2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 578 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз

О корректировке показателей уточненного республиканского бюджета на 2020 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 578
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.

2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына және "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.

В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей уточненного республиканского бюджета на 2020 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.

2. "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 187 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыру үшін 2020 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттан 300 800 000 мың теңге мөлшеріндегі сома:

2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 187 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" следующие изменения и дополнения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Выделить из средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2020 год на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы, сумму в размере 300 800 000 тысяч тенге для перечисления:

1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтамасыз етуге берілетін 288 631 857 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттерді мынадай іс-шараларды қаржыландыруға аудару үшін бөлінсін:
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға – 170 821 878 мың теңге;

1) целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в сумме 288 631 857 тысяч тенге Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для финансирования следующих мероприятий на:
ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов – 170 821 878 тысяч тенге;

тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін жылдам тұрғызылатын кешендер құруға – 117 650 906 мың теңге;
жұмыс істеп тұрған, сондай-ақ ашылуы жоспарланып отырған провизорлық және инфекциялық стационарларда медициналық жабдықтар сатып алу – 159 073 мың теңге;

строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры, а также создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц – 117 650 906 тысяч тенге;
приобретение медицинских оборудований в действующих, а также планируемых к открытию провизорных и инфекционных стационарах – 159 073 тысячи тенге;

2) Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне су шаруашылығы объектілерін салуға және (немесе) реконструкциялауға 7 203 000 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне қорғаныс объектілерін жөндеуге 4 965 143 мың теңге бөлінсін.";
5-тармақ алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
мына:
"
Барлығы:
1 149 846 024
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар

2) Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан 7 203 000 тысячи тенге на строительство и (или) реконструкцию объектов водного хозяйства;
3) Министерству обороны Республики Казахстан 4 965 143 тысячи тенге на ремонт объектов обороны.";
пункт 5 исключить;
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки:
"
Всего:
1 149 846 024
I. Республиканские бюджетные инвестиционные проекты

338 859 136
101
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шұғыл шығындарға арналған резервi
313 318 598
";
көрсетілген қаулыға 57-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 58-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 59-қосымшада:
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
"Қазақстан" РТРК" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "KazSport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, "Тамаша ТВ" әзіл-ойын-сауық телеарнасы, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар", "Астана", "Classic" радиолары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша қызметтер. Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу жөніндегі іс - шаралар жоспары аясында ақпараттық - түсіндіру шараларын ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
24 090 412
";
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
"Қазақпарат" Халықаралық ақпараттық агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты Интернет желісінде жүргізу
Елдің әлеуметтік-экономикалық және қоғамдық-саяси өмірін жариялау. Қазақ тілді БАҚ-ты интернетте насихаттау, отандық интернет БАҚ-ты дамыту. Мемлекеттік тілді дамыту. Қазақстан Республикасының Президенті, Премьер-Министрі мен Үкіметінің қызметін Интернетте жариялау. Қазақстанның мультимедиялық контентін жинақтау. Білім беруді, мәдени деңгейді, патриотизмді арттыру. Кітаптардың электрондық базасын құру, қазақ әдебиетін ілгерілету. Елдің тарихи-мәдени мұрасын зерделеу және сақтау, тарихи-мәдени дәстүрлерді жаңғырту. "Қазақстан-2050" стратегиясының іске асырылу барысын жариялау.
Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуын және халықаралық аренадағы деңгейін көрсету.
Қазақстанның халықаралық оң имиджін қалыптастыру және сайттың барлық тілдік нұсқаларында насихаттау. Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу жөніндегі іс - шаралар жоспары аясында ақпараттық - түсіндіру шараларын ұйымдастыру және өткізу. Мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары аясында таратылатын ақпаратты түсіндіру
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақпарат" Халықаралық ақпараттық агенттігі" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
4
601
739
";

338 859 136
101
Резерв Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
313 318 598
";
приложение 57 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 58 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 59 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9
Проведение государственной информационной политики через АО "РТРК "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай" развлекательно - юмористический канал "Тамаша ТВ", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic". Организация и проведение информационно-разъяснительных мероприятий в рамках Плана мероприятий по празднованию 30-летия Независимости РК
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
24 090 412
";
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14
Проведение государственной-информационной политики в сети Интернет через АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
Освещение социально-экономической и общественно-политической жизни страны. Популяризация казахоязычных СМИ в Интернете, развитие отечественных интернет-СМИ. Развитие государственного языка. Освещение деятельности Президента, Премьер-Министра и Правительства Республики Казахстан в Интернете. Сбор мультимедийного контента Казахстана. Повышение образованности, культурного уровня, патриотизма. Создание электронной базы книг, продвижение казахской литературы. Изучение и сохранение историко-культурного наследия страны, возрождение историко-культурных традиций. Освещение хода реализации Стратегии "Казахстан-2050". Позиционирование Казахстана на международной арене и уровня его социально-экономического развития. Формирование положительного международного имиджа, популяризация Казахстана в мире на всех языковых версиях сайта. Организация и проведение информационно-разъяснительных мероприятий в рамках Плана мероприятий по празднованию 30-летия Независимости РК. Разъяснение распространяемой информации в рамках тематических направлении государственной информационной политики
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"
4 601 739
";

реттік нөмірі 15-1-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 15-2-жолмен толықтырылсын:
"
15-2
Қоғамдық кеңес институтын және үкіметтік емес секторды дамыту бойынша баяндамалар дайындау
1. Зерттеу құралдарын дайындау.
2. Қазақстандағы қоғамдық кеңестер институты мен үкіметтік емес секторды дамыту үрдістері бойынша ақпарат жинауды жүргізу.
3. Қазақстан Республикасының Қоғамдық кеңестер мен үкіметтік емес ұйымдарының құрамына, қоғамдық кеңестер мен үкіметтік емес ұйымдардың қызметі туралы ақпараттың қол жетімділігіне, әлеуметтік мәселелерді шешу кезінде қоғамдық кеңестер мен үкіметтік емес ұйымдардың азаматтармен өзара іс-қимыл жасау тетіктеріне талдау жүргізу.
4. Қазақстан өңірлерінде қоғамдық кеңестер мен үкіметтік емес ұйымдар мәселелері бойынша әлеуметтік және сараптамалық зерттеулер жүргізу.
5. Қоғамдық кеңестер институтын және үкіметтік емес секторды дамыту бойынша кешенді баяндамалар дайындау және баяндамалардың жобаларын сарапшылар қоғамдастығымен және азаматтық қоғам өкілдерімен талқылау
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету"
17 441
".

строку, порядковый номер 15-1 исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 15-2, следующего содержания:
"
15-2
Подготовка докладов по развитию института общественных советов и неправительственного сектора
1. Подготовка инструментария исследований.
2. Проведение сбора информации по тенденциям развития института общественных советов и неправительственного сектора в Казахстане.
3. Проведение анализа состава общественных советов и неправительственных организаций Республики Казахстан, доступности информации о деятельности общественных советов и неправительственных организаций, механизмов взаимодействия общественных советов и неправительственных организаций с гражданами при решении социальных вопросов.
4. Проведение в регионах Казахстана социологического и экспертного исследований по вопросам общественных советов и неправительственных организаций.
5. Подготовка комплексных докладов по развитию института общественных советов и неправительственного сектора и обсуждение проектов докладов с экспертным сообществом и представителями гражданского общества
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани Жаңғыру"
004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
17 441
".

3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.
4. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2020 жылғы 11 қыркүйектегі
№ қаулысына
1-қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету
мың теңге
ФТ
ББӘ
БҒД
Атауы
Өзгерістер (+, -)
Жинағы
0
Шығындар
0

3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения и дополнения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 578
Корректировка республиканского бюджета на 2020 год
тыс. тенге
ФГ
АБП
ПРГ
Наименование
Изменения (+,-)
Итого
0
Затраты
0

001
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
-1 404 607
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
-1 404 607
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
-530 826
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
-873 781
003
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0
624
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
0
001
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
137 690
015
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы сараптама жүргізу
-137 690
005
Денсаулық сақтау
-800 000
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
-800 000
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
-800 000
006
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
800 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
800 000
081
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шараларын іске асыру
800 000
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
-290 266
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
-290 266
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
-290 266
013
Басқалар
1 694 873
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
290 266
065
"QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
290 266
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 404 607
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
1 087 807
044
Жай вексельдерді өтеу
316 800
__________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2020 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 578 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2020 жылғы 9 сәуірдегі
№ 187 қаулысына
57-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне 2020 – 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге берілетін нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
Р/с № Облыстар мен қалалардың атауы Сомасы, мың теңге оның ішінде:
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін, инженерлік-көлік инфрақұрылымын, әлеуметтік-мәдени объектілерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін жылдам тұрғызылатын кешендер құруға тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін, әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға жұмыс істеп тұрған, сондай-ақ ашылуы жоспарланып отырған провизорлық және инфекциялық стационарларда медициналық жабдықтарды сатып алуға
Барлығы:
288 631 857
117 650 906
170 821 878
159 073
1.
Ақмола облысы

001
Государственные услуги общего характера
-1 404 607
217
Министерство финансов Республики Казахстан
-1 404 607
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
-530 826
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
-873 781
003
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0
624
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
0
001
Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
137 690
015
Проведение антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов
-137 690
005
Здравоохранение
-800 000
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-800 000
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
-800 000
006
Социальная помощь и социальное обеспечение
800 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
800 000
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы
800 000
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
-290 266
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
-290 266
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
-290 266
013
Прочие
1 694 873
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
290 266
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "QazExpoCongress"
290 266
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 404 607
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
1 087 807
044
Погашение простых векселей
316 800
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 578
Приложение 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 апреля 2020 года № 187
Распределение сумм целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
на строительство и (или) реконструкцию объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и инженерно-коммуникационной инфраструктуры, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц
на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов
на приобретение медицинских оборудований в действующих, а также планируемых к открытию провизорных и инфекционных стационарах
Всего
288 631 857 117 650 906 170 821 878 159 073
1.
Акмолинская область