Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 675 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 60-3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.12.2023 № 1164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 675 қаулысымен
бекітілген
Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 60-3) тармақшасына сәйкес әзірленді және басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды (бұдан әрі – авиаотын) субсидиялау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.12.2023 № 1164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдері негiзiнде жүзеге асырылатын авиамаршруттың тиiмдi жұмыс iстеуi үшін қажетті кiрiс деңгейін қамтамасыз етпейтін басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жатады.
3. Жолаушыларды, жүктерді, поштаны және багажды тасымалдаудан алынған кіріс пен басымдығы бар жаңа халықаралық авиамаршруттар бойынша авиатасымалдау кезінде бір жылға қалыптасатын пайдалану шығыстарының сомасы арасындағы жалпы теріс айырма болған кезде әрбір авиамаршрут бойынша бөлінген бюджеттік субсидиялардың авиаотынға жұмсалатын шығыстар құнынан 10 %-тен аспайтын жылдық сомасы шегіндегі авиаотынға арналған шығыстар субсидиялануға жатады.
2-тарау. Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау тәртібі
4. Республикалық бюджеттен субсидиялауға ұсынылатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттарды заңнамада белгіленген тәртіппен азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылатын бюджеттік өтінімге енгізеді.

Об утверждении Правил субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 675.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с подпунктом 60-3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 22.12.2023 № 1164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2019 года № 675
Правила субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 60-3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и определяют порядок субсидирования авиационного топлива (далее – авиатопливо) для приоритетных международных авиамаршрутов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 22.12.2023 № 1164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Приоритетные международные авиамаршруты, осуществляемые на основании решений Правительства Республики Казахстан, не обеспечивающие уровень дохода, необходимый для эффективного функционирования авиамаршрута, подлежат субсидированию за счет бюджетных средств.
3. Субсидированию подлежат расходы на авиатопливо при наличии общей отрицательной разницы между доходом, полученным от перевозки пассажиров, грузов, почты и багажа, и суммой эксплуатационных расходов, формирующихся при авиаперевозке по новым приоритетным международным авиамаршрутам на один год, в пределах годовой суммы выделенных бюджетных субсидий по каждому авиамаршруту, не превышающей 10 % стоимости расходов на авиатопливо.
Глава 2. Порядок субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов
4. Приоритетные международные авиамаршруты, предлагаемые к субсидированию из республиканского бюджета, в установленном законодательством порядке включаются в бюджетную заявку уполномоченным органом в сфере гражданской авиации, представляемую в уполномоченный орган по бюджетному планированию при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.

5. Бюджеттік субсидиялар тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда айқындалған сомалар шегінде беріледі.
6. Бюджеттік субсидиялар алу үшін тиісті бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мен субсидияланатын авиамаршрутқа қолданыстағы куәлігі бар авиакомпания арасында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиаотынды бюджеттік субсидиялау шарты (бұдан әрі – шарт) жасалады.
7. Шарт жасалғаннан кейін авиакомпания ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде уәкілетті органға ұйымның басшысы, бас бухгалтері қол қойылған мынадай құжаттарды:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес авиакомпанияның субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша есепті;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотынның шығыстары бойынша есепті ұсынады.
8. Авиакомпания мен азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган арасында субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша ай сайынғы есепті қабылдағаннан кейін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген қызметтер актісі жасалады.
9. Бюджеттік субсидияларды төлеу бекітілген бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген қаражат көлемінде ай сайын жүзеге асырылады.
Есепті ай үшін бюджеттік субсидияларды төлеу есепті айдан кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырылады.
10. Жылдың соңғы күнтізбелік айына бюджеттік субсидияларды төлеу кейіннен келесі айдың 20-күнінен кешіктірмей нақты деректер бойынша жасалған есепті ұсына отырып, 20 желтоқсаннан кешіктірілмей ұсынылған болжамды деректер бойынша жасалған субсидияланатын авиамаршруттар бойынша көрсетілген қызметтердің алдын ала актісі негізінде жүзеге асырылады.
Қаржы жылының қорытындысы бойынша авиакомпания мен азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган орындалған жұмыстарды салыстырып-тексеру актілерін жасай отырып, өзара есеп айырысуларды салыстыруды жүргізеді.
11. Авиамаршрутты пайдалану процесінде шарт талаптарын орындамаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 95 бұйрығымен бекітілген Жолаушыларды, багажды, жүктер мен пошта жөнелтiлiмдерiн тасымалдау бойынша қызметтер көрсету үшiн субсидияланатын авиамаршруттарға арналған конкурс өткізу және субсидияланатын авиамаршруттарға куәліктер беру қағидаларына сәйкес авиамаршрутқа арналған куәлігі кері қайтарып алынған жағдайда авиакомпанияларға субсидиялар төлеу жүргізілмейді.

5. Бюджетные субсидии предоставляются в пределах сумм, определенных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
6. Для получения бюджетных субсидий между администратором соответствующей бюджетной программы и авиакомпанией, имеющей действующее свидетельство на субсидируемый авиамаршрут, заключается договор бюджетного субсидирования авиатоплива для приоритетных международных авиамаршрутов (далее – договор) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. После заключения Договора авиакомпания ежемесячно в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в уполномоченный орган следующие документы, заверенные руководителем, главным бухгалтером:
- отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам авиакомпании согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- отчет по расходам авиатоплива по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Между авиакомпанией и уполномоченным органом в сфере гражданской авиации после принятия ежемесячного отчета по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам составляется акт оказанных услуг по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. Выплата бюджетных субсидий осуществляется ежемесячно в объемах выделенных средств согласно плану финансирования утвержденной бюджетной программы.
Выплата бюджетных субсидий за отчетный месяц осуществляется в срок не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным.
10. Выплата бюджетных субсидий за последний календарный месяц года осуществляется на основе представленного не позднее 20 декабря предварительного акта оказанных услуг по субсидируемым авиамаршрутам, составленного по прогнозным данным, с последующим представлением отчета, составленного по фактическим данным в срок не позднее 20 числа следующего месяца.
По итогам финансового года авиакомпания и уполномоченный орган в сфере гражданской авиации проводят сверку взаиморасчетов с составлением актов сверки выполненных работ.
11. Авиакомпаниям, не выполнившим в процессе эксплуатации авиамаршрута условий договора, а также в случае отзыва свидетельства на авиамаршрут в соответствии с Правилами проведения конкурса на субсидируемые авиамаршруты и выдачи свидетельств на субсидируемые авиамаршруты для оказания услуг по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почтовых отправлений, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 95, выплата субсидий не производится.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.12.2023 № 1164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Басымдығы бар халықаралық
авиамаршруттар үшін авиациялық отынды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялаудың № шарты
20_ жылғы "___"
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын
орналасқан жері __________________________________________________
Бұдан әрі "тапсырыс беруші" деп аталатын
_________________________________________________________атынан
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
бір тараптан және бұдан әрі "орындаушы" деп аталатын
____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(Жарғының, Ереженің және т.б.)
________________________________________________________атынан
(Орындаушының толық атауы)
_____________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарттың нысанасы
1. Орындаушы халықаралық авиамаршруттың тиімді жұмыс істеуі үшін қажетті кіріс деңгейін қамтамасыз етпейтін басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша тұрақты авиатасымалдарды жүзеге асырады.
2. Тапсырыс беруші авиаотынды субсидиялауды республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырады. Әрбір халықаралық авиамаршрут бойынша бөлінген бюджеттік субсидиялардың жылдық сомасы шегінде авиатасымалдау кезінде қалыптасатын авиаотынға арналған шығыстар субсидиялауға жатады.
3. Республикалық бюджеттен авиаотынды субсидиялауға ұсынылатын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалған, астананы, республикалық маңызы бар қалаларды шет мемлекеттердің қалаларымен байланыстыратын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар осы Шартқа қосымшада көрсетіледі.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Тапсырыс беруші заңнамада белгіленген тәртіппен және осы Шартта көзделген мерзімде басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотынды бюджеттік субсидиялауды жүзеге асыруға міндеттенеді.
5. Орындаушы авиамаршруттарға арналған куәліктерге, азаматтық авиация қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес халықаралық авиатасымалдарды уақтылы және сапалы жүзеге асыруға міндеттенеді.
3. Өзара есеп айырысу тәртібі

Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 22.12.2023 № 1164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам субсидирования
авиационного топлива
для приоритетных международных
авиамаршрутов
Договор № ___________________
бюджетного субсидирования авиационного топлива на приоритетных
международных авиамаршрутах
"___" ___________ 20__ года
Местонахождение
_________________________________________________________________,
именуемый (ая, ое) (полное наименование заказчика)
В дальнейшем заказчик, в лице
_________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
С одной стороны и
_________________________________________________________________,
именуемый (ая, ое) (полное наименование исполнителя)
в дальнейшем исполнитель, в лице
_________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица),
действующего на основании
_________________________________________________________________,
(устава, Положения и т.п.)
в дальнейшем именуемые "Стороны", заключили настоящий договор
(далее – договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Исполнитель осуществляет регулярные авиаперевозки по приоритетным международным авиамаршрутам, не обеспечивающим уровень дохода, необходимого для эффективного функционирования международного авиамаршрута.
2. Заказчик осуществляет субсидирование авиатоплива за счет средств республиканского бюджета. Субсидированию подлежат расходы на авиатопливо формирующихся при авиаперевозке в пределах годовой суммы выделенных бюджетных субсидий по каждому международному авиамаршруту.
3. Приоритетные международные авиамаршруты, соединяющие столицу, города республиканского значения с городами иностранных государств, определенные решением Правительства Республики Казахстан, предлагаемых к субсидированию авиатоплива из республиканского бюджета, отражаются в приложении к настоящему договору.
2. Права и обязанности Сторон
4. Заказчик обязуется осуществлять бюджетное субсидирование авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам в установленном законодательством порядке и сроки, предусмотренные настоящим договором.
5. Исполнитель обязуется своевременно и качественно осуществлять международные авиаперевозки в соответствии со свидетельствами на авиамаршруты, нормативными правовыми актами, регулирующими деятельность гражданской авиации.
2. Порядок взаиморасчетов

6. Орындаушы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде тапсырыс берушіге басшы, бас бухгалтер қол қойған мынадай құжаттарды:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес авиакомпанияның субсидияланатын басымдағы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша есепті;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша авиаотынның шығыстары бойынша есепті ұсынады.
7. Қоса берілген құжаттары бар субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша ай сайынғы есепті қабылдағаннан кейін орындаушы мен тапсырыс берушінің арасында Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес көрсетілген қызметтер актісі жасалады және бюджеттік субсидияларды төлеу бюджеттік бағдарламамен бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген қаражат көлемінде ай сайын жүзеге асырылады.
Есептік айға бюджеттік субсидияларды төлеу есепті айдан кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырылады.
8. Жылдың соңғы күнтізбелік айына бюджеттік субсидияларды төлеу келесі айдың 20-күнінен кешіктірілмей нақты деректер бойынша жасалған есепті ұсына отырып, 20 желтоқсаннан кешіктірілмей ұсынылған, болжамды деректер бойынша жасалған субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша көрсетілген қызметтердің алдын ала актісі негізінде жүзеге асырылады.
9. Қаржы жылының қорытындылары бойынша авиакомпания мен уәкілетті орган салыстырып-тексеру және орындалған жұмыстардың актілерін жасай отырып, өзара есеп айырысуларды салыстыруды жүргізеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
10. Тараптар қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісті түрде орындамағаны үшін жауапты болады.
11. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін бұзған Тарап күнтізбелік үш күннен аспайтын мерзімде бұл туралы екінші Тарапты хабардар етуге және бұзушылықтарды жою үшін қолынан келетіннің барлығын жасауға міндеттенеді.
5. Форс-мажорлық жағдайлар
12. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда, әрбір Тарап бұл туралы екінші Тарапты күнтізбелік үш күннен аспайтын мерзімде дереу хабардар етуге тиіс.
13. "Форс-мажорлық" жағдайлар деп дүлей зілзалалар, мемлекеттік органдардың осы Шарттың орындалуына кедергі келтіретін іс-қимылдары, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдайлар мен жұмылдыру іс-шараларын жариялау, ауа райы мен табиғи жағдайлар және Тараптың осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауына кедергі келтіретін оларға тәуелсіз кез келген басқа да жағдайлар түсініледі.
14. Егер форс-мажорлық жағдайлар отыз күнтізбелік күн ішінде әрекет еткен және тоқтамаған жағдайда, Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің кейінгі іс-қимылдарын жазбаша түрде келіседі.

6. Исполнитель ежемесячно в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным, представляет заказчику следующие документы, заверенные руководителем, главным бухгалтером:
- отчет по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам авиакомпании согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- отчет по расходам авиатоплива по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Между исполнителем и заказчиком после принятия ежемесячного отчета по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам с приложенными документами составляется акт оказанных услуг, согласно приложению 4 к Правилам, и выплата бюджетных субсидий осуществляется ежемесячно в объемах выделенных средств согласно плану финансирования утвержденной бюджетной программы.
Выплата бюджетных субсидий за отчетный месяц осуществляется в срок не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным.
8. Выплата бюджетных субсидий за последний календарный месяц года осуществляется на основе представленного не позднее 20 декабря предварительного акта оказанных услуг по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам, составленного по прогнозным данным, с последующим представлением отчета, составленного по фактическим данным в срок не позднее 20 числа следующего месяца.
9. По итогам финансового года авиакомпания и уполномоченный орган проводят сверку взаиморасчетов с составлением актов сверки и выполненных работ.
4. Ответственность Сторон
10. Стороны несут ответственность за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему договору в соответствии с действующим законодательством.
11. Сторона, нарушившая свои обязательства по настоящему договору, обязуется в срок не более трех календарных дней известить об этом другую Сторону и сделать все от нее зависящее для устранения нарушения.
5. Форс-мажорные обстоятельства
12. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, каждая Сторона должна в срок не более трех календарных дней немедленно уведомить об этом другую Сторону.
13. Под "форс-мажорными" обстоятельствами понимаются стихийные бедствия, действия государственных органов, препятствующие исполнению настоящего договора, военные действия, объявление чрезвычайного положения, мобилизационных мероприятий, погодные и природные условия и любые другие обстоятельства, которые в независимости от Сторон будут препятствовать выполнению ими своих обязательств по настоящему договору.
14. В случае, если форс-мажорные обстоятельства действуют и не прекращаются в течение тридцати календарных дней, Стороны письменно согласовывают свои дальнейшие действия по настоящему договору.

6. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі
15. Осы Шарт 20___ жылғы "___" _______ бастап күшіне енеді және 20___ жылғы "___" _______ дейін қолданылады.
16. Осы Шарттың қолданылу мерзімі екі Тарап келіскен жағдайда, тиісті қосымша келісім жасай отырып, халықаралық авиамаршрутқа берілген куәлікте көзделген мерзімге ұзартылуы мүмкін.
17. Осы Шарт мынадай негіздер бойынша бұзылуы мүмкін:
1) халықаралық авиамаршрутқа (жолаушыларды, багажды, жүктер мен поштаны тасымалдау бойынша қызметтер көрсету үшін) берілген куәлік кері қайтарылған жағдайда;
2) Тараптардың өзара келісімі бойынша;
3) екінші Тарап міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Тараптардың бірінің талап етуі бойынша.
18. Осы Шартты орындаудан біржақты бас тарту немесе осы Шартты біржақты бұзу Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
19. Тараптар туындаған даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер арқылы шешеді, келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда азаматтық авиация қызметін реттейтін заңнамаға сәйкес сот тәртібімен шешілетін болады.
20. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша түрде ____________________ тілінде (тілдерінде), әрбір Тарап үшін бір-бірден заңды күші бірдей екі данада жасалады және оларға екі Тарап та қол қояды.
21. Осы Шарт 20__ жылғы "__" _____________, ___________ қаласында, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан заңды күші бірдей екі данада _____________________ тілінде жасалды.
Тараптардың деректемелері мен қолдары
Тапсырыс беруші                              Орындаушы
___________________________ ___________________________
(толық атауы) (толық атауы)
___________________________ ___________________________
(мекенжайы) (мекенжайы)
___________________________ ___________________________
(басшының тегі, аты, (басшының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) әкесінің аты (бар болса)
___________________________ ___________________________
(қолы) (қолы)
20_ жылғы "__"_____________ 20_ жылғы "__"______________
Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін
авиациялық отынды бюджеттік
субсидиялау шартына
қосымша
Астананы, республикалық маңызы бар қалаларды шет мемлекеттердің қалаларымен байланыстыратын республикалық бюджеттен субсидиялауға ұсынылатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар
Өлшем бірлігі: теңге, ҚҚС-пен
Р/с №
Авиамаршрут
Авиамаршрутқа бөлінген сома
Жиілік саны (аптасына)
Маршрут бойынша авиаотын шығындары
1
2
3
4
5
Осы қосымша 20__ жылғы "__"_____________ №_____ шартының басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды бюджеттік субсидиялаудың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тапсырыс беруші Орындаушы
___________________________ ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы) қолы)
20_ жылғы "__"_____________ 20_ жылғы "__"______________
Басымдығы бар халықаралық
авиамаршруттар үшін
авиациялық отынды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
_____________________________________________________________ (авиакомпанияның атауы) авиакомпаниясының субсидияланатын басымдығы бар халықаралық авиамаршруттары бойынша 20__ жылғы__________есебі
Мерзімділігі: ай сайынғы, өлшем бірлігі: теңге, ҚҚС-пен
Рейс күні
Рейс №
Маршруты
Ұшу сағаты
ӘК типі
ӘК бойынша ұшу сағатының өзіндік құны
Әуежай қызметі
ЖЖМ
АНҚ
Метеоқамтамасыз ету
Өзге де шығыстар
Барлық пайдалану шығыстары
Тасымалданған жолаушылар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Кіріс
Субсидиялауға жататын сома
14
15
Басшы _____________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________
(бас бухгалтердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Басымдығы бар халықаралық
авиамаршруттар үшін авиациялық
отынды субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
_____________________________________________________________ (авиакомпанияның атауы) авиакомпаниясының басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар бойынша шығыстар жөніндегі 20__ жылғы__________есебі
Мерзімділігі: ай сайынғы, өлшем бірлігі: теңге, ҚҚС-мен
Рейс күні
Рейс №
Маршруты
Ұшу сағаты
ӘК типі
Авиа отын құны
Май құю қызметінің құны
Теміржол тарифінің шығындары
Жүкті жөнелтуге және маневрлік жұмыстарға шығындары
Кірме жолдар, т/ж күзеті
Автоцистернамен тасымалдау
Авиаотынды сақтау (өткізу базасы, әуежай)
Басқа шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
Авиаотынға жұмсалған жалпы шығындар
Субсидиялауға жататын сома
14
15
Басшы ____________________________________________
(басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер ______________________________________
(бас бухгалтердің қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басымдығы бар халықаралық
авиамаршруттар үшін
авиациялық отынды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Көрсетілген қызметтердің актісі
20_ жылғы "__" _________________
Біз, төменде қол қойған _________________________________________________
бір тараптан және ______________________________________________________
екінші тараптан, 20__ жылғы "__" ________________________ жағдай бойынша
көрсетілген қызметтердің осы актісін жасадық.
Авиамаршруттың атауы
Бір айда орындалған рейстердің саны
Тасымалданған жолаушылардың саны
Нәтижесінде қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялау сомасы
___________________________________________ құрайды.
(сомасы санмен және жазбаша теңгемен)
Тапсырыс беруші Авиакомпания
______________________________ _____________________________
(басшының немесе ол уәкілеттік (басшының тегі, аты,
берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
әкесінің аты (бар болса), қолы)

6. Срок действия, условия изменения и расторжения договора, порядок рассмотрения споров
15. Настоящий договор вступает в силу с ______ "___" _______ 20___ года и действует до "___" _________ 20__ года.
16. Срок действия настоящего договора может быть продлен при согласии обеих Сторон на срок, предусмотренный свидетельством на международный авиамаршрут, с составлением соответствующего дополнительного соглашения.
