"2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 164 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
"2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285, "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286, "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 жарлықтарына және "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2019 ж., № 23, 95-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 және 2-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2020 - 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларга сәйкес, оның ішінде 2020 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 11 721 910 617 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 261 091 551 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 148 669 598 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4 347 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 5 307 801 768 мың теңге;
2) шығындар - 13 827 744 872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 161 372 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 271 420 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 110 048 322 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 171 578 829 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 171 578 829 мың теңге;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 164
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы"
В соответствии с Указами Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан", 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности", от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года №126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2019 г., № 23, cт. 95) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 721 910 617 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 261 091 551 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 148 669 598 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 347 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 307 801 768 тысяч тенге;
2) затраты – 13 827 744 872 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 161 372 249 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 271 420 571 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 110 048 322 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 171 578 829 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 171 578 829 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы - 2 438 785 333 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 3,5 проценті;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы - 7 537 950 709 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 10,8 проценті;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 2 438 785 333 мың теңге.
2-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 48 836 475 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 8 817 160 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсімдері көзделсін.";
2) мынадай мазмұндағы 5-1-баппен толықтырылсын:
"Төтенше жағдай режимінің енгізілуіне байланысты 2020 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен 100 000 000 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалады.";
3) 6-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт мөлшері 4 770 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.";
4) 7-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төменгі мөлшері - 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері - 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32 668 теңге болып белгіленсін.";
5) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қара, олардың мөлшерін:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 7 процентке;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап 12 процентке арттыруды ескере отырып көзделген деп белгіленсін.";
6) 11-бапта:
бірінші бөлікте:
мынадай мазмұндағы 1-1), 5-1), 6-1), 7-1), 7-2) және 7-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;";
"5-1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен өнімділігін арттыруды субсидиялауға;";
"6-1 ) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;";
"7-1 ) басым дақылдар өндіруді субсидиялауға;

5) дефицит бюджета – -2 438 785 333 тысяч тенге, или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -7 537 950 709 тысяч тенге, или 10,8 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 438 785 333 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 48 836 475 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 8 817 160 тысяч тенге.";
2) дополнить статьей 5-1 следующего содержания:
"Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в связи с введением режима чрезвычайного положения в сумме 100 000 000 тыс. тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется решением Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 4 770 000 000 тысяч тенге.";
4) статью 7 дополнить частью второй следующего содержания:
"Установить с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
5) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров:
с 1 января 2020 года на 7 процентов;
с 1 апреля 2020 года на 12 процентов.";
6) в статье 11:
в части первой:
дополнить подпунктами 1-1), 5-1), 6-1), 7-1), 7-2) и 7-3 следующего содержания:
"1-1) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;";
"5-1) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;";
"6-1) субсидирование развития семеноводства;";
"7-1) субсидирование производства приоритетных культур;

7-2) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
7-3) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;";
8) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 20-1), 30-1), 30-2), 33-1), 33-2) және 33-3) тармақшалармен толықтырыл сын:
"20-1) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге;";
"30-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге;";
30-2) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары медициналық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;";
"33-1) "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге;
33-2) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге;
33-3) шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;";
екінші бөлікте 8) тармақша алып тасталсын;
7) мынадай мазмұндағы 13-1-баппен толықтырылсын:
"13-1-бап. Жұмыспен қамтудың 2020 - 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
8) 15, 16, 17, 18, 21, 22 және 23-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"15-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылға арналған резерві 262 160 089 мың теңге сомасында бекітілсін.
16-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 4 347 700 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 715 640 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
17-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2020 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 52 965 019 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

7-2) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
7-3) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения";"
подпункт 8) исключить;
дополнить подпунктами 20-1), 30-1), 30-2), 33-1), 33-2) и 33-3) следующего содержания:
"20-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;";
"30-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
30-2) повышение заработной платы работникам медицинских организаций здравоохранения местных исполнительных органов;";
"33-1) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
33-2) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;
33-3) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;";
в части второй исключить подпункт 8);
7) дополнить новой статьей 13-1 следующего содержания:
"Статья 13-1. Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
8) статьи 15, 16, 17, 18, 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"Статья 15. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2020 год в сумме 262 160 089 тысяч тенге.
Статья 16. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 715 640 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 4 347 700 тысяч тенге.
Статья 17. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2020 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 52 965 019 тысяч тенге.

