"Экспорттық бақылау саласында рұқсат беру құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 965 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Экспорттық бақылау саласында рұқсат беру құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 542-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 965 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1083 қаулысына
1-қосымша
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензиялар, экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсаттар беруді келісетін мемлекеттік органдар
Р/с
Экспорттық бақылауға жататын өнім түрлері
Экспорт (кері экспорт) кезiнде лицензиялануға жататын тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
Импорт кезiнде лицензиялануға жататын тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
Өнімнің импортына (экспортына) лицензиялар және кері экспортына рұқсаттар беруді келісетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
1
2
3
4
5
1.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 965.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 542) следующие изменения:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2019 года № 965
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1083
Государственные органы, согласующие выдачу лицензий на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю, разрешений на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
п/п
Виды продукции, подлежащей экспортному контролю
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС, подлежащего лицензированию при экспорте, реэкспорте
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС, подлежащего лицензированию при импорте
Государственные органы Республики Казахстан, согласующие выдачу лицензий на импорт (экспорт) и разрешений на реэкспорт продукции
1
2
3
4
5
1.

"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес экспорттық бақылауға жататын өнім: әскери мақсатта қолданылатын (мақсаттағы) тауарлар мен технологиялар
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
2.
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы
№ 104 қаулысына сәйкес экспорттық бақылауға жататын өнім: 200-299 сілтемесі бар 0-санат бойынша өнім, 1-9-санаттар бойынша өнім ("ядролық жеткізушілер тобы")
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
3.
Радионуклидті көздер, радиоактивті заттар, изотоптар және олардың қосындылары немесе жоғарыда аталғандардың бірін қамтитын, гигиеналық нормативтерде, техникалық регламенттерде көзделген алып қою деңгейлерінен асатын радиациялық сипаттамалары бар ие кез келген басқа материал*
2844
2845
2844
2845
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
4.
Азаматтық ядролық емес мақсаттар үшін арнайы жасалған "Азайтылған уран":
1. Қорғау.
2. Орау.
3. Балласттар.
4. Қарсы салмақтар.
2844 30
2844 30
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
5.
Қорғаныш ретінде құрамында азайтылған уран бар радиоактивті материалдарды тасымалдауға немесе сақтауға арналған радиацияға қарсы қорғасын жабыны бар контейнерлер
7806 0010 00
7806 0010 00
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
6.
"Азайтылған уран" түріндегі қорғанышы бар радиоизотоптық аспаптар, қондырғылар немесе жабдықтар (стационарлық және жылжымалы медициналық және медициналық емес мақсаттағы жабдық)
9022
9022
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (тек медициналық бұйымдарды импорттау кезінде)
7.
Радионуклидті көздерді, радиоактивті заттарды, изотоптарды және олардың қосындыларын қамтитын радиоизотоптық аспаптар, қондырғылар немесе жабдық (стационарлық және жылжымалы, медициналық және медициналық емес мақсаттағы) немесе жоғарыда
көрсетілгендердің бірін қамтитын кез келген басқа материал, олардың радиациялық сипаттамалары гигиеналық нормативтерде,
техникалық регламенттерде көзделген алып қою деңгейінен асады*
9022,
радионуклидті көздерді, радиоактивті заттарды, изотоптарды және олардың қосындыларын немесе кез келген басқа материалды қамтымайтын радиоизотопты аспаптарды, құрылғыларды немесе жабдықты (стационарлық және жылжымалы) қоспағанда
9022,
радионуклидті көздерді, радиоактивті заттарды, изотоптарды және олардың қосындыларын немесе кез келген басқа материалды қамтымайтын радиоизотопты аспаптарды, құрылғыларды немесе жабдықты (стационарлық және жылжымалы) қоспағанда
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (тек медициналық бұйымдарды импорттау кезінде)
8.
Иондаушы сәулені шығаратын немесе шығаруға қабілетті электрофизикалық аппараттар немесе құрылғылар (стационарлық және жылжымалы): циклотрондарды қоса алғанда, медициналық және медициналық емес мақсаттағы рентген жабдықтары, жылдамдатқыштар және иондаушы сәуле шығаратын басқа да генераторлар
экспорттау және кері экспорттау кезінде рұқсат құжаттарын алу талап етілмейді

Продукция, подлежащая экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю": товары и технологии военного применения (назначения)
Министерство обороны Республики Казахстан
2.
Продукция, подлежащая экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю": продукция по категории 0, продукция по категориям 1-9, имеющая ссылку 200-299 ("Группа ядерных поставщиков")
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
3.
Радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал, содержащий что-либо из вышеперечисленного, имеющие радиационные характеристики, превышающие уровни изъятия, предусмотренные гигиеническими нормативами, техническими регламентами*
2844
2845
2844
2845
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
4.
"Обедненный уран", специально изготовленный для гражданских неядерных целей:
1. Защита.
2. Упаковка.
3. Балласты.
4. Противовесы.
2844 30
2844 30
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
5.
Контейнеры с антирадиационным свинцовым покрытием для транспортировки или хранения радиоактивных материалов, содержащие обедненный уран в качестве защиты.
7806 0010 00
7806 0010 00
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
6.
Радиоизотопные приборы, установки или оборудование (стационарные и передвижные медицинского и не медицинского назначения), имеющие защиту в виде "обедненного урана"
9022
9022
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан,
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
(только при импорте медицинских изделий)
7.
Радиоизотопные приборы, установки или оборудование (стационарные и передвижные, медицинского и не медицинского назначения), содержащие радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал, содержащий что-либо из вышеперечисленного, радиационные характеристики которых превышают уровни изъятия, предусмотренные в гигиенических нормативах, технических регламентах*
9022,
за исключением радиоизотопных приборов, установок или оборудования (стационарные и передвижные), не содержащих радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал
9022,
за исключением радиоизотопных приборов, установок или оборудования (стационарные и передвижные), не содержащих радионуклидные источники, радиоактивные вещества, изотопы и их соединения или любой другой материал
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан,
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
(только при импорте медицинских изделий)
8.
Электрофизические аппараты или устройства, испускающие или способные испускать ионизирующее излучение (стационарные и передвижные): рентгеновское оборудование, медицинского и не медицинского назначения, ускорители, включая циклотроны, и иные генераторы, ионизирующие излучение.
получение разрешительных документов при экспорте и реэкспорте не требуется

8543 10 000 0
8705 90 900 0 (тек рентгендік қондырғылары бар автомобильдер);
9022,
рентген жабдығына арналған қосалқы бөлшектер мен керек-жарақтардың (жоғары кернеулі генераторлар, рентген түтікшелері, басқару қалқандары және пульттері, экрандар, үстелдер, орындықтар және тексеру немесе емдеуге арналған осыған ұқсас бұйымдар, сондай-ақ шығыс материалдары) импортын қоспағанда
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
9.
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес экспорттық бақылауға жататын өнім:
1-санат бойынша өнім – "Материалдар, химикаттар, микроорганизмдер" мен "уыттар"
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
10.

8543 10 000 0
8705 90 900 0 (только автомобили с рентгеновскими установками);
9022,
за исключением импорта запасных частей и принадлежностей к рентгеновскому оборудованию (генераторов высокого напряжения, рентгеновских трубок, щитов и пультов управления, экранов, столов, кресел и аналогичных изделий для обследования или лечения, а также расходных материалов
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
9.
Продукция, подлежащая экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю": продукция по категории 1- "Материалы, химикаты, "микроорганизмы" и "токсины"
Министерство образования и науки Республики Казахстан,
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан,
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
10