17. Настоящий договор может быть расторгнут по следующим основаниям:
1) в случае отзыва свидетельства на международный авиамаршрут (для оказания услуг по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почты);
2) по взаимному соглашению Сторон;
3) по требованию одной из Сторон, в случае неисполнения другой Стороной обязательств.
18. Односторонний отказ от исполнения настоящего договора или одностороннее расторжение настоящего договора осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
19. Стороны будут разрешать возникшие споры и разногласия путем переговоров, при невозможности разрешения путем переговоров – в судебном порядке в соответствии с законодательством, регулирующим деятельность гражданской авиации.
20. Все изменения и дополнения к настоящему договору составляются в письменной форме на __________ языке (ах) в двух экземплярах, по одному для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу, и подписываются обеими Сторонами.
21. Настоящий договор заключен в городе _______ "___" ________ 20___ года в двух экземплярах на ____________ языке (ах) по одному экземпляру для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты и подписи Сторон
Заказчик
__________________________
(полное наименование)
__________________________
(адрес) (адрес)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя)
__________________________
(подпись) (подпись)
"___" ____________ ___ г.
Исполнитель
__________________________
(полное наименование)
__________________________
(адрес) (адрес)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя)
__________________________
(подпись) (подпись)
"___" ____________ ___ г.
Приложение
к договору бюджетного
субсидирования авиационного
топлива для приоритетных
международных авиамаршрутов
Приоритетные авиамаршруты, предлагаемые к субсидированию
авиатоплива из республиканского бюджета,
соединяющие столицу, города республиканского
значения с городами иностранных государств
Единица измерения – тенге, с НДС
№ п/п
Авиамаршрут
Выделенная сумма на авиамаршрут
Количество частот (в неделю)
Расходы на авиатопливо по маршруту
1
2
3
4
5
Настоящее приложение является неотъемлемой частью договора бюджетного субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов от "___" _________ 20___ года № ____.
Заказчик
_____________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись)
"___" ________ 20__ года
Исполнитель
____________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись)
"___" ________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам субсидирования
авиационного топлива
для приоритетных международных
авиамаршрутов
Отчет
по субсидируемым приоритетным международным авиамаршрутам
_____________________________ за __________ месяц ___________ года
(наименование авиакомпании)
Периодичность: ежемесячная, единица измерения – тенге, с НДС
Дата рейса
№ рейса
Маршрут
Полетное время
Тип ВС
Стоимость летного часа ВС
Услуги аэропорта
ГСМ
АНО
Метеообеспечение
Прочие расходы
Всего эксплуатационных расходов
Количество перевезенных пассажиров
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Доход
Сумма,подлежащаясубсидированию
14
15
Руководитель ______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Главный бухгалтер ____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) главного бухгалтера)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
авиационного топлива
для приоритетных международных
авиамаршрутов
Отчет
по расходам авиатоплива по приоритетным международным авиамаршрутам
_____________________________ за __________ месяц ___________ года
(наименование авиакомпании)
Периодичность: ежемесячная, единица измерения – тенге, с НДС
Дата рейса
№ рейса
Маршрут
Полетное время
Тип ВС
Стоимость авиатоплива
Стоимость услуг по заправке
Расходы на железнодорожный тариф
Расходы на грузоотправление и маневровые работы
Подъездные пути, ж/д охрана
Перевозка автоцистернами
Хранение авиатоплива (перевалочная база, аэропорт)
Прочие расходы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Всего Расходов на авиатопливо
Сумма,подлежащая субсидированию
14
15
Руководитель ______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Главный бухгалтер ____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) главного бухгалтера)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
авиационного топлива
для приоритетных международных
авиамаршрутов
Форма
Акт оказанных услуг
"___" ______________ 20__ года
Мы, нижеподписавшиеся
_____________________________________________________________________
с одной стороны и
_____________________________________________________________________
с другой стороны, составили настоящий акт оказанных услуг по состоянию на
________________________________________________________
"____" ___________ 20__ г.
Наименование авиамаршрута
Количество выполненных рейсов в месяц
Количество перевезенных пассажиров
В результате сумма субсидирования согласно плану финансирования
составляет _________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Заказчик
Авиакомпания
____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя или
лица, им уполномоченного)
____________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя)