"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 298 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне толықтыру енгізу туралы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 53, 521-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған өкімге 3-қосымшада:
"Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері" құрметті атағының сипаттамасынан кейін "Қазақстанның еңбек сіңірген ұстазы" құрметті атағы төсбелгісінің мынадай сипаттамасымен толықтырылсын:
"Қазақстанның еңбек сіңірген ұстазы" төсбелгісі диаметрі 28 мм, қалыңдығы 2 мм шеңбер нысанындағы жезден дайындалады. Тесбелгінің беткі жағында екі шеңбер (қазақ даласының символы) және Руб-әл-Хизб (сабақтастық пен философияның символы ретінде) нақышталған.
Ортада ашылған кітаптың бейнесі орналасқан, оның ортасында геральдикалық сәулелер түскен (педагогтер еңбек ететін оқу-ағартудың символы ретінде) күннің бейнесі бар.
Төсбелгінің сыртқы жағында "Қазақстан Республикасы" деген жазу орналасқан.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы көгілдір және қызыл түсті қатқыл лентамен қапталған ені 25 мм және биіктігі 15 мм тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуішпен бекітіледі.".
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
1-НҰСҚА
өлшемі: диаметрі 28 мм,
қалыңдығы 2мм
жоғарғы таған мен
медальдің материалы: жез
қатқыл лента
бекіту: визорлы
бекіткіші бар түйреуіш
аверс
Реверс
"ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЕҢБЕК СІҢІРГЕН ҰСТАЗЫ" төсбелгісі диаметрі 28 мм,
қалыңдығы 2 мм шеңбер нысанында жезден дайындалады.
Төсбелгінің беткі жағында екі шеңбер (қазақ даласының символы)
және Руб-әл-Хизб (сабақтастық пен философияның символы ретіндө) ойылған.
Ортада ашылған кітаптың бейнесі орналасқан, оның ортасында геральдикалық сәулесі
түскен (педагогтердің ағарту жұмысының символы ретінде) күннің бейнесі бар.
Төсбелгінің сыртқы жағында "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазу орналастырылған.
Төсбелгі құлақша мен шығыршық арқылы ені 25 мм
және биіктігі 15 мм көгілдір және қызыл түсті қатқыл лентамен қапталған
тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.
аверс
реверс

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О внесении дополнения в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 298.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О внесении дополнения в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О внесении дополнения в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Внести в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 53, ст.521) следующее дополнение:
в приложении 3 к вышеназванному распоряжению:
после описания нагрудного знака к почетному званию "Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері" дополнить следующим о уфписанием нагрудного знака к почетному званию "Қазақстанның еңбек сіңірген ұстазы":
"Нагрудный знак "Қазақстанның еңбек сіңірген ұстазы" изготавливается из латуни в форме круга диаметром 28 мм, толщиной 2 мм. На лицевой стороне нагрудного знака выгравированы два круга (символ казахской степи) и Руб-аль-Хизб (как символ преемственности и философии).
В центре расположено изображение раскрытой книги, в центре которой солнце с геральдическими лучами (как символ просвещения, для которого трудятся педагоги).
На оборотной стороне нагрудного знака располагается надпись "Қазақстан Респубикасы".
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой голубого и красного цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.".
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
1 ВАРИАНТ
Нагрудный знак "ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЕҢБЕК СІҢІРГЕН ҰСТАЗЫ”
изготавливается из латуни в форме круга диаметром 28 мм, толщиной 2 мм.
На лицевой стороне нагрудного знака выгравированы два круга (символ казахской степи) и Руб-аль-Хизб (как символ преемственности и философии).
В центре расположено изображение раскрытой книги, в центре которой солнце с геральдическими лучами (как символ просвещения, для которого трудятся педагоги).
На оборотной стороне нагрудного знака располагается надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой голубого и красного цвета.
Нагрудный знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.