"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес экспорттық бақылауға жататын өнім: 9-санаттағы өнім – "Қозғалтқыш қондырғылары, ғарыш аппараттары мен қосалқы жабдықтар"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
11.
Азаматтық мақсаттағы пиротехника
3604 10 000 0
3604 10 000 0
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi (кері экспортты қоспағанда)
Ескертпе:
* тауарлар номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1083 қаулысына
2-қосымша
Өнімнің транзитіне рұқсаттар беруді келісетін мемлекеттік органдар
Р/с №
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің түрлері
Транзитке рұқсаттар беруді келісетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
1
2
3
1.
Жай қару-жарақ пен әскери техника, шикiзат, материалдар, арнайы жабдықтар мен технологиялар, оларды өндiруге байланысты жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтер
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
2.
Ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, жабдықтар, қондырғылар, технологиялар, иондаушы сәуле шығаратын көздер, екіұдай қолданылатын (мақсаттағы) жабдықтар және тиiстi тауарлар мен технологиялар, оларды өндiруге байланысты жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтер
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
3.
Экспорттық бақылаудың халықаралық режимдерiнде белгiленетiн тiзiмдер, тiзбелер бойынша химиялық қару жасау кезiнде пайдаланылуы мүмкiн химикаттар, екіұдай қолданылатын тауарлар мен технологиялар
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
(тек мұнай-химия өнеркәсібінің өнімдеріне қатысты)
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
4.
Тiзiмдерi, тiзбелерi экспорттық бақылаудың халықаралық режимдерiнде белгiленетiн бактериологиялық (биологиялық) және уытты қару жасау кезiнде пайдаланылуы мүмкiн ауру қоздырғыштар, олардың генетикалық жағынан өзгерген нысандары мен генетикалық материалдың фрагменттерi
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
5.
Тiзiмдерi, тiзбелерi экспорттық бақылаудың халықаралық режимдерiнде белгiленетiн зымырандық техника, қозғалтқыштар, олардың компоненттерi, зымырандық техника жасау кезiнде қолданылатын жабдықтар, материалдар мен технологиялар
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
6.
Әскери мақсаттағы өнiмге және екіұдай қолданылатын (мақсаттағы) технологияларға байланысты ғылыми-техникалық ақпарат, көрсетiлетiн қызметтер және зияткерлiк қызметтiң нәтижелерi
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті
7.
Жарылғыш заттар және жарғыш құралдар
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі (тек әскери мақсаттағы)
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті

Продукция, подлежащая экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю": продукция по категории 9 – "Двигательные установки, космические аппараты и сопутствующее оборудование"
Аэрокосмический комитет Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
11
Пиротехника гражданского назначения
3604 10 000 0
3604 10 000 0
Министерство внутренних дел Республики Казахстан (за исключением реэкспорта)
Примечание:
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2019 года № 965
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1083
Государственные органы, согласующие выдачу разрешений на транзит продукции
п/п
Виды продукции, подлежащей экспортному контролю
Государственные органы Республики Казахстан, согласующие выдачу разрешений на транзит
1.
2
3
1.
Обычное вооружение и военная техника, сырье, материалы, специальное оборудование и технологии, работы и услуги, связанные с их производством
Министерство обороны Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2.
Ядерные и специальные неядерные материалы, оборудование, установки, технологии, источники ионизирующего излучения, оборудование и соответствующие товары и технологии двойного применения (назначения), работы и услуги, связанные с их производством
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
3.
Химикаты, товары и технологии двойного применения, которые могут быть использованы при создании химического оружия по спискам, перечням, устанавливаемым международными режимами экспортного контроля
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Министерство энергетики Республики Казахстан (только в отношении продуктов нефтехимической промышленности)
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
4.
Возбудители заболеваний, их генетически измененные формы и фрагменты генетического материала, которые могут быть использованы при создании бактериологического (биологического) и токсинного оружия, списки, перечни которых устанавливаются международными режимами экспортного контроля
Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
5.
Ракетная техника, двигатели, их компоненты, оборудование, материалы и технологии, применяющиеся при создании ракетной техники, списки, перечни которых устанавливаются международными режимами экспортного контроля
Аэрокосмический комитет Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
6.
Научно-техническая информация, услуги и результаты интеллектуальной деятельности, связанные с продукцией военного назначения и технологиями двойного применения (назначения)
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
7.
Взрывчатые вещества и средства взрывания
Министерство обороны Республики Казахстан
(только военного назначения)
Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан