"Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 14 қарашадағы № 765 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның ұсынымдарын қарап, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Абай атындағы әдебиет пен өнер саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығы:
1) Абдрахманов Сауытбек Абдрахманұлына, мәдениеттанушы – "Абыз Әбіш" зерттеуі үшін;
2) Ақсұңқар Серікке, ақын – "Көкейімде Күлтегіннің жазуы" өлеңдер жинағы үшін;
3) Есім Ғарифоллаға, жазушы – "Ғұлама-наме" трилогиясы үшін;
4) Жолдасбеков Мырзатайға, әдебиеттанушы – "Ұлы Дала әдебиеті" тарихи-әдеби зерттеулер жинағы үшін;
5) Қанапиянов Бақытжан Мұсаханұлына, ақын – "Достояние души" өлеңдер жинағы үшін;
6) Мұқанова Роза Қажығалымқызына, драматург – "Сарра" драматургия-лық шығармалар жинағы үшін берілсін.
2. Осы Жарлық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области литературы и искусства имени Абая"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2020 года № 765
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области литературы и искусства имени Абая".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области литературы и искусства имени Абая
Рассмотрев рекомендации Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства имени Абая, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Государственную премию Республики Казахстан 2020 года в области литературы и искусства имени Абая:
1) Абдрахманов Сауытбек Абдрахманұлы, культурологу – за исследование "Абыз Әбіш";
2) Ақсұңқар Серік, поэту – за сборник стихов "Көкейімде Күлтегіннің жазуы";
3) Есім Ғарифолла, писателю – за трилогию "Ғұлама-наме";
4) Жолдасбекову Мырзатаю, литературоведу – за сборник историко-литературоведческих исследований "Ұлы Дала әдебиеті";
5) Канапьянову Бахытжану Мусахановичу, поэту – за сборник стихов "Достояние души";
6) Мукановой Розе Кажигалимовне, драматургу – за сборник драматических произведений "Сарра".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев