті оқыту мерзімдері заңнамада белгіленген зейнеткерлік жас шегінен асқан жағдайда жүзеге асырады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2019 года № 647.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 30, ст. 297) следующие изменения и дополнения:
в Правилах отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак", утвержденных указанным постановлением:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. К участию в конкурсе допускаются граждане Республики Казахстан с учетом их совокупных сроков обучения на языковых курсах, академического обучения/стажировки и последующей отработки, не выходящих за пределы установленного законодательством пенсионного возраста на момент подачи документов, имеющие высшее образование либо степень бакалавра и представившие документы согласно условиям и требованиям настоящих Правил.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Пакет документов претендентом может быть подан через веб-портал "электронного правительства" либо Государственную корпорацию "Правительство для граждан", которыми проводится проверка документов на соответствие требованиям пунктов 10, 10-110-4 настоящих Правил. По результатам претенденту выдается расписка о приеме документов либо мотивированный отказ в их приеме.
В случае несоответствия документов требованиям и условиям настоящих Правил, а также представления неполного пакета документов претендент устраняет нарушения и может повторно представить пакет документов в период срока, установленного для их приема.
Рассмотрение на соответствие требованиям настоящих Правил претендента и пакета документов для допуска к участию в конкурсе осуществляется Администратором.
По результатам рассмотрения претенденту направляется уведомление о допуске к участию в конкурсе либо направлении документов в Рабочий орган для рассмотрения в индивидуальном порядке.";
пункт 12 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) превышения совокупных предельных сроков обучения на языковых курсах, академического обучения/стажировки и последующей отработки претендента установленного законодательством пенсионного возраста на момент подачи документов.";

13-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) үміткердің осы Қағидалардың 8-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

пункт 13 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) несоответствие претендента требованиям пункта 8 настоящих Правил.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин