Өзара газ алмасу бойынша жүзеге асырылатын мәміленің бағасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1049 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі
Осы қаулы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
"Трансферттік баға белгілеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 10-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге, 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғамын құрудағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2019 жылы қарсы жеткізу арқылы Қазақстан Республикасының ішкі нарығын газбен қамтамасыз ету үшін 2019 жылы Қазақстан Республикасы/Ресей Федерациясының шекарасы, "Александров Гай" газ өлшеу станциясы DAP шарттарымен Қарашығанақ кен орнының өңделген газын 6000000000 текше метрге дейінгі көлемде экспортқа өткізу кезінде "КазРосГаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен "Газпром" жария акционерлік қоғамы уәкілеттік берген ұйым – "GAZPROM Schweiz AG" арасында жасалатын мәміле бойынша газдың бағасы мынадай бағалар бойынша:
1) 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап 30 маусымды қоса алған кезеңде 1209091445 текше метр көлемде Өзбекстан Республикасы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Өзбекстанда шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 3932 Ресей рублі;
2) 2019 жылғы 1 шілдеден бастап 31 желтоқсанды қоса алған кезеңде 1790908555 текше метрге дейінгі көлемде Өзбекстан Республикасы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Өзбекстанда шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 3987 Ресей рублі;
3) 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 наурызды қоса алған кезеңде 1252807506 текше метр көлемде Ресей Федерациясы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Ресейде шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 3 932 Ресей рублі;
4) 2019 жылғы 1 сәуірден бастап 31 желтоқсанды қоса алған кезеңде 1747192494 текше метрге дейінгі көлемде Ресей Федерациясы/Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін Ресейде шығарылатын газдың 1000 текше метрі үшін 127 АҚШ доллары болып белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

Об установлении цены сделки, осуществляемой по взаимообмену газом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1049
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2019.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 10 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О трансфертном ценообразовании", а также Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года, Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить цену газа по сделке, заключаемой между товариществом с ограниченной ответственностью "КазРосГаз" и уполномоченной публичным акционерным обществом "Газпром" организацией – "GAZPROM Schweiz AG" при реализации переработанного газа Карачаганакского месторождения на экспорт в 2019 году для обеспечения газом внутреннего рынка Республики Казахстан путем встречных поставок в 2019 году на условиях DAP граница Республика Казахстан/Российская Федерация, газоизмерительная станция "Александров Гай" в объеме до 6000000000 метров кубических по следующим ценам:
1) за газ узбекского происхождения, поставляемый на границу Республика Узбекистан/Республика Казахстан в объеме 1209091445 метров кубических в период с 1 января по 30 июня 2019 года, по цене 3932 российских рублей за 1000 метров кубических;
2) за газ узбекского происхождения, поставляемый на границу Республика Узбекистан/Республика Казахстан в объеме до 1790908555 метров кубических в период с 1 июля по 31 декабря 2019 года, по цене 3 987 российских рублей за 1000 метров кубических;
3) за газ российского происхождения, поставляемый на границу Российская Федерация/Республика Казахстан в объеме 1252807506 метров кубических в период с 1 января по 31 марта 2019 года, по цене 3932 российских рубля за 1000 метров кубических;
4) за газ российского происхождения, поставляемый на границу Российская Федерация/Республика Казахстан в объеме до 1747192494 метра кубических в период с 1 апреля по 31 декабря 2019 года, по цене 127 долларов США за 1000 метров кубических.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2019 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин