Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттамаға қол қою және "Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қарашадағы № 750 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 602 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Мұхтар Бескенұлы Тілеуберді Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттамаға Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қойсын, оған қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат берілсін.
3. "Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қарашадағы № 750 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2020 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 602 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының шәкілі туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Әзербайжан Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Түркия Республикасының үкіметтері 2012 жылғы 23 тамыздағы Түркі мәдениеті және мұрасы қоры жарғысының ережелеріне сүйене отырып, мүше мемлекеттердің Түркі мәдениеті және мұрасы қорының бюджетіне міндетті жарналарының мынадай шәкілін белгілеуге келісті:
Әзербайжан Республикасы – 44,5 %
Қазақстан Республикасы – 25 %
Қырғыз Республикасы – 0,5 %
Түркия Республикасы – 30 %
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы дипломатиялық арналар арқылы депозитарий соңғы жазбаша хабарламаны алғаннан кейін отызыншы күні күшіне енеді.
Осы Хаттаманың депозитарийі Әзербайжан Республикасы болып табылады.
____ жылғы " "______ ________қаласында әзербайжан, қазақ, қырғыз, түрік және ағылшын тілдерінде бір данада жасалды әрі барлық мәтіндер тең түпнұсқалы болып табылады. Мәтіндер арасында айырмашылық болған жағдайда Тараптар ағылшын тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Әзербайжан Республикасының Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін
Қырғыз Республикасының Үкіметі үшін
Түркия Республикасының Үкіметі үшін

О подписании Протокола о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2017 года № 750 "О подписании Протокола о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 602
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия.
2. Министру иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди Мухтару Бескеновичу подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2017 года № 750 "О подписании Протокола о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2020 года № 602
Проект
Протокол о шкале обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия
Правительства Азербайджанской Республики, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Турецкой Республики, далее именуемые Сторонами, ссылаясь на положения устава Фонда тюркской культуры и наследия от 23 августа 2012 года, согласились определить следующую шкалу обязательных взносов государств-членов в бюджет Фонда тюркской культуры и наследия:
Азербайджанская Республика – 44,5 %;
Республика Казахстан – 25 %;
Кыргызская Республика – 0,5 %;
Турецкая Республика – 30 %.
Данный Протокол вступает в силу на тридцатый день после получения депозитарием по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу.
Депозитарием данного Протокола является Азербайджанская Республика.
Совершено в городе__________" "____________ года в единственном экземпляре на азербайджанском, казахском, кыргызском, турецком и английском языках, причем все тексты являются равно аутентичными. В случае расхождения между текстами, Стороны обращаются к тексту на английском языке.
За Правительство Азербайджанской Республики
За Правительство Республики Казахстан
За Правительство Кыргызской Республики
За Правительство Турецкой Республики