18-бап. 2020 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшін 682 537 мың теңге көзделсін.";
"21-бап. 2020 .жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 15 500 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
22-бап. 2020 жылға мемлекеттің кепілгерлік беру лимиті 442 276 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
23-бап. 2020 жылға Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиті 2 344 382 123 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
9) көрсетілген Заңға 1, 4 және 5-қосымшалар осы Жарлыққа 1, 2 және 3) қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
10) 25-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"25-бап. Осы Заң 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысымен бекітілген Республикалық бюджетті қалыптастырудың, нақтылаудың және атқарудың ерекше тәртібіне сәйкес осы Заңға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі деп белгіленсін.".
2.Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы
№ Жарлығына
1-ҚОСЫМША

Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2020 год 682 537 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
"Статья 21. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2020 года в размере 15 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2020 год в размере 442 276 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2020 год в размере 2 344 382 123 тысяч тенге.";
9) приложение 1, 4 и 5 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Указу;
10) статью 25 изложить в следующей редакции:
"Статья 25. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2020 года.
Установить, что изменения и дополнения в настоящий Закон, внесенные в соответствии с Особым порядком формирования, уточнения и исполнения республиканского бюджета, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года №126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики", вводится в действие с 1 января 2020 года.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2020 года №
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

114 929
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
451 587
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық жөне басқа органдарға қатысуы
19 549 639
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 229 023
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология жөне табиғи ресурстар министрлігі
9 934 758
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
9 934 758
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
7 300 485
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 510 302
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 790 183
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 390 561
001
Ішкі және сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 390 561
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
130 064 060
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
92 641 593
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру
22 960
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша багамдық айырманы төлеу
7 135
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
8 737 810
067
Саяси партияларды қаржыландыру
9 258 140
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
2 833 139
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін жөне инфрақұрылымын салу
5 838 748
094
Мемлекеттік активтерді басқару
724 535
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
10 000 000
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар жөне аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 063 824
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш жөне электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топографты-геодезия жөне картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөне іске асыру
3 063 824
225
Қазақстан Республикасы Білім жөне ғылым министрлігі
48 827 794
130
Ғылыми жөне (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру

114 929
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
451 587
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
19 549 639
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 229 023
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
9 934 758
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
9 934 758
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
7 300 485
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
5 510 302
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
1 790 183
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 390 561
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
3 390 561
217
Министерство финансов Республики Казахстан
130 064 060
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
92 641 593
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
22 960
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
7 135
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
8 737 810
067
Финансирование политических партий
9 258 140
072
Реформирование системы налогового администрирования
2 833 139
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
5 838 748
094
Управление государственными активами
724 535
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
10 000 000
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 063 824
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
3 063 824
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
48 827 794
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности

5 620 320
217
Ғылымды дамыту
43 207 474
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 004 658
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ жөне мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
3 004 658
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
27 398 676
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру жөне іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің жөне статистика қызметі саласындағы қызметті реттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
16 449 368
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
952 188
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
142 023
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
121 729
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және есуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 045 713
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
7 321 570
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
366 085
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
38 236 432
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 208 897
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
28 027 535
406
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
2 258 792
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 683 726
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
575 066

5 620 320
217
Развитие науки
43 207 474
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 004 658
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
3 004 658
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
27 398 676
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
16 449 368
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
952 188
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
142 023
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
121 729
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 045 713
081
Обеспечение представления статистической информации
7 321 570
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
366 085
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
38 236 432
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
10 208 897
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
28 027 535
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 258 792
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 683 726
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
575 066

201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
11 191 372
079
Қазақстан Республикасы ішкі істер министрлігінің кадрларын оқыту, біліктілігін арттыру жөне қайта даярлау
11 191 372
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
12 182 279
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
1 201 319
011
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
10 295 954
017
Техникалық жөне кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
685 006
221
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
40 435
060
Сот-сараптама кадрларының біліктілігін арттыру жөне оларды қайта даярлау
40 435
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
815 935 611
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 453 306
017
Инновациялық мүмкіндіктер және білім беруді жаңғырту: елдің орнықты дамуы үшін экологиялық мәдениетке бастар жол
627 808
060
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ға нысаналы салым
26 120 728
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-ға нысаналы салым
7 690 899
098
Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
58 680 020
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
381 784 140
203
Техникалық жөне кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
68 947 350
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
255 534 647
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
281 587
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру жөне қайта даярлау
4 460 435
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
295 395
224
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 007
226
Өнімді инновацияларды ынталандыру
719 152
227
Орта білім беруді жаңғырту
1 339 137
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
32 038 298
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
605 773
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 017 305
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 968 559
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
11 191 372
079
Обучение, повышение квалификации и переподготовка кадров Министерства внутренних дел Республики Казахстан
11 191 372
208
Министерство обороны Республики Казахстан
12 182 279
005
Общеобразовательное обучение в специализированных организациях образования
1 201 319
011
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
10 295 954
017
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
685 006
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
40 435
060
Повышение квалификации и переподготовка судебно-экспертных кадров
40 435
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
815 935 611
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
9 453 306
017
Инновационные возможности и модернизация образования: на пути к экологической культуре для устойчивого развития страны
627 808
060
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
26 120 728
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
7 690 899
098
Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
58 680 020
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
381 784 140
203
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
68 947 350
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
255 534 647
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
281 587
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
4 460 435
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
295 395
224
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования
1 007
226
Стимулирование продуктивных инноваций
719 152
227
Модернизация среднего образования
1 339 137
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
32 038 298
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
605 773
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
1 017 305
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 968 559
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов

13 873 219
066
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде медициналық көмек көрсету және оны сүйемелдеу
320 692 013
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
1 090 103 410
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
58 749 826
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары медициналық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы
855 444
694
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
20 307 483
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
20 307 483
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 000 888 999
213
Қазақстан Республикасы Еңбек жөне халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
4 000 888 999
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон сапасындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
5 272 007
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 575 666 642
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
102 060
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 508 290
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау жөне көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру жөне инфрақұрылымды дамыту
20 836 959
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 337
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
2 309 589
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 105 862
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды жөне жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
80 161 266
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 368 939
081
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шараларын іске асыру
300 000 000
082
Тұтынушылық кредиттер бойынша қалыптасқан берешекті өтеу жөнінде жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсетуге "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым

13 873 219
066
Оказание медицинской помощи в рамках обязательного социального медицинского страхования и его сопровождение
320 692 013
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 090 103 410
070
Охрана общественного здоровья
58 749 826
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работникам медицинских организаций здравоохранения местных исполнительных органов
855 444
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
20 307 483
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
20 307 483
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 000 888 999
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
4 000 888 999
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
5 272 007
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 575 666 642
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
102 060
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 508 290
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
20 836 959
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
34 337
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
2 309 589
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 105 862
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
068
Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
80 161 266
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
8 368 939
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
300 000 000
082
Целевое перечисление в АО "Фонд проблемных кредитов" на оказание социальной поддержки физических лиц по погашению образовавшейся задолженности по потребительским кредитам

5 523 048
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
388 029 962
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
388 029 962
009
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 365 380
226
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
713 835
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аймақтарынан тұрғындарды кешіру үшін тұрғын үйлер мен жатақханалар құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері
1 575 000
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
201 918 395
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
112 979 721
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау жөне су бұру жүйелерін салуға жөне реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
677 631
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 800 000
8
Мәдениет, спорт, туризм жөне ақпараттық кеңістік
176 553 363
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жөне қоғамдық даму министрлігі
60 474 317
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
57 400 912
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
2 235 603
007
Мемлекеттік жастар жөне отбасы саясатын іске асыру
837 802
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 924 801
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және Ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 924 801
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
107 421 960
001
Мәдениет, спорт жөне туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 377 615
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
3 130
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
849 734
022
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын цифрлаудан өткізу
10 000 000
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру

5 523 048
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
388 029 962
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
388 029 962
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения и столицы на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
68 365 380
226
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
713 835
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
1 575 000
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
201 918 395
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
112 979 721
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
677 631
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы
1 800 000
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
176 553 363
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
60 474 317
003
Проведение государственной информационной политики
57 400 912
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
2 235 603
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
837 802
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 924 801
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
1 924 801
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
107 421 960
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 377 615
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
3 130
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
849 734
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
022
Проведение оцифровки Национального архивного фонда Республики Казахстан
10 000 000
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела

645 000
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылга дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
104 566 579
087
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы жөне Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
87 510 689
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қапалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
27 900 000
202
Жұмылдыру даярлығы. жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
12 093 093
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
203
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
237 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
305 214
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
305 214
694
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
27 550 996
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
27 550 996
14
Борышқа қызмет көрсету
834 496 485
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
834 496 485
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
834 496 485
15
Трансферттер
2 104 432 069
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
2 104 432 069
400
Субвенциялар
2 104 432 069
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
161 372 249
Бюджеттік кредиттер
271 420 571
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 167 903
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
1 178 965
042
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беру
1 178 965
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
17 988 938
008
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
8 616 564
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
9 372 374
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

645 000
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
104 566 579
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
87 510 689
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
27 900 000
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
202
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
12 093 093
203
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса
237 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
305 214
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
305 214
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
27 550 996
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
27 550 996
14
Обслуживание долга
834 496 485
217
Министерство финансов Республики Казахстан
834 496 485
013
Обслуживание правительственного долга
834 496 485
15
Трансферты
2 104 432 069
217
Министерство финансов Республики Казахстан
2 104 432 069
400
Субвенции
2 104 432 069
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
III. Чистое бюджетное кредитование
161 372 249
Бюджетные кредиты
271 420 571
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 167 903
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
1 178 965
042
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения
1 178 965
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
17 988 938
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
8 616 564
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
9 372 374
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

11 149 302
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
11 149 302
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
11 149 302
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
14 713 957
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
4 713 957
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
4 713 957
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
10 000 000
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
87 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
29 000 000
245
Экспортты қолдаудың тиімді қаржылық шараларын ұсыну есебінен қазақстандық шикізаттық емес тауарларды ендірушілер мен сыртқы нарықтарға көрсетілетін қызметті жеткізушілерге қолдау көрсету және олардың бәсекеге қабілеттілігін күшейту үшін кейіннен "KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
29 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
58 000 000
012
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
50 000 000
243
Автобустар, тракторлар жөне комбайндарды лизингке жүзеге асыру бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "БРК-Лизинг" АҚ-ның жарғылық капиталын одан әрі ұлғайтумен "Бәйтерек" ұлттық басқару холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
8 000 000
13
Басқалар
58 715 570
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
56 000 000
049
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
26 000 000
103
Шағын жөне орта бизнесті қолдауға "Даму" Кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайту үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
30 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
2 715 570
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама

11 149 302
217
Министерство финансов Республики Казахстан
11 149 302
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
11 149 302
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
14 713 957
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
4 713 957
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
4 713 957
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
10 000 000
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
10 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
87 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
29 000 000
245
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортная страховая компания "KazakhExport" для поддержки казахстанских производителей несырьевых товаров и поставщиков услуг на внешних рынках и усилению их конкурентоспособности за счет предоставления эффективных финансовых мер поддержки экспорта
29 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
58 000 000
012
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Банк развития Казахстана" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
50 000 000
243
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "БРК-Лизинг" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов, тракторов и комбайнов
8 000 000
13
Прочие
58 715 570
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
56 000 000
049
Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
26 000 000
103
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для последующего увеличения уставного капитала АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на поддержку малого и среднего бизнеса
30 000 000
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2 715 570

1 036 343 507
1
Салықтық түсімдер
1 023 190 440
01
Табыс салығы
463 396 483
1
Корпоративтік табыс салығы
463 396 483
05
Тауарларға, жұмыстарға және кызметтерге салынатын ішкі салықтар
559 793 957
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
559 793 957
2
Салықтық емес түсімдер
3 153 067
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
3 153 067
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мұнай секторы кәсіпорындарына салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
3 153 067
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
10 000 000
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
10 000 000
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
10 000 000
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғы
№ Жарлығына
3-қосымша
"2020 - 2022 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 276-VI ЗРК
Қазақстан Республикасының
Заңына
5-қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
4
Білім беру
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты калыптастыру және іске асыру
105
Жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен студенттерді, магистранттарды және докторанттарды қамтамасыз ету
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
099
Сапалы мектеп біліміне колжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
5
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттер

1 036 343 507
1
Налоговые поступления
1 023 190 440
01
Подоходный налог
463 396 483
1
Корпоративный подоходный налог
463 396 483
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
559 793 957
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
559 793 957
2
Неналоговые поступления
3 153 067
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
3 153 067
2
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, на предприятия нефтяного сектора
3 153 067
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
10 000 000
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
10 000 000
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
10 000 000
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2020 года №
Приложение 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2020-2022 годы"
от 4 декабря 2019 года № 276-VI ЗРК
Перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих
секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
Подпрограмма
4
Образование
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
127
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
5
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың-санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың астана бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Енбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттік кепілдігі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы
107
Жерлеуге берілетін жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның кызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
115
Көп балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бір жасқа дейінгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар

106
Оказание медицинской помощи больным социально-значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
115
Государственные пособия многодетным семьям
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов

138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар

138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"
143
Специальные государственные пособия