"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының акцияларын иеліктен шығарудың бағасы, саны, құрылымы туралы шешімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 қыркүйектегі № 708 қаулысы
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" 2012 жылғы 1 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.  Қоса беріліп отырған "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының акцияларын иеліктен шығарудың бағасы, саны, құрылымы туралы шешімі (2019 жылғы 26 қыркүйектегі № 163 отырыстың хаттамасы) бекітілсін.
2.  Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 708 қаулысымен
бекітілген
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының акцияларын иеліктен шығарудың бағасы, саны және құрылымы туралы шешімі
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабының 9-тармағына, "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" 2012 жылғы 1 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 3-тармағының 19) тармақшасына, "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының акцияларын бәсекелі ортаға берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 19 қазандағы № 661 қаулысының 1-тармағына сәйкес Директорлар кеңесі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының қарапайым акциялары базалық активі болып табылатын (бір акция бір ғаламдық депозитарлық қолхатқа тең қатынаста) ғаламдық депозитарлық қолхаттарды шығару және орналастыру жолымен көрсетілген акцияларды мынадай шарттарда иеліктен шығару жүргізілсін:
1) иеліктен шығару бағасы: бір ғаламдық депозитарлық қолхат үшін 13 (он үш) АҚШ доллары;
2) иелiктен шығару саны: 9863021 (тоғыз миллион сегіз жүз алпыс үш мың жиырма бір) ғаламдық депозитарлық қолхаттар, бірақ 25 935 661 (жиырма бес миллион тоғыз жүз отыз тоғыз бес мың алты жүз алпыс бір) ғаламдық депозитарлық қолхаттан көп болмауға тиіс;
3) иеліктен шығару құрылымы: а) иеліктен шығарудың жалпы санының кемінде 20 %-і (жиырма проценті) "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында сатып алуға ұсынылатын болады, б) қалған саны шет мемлекеттердің аумағында (оның ішінде Лондон қор биржасында) ұсынылады.

Об утверждении решения совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" о цене, количестве, структуре отчуждения акций акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2019 года № 708
В соответствии с подпунктом 13) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое решение Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" о цене, количестве, структуре отчуждения акций акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" (протокол заседания от 26 сентября 2019 года № 163).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 сентября 2019 года № 708
Решение Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" о цене, количестве, структуре отчуждения акций акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром"
В соответствии с пунктом 9 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", подпунктом 19) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года "О Фонде национального благосостояния", пунктом 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2018 года № 661 "О некоторых вопросах передачи в конкурентную среду акций акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" Совет директоров РЕШИЛ:
Произвести отчуждение простых акций акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром", принадлежащих акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", путем выпуска и размещения глобальных депозитарных расписок, базовым активом которых будут указанные акции (с соотношением одна акция равна одной глобальной депозитарной расписке) на следующих условиях:
1) цена отчуждения: 13 (тринадцать) долларов США за одну глобальную депозитарную расписку;
2) количество отчуждения: 9863021 (девять миллионов восемьсот шестьдесят три тысячи двадцать одна) глобальная депозитарная расписка, но не более, чем 25935661 (двадцать пять миллионов девятьсот тридцать пять тысяч шестьсот шестьдесят одна) глобальная депозитарная расписка;
3) структура отчуждения: а) не менее 20 % (двадцать процентов) от общего количества отчуждения будет предложено к приобретению на территории Международного финансового центра "Астана", б) остальное количество будет предложено на территории иностранных государств (в том числе на Лондонской фондовой бирже).