"Кейбір мәдениет ұйымдарына "Ұлттық" мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 11 қарашадағы № 753 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Кейбір мәдениет ұйымдарына "Ұлттық" мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2020 жылғып
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
"Ұлттық" мәртебе берілетін кейбір мәдениет ұйымдарының
ТІЗБЕСІ
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присвоении статуса "Национальный" некоторым организациям культуры"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2020 года № 753
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О присвоении статуса "Национальный" некоторым организациям культуры".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О присвоении статуса "Национальный" некоторым организациям культуры
В соответствии с пунктом 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присвоить статус "Национальный" некоторым организациям культуры согласно приложению к настоящему Указу.
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2020 года №
ПЕРЕЧЕНЬ
некоторых организаций культуры, которым присваивается статус "Национальный"
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.